Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

regulisanje vojne obaveze (alternativno)

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 813803 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jeftonikius

Član broj: 140399
Poruke: 21
*.podravka.co.yu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)31.01.2008. u 13:20 - pre 197 meseci
Ja sam bio u septembru 2006. godine u vojsci, celih 4 dana. Tada sam imao 27... Najstariji bio, najobrazovaniji i jos mnogo sto sta, da se ne puvam ;-) Elem, izdejstvovao sam nekako "neurotsko reagovanje" i dobio skidanje na godinu dana. Ah kakva je to sreca bila.. Pozvali me posle godinu i nešto - Decembar 2007.g i tada imao 28 godina... Poslali me za Nis na ponovnu regrutaciju, pomislio da mogu da se skinem na jos godinu dana, ali jok, dobih da sam samo ograniceno sposoban i rekose da ce da me zovu za Mart, tj. ta mesec dana (jos nisam dobio poziv?!).. Tada cu biti 29! Ne znam sta da radim, da odem ponovo u redovnu i da se vadim na istu foru, risky, ili da odem u civilnu na jedno 10-tak dana, pa da odem na VMC i da kukam kako ne mogu da radim (izdrzavam pola Srbije ;-)) i da sluzim istovremeno... Ma imam izgrađen život, plaćam porez, činim dobra dela, čist sam pred zakonom, redovno glasam, ne osećam se dužnim prema otadžbini, šta više, osećam se oštećenim... U svakom slucaju, polovinom februara ja cu biti u Baltickim zemljama (dobio schengen ;-)), a oni neka salju poziv kad oce, skupljao love za dugo dugooo ocekivani i planirani odmor, s***** kakvo je vojska nece ga poremetiti. Imam osecaj da cu pre u zatvor nega da sluzim. Ima li neko iskustva sa skidanjem iz civilne?! Neki savet za 29-o godisnjeg dečarca :-)?
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

BoyLer123

Član broj: 171438
195.222.97.*



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)01.02.2008. u 09:47 - pre 197 meseci
jedno pitanje...mozda je neko vec pisao o tome.. zavrsio sam fakultet na megatrendu(fakultet za poslovne studije) i sad bi upisao postidplomske studije.. jel me to oslobadja do 27 godine?
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)01.02.2008. u 10:13 - pre 197 meseci
Da, do 27. godine, posle toga ne.
 
Odgovor na temu

Don Quixote

Član broj: 164802
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)02.02.2008. u 16:01 - pre 197 meseci
NIko mi ne odgovori za inozemstvo tokom služenje vojnog roka? Da li mogu da naj.ebem ako me navataju?
 
Odgovor na temu

pringles80
sysadmin
NBG

Član broj: 67842
Poruke: 124



+5 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)02.02.2008. u 18:28 - pre 197 meseci
Idi slobodno, da si pročitao malo temu video bi da nema nikakvog problema izlaziti jer na granici nema evidencije da li ti služiš ili ne služiš, I njih baš briga, oni samo proveravaju u kompu da li te juri murija, ja mislim da čak ni nema evidencije kad si izašao i ušao, osim pečata u pasošu.
 
Odgovor na temu

b0ris
Boris Vujicic
Senior PHP programer
Beograd

b0ris
Član broj: 126587
Poruke: 158
91.148.114.*



+2 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)03.02.2008. u 16:43 - pre 197 meseci
Moze pitanje. Ne znam da li je bilo malo je 95 strana mnogo za prelistavanje ali prelistacu, jer me interesuju jos neke pojedinosti.
Ja sam kao mali imao Reumatsku groznicu (nisam mogao da hodam). Cuo sam da ko to dobije bilo kad u svom zivotu je automatski oslobodjen od vojske.
Sad kao mali sam ziveo u Bosni te nemam pojma sta je sa tom dokumentacijom. Imam karton iz bolnice ali tu nema ni pecata ni nista.
Vojska me je regrutovala kao totalno ne sposobnog, ali kao mora da idem.
Sad ne znam sta da radim posto ni ziv necu da idem u vojsku.
---------------------------------------------------------------------
Just do it.
 
Odgovor na temu

pringles80
sysadmin
NBG

Član broj: 67842
Poruke: 124



+5 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)13.02.2008. u 15:13 - pre 197 meseci
Već duže se ne odazivam pozivima, nijedan poziv nije nikad potpisan, bio jednom i policajac za navodno privođenje ali poternice nema i moji su ga iskulirali. Danas mi stiže ovaj lepi šablon:



pitam se da li je opet klasično plašenje i koji je to nadležni organ koji bi se bavio ovim glupostima. Verovatno ću poslati roditelja da ide kod njih na kaficu i razgovor o kojekakvim glupostima.
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)13.02.2008. u 21:48 - pre 197 meseci
Nadlezni organ ti je prekrsajni sudija, koji ce te za nejavljanje odrapiti novcano i to ne neozbiljno. Bio sam par puta u vojnom odseku svedok da dolaze ljudi i bune se sto su dobili novcane kazne a nisu bili kod kuce ili se cak nisu ni sakrivali vec zive u inostranstvu a niko nije dosao da obavesti VO o njihovom opravdanom nejavljanju.

Probaj da izbegnes placanje novcane kazne posle? Za to u skelu trpaju i ne treba da budes sposoban uopste, ima da radis sa prekrsajcima na njivi.
 
Odgovor na temu

Fagot
Ljubljana, Slovenia

Član broj: 38440
Poruke: 62



+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)13.02.2008. u 22:02 - pre 197 meseci
Citat:
spartak: Nadlezni organ ti je prekrsajni sudija, koji ce te za nejavljanje odrapiti novcano i to ne neozbiljno. Bio sam par puta u vojnom odseku svedok da dolaze ljudi i bune se sto su dobili novcane kazne a nisu bili kod kuce ili se cak nisu ni sakrivali vec zive u inostranstvu a niko nije dosao da obavesti VO o njihovom opravdanom nejavljanju.

Probaj da izbegnes placanje novcane kazne posle? Za to u skelu trpaju i ne treba da budes sposoban uopste, ima da radis sa prekrsajcima na njivi.



A u kom slucaju salju krivicne prijave. Da li posle par prekrsajnih ili ako potpises da ides a ne pojavis se ili su ukinuli krivicne prijave?
 
Odgovor na temu

Vlada1001

Član broj: 57306
Poruke: 78
*.static.ikomline.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)13.02.2008. u 22:54 - pre 197 meseci
Samo se opusti, nisi jedini koji to radi - takvih kao ti je na hiljade u Bgd. Ako te interesuje nadležnost sudova, pogledaj na forumu, dosta smo pisali o tome.
Ništa ne potpisuj i uživaj. Posle nekog vremena će potpuno zaboraviti na tebe.
 
Odgovor na temu

pringles80
sysadmin
NBG

Član broj: 67842
Poruke: 124



+5 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)14.02.2008. u 03:14 - pre 197 meseci
pa čekaj, kolika je ta kazna onda? Šta to onda platim kaznu i ništa sve po starom šalju oni pozive opet i ako se ne javim par godina kao sad onda opet kazna, a ništa od vojske i poternice? Meni to i ne zvuči tako loše :)
 
Odgovor na temu

Vlada1001

Član broj: 57306
Poruke: 78
*.static.ikomline.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)14.02.2008. u 16:41 - pre 196 meseci
Pročitaj postove o (ne)radu vojnog pravosuđa koje sada reprezentuje deo civilnog Okružnog suda. Niko nije već bar dve godine uhapšen na granici zbog izbegavanja vojne obaveze, to ti je najbolji pokazatelj.

Pogledaj i:
http://www.dijaspora-vojna-obaveza.info/forum/
 
Odgovor na temu

imregy

Član broj: 168964
*.catv.broadband.hu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)17.02.2008. u 21:03 - pre 196 meseci
U septembru punim 27, zivim u inostranstvu a nisam sluzio vojsku. Jel zna neko kako mogu to da odlozim (do 35, kako neki kazu), kakvi mi papiri trebaju za to itd... Hvala na pomoci!
 
Odgovor na temu

Laki024

Član broj: 161293
Poruke: 585
77.46.154.*



+64 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)18.02.2008. u 13:15 - pre 196 meseci
Vidim da zivis u madjarskoj u Pecsu.
Posto je Madjarska spada u zemlje koje su normalne i kja je ukinla vojnu obavezu jos pre 5 6 godina najbolje ti je da pokusas da dobijes njihovo drzavljanstvo, pa onda mozes da birras u kojoj drzavi ces da sluzis vojsku....
Naravno odabraces tamo posto , u madjarskoj nema vojske pa samim tim ces biti oslobodjen u Srbiji posto si "odsluzio kod njih"

PS ako neznbas kako da dobijes drzavljanstvo probaj da zakljucis fiktivni brak sa nekom madjaricom i kako znam za propise u toj drzavi odma dobijas drzavljanstvo, posle nekog vremena ako hoces razvedi se, ali probaj da spojis lepo i korisno pa probaj da nadjes neku devojku , ako je nemas tamo pa se ozeni snjom.....POzdrav
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.ADSL.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)18.02.2008. u 15:27 - pre 196 meseci
Ok, nemoj zeniti madjaricu zbog regulisanja vojne obaveze, posto ti to nece pomoci. VS zahteva dokaz da si vojsku odsluzio u toj drugoj zemlji cije drzavljanstvo imas kako bi te mogli prevesti u rezervni sastav cime se postupak regulisanja vojne obaveze zakljucuje. Vojsku posle 27. godine mozes odlagati samo na osnovu utvrdjene privremene nesposobnosti. Ako vec zelis da izbegnes sluzenje, najbolje bi bilo da nemas prijavu prebivalista u Srbiji i kuliras kao i do sada.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

Laki024

Član broj: 161293
Poruke: 585
77.46.154.*



+64 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)18.02.2008. u 18:32 - pre 196 meseci
Citat:
Fuzz: Ok, nemoj zeniti madjaricu zbog regulisanja vojne obaveze, posto ti to nece pomoci. VS zahteva dokaz da si vojsku odsluzio u toj drugoj zemlji cije drzavljanstvo imas kako bi te mogli prevesti u rezervni sastav cime se postupak regulisanja vojne obaveze zakljucuje. Vojsku posle 27. godine mozes odlagati samo na osnovu utvrdjene privremene nesposobnosti. Ako vec zelis da izbegnes sluzenje, najbolje bi bilo da nemas prijavu prebivalista u Srbiji i kuliras kao i do sada.


Mozda VS zahteva dokaz da se vojska odsluzila u drugoj drzavi cije se drzavljanstvo ima, ali on je hteo da sluzi ali nije mogao posto je tamo profesionarna vojska i on se kod njih upisuje u vojnu evidenciju i time je i odsluzio vojsku.

PS imam priljatelja iz detinjstva koji od rodjenja ima Srbsko i Madjarsko drzavljanstvo posto je iz mesovitog braka, pa kada je pre par godina trebao da ide u vojsku on je izabrao onu u madjarskoj, tamo su ga uveli u vojnu evidenciju i samim tim se vodi kao da je odsluzio posto madjarska je jos tada imala profi vojsku, i to je bio dovojan dokaz za VS, cak sto vise mislim da on nije ni u rezervnom sastavu VS posto se vodi u rezervnom sastavu Madjarske , a nemopze biti u rezervnom sastavu obe zemlje. Za ovo nisam siguran , ali znam sigurno da je mogao da bira gde ce u vojsku u kojoj drzavi ( naravno nije bio lud da izabere tu gde ima jos vojske nazalost )

[mod]Držimo se teme.[/mod]

[Ovu poruku je menjao -V-O-Y-A-G-E-R- dana 18.02.2008. u 19:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)18.02.2008. u 18:54 - pre 196 meseci
Citat:
Laki024: Mozda VS zahteva dokaz da se vojska odsluzila u drugoj drzavi cije se drzavljanstvo ima, ali on je hteo da sluzi ali nije mogao posto je tamo profesionarna vojska i on se kod njih upisuje u vojnu evidenciju i time je i odsluzio vojsku.


Naravno, takva je situacija i kod većine ljudi koji imaju RS i BiH državljanstvo...u BiH je ukinuta, ljudi žele tamo da "služe", ali pošto je nema, ne služe je. E, Zakon o vojsci RS jasno kaže da onaj ko ima dvojno državljanstvo, živi u Srbiji, a vojski NIJE odslužio u drugoj zemlji čije državljanstvo ima, mora vojsku da služi u Srbiji.

Citat:
Laki024
PS imam priljatelja iz detinjstva koji od rodjenja ima Srbsko i Madjarsko drzavljanstvo posto je iz mesovitog braka, pa kada je pre par godina trebao da ide u vojsku on je izabrao onu u madjarskoj, tamo su ga uveli u vojnu evidenciju i samim tim se vodi kao da je odsluzio posto madjarska je jos tada imala profi vojsku, i to je bio dovojan dokaz za VS, cak sto vise mislim da on nije ni u rezervnom sastavu VS posto se vodi u rezervnom sastavu Madjarske , a nemopze biti u rezervnom sastavu obe zemlje. Za ovo nisam siguran , ali znam sigurno da je mogao da bira gde ce u vojsku u kojoj drzavi ( naravno nije bio lud da izabere tu gde ima jos vojske nazalost )


Ovo što si gore napisao je nešto sasvim drugo. Čovek je bio na spisku za vojsku zemlje koja je u to vreme još uvek poyivala na služenje, a on je taj dokaz doneo našem VO. Sad ljudi koji imaju Hu ili BiH državljanstvo, pored ovog RS, nemaju na osnovu čega da traže oslobođenje, jer sigurno nisu služili nikakvu vojsku.

E sad, jedino ovo za rezervni vojni da pogledam, tu može biti nešto konstruktivno :)
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

b0ris
Boris Vujicic
Senior PHP programer
Beograd

b0ris
Član broj: 126587
Poruke: 158
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)18.02.2008. u 19:05 - pre 196 meseci
jel moze neko da mi odgovori na pitanje bolesti. ako iko ista zna. postovao sam iznad, da se ne ponavljam.
---------------------------------------------------------------------
Just do it.
 
Odgovor na temu

Laki024

Član broj: 161293
Poruke: 585
77.46.154.*



+64 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)18.02.2008. u 19:08 - pre 196 meseci
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Ovo što si gore napisao je nešto sasvim drugo. Čovek je bio na spisku za vojsku zemlje koja je u to vreme još uvek poyivala na služenje, a on je taj dokaz doneo našem VO. Sad ljudi koji imaju Hu ili BiH državljanstvo, pored ovog RS, nemaju na osnovu čega da traže oslobođenje, jer sigurno nisu služili nikakvu vojsku.


Covek je imao drzavljanstvo i druge zemlje koja je vec u to vreme imala PROFI vojsku a pozivla ga je samo da se upise u vojnu evidencijhu , a time je i "odsluzio" vojsku.

Sto se tice modifikovane poruke, naravno ja sam za to da se drzim teme, ali bih molepo modetore da svoj posao odrade i na drugim temama kako treba konkretno na temi ukidanje vojne obaveze i da tamo izbrisu nepotrebne poruke, pa da ima i tema na kojoj bi se raspravljalo o tome, a one poruke koje se nedrze tematike te teme odma da izbrisu.

Predlazem modelatoru , da dok se ne otkljuca opet ta tema da se supstituise ova tema i sa dtaljima oko ukidanja vojne obaveze, posto je to jedina tema o kojoj bi bilo smisla praviti i neku INICIJATIVU

[mod]Zatvoren Quote tag.[/mod]
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)18.02.2008. u 19:20 - pre 196 meseci
Postoji razlika (barem kad je naše zakonodavstvo u pitanju) između regulisati vojnu obavezu i odslužiti vojsku. Tvoj drug je regulisao vojnu obavezu, ali vojsku nije odlsužio. E, nažalost, naše ne zanima da li je on vojnu obavezu regulisao, već da li je vojsku odslužio.

Tako stvari stoje i po tom osnovu ljude koji su u VO upisani u nekoj drugoj zemlji, gde je vojska ukinuta, a koji žive ovde, zovu da služe vojsku kod nas. Debilno, ali je tako :)

A da sam znao da će praviti problem oko toga, ja bih još sa 18 godina doneo potvrdu iz VO Rep. Srpske da sam upisan tamo i da ću je tamo i služiti, pa da me ovi ovde skinu sa evidencije, da prođem kao i tvoj drug, jer mu sad niko neće tražiti dokaz da je u vojsci i bio. Kažem, jedino ovo da je osoba upisana u rezervni sastav u toj drugoj državi možda može da pomogne.

[OFF]
Ja offtopic gasim u letu, na temama koje pratim. Tu drugu ne pratim i nije moj resor :)
[/OFF]
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 813803 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.