Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ponasanje saobracajne policije

elitemadzone.org :: AutoZone :: Ponasanje saobracajne policije

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 20490 | Odgovora: 71 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Ponasanje saobracajne policije02.12.2012. u 10:19 - pre 138 meseci
I nas 10ak zaustaviše na autoputu kod Zagreba, a ni jedne HR tablice. Dobro, jesam išao 44km/h preko dozvoljenog, ali to je zbog SLO tablica :-)
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Ponasanje saobracajne policije02.12.2012. u 10:39 - pre 138 meseci
Citat:
milomirp: Bas hvala nasoj ,,dragoj,, miliciji sto brine da nam bude bolje ali zaboravljate da ja za svoje pare mogu i ..... da jedem a da nikog nije briga za to i sve u skladu sa zakonom!

Nemoj da praviš prekršaje i da radiš stvari protivno zakonu i nećeš imati nikakvih problema sa policijom, a sa svojim parama ćeš moći da radiš šta god hoćeš.
 
Odgovor na temu

milomirp
Milomir Petrovic
Belusic

milomirp
Član broj: 38179
Poruke: 215
87.116.141.*



+22 Profil

icon Re: Ponasanje saobracajne policije02.12.2012. u 12:45 - pre 138 meseci
Bas bih voleo da vidim tog vozaca kod kog nebi moglo da se nadje bilo sta po misljenju ,,ovlascenog organa,, da bi on napisao prijavu.Da li Vi mislite da ste 100% ispravni? Tesko!
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Ponasanje saobracajne policije02.12.2012. u 13:02 - pre 138 meseci
Citat:
milomirp: Bas bih voleo da vidim tog vozaca kod kog nebi moglo da se nadje bilo sta po misljenju ,,ovlascenog organa,, da bi on napisao prijavu.Da li Vi mislite da ste 100% ispravni? Tesko!

Meni prvom nema šanse da nešto mogu da nađu (a ne verujem da sam usamljen slučaj, naprotiv).

Nisu svi vozači idioti koji svesno ugrožavaju svoju i bezbednost ostalih učesnika u saobraćaju, i većini vozača zaista nije problem da imaju tehnički ispravno vozilo zajedno sa kompletom prve pomoći.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Ponasanje saobracajne policije02.12.2012. u 13:29 - pre 138 meseci
Zelja za boljim auto je cudo,pa se kindjure sa svim i svacim.Te sijalice koje stavljaju u starije ,neadekvatne farove su

broj 1 opasnost za tragican ishod.

milomirp...Nisi drugaciji od plavih(idiotskih)pozicija koje si primetio da drugi imaju.Sredis po PSu svog golfa pa ides dalje.
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Ponasanje saobracajne policije02.12.2012. u 13:36 - pre 138 meseci
Ima svakakvih debila, letos videh ludaka koji ima crveno svetlo na motoru. Bukvalno nista ne vidis kad ti naidje u susret.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Ponasanje saobracajne policije02.12.2012. u 13:58 - pre 138 meseci
Aaa,to su novi momenti.Folija za farove.To je tek katastrofa.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

sasha015
Privatnik
Loznica

Član broj: 171737
Poruke: 21
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Ponasanje saobracajne policije02.12.2012. u 14:36 - pre 138 meseci
Te h4 "plazma ksenon" nisu "ece aproved"(legalne u evropi), tj samo su za off road.Isuvise daju plavu svetlost.Igleda cool ali kao sto je neko rekao zbog filtera koji propusta samo plavi spektar vidljivost je smanjena,pogotovo po kisi.

Kupite "krstene" legalne sijalice ako vec hocete belu (sa primesama plave)jaku svetlost kao npr Philips "Blue vision " 4000k ili osram "cool blue intense" 4300k.

Sa njima necete imati problema.Bar ja nisam imao zadnjih 7 godina...Svetle mnogo bolje nego obicne, i dobro osvetljavaju i po kisnom vremenu.Jedina mana im je cena od oko 2000-3000 dinara za par i krace traju.Pogotovo na starijim vozilima.Recimo 4-5 meseci max.
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Ponasanje saobracajne policije02.12.2012. u 16:55 - pre 138 meseci
ako moj deda moze da ima 123 mecku potpuno ispravnu, pa familija Alvirovic da dodje nece mu naci nista sto bih krsilo propise onda mogu i mnogo mladji vozaci da imaju ispravna vozila!
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Ponasanje saobracajne policije03.12.2012. u 19:40 - pre 138 meseci
I dalje nisam razumeo da li se radi o pravim xenonima ili o obicnim halogenim sijalicama? Ukoliko su obicne H4 halogenke, ne bi trebalo da bude problema sto su belicaste, mada mi deluje kao budzevina. Svaki xenon, koji se koristi sa balastima, koji se stavi u far bez sociva, je maltretiranje svih oko tebe. Stavih ja jednom doticne, nisam imao sociva, i posle par dana koriscenja i ablendovanja cak i GSP-a, bilo mi je jasno da im tu nije mesto. Jednostavno, jeftino ne mozete dobiti nesto sto je dobro.

E sad, ukoliko ta svetla ne ometaju druge vozace, imaju normalan ugao osvetljenja, ne rasipaju svetlost okolo, i bele su boje (sto je zakonom dozvoljeno), ja bih pristao na vandredan tehnicki.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Ponasanje saobracajne policije03.12.2012. u 20:19 - pre 138 meseci
Citat:
E sad, ukoliko ta svetla ne ometaju druge vozace

Ma ometaju,kako ne.Danas bar dvoje.Ksenon u obicnom faru,kao i ta idiotska imitacija su debilizmi da nema vecih.
Rasipa svetlo na sve strane,ma moze da ti se retrovizor automatski yzatamljuje koliko hoces,kabinski deo svetli kao javna rasveta.
Zaustavljao bi i terao da klece ispred fara za kaznu.Eto,inervirah se,sada dosao a debil se lepi sa tim faroovima+mnogo drugih svetlosnih
gluposti.Ponavljamse.Tehnicki pregled treba pritegnuti i sve bi bilo o.k.Naravno i one sa dimnim zavesama.
 
Odgovor na temu

milomirp
Milomir Petrovic
Belusic

milomirp
Član broj: 38179
Poruke: 215
87.116.141.*



+22 Profil

icon Re: Ponasanje saobracajne policije03.12.2012. u 20:47 - pre 138 meseci
Citat:
Zlatni_bg:
I dalje nisam razumeo da li se radi o pravim xenonima ili o obicnim halogenim sijalicama? Ukoliko su obicne H4 halogenke, ne bi trebalo da bude problema sto su belicaste, mada mi deluje kao budzevina. Svaki xenon, koji se koristi sa balastima, koji se stavi u far bez sociva, je maltretiranje svih oko tebe. Stavih ja jednom doticne, nisam imao sociva, i posle par dana koriscenja i ablendovanja cak i GSP-a, bilo mi je jasno da im tu nije mesto. Jednostavno, jeftino ne mozete dobiti nesto sto je dobro.

E sad, ukoliko ta svetla ne ometaju druge vozace, imaju normalan ugao osvetljenja, ne rasipaju svetlost okolo, i bele su boje (sto je zakonom dozvoljeno), ja bih pristao na vandredan tehnicki.

Da ponovim sijalice su OBICNE H4 Plazma xenon 60/50 Wati.Ne vredi ubedjivanje da su fizicki sijalice iste kao i sve druge ,,organ ,, hoce da pise jer smatra da je u pravu posto on vidi plavicastu svetlost i tu je kraj.Srecom dogovor je pao a moj sin bese laksi........ jer Morava odnese neku sumu!
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Ponasanje saobracajne policije03.12.2012. u 21:20 - pre 138 meseci
Citat:
milomirp: Da ponovim sijalice su OBICNE H4 Plazma xenon 60/50 Wati.Ne vredi ubedjivanje da su fizicki sijalice iste kao i sve druge ,,organ ,, hoce da pise jer smatra da je u pravu posto on vidi plavicastu svetlost i tu je kraj.Srecom dogovor je pao a moj sin bese laksi........ jer Morava odnese neku sumu!

Zašto onda nije pristao na vanredni tehnički pregled? Malo je bez veze da plaća kaznu ako zna da je u pravu.. Ili je bilo bolje da plati par hiljada na licu mesta da ne bi na tehničkom videli da koči ručnom pošto su paknovi ostali kod prethodnog vlasnika..
 
Odgovor na temu

milomirp
Milomir Petrovic
Belusic

milomirp
Član broj: 38179
Poruke: 215
87.116.141.*



+22 Profil

icon Re: Ponasanje saobracajne policije03.12.2012. u 22:46 - pre 138 meseci
Rekao sam da je auto ispravan sto se tice tehnickog pogotovu kocnice.Nije hteo na vanredni mada kazem da bih ja insistirao ali nisam ja vozio vec moj sin koji ima manje iskustva kod takvih situacija.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Ponasanje saobracajne policije04.12.2012. u 01:11 - pre 138 meseci
Ako je u pitanju klasicna H4 sijalica nije postojao osnov za kaznjavanje pa makar sijala skroz plavo. Verovatno zato i nije pristao na vanredni tehnicki pregled.

Nazalost je tako. Kelviazu jos uvek, ovi nasi, ne umeju izmeriti, ali na primer, u Madjersku ne moze uci. Bice vracen sa granice. Ni sa "plavom" halogenkom ni sa nepropisnom xenonkom. Od jula naredne godine ni u Hrvatsku.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Ponasanje saobracajne policije04.12.2012. u 09:35 - pre 138 meseci
Naravno da je postojao, kao što reče sasha015 te sijalice nemaju ece sertifikat iz prostog razloga jer ne mogu da ga dobiju jer ne ispunjavaju uslove koje halogena sijalica treba da ispuni. Te sijalice su ljudi stavljali i devedesetih na golfove dvojke i opel seljadine a i dan danas se nađe po neko.
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Ponasanje saobracajne policije04.12.2012. u 09:50 - pre 138 meseci
Citat:
Zarko Silic:
Ako je u pitanju klasicna H4 sijalica nije postojao osnov za kaznjavanje pa makar sijala skroz plavo.


Od kada je to dozvoljeno koristiti bilo sta sto ne svetli belo?
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Ponasanje saobracajne policije04.12.2012. u 10:24 - pre 138 meseci
Zakon propisuje, pre bih rekao spominje "belo svetlo" ali se jos uvek kod nas ne sprovodi u pravoj meri.

Odokativna procena policajca nije dovoljna da bi se neko sa nepropisnim svetlima kaznio. Za sada ovakva odokativna procena jedino mozxe biti efikasna kod nepropisno postavljenih xenona. Za H4 sijalice je nesprovodljivo.

Jos je dalje od realnog da se na samim zaruljama trazi euro sertifikat koji moze biti i lazno utisnut, itd.

Ovo ima visetruke posledice: od toga da svetlo ne vrsi svoju funkciju pa sve do toga da se ovo stanje, tako bih nazvao, zloupotrebljava na razne nacine. Jedna od takvih zloupotreba je i reketiranje od strane policajaca koji hvataju na buckalo pa ko se upeca, upeca.

P.S. U predlogu (prvobitnoj verziji Zakona) stojala je precizna klauzula vezana za kelvinazu ali se ona tokom visebrojnih izmena pravilnika, izgubila.

(Ne znam da li ce je u ovom novom koji se priprema biti?)



[Ovu poruku je menjao Zarko Silic dana 04.12.2012. u 11:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Ponasanje saobracajne policije04.12.2012. u 10:34 - pre 138 meseci
Pa koja je razlika između nepravilnih ksenona i ovakvih sijalica? Ista je procedura, policajac posumnja da je to neispravno i šalje auto na tehnički pregled na kome se ustanovi da xenoni nemaju automatsku nivelaciju i prskalice, ili ustanovi da sijalice ne ispunjavaju određene parametre i standarde. Mislim bar bi teoretski to tako trebalo da bude.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Ponasanje saobracajne policije04.12.2012. u 11:13 - pre 138 meseci
H4 ne trebaju imati ni nivelaciju ni prskalice ni posebno prilagodjen refraktor kako ne bi rasipale svetlost kao sto to moraju posedovati xenonke.

Problem je u tome sto osobe na tehnickim pregledima nisu osposobljene da vrse ovakvu vrstu merenja.

Problem je u tome sto bi tehnicki prehledi trebali zaposljavati bar po jednog inzenjera tehnicke struke koji bi bio kompetentak da daje misljenje o tehnickoj ispravnosti svetlosnog izvora. Kazne su dovoljno visoke a strucni kadar je prilicno skroman, sto ne ide jedno sa drugim.

Na mnogim tehnickim pregledima ne umeju da izmere ni dubinu sare na pneumaticima. Nikada nisu culi za TWI oznake a jos manje znaju, cak i ako su culi za ove markere, kako se samo merenje vrsi. Nije realno ocekivati od takvih osoba da poznaju strukturu svetlosnog izvora.

Prakticno bi to znacilo da treba da presudi neko ko nije ni strucan ni kompetentan za ovako nesto.

Zbog toga je ovo ovako kako jeste. Vlasnicima neispravnih vozila se cini medvedja usluga. Misle da su prosli jeftino a visestruko gube. Profitira jedino drzava.

Prvo, kod naplate registracije, a kasnije kroz naplatu razninih kazni zbog neispravnosti na vozilu.


P.S. Ali nije ovo jedino mesto gde su stvari postavljene natraske; ako je za utehu



[Ovu poruku je menjao Zarko Silic dana 04.12.2012. u 12:40 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Ponasanje saobracajne policije

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 20490 | Odgovora: 71 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.