Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Krpljenje olovne kanalizacione cevi

elitemadzone.org :: TechZone :: Krpljenje olovne kanalizacione cevi

[ Pregleda: 12156 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Predrag Krstic
Beograd

Član broj: 30388
Poruke: 210
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+11 Profil

icon Krpljenje olovne kanalizacione cevi11.12.2012. u 22:14 - pre 137 meseci
Voda iz kade mi otiče olovnom kanalizacionom cevi, što sam video kroz revizioni otvor na zidu kade. Na kolenu te cevi je rupa prečnika 5-6mm i prilično mi tu izlazi voda.
Čime bi mogao da to zakrpim? Možda oni Bison kitovi za metal, mada je ovo olovo. Ili možda elastični poliuretanski kitovi, tipa Sika. Neću imati mnogo mesta za pristup cevi, mogu samo prstom da nešto nanosim.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Krpljenje olovne kanalizacione cevi11.12.2012. u 22:37 - pre 137 meseci
Čim god da krpiš, mesto krpljenja moraš da očistiš od kanalizacionog taloga, a ako uspeš to detaljno da očistiš onda tu odlično vrši posao i običan, acetatni silikon.
Čime god da krpiš, teško da može to biti trajnog karaktera, a posebno je pitanje otkud tamo rupa.
 
Odgovor na temu

Predrag Krstic
Beograd

Član broj: 30388
Poruke: 210
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Krpljenje olovne kanalizacione cevi23.12.2012. u 16:49 - pre 137 meseci
Rešio sam sa Bison epoxy repair koji se savršeno zalepio za olovnu cev. Pre toga sam išmirglao sa "scotch beard" grubom tkaninom koja se koristi za čišćenje bakarne cevi. Mnogo efektivnije od obične šmirgle.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Orvelovac
Bg

Član broj: 301323
Poruke: 1
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Krpljenje olovne kanalizacione cevi26.11.2018. u 18:20 - pre 64 meseci
Evo da probam malo da ozivim ovu temu :D

Pušta mi odvodna olovna cev u kupatilu na spratu kuće. Jasno mi je da je jedino pravo rešenje zamena olovnih sa plastičnim cevima, ali kako mi trenutno finansijska situacija to ne dopušta (a u pitanju je vikendica, pa imam više manevara za improvizacije :) probao bih da to nekako zakrpim. A uz to znam da su olovne cevi koje se ulivaju u ovu glavnu cev (koja ide ispod wc školjke) u dobrom stanju, tako da je problem samo nekih 30 centima te stare olovne cevi koja posle ulazi u plasticnu cev koja se spušta do kupatila na donjem spratu. Skinuo sam wc šolju i doveo vodoinstalatera i on mi je rekao da probam da taj deo cevi premažem sa nekim silikonom, pa ako drži, da ćemo staviti nazad wc šolju, pa neka traje godinu, dve – odlično! On kaže da ako krene da busi da će to biti kraj te cevi i da je najbolje da premažem ceo taj donji deo cevi (20 – 30 cm), pa ćemo testirati.

Ako to ne pomogne, onda bi on promenio sve odvodne olovne cevi na spratu..

E sad, koliko sam uspeo da se informisem po drugim forumima, za ovaj moj slucaj epoksi smola ipak nije rešenje, a ja imam više stvari koje bih mogao da iskoristim: Sikaflex 11fc , Sikafil, onaj najkvalitetniji Bisonov polymax (high tack express) i celo pakovanje ceresitove hidroizolacije CP 30. I mogao bih da iskombinujem nešto od svega toga kada bih znao šta ima smisla.

Siguran sam da je bar nešto od ovoga što sam napisao, nasmejalo iskusne majstore, ali ako iko može da pomogne, odnosno cime i kako da premazem (i da li to uopste ima smisla :D) beskrajno bih vam bio zahvalan!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Krpljenje olovne kanalizacione cevi

[ Pregleda: 12156 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.