Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Miskovic uhapsen !

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Miskovic uhapsen !

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 40479 | Odgovora: 168 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Miskovic uhapsen !15.12.2012. u 15:57 - pre 138 meseci
ventura jel ti volis da lupas ili to cinis iz hobija:

- prvo si pokusao da nas ubedis da nema govora o korupciji jer je on radio svoj interes. kakodane.
- zatim da se korpcija ne moze iskorenti, pa zasto se ond ai boriti protiv nje. kakodane.

e a sad si za pola sata izbacio i trecu tezu, vrlo smelu:

Citat:
Mislim da si pogrešio poruku koju ove akcije šalju. Ove akcije ne šalju poruku da se kriminal ne isplati, već poruku: ako nisi dobar sa nama - naajebo si...


well, stvarno napeo sam i poslednju celiju po kojoj se Miskovicu ne isplati da bilo koju zelju rezima ispuni ili da bude totalno raskantan. Xaxaxa, stvarno ti logika nije jaca strana. Da neces mozda da me ubedis da je rezim nudio neku neprestojnu ponudu, ali je visokomoralni Miskovic rekao, a ne, bolje mi oduzmite sve nego da to uradim ohohhoho. I na kraju zar nisu procitao da je sam Tom Nikolich rekao da je Misko """trazio""" """zastitu""" od njega....
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
95.180.14.*



+395 Profil

icon Re: Miskovic uhapsen !15.12.2012. u 15:58 - pre 138 meseci
Citat:
@ventura
Ovo je čisto politički proces kao i onaj koji se vodio protiv Bogoljuba Karića... Niti je Mišković niti Karić kriv što su radili za svoj interes, krivicu snose oni što su radili protivno interesa države a bio im je posao i družnost da upravo taj interes štite. Njih treba u zatvor i na debele robije, a investitor treba da je svetinja.

Kad ulovis najvecu ribu ulovices i ostale sitne ribe.

Nije bitan princip i redosled bitno je da se posao istera do kraja .

Kad Miskovic propeva i ako propeva stvarno, popadace i ostali ko kruske (ako ne i sama vlada) ne sekiraj se ,
samo cisto sumnjam da ce do tog "pevanja" uopste i doci.

Zivi bili pa videli ...




Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Miskovic uhapsen !15.12.2012. u 16:00 - pre 138 meseci
Samo da kazem. Posto godinama i decenijama gledam i slusam o lopovluku u nasoj zemlji naravno da me ekipa na vlasti nije ovim jednim, ma kako spktakularnim hapsenjem, ubedila da je iskreno za obracun sa korupciju i kriminalom.

Morace mnogo vise da urade i morace da imaju rezultate i tek onda cu moci da im cestitam. Za sada su na dobrom putu...
 
Odgovor na temu

Shomi Li Jones
Student

Član broj: 278521
Poruke: 10
*.cust.vodafone.cz.



+199 Profil

icon Re: Miskovic uhapsen !15.12.2012. u 16:26 - pre 138 meseci
Ne bi da tvrdim da je sunce u Srbiji sinulo,
ali neka mi svi koji tvrde da ovo nije borba protiv korupcije kažu kako bi izgledalo da jeste?
E sad ako kažete da prava borba protiv korupcije izgleda tako što se pronađu i smeste iza rešetaka oni koji su primali mito, a malo laganije sa onima koji su davali da bi se otkrili ovi prvi to se ne važi.
A ne važi se jer da bi ovo što se sad dešava bilo drugačije od vaše ideje borbe protiv korupcije mora da prođe dovoljno vremena (recimo kraj mandata) da se nedvosmisleno može reći da su nastradali samo oni koji su politički protivnici a dovoljno omraženi da narodu njihov linč ne smeta.

Sav skepticizam je na mestu ali, nije u redu da osuđujute i blatite nekog čisto na osnovu skepticizma. Može lepo da se kaže da ne verujete uz blagu argumentaciju toga ali ne vidim odakle vam pravo da izričito tvrdite da to ne može da bude to. (Za par godina to pravo za ovu konkretnu raspravu ćete imati). Tada možete goviriti i o porukama koje se šalju u svet.
Volim da verujem da su stvari krenule na bolje, ali meni je bar sasvim jasno koliko je to verovanje a ne znanje.
Ovde su svi odlučili da su u posedu svih pameti i podataka da nedvosmisleno znaju tačno šta, zašto i kako se dešava. Počev od nekih koji imaju fanatične usklike o novom dobu i oduzimaju pravo ljudima iz inostranstva da učestvuju u raspravi.

Ja verujem da su pravila igre prestola takva kakva su i da je vrlo ''normalno'' od gospode na vlasti da od svojih dela izvuku svaki glas koji mogu, i ja bih to isto radio. Neće se narodi opametiti preko noći tokom njihovog mandata pa da cene njihovu umerenost i poštovanje protivnika. Propuštanje prilike da se uzmu jeftini poeni bi sa druge strane možda video kao pokazetelj nesposobnosti.
Ja takođe verujem da će dotični gospodin biti osuđen u vrlo zgodno vreme za tri i po godine, jer vidim korist od toga za neke ljude na vlasti.
Lepo mi je da mislim da se nazire pravna država ali sačejkamo da vidimo šta će biti.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Miskovic uhapsen !15.12.2012. u 16:44 - pre 138 meseci
@Braksi:
Ja sam duboko ubeđen da direktno Mišković nije uradio ništa protivzakonito (smatram da je isuviše pametan da bi to sebi dopustio), i čak i ako su postojale protivzakonite radnje u vidu korupcije (a verovatno jesu), za to nema šanse da bilo ko ima dokaze pa taman bio on i Vučić na kvadrat.

A kada se protiv nekoga vodi proces bez dokaza, i on se tako osudi na neku kaznu, to se onda zove politički a ne pravni progon.

 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Miskovic uhapsen !15.12.2012. u 17:45 - pre 138 meseci
ventura@ mozda nije uradio nista protiv zakonito jer su prosle vlasti menjale zakon u njegovu korist! :-) da nije tako ne bih on davao pare ministrima koji su radili za njega! a to se zove korupcija!!! a moze i udruzena banda istih interesa tj mafijaa!!!
 
Odgovor na temu

Shomi Li Jones
Student

Član broj: 278521
Poruke: 10
*.cust.vodafone.cz.



+199 Profil

icon Re: Miskovic uhapsen !15.12.2012. u 17:58 - pre 138 meseci
Citat:
ventura: @Braksi:
Ja sam duboko ubeđen da direktno Mišković nije uradio ništa protivzakonito (smatram da je isuviše pametan da bi to sebi dopustio), i čak i ako su postojale protivzakonite radnje u vidu korupcije (a verovatno jesu), za to nema šanse da bilo ko ima dokaze pa taman bio on i Vučić na kvadrat.

A kada se protiv nekoga vodi proces bez dokaza, i on se tako osudi na neku kaznu, to se onda zove politički a ne pravni progon.


Nije da ti preterano protivrečim, Miško ne bi bio Miško da je navijač sa marakane ali moć je čudo, zaglupi ljude. Ako je bio ubedjen da je jači od svake vlade, zašto bi on poštovao zakon kada mu zakon ne može ništa. Odgovor je naravno zato što ničija nije do zore gorila ali ljudi to hoće da zaborave. Misliš da je onaj general postao šef CIA jer mu babo dobar sa Obamom? A vidi šta mu se desilo (ljubavnica, ostavka, sramota i to).
Da je taj princip tako čvrst reč revolucija bi isključivo značila okretanje a nijedan čovek na vlasti (mislim u svetu) ne bih nikad završio u zatvoru i kriza nikad ne bi bila stvorena.

Možda je Miško pomislio da je nedodirljiv pa je postao aljkav. Mislim da se to svima desi koji suviše uspevaju u nečemu.

Ali ipak treba da sačekamo da vidimo hoće li biti optužen uopšte a onda možemo da komentarišemo dokaze i sudimo i njemu i njegovim neprijateljima
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Miskovic uhapsen !15.12.2012. u 18:43 - pre 138 meseci
Ventura,

Srbija je danas jedan tezak bolesnik. Problemi Srbije su veliki kao Monteverest i prosto je tesko sabrati se i osmisliti kuda i kako treba da ide nasa nesrecna zemlja. Da ne idem u politiku i daleku istoriju ukratko cu ti reci da je problem Kosova kako se to vesto plasira jos i najmanji problem, bas kao sto je to nekad bio problem haskih osudjenika i kad je on otklonjen, izmisljen je novi vestacki problem sa Kosovom.

U medjuvremenu Srbija ne samo da nije uspela da izgradi demokratske institucije, nezavisno sudstvo, civilnu kontrolu vec je potpuno obesmislila i samo demokratiju preko skarednog izbornog sistema. Prakticno da sutra i priznamo Kosovo, Srbija opet ne bi mogla da krene ka EU jer u njoj nista ne funkcioise.

Miskovic i ostali tajkuni su ljudi koji su bili u epicentru ovog nakaradnog sistema koji je kao neki virus jeo i jeo nase drustvo. Miskovic i slicni tajkni u sprezi sa politicarima ucinili su tako nebrojene zlocine, kradje, podmicivanja, korupciju, namestanje tendera, you name it they did it.

Sad oni traze pravo i pravdu koju su godinama uskracivali milionima ? Traze da se postuju zakoni po kojima su gazili ? Traze posteno sudjenje, a koliko juce je ovaj drski lopov Miskovic trazio d aga primi i sam predsednik verovatno nudeci dil ?!?

Ne ventura, oni ce biti sudjeni i bice osudjeni i to vise niko ne moze zaustaviti. Cak ni Vucic !
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Miskovic uhapsen !15.12.2012. u 19:23 - pre 138 meseci
Citat:
Braksi: Miskovic i ostali tajkuni su ljudi koji su bili u epicentru ovog nakaradnog sistema koji je kao neki virus jeo i jeo nase drustvo. Miskovic i slicni tajkni u sprezi sa politicarima ucinili su tako nebrojene zlocine, kradje, podmicivanja, korupciju, namestanje tendera, you name it they did it.
U epicentru je narod - lenj, podmitljiv, ponizan i iznad svega bez ikakve svesti o opštem dobru i društvenoj imovini. Čast izuzecima, ali oni su uvek bili u teškoj manjini pa Mišku i ekipi nikad nije bilo teško da bilo šta sprovede u delo.
Neko može reći da smo takvi zbog svega što nam je lomilo kičmu poslednjih 20-tak godina, ali ja ipak više verujem Miljkovićevim rečima: 'Ako smo pali i bili smo padu skloni'
Citat:
ventura: @Braksi:
Ja sam duboko ubeđen da direktno Mišković nije uradio ništa protivzakonito (smatram da je isuviše pametan da bi to sebi dopustio), i čak i ako su postojale protivzakonite radnje u vidu korupcije (a verovatno jesu), za to nema šanse da bilo ko ima dokaze pa taman bio on i Vučić na kvadrat.

A kada se protiv nekoga vodi proces bez dokaza, i on se tako osudi na neku kaznu, to se onda zove politički a ne pravni progon.
Ponovo se slažem sa venturom - teško da iko može MIšku i bilo kom bogatašu tog ranga da legalno stane na rep, takvi se hvataju pre nego naprave prvi milion, posle im ne mogu ništa..
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Miskovic uhapsen !15.12.2012. u 19:34 - pre 138 meseci
Citat:
MyWay:U epicentru je narod - lenj, podmitljiv, ponizan i iznad svega bez ikakve svesti o opštem dobru i društvenoj imovini.


Gde se svest izgubila, ne znam. Iz moje zgrade nema ko da izadje (nece niko) da cisti sneg, ja jedini cistim. Neko ce verovatno sad reci, ti to radis iz nekog interesa. Samo mi javite da i ja znam zbog cega.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Miskovic uhapsen !15.12.2012. u 19:59 - pre 138 meseci
Citat:
MyWay: U epicentru je narod - lenj, podmitljiv, ponizan i iznad svega bez ikakve svesti o opštem dobru i društvenoj imovini.

Citat:
HoT_Steppa Gde se svest izgubila, ne znam.


Citat:
Jedno od shvatanja lažnog prosvetiteljstva jeste da je čovek po prirodi
neiskvaren, te da su za njegovu iskvarenost krivi loši uslovi života,
nepovoljne okolnosti, i sl. Takvo shvatanje oslobađa čoveka od suočavanja
sa sopstvenom životnom odgovornošću za njegovo stanje, i navodi
ga da borbu, umesto protiv svojih karakternih slabosti, vodi protiv loših
okolnosti, pa čak i protiv drugih ljudi, svesno ili podsvesno optužujući
ih da su oni uzrok njegovog nezadovoljstva, neuspeha i moralnog posrtanja.
Takvo shvatanje je utkano i u komunističku ideologiju, pa je
proizvelo uverenje da će u idealnim uslovima svako raditi prema svojim
sposobnostima, a uzimati samo prema svojim realnim potrebama.
Međutim, neodgovoran odnos našeg čoveka prema radu, lenjost svake
vrste, otkriva se kod naših ljudi svaki put kada za tako nešto postoje
prilike, bez obzira koju ideologiju oni zastupaju i u kom političkom
sistemu žive. Ljudi u globalu pokazuju sklonost, ne da uzimaju prema
svojim realnim egzistencijalnim potrebama, već da grabe prema svojim
neugasivim sebičnim hirovima, često na račun sopstvenog zdravlja i
na račun sopstvenih realnih egzistencijalnih interesa. Laskavo uverenje
da je čovek po prirodi neiskvaren, oslobodilo ga je svesti o potrebi za
radom na sebi i rezultovalo je zabludom da će on sam, prirodno, bez
ikakve reforme sopstvenog karaktera pokazati odgovoran odnos prema
društvenoj svojini.

Citat:
Mnogi veruju da su nas Turci iskvarili za vreme petovekovnog ropstva.
Međutim, zar nismo učili da nas je crkva sačuvala od Turaka?!
No, dovoljno je pogledati istorijske izvore o međusobnoj borbi za vlast,
zločinima i ubistvima unutar vlastele srednjevekovne Srbije, pa će nam
biti jasno da smo takvi kakvi smo bili i pre Turaka.

Miloš Bogdanović - Prokletstvo nacije str.34.-35. i 42.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Miskovic uhapsen !15.12.2012. u 20:14 - pre 138 meseci
Koliko ljudi je zaposleno u Miskovicevim firmama?Sta ce biti sa njima,i da li neko vise zaposljava ljudi od njega?
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Miskovic uhapsen !15.12.2012. u 20:23 - pre 138 meseci
Iako Miško nije u pojedinim slučajevima bio odgovorno lice i nije stavljao svoj potpis uvek postoji podstrekivanje na krivično delo i to je ono gde bi mogli njega da osude i kako obično i osuđuju vlasnike firmi koji su imali neko drugo lice za direktora.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Miskovic uhapsen !15.12.2012. u 20:29 - pre 138 meseci
Dobri s mi ovaj Vasa i MyWay. Prvi su da pljunu kako niko ne valja u drzavi, a kad neko proba nesto da resi onda krenu sa rafalnom paljbom kako se nikad nista i ne moze promeniti jer smo mi "takav narod".

Sta vi zapravao hocete ?
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Miskovic uhapsen !15.12.2012. u 20:49 - pre 138 meseci
Citat:
Braksi: Dobri s mi ovaj Vasa i MyWay. Prvi su da pljunu kako niko ne valja u drzavi, a kad neko proba nesto da resi onda krenu sa rafalnom paljbom kako se nikad nista i ne moze promeniti jer smo mi "takav narod".

Sta vi zapravao hocete ?
?? KO kaže ovo što si napisao??!!
Ja sve vreme pričam kako se korupcija rešava hapšenjem korumpiranih (službenika/političara) a ne pojedinih tajkuna. I da ovo nije čak ni pokušaj da se nešto reši, već da se baca prašina narodu u oči... i stvara slika da će se nešto promeniti. E pa neće, kao što Srbija ima Miška i desetine sličnih, tako svaki grad i svako selo u Srbiji ima malih Miška i desetine njima sličnih, i što je još gore - armiju državnih službenika, inspektora, policijaca, sudija, tužilaca, političara itd koji jedva čekaju da se za provizijicu stave u službu Miška&co...
A pogotovo kad niko i nikad nije hapsio direktore i zaposlene firmi koje su otišle u stečaj, ni nadležne za privatizaciju koje su budzašto prodavali firme već su samo Miško&Marko nepošteni a svi ostali pošteni?!
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Miskovic uhapsen !15.12.2012. u 20:58 - pre 138 meseci
@Braksi
@Shomi Li Jones
@cika dacha

Načelno se slažem ja sa vama... Ali samo hoću da kažem da hapšenjem samo Miškovića se neće ništa postići, bez da se uhapse oni koji su sve to istom Miškoviću i omogućili. Dakle uhapsiće Miškovića, ali to ni za milimetar neće promeniti situaciju da sutra dođe neki drugi Mišković i nastavi da radi identično kao što je ovaj radio.

I drugo, ne može se uzimati privatnom investitoru za zlo ono što mu je u 'prirodi'. Kao što zatvorenik ne dobija kaznu kada pokuša beg iz zatvora ili kada uspe da pobegne pa ga posle uhvate, jer se smatra da je sloboda nešto čemu čovek uvek teži, tako i privatni investitori uvek teže što većem profitu, i nije njihovo da paze interese druge strane (države), već je to posao onih koji su za to plaćeni (a upravo ti su omogućili Miškoviću i svima ostalima raznorazne kombinacije koje su suštini nisu smele da se dese na taj način i pod tim uslovima).
 
Odgovor na temu

Shomi Li Jones
Student

Član broj: 278521
Poruke: 10
*.cust.vodafone.cz.



+199 Profil

icon Re: Miskovic uhapsen !15.12.2012. u 21:33 - pre 138 meseci
Citat:
ventura: @Braksi
@Shomi Li Jones
@cika dacha

Načelno se slažem ja sa vama... Ali samo hoću da kažem da hapšenjem samo Miškovića se neće ništa postići, bez da se uhapse oni koji su sve to istom Miškoviću i omogućili. Dakle uhapsiće Miškovića, ali to ni za milimetar neće promeniti situaciju da sutra dođe neki drugi Mišković i nastavi da radi identično kao što je ovaj radio.

I drugo, ne može se uzimati privatnom investitoru za zlo ono što mu je u 'prirodi'. Kao što zatvorenik ne dobija kaznu kada pokuša beg iz zatvora ili kada uspe da pobegne pa ga posle uhvate, jer se smatra da je sloboda nešto čemu čovek uvek teži, tako i privatni investitori uvek teže što većem profitu, i nije njihovo da paze interese druge strane (države), već je to posao onih koji su za to plaćeni (a upravo ti su omogućili Miškoviću i svima ostalima raznorazne kombinacije koje su suštini nisu smele da se dese na taj način i pod tim uslovima).


Nisam imao pojma da se ne dobija kazna za pokušaj bega.
Jel to za mito već tako po zakonu ili ti misliš da tako treba? Bilo bi kul da podmitiš cajoša novčanicom kojoj si zapisao serijski broj i onda se samo odšetaš do odgovornih i prijaviš ga. On u bajbok a ti miran odšetaš.

Videćemo da li će se zaustaviti na Mišku ili će doći do saradnika iz bivših (ju što je zgodno) vlasti.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Miskovic uhapsen !15.12.2012. u 21:36 - pre 138 meseci
Citat:
ventura:
Kao što zatvorenik ne dobija kaznu kada pokuša beg iz zatvora ili kada uspe da pobegne pa ga posle uhvate, jer se smatra da je sloboda nešto čemu čovek uvek teži.



Jesi ti siguran u ovo?
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Miskovic uhapsen !15.12.2012. u 21:50 - pre 138 meseci
Citat:
ventura: @Braksi
@Shomi Li Jones
@cika dacha

Načelno se slažem ja sa vama... Ali samo hoću da kažem da hapšenjem samo Miškovića se neće ništa postići, bez da se uhapse oni koji su sve to istom Miškoviću i omogućili. Dakle uhapsiće Miškovića, ali to ni za milimetar neće promeniti situaciju da sutra dođe neki drugi Mišković i nastavi da radi identično kao što je ovaj radio.

I drugo, ne može se uzimati privatnom investitoru za zlo ono što mu je u 'prirodi'. Kao što zatvorenik ne dobija kaznu kada pokuša beg iz zatvora ili kada uspe da pobegne pa ga posle uhvate, jer se smatra da je sloboda nešto čemu čovek uvek teži, tako i privatni investitori uvek teže što većem profitu, i nije njihovo da paze interese druge strane (države), već je to posao onih koji su za to plaćeni (a upravo ti su omogućili Miškoviću i svima ostalima raznorazne kombinacije koje su suštini nisu smele da se dese na taj način i pod tim uslovima).


ventura rasplakao si me o sirotom robijasu koji tezi slobodi kao i pticica u kavezu, ili prica o investitoru kome je eto u krvi da grabi i pljacka kao sumanut gazeci sve zakone i norme, a mi eto nemamo razumevanja.

Sta je sledece: zalosna prica o obijacima banaka koje treba razumete jer moraju da zive od necega a posla nema, ljudima koji imaju zelju da voze 130km/h Kneza Milosa jer steta je ne probati najnoviji auto...
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Miskovic uhapsen !15.12.2012. u 22:10 - pre 138 meseci
Braksi.....jel Berluskoni lopov?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Miskovic uhapsen !

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 40479 | Odgovora: 168 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.