Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Povezivanje ugradne rerne

elitemadzone.org :: TechZone :: Povezivanje ugradne rerne

[ Pregleda: 7999 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

slobex
Nis

Član broj: 310035
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Povezivanje ugradne rerne18.12.2012. u 10:51 - pre 138 meseci
Pozdrav.
Imam ugradnu rernu whirpool, kupljenu polovno. pa nemam semu po kojoj bih vezao. Rerna ima na sebi i prikljucke za plocu sa ringlama, koju ja nisam kupio jer imam drugu. Ploca sa ringlama je vec prikljucena.
Imam problem sto na rerni postoje kleme i za povezivanje same rerne i za povezivanje ploce, a kako ovo prvi put radim i nemam dokumentaciju, ne znam sta je sta.
Evo prilazem sliku prvo rerne odozgo:




pa izbliza desnu klemu:




Leva klema:




I sema prikazana na ledjima rerne:



Kao sto rekoh, ploca sa rernama je vec privezana nezavisno od rerne. Za rernu ima trofazni kabli koji ide na zasebne osigurace.
Ne znam da li rernu treba da vezem na desne ili leve kleme i gde idu faza/e i nula?
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4615
*.dynamic.sbb.rs.



+311 Profil

icon Re: Povezivanje ugradne rerne18.12.2012. u 11:20 - pre 138 meseci
Pošto ti je ploča posebno vezana, znači skroz nezavisno, ako sam dobro razumeo, samu rernu vezuješ na jednofazni sistem. To ti je gornja desno slika a ono crno su ti mostovi.
 
Odgovor na temu

slobex
Nis

Član broj: 310035
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Povezivanje ugradne rerne18.12.2012. u 12:00 - pre 138 meseci
Jeste vezana ploca skroz nezavisno :)
A pretpostavljao sam da je to vezivanje, nego ono sto me brine je koja mi je nula. Uzemljenje stavljam na sraf koji ima kontakt sa limom kucista, vidi se i na slici, nula bi trebalo da je na crvenoj zici?
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4615
*.dynamic.sbb.rs.



+311 Profil

icon Re: Povezivanje ugradne rerne18.12.2012. u 12:25 - pre 138 meseci
Otvori zadnji lim pa proprati. Nula bi trbalo da ide direktno na sva tri grejača, eventualno predhodno ide na sigurnosni ternostat od 135*C.
 
Odgovor na temu

slobex
Nis

Član broj: 310035
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Povezivanje ugradne rerne18.12.2012. u 12:36 - pre 138 meseci
Ja se nadao da cu proci bez otvaranja zadnje strane, ima puno srafova :D
Hvala puno Test1234
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Povezivanje ugradne rerne19.12.2012. u 13:03 - pre 137 meseci
Slike su konfuzne i ne vidi se koje su prikljucne kleme, nema potrebe da je otvaras.
Trebao bi da povezes po semi gore desno.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

slobex
Nis

Član broj: 310035
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Povezivanje ugradne rerne20.12.2012. u 00:41 - pre 137 meseci
Slika prva je odozgo da bi se videlo gde je polozaj klema, pa sam uslikao i kleme da se jasnije na njima vidi raspored zica i boja na zicama. Verujam da je malo konfuzno kad se gleda, ja sam uslikao pa mi lakse.

Znaci po semi treba da se vezu plava, bela i plava u jednu tacku, crvena je nula, a uzemljenje je na kucistu, tj kod mene je nula i zemlja jedno, te bi jedna faza isla na plavu,belu i plavu, a nula na crvenu i na kuciste. (govorim o klemi sa cetiri zica + sraf na kucistu za zemlju)
Jesam u pravu?
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Povezivanje ugradne rerne20.12.2012. u 06:55 - pre 137 meseci
Citat:
te bi jedna faza isla na plavu,belu i plavu, a nula na crvenu i na kuciste(?!?!?!).

Princip nulovanja uzemljenja je odavno prevaziđen u kućnim instalacijama i potrošačima, tako da ćeš sa ovom tvojom idejom imati problem sa Fi sklopkom, jer će se aktivirati onog momenta kad uređaj priključiš na instalaciju,tako da ni u kom slučaju ne bi trebalo da nula ide na crvenu i kućište.
Ako tako uradiš šta misliš šta će se desiti kad priključnu viljušku u jednom momentu okreneš u utikaču za 180°?!
Dakle, bez mnogo lutanja, žuto-zelenu(uzemljenje)sa priključnog kabla spojiš na šraf od šasije, plavu sa kabla(pretpostavljena nula) na crvenu sa kleme, i crnu sa kabla(pretpostavljena faza) na plavo-belo-plavo, prespojeno mostovima na klemi.
O P E T i za svaki slučaj sve ovo treba proveriti kontrolom instalacije unutar rerne i praćenjem parova vodova do grejača.
Tako da aku-šrafilicu u šake i skidaj šrafove, pošto se "ujka Sem" nije udostojio da ugravira slova E, N, L1, L2, L3, na samoj šasiji ispred kleme, ili bar da je nalepnicu zalepio, kako bi to recimo "švaba" uradio.
 
Odgovor na temu

slobex
Nis

Član broj: 310035
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Povezivanje ugradne rerne20.12.2012. u 10:47 - pre 137 meseci
U pravu si Vaso, tako cu i vezati kako si opisao, uz naravno, proveru instalacije unutar rerne.
Hvala i hvala ostalima na odgovorima :)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Povezivanje ugradne rerne

[ Pregleda: 7999 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.