Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Enkoder disk ostecen, gde nabaviti/napraviti

[es] :: Elektronika :: Enkoder disk ostecen, gde nabaviti/napraviti

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6342 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BlackForce

Član broj: 205672
Poruke: 543
*.dynamic.stcable.net.



+21 Profil

icon Re: Enkoder disk ostecen, gde nabaviti/napraviti23.12.2012. u 17:19 - pre 138 meseci
Pozdrav!
Ako gledamo iz gledista kao majstor,naj efikasnije i brzo resenje je neki lak i rapidograf,zakrpis ostecenja i encoder tera dalje.
A ako gledas sa inzenjerske strane,da to bude 100% identicna sa onim ostecenim, onda orientises se u pravac da pravis nov.
Jedino pitanje,dali se to isplati(ekonomski gledano) tebi kao i poslodavcu?
Bar ja se trudim uvek da slucaj resim u naj kracem roku,ali da finansijski bude sto isplatljivije i meni a i poslodavcu.
Nazalost retko imam vremena da od necega pravim institut.Zivimo u vremenu gde je produktivnost (sve vise u sot kracem vremenu) na prvom mestu,a kvalitet i trajnost i nije tako vazno.
No ja se trudim da nadjem tu zlatnu sredinu,ali puno majstora radi ono drzi bure vodu.....,pa obaraju i ovako niske cene rada.


 
Odgovor na temu

ZAS011
Uzgajivač šargarepe izakuće
Vanuatu

Član broj: 288510
Poruke: 4543

ICQ: 8713400
Sajt: www.justfuckinggoogleit.c..


+530 Profil

icon Re: Enkoder disk ostecen, gde nabaviti/napraviti23.12.2012. u 17:48 - pre 138 meseci
Ako si "dokon pop", crtkaraj i pravi novi disk, potrudi se da ga nacentriraš "u bocu" na postoječi prsten inače, ...
Ne znam da li si imao prilike da vidiš kako servo sistemi znaju da "pobegnu" i naprve popriličnu štetu.
Svi smo mi pomalo "majstori za sve", ali za neke stvari je najbolje da se neospravan/oštećeni deo zameni ISIM TAKVIM. Inače, taj diskić ne deluje nešto superultramegagiga specijalno. Najobičniji kvadraturni sa indeksom. I predpostavljam da ga je pravio Avago (HP), tako da se to da naći.
--
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
 
Odgovor na temu

ZAS011
Uzgajivač šargarepe izakuće
Vanuatu

Član broj: 288510
Poruke: 4543

ICQ: 8713400
Sajt: www.justfuckinggoogleit.c..


+530 Profil

icon Re: Enkoder disk ostecen, gde nabaviti/napraviti11.01.2013. u 20:29 - pre 137 meseci
Evo kako izgleda pod mikroskopom parčence filma sa 500 LPR u rezoluciji 2540 DPI (Nisam 'teo da teram ove kod autokomande da dožu rezoluciju na 3000 DPI).


--
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

maza1
Milan Mazinjanin
Serviser masina za pakovanje hrane,
Petruzalek DOO
Nova Pazova

Član broj: 103996
Poruke: 67
*.mbb.telenor.rs.



+1 Profil

icon Re: Enkoder disk ostecen, gde nabaviti/napraviti11.01.2013. u 20:46 - pre 137 meseci
Ovo izgleda potpuno korektno. Ja sam se u startu zanosio mislima o 600dpi... :)

Ja nikako da odem do njih da se dogovorimo oko izrade, ali sam barem izbrojao da imam tacno 500 podeoka takodje.
 
Odgovor na temu

ZAS011
Uzgajivač šargarepe izakuće
Vanuatu

Član broj: 288510
Poruke: 4543

ICQ: 8713400
Sajt: www.justfuckinggoogleit.c..


+530 Profil

icon Re: Enkoder disk ostecen, gde nabaviti/napraviti11.01.2013. u 21:23 - pre 137 meseci
Paaaaa... piše ti na izgrebanom disku da je 500 LPR
Ako BAŠ joćeš da ga praviš, javni mi se na PP da se dogovorimo oko "snimanja" tačne geometrije tog tvog izgrebanog. (zbog indeksa, ...).
--
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
 
Odgovor na temu

maza1
Milan Mazinjanin
Serviser masina za pakovanje hrane,
Petruzalek DOO
Nova Pazova

Član broj: 103996
Poruke: 67
*.mbb.telenor.rs.



+1 Profil

icon Re: Enkoder disk ostecen, gde nabaviti/napraviti12.01.2013. u 12:54 - pre 137 meseci
U redu je to sto pise... Ali usled nedostatka iskustva, radije sam prebrojao, da budem 100% siguran.
Takodje sam premerio foliju, debljina je 200um.

Uslikao sam detaljnije indexe i uvelicao na kompjuteru pa se relativno lako utvrdi tacna geometrija.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Enkoder disk ostecen, gde nabaviti/napraviti

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6342 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.