Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nemci i sporet prekidaci

elitemadzone.org :: AutoZone :: Nemci i sporet prekidaci

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 34499 | Odgovora: 83 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Nemci i sporet prekidaci03.01.2013. u 00:55 - pre 137 meseci
Citat:
Flo33:
Porsche Cayenne. Na "auto" se pali na senzore, na "1" ostane upaljen i kada ugasim auto. Pitacu u servisu, i ja sam razmisljao u tom pravcu..


Nije to povezano sa tim, vec to moras pitati u servisu. Ako vozilo poseduje control modul onda se svetla mogu podestiti na tkzv. dnevni mod. Postoje nekoliko standarda ovog moda (samo prednja, prednja i zadnja, prednja sa dimerom, itd)

Ako je vozilo novije od 2003. godine (ne misli se konretno taj tvoj primerak, vec da je sam model mladji od 2003.) trebalo bi se ovo moze napraviti.
 
Odgovor na temu

pisacc

Član broj: 307554
Poruke: 108



+33 Profil

icon Re: Nemci i sporet prekidaci03.01.2013. u 20:54 - pre 137 meseci
Da, da, ja sam to još 2006-te godine (daleko pre novog zakona) tražio od Grand Motors-ovog servisa, da mi uključi dnevna svetla. I dobio sam (nakon višednevne interne i eksterne diskusije) objašnjenje da nisu sigurni da li to može pa će morati to da utvrde opsežnom analizom (radnim satima) koje ću naravno morati da platim nezavisno od toga da li će mi na kraju uključiti ili neće Onda sam uzeo par releja, izvukao odvojenu masu za dugo svetlo iz levog fara, i napravio američki sistem dnevnog svetla koji uzgred i mnogo bolje radi (manje troši i struju i sijalice) nego ove softverske budalaštine sa punim naponom na kratkom svetlu.

Nego, što se tiče šporet prekidača, meni je on savršeno praktičan i apsolutno logičan. Ne treba mozgati koju kombinaciju bajanja i pokreta napraviti na multi-ultra-funkcionalnoj ručici na volanu da bi se uključila svetla, već samo okrenuti šporet skroz udesno (automatski), i rešen problem. A uz kombinaciju sa mojim relejima sve radi savršeno: po mraku kratka svetla, po danu dnevna svetla, ulazak u tunel pali kratka a izlazak dnevna svetla...

Svetla za maglu: samo povući ručicu. I to je dovoljno logično. Pri tome je moguće da se sa svetlima za maglu vozi i kada su kratka svetla isključena (to poboljšava vidljivost vozaču, ali ne deluje baš poželjno kada neko ide u susret). E jedino me smara što po jakoj magli često držim ruku na tom šporet prekidaču kako bih palio kratka svetla kada mi neko nailazi u susret, i gasio ih posle toga.

Inače, moj šporet prekidač je niskostrujni, služi samo da pošalje signale kompjuteru koji u stvari komanduje svetlima preko releja.

Imam još 3 šporet prekidača u kolima (za grejanje/hlađenje) i savršeno mi odgovaraju, više nego kojekakvi tasterčići koje treba nabadati. Sad, da li je ružno ili nije, to me ne tangira preterano. Da me je to zanimalo, uopšte ne bih uzeo ovaj auto nego recimo Pežo 307, ili Megan estate, Mazdu 3, 6 itd... izbor lepših automobila je poveći

[Ovu poruku je menjao pisacc dana 03.01.2013. u 23:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Cezar Corolla
Automehanicar

Član broj: 308649
Poruke: 477



+52 Profil

icon Re: Nemci i sporet prekidaci04.01.2013. u 16:59 - pre 137 meseci
A sta je sa italijanima i sporet prekidacima za grejanje?

Punto1,2,3,grande........ostali.......
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

boyan3001
Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: Nemci i sporet prekidaci05.01.2013. u 15:35 - pre 137 meseci
Ja licno ne mogu da smislim te sporet prekidace za svetla. Imam Rovera 400, '98 godiste sa prekidacem na rucici migavca i to mi savrseno radi. Maglenke su izdvojen na posebne tastere koji se nalaze ispod instrument table pored osovine volana. Cale recimo ima Hondu Civic '06, ona isto ima na rucici kontrolu svetala, plus su tu i prekidaci za maglenke. Nije bas najinteligentije smisljeno, ali radi rad sasvim ok.

Nisu Nemci jedini koji furaju te sporet prekidace, tu su i Svedjani, Volov i Saab, Jaguari, cini mi se i Ford itd... uglavom nije da ih nema.
Realno...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Nemci i sporet prekidaci

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 34499 | Odgovora: 83 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.