Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nemci i sporet prekidaci

elitemadzone.org :: AutoZone :: Nemci i sporet prekidaci

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 34458 | Odgovora: 83 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Nemci i sporet prekidaci28.12.2012. u 07:02 - pre 137 meseci
Kod mene slican,sa opcijom vise.i ipak se pazilo da prekidac bude uvucen a ne da
strci i da je svapski ruzan.Kod novijih modela mnogo lepse izgleda.


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Nemci i sporet prekidaci28.12.2012. u 07:17 - pre 137 meseci
Jeste stvar tradicije i navike, ali 'bemmumiša, stvarno zauzima ekstra mesta na tabli. Takođe mislim da je ergonomskije da bude na ručici žmigavaca.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: Nemci i sporet prekidaci28.12.2012. u 09:05 - pre 137 meseci
Ja nemam uopste dilemu sta je meni bolje. Iz najmanje 2 razloga smatram da nije bolje da bude na rucici zmigavca. Prvo, mislim da su rucice zmigavca vec postale prenatrpane i dodavanjem jos min 7 funkcija(automatsko, manuelno, pozicija, parkirno levo, parkirno desno, maglenke napred, maglenke pozadi) stvar se dodatno komplikuje. Drugo, svetla na autu smatram jednom od najkriticnijih funkcija i ne bih voleo da mi deli hardverske resurse sa rucicom za zmigavce koju drndam 100 puta dnevno i koja je ipak sklonija otkazu. E sad, da li je sporet prekidac optimalno resenje ne znam. Ja iskreno nemam nikakav problem sa njim, ali nemam ni nista protiv novih resenja koja se pokazu bolja. Uostalom, 2.5 meseca kako vozim auto koji ima automatsko paljenje, jedva da sam ga par puta upotrebio i to kada su mi trebale maglenke.

Citat:
milivoje t
kod zabara su se svetla gasila sa gasenjem motora bez obzira na prekidac. kod francuza nisu, ali pisti i vristi ako zaboravis da ugasis svetla, kod forda slicno.
i tako svako svoju politiku vodi :).
Samo mali dodatak da neko ne pomisli da samo francuzi imaju ovaj feature. Moj bivsi merc 123 iz 82. godine je obavestavao iritantnim zvucnim signalom ako si ugasio auto i otvorio vrata, a nisi iskljucio svetla. Astra iz 2000. i bmw 1 iz 2005. koje vozim naravno imaju isto to. Iskreno bih se zacudio ukoliko auto napravljen posle 90. godine nema taj feature.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Nemci i sporet prekidaci28.12.2012. u 09:16 - pre 137 meseci
Desilo mi se pre mesec dana da sam preko šporeta hteo da upalim maglenke(koje se pale privlačenjem kurble ka sebi) i sa auto prebacio na poziciona umesto na uključivanje. Noć, neosvetljena bg obilaznica i solidna magla kao i zadrška koju imaju ksenoni kad se ugase pa dok se upale = neprijatna situacija.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: Nemci i sporet prekidaci28.12.2012. u 09:39 - pre 137 meseci
Heheh, pa ne ide sporet i ksenon

Salim se naravno, to ti se desilo zato sto raspored na prekidacu nije dobar. To se vidi na ovoj slici sto je Lavlja_Jazbina upload-ovao


Citat:


Nasuprot tome imas BMW-like sto je Flo33 postovao:



Kada je raspored kao u prvom slucaju ukoliko nisi pazljiv moze da ti se desi ili da iskljucis svetla ili da ukljucis poziciju. U drugom je dovoljno da ovlaz gurnes na levo ili u desno ako je na manual. Samim tim nema sanse da napravis gresku mada sada sve to nema smisla raspravljati ukoliko maglenke imaju zaseban prekidac kao sto je na slikama.

[Ovu poruku je menjao tdusko dana 28.12.2012. u 10:50 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Nemci i sporet prekidaci28.12.2012. u 11:23 - pre 137 meseci
Da ali je ipak "najpopularniji", odnosno najprisutniji ovaj:



I prilicno je nezgodan za koriscenje, a u voznji je van vizuelne zone. Pozicija blizu vrata mu i jeste logicna s obzirom na ruznocu, unakazio bi centralni stub instrument table.

S obzirom na koriscenje svetla, realno se koristi ono sto je pruzeno od strane konstruktora, nikada nesto posebno nisam razmisljao o "lepotama" plastika

Poz
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Nemci i sporet prekidaci28.12.2012. u 12:38 - pre 137 meseci
@tdusko

Da, na bmwu je dugme i u suštini je lakši vagov princip samo što eto može da se desi greška :)
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Nemci i sporet prekidaci28.12.2012. u 13:37 - pre 137 meseci
Citat:
vladd:  a u voznji je van vizuelne zone.


Pa valda mu je to i prednost; ne moze da ga promasis kad ispruzis ruku. Naopako kada bi se u toku voznje vizualno trazili prkidaci.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Nemci i sporet prekidaci28.12.2012. u 14:03 - pre 137 meseci
Po mem ukusu najbolje resenje ima Ford, svetla su na rucici, a tempomat na volanu. Na AR suma rucica, svaki sa vise funkcija, dok se ne naviknes izludi te.

@ tdusko, leva i desna pozicija su na svakome pozicija+migavac, a maglenke su odvojene, tj nigde nisu na rucicama..
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Nemci i sporet prekidaci28.12.2012. u 14:38 - pre 137 meseci
Citat:
Zarko Silic: Pa valda mu je to i prednost; ne moze da ga promasis kad ispruzis ruku. Naopako kada bi se u toku voznje vizualno trazili prkidaci.


Nije ni prednost, ali nije ni neka mana, s obzirom da se mora ukljuciti, na platformi 4, pre polaska, kratko svetlo, jedini je problem da se ne zaboravi nakon izlaska iz kola.

Cisto sam spomenuo, da se ne insistira na vidljivosti, posto, osim sto nije bitna, nije ni prisutna

Inace mi je sve jedno da li "zavrcem usi" prekidacu, ili ga stiskam ili ga rolujem..navikne se na svasta..

Poz
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.95.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Nemci i sporet prekidaci28.12.2012. u 15:53 - pre 137 meseci
Citat:
tdusko:
Ja nemam uopste dilemu sta je meni bolje. Iz najmanje 2 razloga smatram da nije bolje da bude na rucici zmigavca. Prvo, mislim da su rucice zmigavca vec postale prenatrpane i dodavanjem jos min 7 funkcija(automatsko, manuelno, pozicija, parkirno levo, parkirno desno, maglenke napred, maglenke pozadi) stvar se dodatno komplikuje. Drugo, svetla na autu smatram jednom od najkriticnijih funkcija i ne bih voleo da mi deli hardverske resurse sa rucicom za zmigavce koju drndam 100 puta dnevno i koja je ipak sklonija otkazu.


imao sam puno automobila ali ni na jednom mi nikad nije otkazala ručica za migavce. Tako da, to ti i nije neki razlog...
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: Nemci i sporet prekidaci28.12.2012. u 16:15 - pre 137 meseci
Rucica za 'migavce nije potrosni materijal i nije nesto sto se menja svakih n kilometara tako da je malo verovatno da je svakome od nas ovde crkla nekada. Medjutim, desava se da otkaze i ja kada sam drzao otpad nije bila bas egzotika da ljudi dolaze i kupuju to. Nasuprot tome, sporet prekidac nisam nikada u zivotu prodao.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Nemci i sporet prekidaci28.12.2012. u 16:20 - pre 137 meseci
Treba pitati vlasnike Citroena i Pezoa sta misle o tim rucicama

Mozda je to ipak potrosni materijal?

Problem je sto kosta samo 350 eura
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Nemci i sporet prekidaci28.12.2012. u 17:14 - pre 137 meseci
Ozbiljna izrada i ozbiljna cena

Ko bas zeli da menja, iz dosade, neka i plati, a realno se ne kvare decenijama, mislim ako bas ne dozivi direktni napad neumerene sile

Poz
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.95.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Nemci i sporet prekidaci28.12.2012. u 18:04 - pre 137 meseci
sve u svemu kada se polome, svejedno je da li na njima ima svetlo ili samo migavci jer kako god okreneš moraš da ih promeniš, jer niti možeš bez svetala, niti možeš bez migavaca
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Nemci i sporet prekidaci28.12.2012. u 18:08 - pre 137 meseci
Realno se ne kvare ako ih ni nemas.

Najmanje mi jedna mesecno (ponekad i nedeljno) dolazi na servis od spomenutih proizvodjaca, pa sad ako je to retko, neka tako bude. Ovaj neispravni smederevac prekidac jedva ako sam imao dva ili tri puta u zivotu. Ako se u obzir uzme broj vozila sa ovakvim i sa onakvim salterom, jako lako se moze zakljuciti koji je pouzdaniji.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Nemci i sporet prekidaci28.12.2012. u 18:50 - pre 137 meseci
VLAD....Mislim da je to moj prekidac sa pasata,ali gresis za vidno polje.Svaki izlazak iz auta sa blagim naginjanjem ka izlazu
prekidac ti dodje u cist vidokrug.Samo sto mi ne kaze,volim te.:D proveri me.:)
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Nemci i sporet prekidaci28.12.2012. u 18:53 - pre 137 meseci
Ja radje gledam da me neko ne "obrije" dok izlazim iz kola, ali je cinjenica da je prekidac "na izvolte" prilikom izlaska

Poz
P.S.
Citat:
Ovaj neispravni smederevac prekidac jedva ako sam imao dva ili tri puta u zivotu.


Kosta 20-40€ i menja se za ....pa hajde da preteramo, 30 sekundi, mislim da moze i za 15.. I to mu je najveca prednost.
Zasto bi neko "dolazio" kod nekog drugog, kada se menja lakse od sijalice ili osiguraca..


Dok je zamena skalamerija na volanu izuzetno ozbiljan posao, zahteva vestinu i strucnost, paznju sa erbegom..i uz sve to jedno sat-dva posla..
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Nemci i sporet prekidaci28.12.2012. u 19:01 - pre 137 meseci
Da...nego imam zamerku na funkciu istog prekidaca.Zadnje levo svetlo za maglu se mora dodatnom
funkcijom upaliti.Step1 maglenke,Step2 zadnje levo za maglu.Ko nije proucio ono za sta je u funkciji *koristi* nece ni znati da postoji.
Ali svaki auto ima svoj redosled prilagodjavanja,samo se malo zainteresovati.
 
Odgovor na temu

miljanl
Pozarevac

Član broj: 59705
Poruke: 10
*.adsl-a-11.sezampro.rs.



+2 Profil

icon Re: Nemci i sporet prekidaci28.12.2012. u 21:59 - pre 137 meseci
Iako vozim Citroena sa prekidacem za svetlo na rucici, mislim da je sporet prekidac daleko bolje resenje. Izuzetno tesko se kvari, a ove rucice na francuzima su, kao i sve ostalo sto francuzi prave, napravljene od budjavog sira i samo je pitanje vremena pre nego sto se budem izuo za jedno 200 300 eur da ih menjam. Polozaj sporet prekidaca nije bitan ni najmanje jer polozaj svakog prekidaca u svom autu vozac zna napamet i moze da pronadje bez gledanja.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Nemci i sporet prekidaci

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 34458 | Odgovora: 83 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.