Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Yugo 55. Pinjon na menjacu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Yugo 55. Pinjon na menjacu

[ Pregleda: 5680 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladaR26sport
zvezdan karovic
nis, srbija

Član broj: 300690
Poruke: 41
212.200.71.*

Sajt: google


+1 Profil

icon Yugo 55. Pinjon na menjacu01.01.2013. u 21:58 - pre 137 meseci
Pozdrav, evo opet ja sa mojim yugicem i problemima. Naime vec duze vreme mi ne radi km sat! interesuje me kako da izvadim iz menjaca onaj pinjon plasticni gde ulazi sajla od km sata, posto mi je pukla pa je ostalo parce u njemu. Odvrnuo sam onaj mali srafcic sa strane sa imbus kljucicem ali ne mogu da izvucem nikako, vukao sam vise od pola sata i uspeo sam samo vrh da polomim. Jos uvek mogu da ga uhvati klestima ali me brine da ce i onaj deo sto je ostao da se slomi. Ako neko zna nacin na koji mogu to da sredim neka javi (odgovori). I da li se onaj pinjon odvija ili se samo izvlaci. E da i srecna svima NOVA GODINA.
vladaR32sport
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Yugo 55. Pinjon na menjacu02.01.2013. u 08:34 - pre 137 meseci
Prvo, srecna nova godina i tebi, i svim ostalima na ovom forumu, da u novoj godini svi imamo sto manje problema sa kolima, i da u zdravlju vozimo ove nase krsice, a nadam se, i da kupimo nesto bolje.
Nisi trebao odmah da skidas pinjon, mozda i nije do njega. Prvo si trebao da se uveris da je do njega, skines kilometar sat, oslobodis sajlu sa njega, krenes i gledas dali se sajla okrece. Ako se ne okrece, moze da bude da je sajla pukla (vrlo retko), ili je leziste sajle u pinjonu "oblaznulo" (najcesce). Sajla se resava zamenom, leziste se resava zamenom ili nekim "budzenjem" podmetanjem, u leziste, nekog papira, parceta ivera drveta i sl. sto moze da podglavi sajlu. PInjon se oslobadja, ako vec ima taj sraf, odvijanjem srafa koji ga fiksira, i prostim izvlacenjem. Moguce je da je tebi zapekao nosac pinjona. Probaj, ako mozes da pridjes, da lagano cekicem kucnes sa strane pinjona, ili ga nekako obuhvati kljestima sa strane i malo ga levo-desno zakreci, eventualno, sa strane probaj da malo nakucas neki manji srafciger pa da ga tako oslobodis. A ako se sajla okrece. i kad njen kraj uhvatis prstima i jako povuces a ona ostaje na svom mestu, onda i nije do pinjona vec do njenog lezista ili zupcanika u satu. a i to se resava na manje-vise isti nacin - snalazanjem.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Yugo 55. Pinjon na menjacu

[ Pregleda: 5680 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.