Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1320632 | Odgovora: 2865 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

savke_79
Nebojsa Savic
Programer
Temerin

Član broj: 276527
Poruke: 101
*.static.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji29.01.2014. u 10:13 - pre 123 meseci
Pokusavao sam i ja da stupim u kontakt sa Traterom, ali bezuspesno. Ne odgovara mi cak vise ni na mailove.

@istvan1954
kako se cini taj pelet sto ste Vi kupili, iz Titela cini mi se? Jeste li zadovoljni?
 
Odgovor na temu

istvan1954
istvan erdei
nezaposlen
nezaposlen
temerin,srbija

Član broj: 312869
Poruke: 62
*.dynamic.stcable.net.



+2 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji29.01.2014. u 11:35 - pre 123 meseci
pagenotfoundu sam odgovorio na pp posto me tamo kontaktiro
Savke 79 pelet sam kupio u Perlezu.U principu sam zadovoljan, ova sezona mi je prva, prvi pelet za bolji ne znam. Kada probam jos koju vrstu znacu.Nego jesenas se dogovorismo da se menjamo koju vrecu da probamo drugu vrstu.Cujemo se veceras.
 
Odgovor na temu

padobranac75
MPN
MPN
Beograd

Član broj: 319968
Poruke: 27
212.178.235.*



+1 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji08.02.2014. u 11:10 - pre 123 meseci
Citat:
boree:
Jel neko možda koristio http://www.jelastar.rs/ piše da je 50% bukva - 50% jela i ovako na prvi mah ima manje pepela i lepo gori , čak sam morao da smanjim brzinu ventilatora , možda zato što ima malo krupnije sastojke , nije onako baš samleveno kao da se pravi od pilotine već malo krupnije drvne ostatke. U četvrtak kad budem čistio ću videti , možda i koju sliku opalim . Neko ?

Na džaku koji sam upravo spremio za sipanje ne piše sastav peleta Jelastar.
Sećam se da je na jednom džaku (pre dva meseca) pisalo 80% bukva. Verovatno ta dva džaka nisu iz iste serije. Kupovao sam iz dva puta, na istom mestu, ali u razmaku od mesec dana.

Očigledno je da proizvođači nemaju konstantan kvalitet, bar u onome delu što ostane za domaće tržište.
Ipak, za sada nisam imao problema sa zaglavljivanjem puža, lošim sagorevanjem i sl. A peć je onih dana kada je duvala košava radila bez prestanka (i čišćenja) po 72 sata.

Danas sam očistio pepeljaru, posle nedelju dana. Bilo je malo pepela i oko pepeljare. U tih nedelju dana, čašica je čišćenja samo jednom (kada je suprugu iznerviralo prljavo staklo).
 
Odgovor na temu

pankec
beograd, malta

Član broj: 278875
Poruke: 487
*.cpe.vektor.net.



+8 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji08.02.2014. u 11:19 - pre 123 meseci
kod mene je 50\50 bukva jela...
Ecopell 35
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji08.02.2014. u 23:00 - pre 123 meseci
Citat:
padobranac75:
Citat:
boree:
Jel neko možda koristio http://www.jelastar.rs/ piše da je 50% bukva - 50% jela i ovako na prvi mah ima manje pepela i lepo gori , čak sam morao da smanjim brzinu ventilatora , možda zato što ima malo krupnije sastojke , nije onako baš samleveno kao da se pravi od pilotine već malo krupnije drvne ostatke. U četvrtak kad budem čistio ću videti , možda i koju sliku opalim . Neko ?

Na džaku koji sam upravo spremio za sipanje ne piše sastav peleta Jelastar.
Sećam se da je na jednom džaku (pre dva meseca) pisalo 80% bukva. Verovatno ta dva džaka nisu iz iste serije. Kupovao sam iz dva puta, na istom mestu, ali u razmaku od mesec dana.

Očigledno je da proizvođači nemaju konstantan kvalitet, bar u onome delu što ostane za domaće tržište.
Ipak, za sada nisam imao problema sa zaglavljivanjem puža, lošim sagorevanjem i sl. A peć je onih dana kada je duvala košava radila bez prestanka (i čišćenja) po 72 sata.

Danas sam očistio pepeljaru, posle nedelju dana. Bilo je malo pepela i oko pepeljare. U tih nedelju dana, čašica je čišćenja samo jednom (kada je suprugu iznerviralo prljavo staklo).


imamo iste dzakove.
ni na mojim dzakovima nije naveden sastav.
zapravo, nista konkretno nije navedeno u vezi sa peletom. samo da je pelet biostar i proizvodjac jela prijepolje i sitnim slovima broj nekog sertifikata.
vec sam napomenuo da je prodavac iz bgda rekao da je sastav navodno ~80-20.
nakon zamene ventilatora na mbs ovskod etaznoj peci, ostaje manje tvrdih ostataka u casici gorionika ali i dalje znacajno vise nego proslogodisji noname pelet iz pozege.

 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji09.02.2014. u 16:48 - pre 123 meseci
Burlam po netu i vidim ima 2 fabrike peleta u Požegi ekopelet-plus i termotehnika-plus , ne sviđaju mi se ovi dodaci "plus" u nazivu , to obično znači da su firme propale pa su otvorili drugu sa dodatkom "plus".
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

padobranac75
MPN
MPN
Beograd

Član broj: 319968
Poruke: 27
147.91.184.*



+1 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji10.02.2014. u 09:51 - pre 123 meseci
@Drizzt Do Urden

Tačno je da na džaku nema deklaracije.
Mislim da bi prema važećim propisima morala da postoji.

Za sastav koji sam video na nekom od džakova nisam sada siguran da li je bio odštampan na džaku ili je bila zalepljena nalepnica s deklaracijom.
Logičnije mi je da bude nalepnica.

Ponekad propisi dozvoljavaju da se deklariše samo zbirno pakovanje (paleta u ovom slučaju).
Naravno, streč foliju oko palete pocepali smo pre istovara, nismo videli da li je nešto pisalo i ko nam je kriv što ne znamo šta smo kupli i istovarili.
 
Odgovor na temu

padobranac75
MPN
MPN
Beograd

Član broj: 319968
Poruke: 27
147.91.184.*



+1 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji10.02.2014. u 10:13 - pre 123 meseci
Citat:
boree:
Burlam po netu i vidim ima 2 fabrike peleta u Požegi ekopelet-plus i termotehnika-plus , ne sviđaju mi se ovi dodaci "plus" u nazivu , to obično znači da su firme propale pa su otvorili drugu sa dodatkom "plus".


http://pretraga2.apr.gov.rs/ObjedinjenePretrage/Search/Search
Preći na pretragu po poslovnom imenu, ukucati "ekopelet" i može da se vidi ko su osnivači.

@boree,
izvinjavam se što nisam odgovorio na PP. Video sam je tak danas, posle 11 dana.
Ako je opravdanje, valjda sam odgovorio kroz diskusiju.
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.static.stcable.net.



+56 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji10.02.2014. u 11:39 - pre 123 meseci
tako sam i odradio , nisam zalazio u detalje al se vidi da su sveže firme , a za odgovor je ok , postaviću slike mojih džakova a i pričao sam sa proizvođačem i tako je da 50-50% -uvek , eventualno 45% jele




[Ovu poruku je menjao boree dana 10.02.2014. u 17:30 GMT+1]

Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji10.02.2014. u 17:23 - pre 123 meseci
Nasmejah se na procenat pepela (bar sto se tice moje verzije biostar-a).

@Padobranac,
Ja se uopste ne secam da je na foliji bilo sta pisalo ali opet, ne smem da kazem da nije bilo nikakve etikete, nalepnice stagod.

@boree
Taj ekopelet plus iz pozege (ne znam da li ih je bilo vise slicnog naziva itd...), bez obzira sto ima plus ili ne uzeo bih ponovo kad bi ga bilo :)
Ako biostar ima 0.58% pepela, onda je taj moj proslogodisnji imao 0.25% i ZNACAJNO manje vlage i prljavstine.

Mada, da greje, greje :)

 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji10.02.2014. u 19:12 - pre 123 meseci
pa malo su preterali , ajd baš ću da izmerim sledeći put , mada ode i kroz dimnjak štogod ... da je malo jeftiniji ja bi ga rado koristio , al kažu da će biti "tržišne vrednosti" ...
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

padobranac75
MPN
MPN
Beograd

Član broj: 319968
Poruke: 27
147.91.184.*



+1 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji11.02.2014. u 07:44 - pre 123 meseci
Citat:
boree:
tako sam i odradio , nisam zalazio u detalje al se vidi da su sveže firme , a za odgovor je ok , postaviću slike mojih džakova a i pričao sam sa proizvođačem i tako je da 50-50% -uvek , eventualno 45% jele


Sada je sve jasnije. Pričamo i istom proizvođaču, ali ne i o istom njegovom proizvodu.
Moji džakovi izgledaju potpuno drugačije.
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.static.stcable.net.



+56 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji11.02.2014. u 09:50 - pre 123 meseci
Pazi oni su počeli sa proizvodnjom ako sam dobro razumeo negde u avgustu prošle godine pa su im to verovatno prvi džakovi bili a ovo već kasnije
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

padobranac75
MPN
MPN
Beograd

Član broj: 319968
Poruke: 27
147.91.184.*



+1 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji11.02.2014. u 10:21 - pre 123 meseci
Ja sam prvu turu (2 palete) kupio krajem oktobra 2013.
Dogovorio sam kupovinu i do tada čekao sam skoro 2 nedelje da isporuče na stovarište.

Odmah sam dogovorio (rezervisao) da od sledeće isporuke uzmem još jednu paletu.
I to je bilo krajem novembra (od sledeće plate).

Slika može da vara, ali moj pelet je dosta svetliji.
 
Odgovor na temu

pankec
beograd, malta

Član broj: 278875
Poruke: 487
*.cpe.vektor.net.



+8 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji11.02.2014. u 14:19 - pre 123 meseci
moj je isti kao sa slike gore...i da ima pepela ima i dosta je tezak...a koliko znam ova firma se bavi sakupljanjem drvnih ostataka posle sece sume tako da nisam siguran u kvalitet ovog peleta
Ecopell 35
 
Odgovor na temu

padobranac75
MPN
MPN
Beograd

Član broj: 319968
Poruke: 27
147.91.184.*



+1 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji12.02.2014. u 09:49 - pre 123 meseci
@pankec
Da pokušam da pomognem, onoliko koliko ja znam o peletu.

1. dobar pelet je težak. Kada se šaka peleta baci u vodu, mora da potone (drvo bi plivalo).

2. osnovna sirovina za pelet su upravo ostaci koji posle seče šume ne mogu da se upotrebe kao građa, ogrevno drvo i sl.

Pre mlevenja tih ostataka mora da se odstrani kora. Pelet lošeg kvaliteta nastaje ako proizvođač ne odstrani koru ili ako mlevene ostatke dopunjava piljevinom iz pilana.
Za razliku od briketa, pelet ne sme da sadrži lepkove ili bilo kakva vezivna sredstva. Mleveni komadi drže se zajedno samo zbog visokog pritiska, kojim su sabijeni u toku proizvodnje.
I taj pritisak može da utiče na kvalitet krajnjeg proizvoda. Ako proizvođač pretera, dobiće pelet koji po površini ima "košuljicu", zbog koje će teže da se pali.
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji13.02.2014. u 19:10 - pre 123 meseci
Citat:
Drizzt Do Urden:
Nasmejah se na procenat pepela (bar sto se tice moje verzije biostar-a).



Kao što rekoh izmerio sam 0,9% , nije strašno , na približno 100 kg ( možda malo u + )ostalo mi je 900 gr pepela
Sad probam drugi pelet " vlasotinapelet" pa ćemo i to čudo da vidimo
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji19.02.2014. u 17:47 - pre 123 meseci
Ovo merenje sa "jelastar" ću ponovo probati a za "vlasinapelet" .... nemam reči , sutra ću proveriti koliko sam džakova usuo jer pepela ima 1700gr !!!! šljake... i po meni malo kalorija jer gasove nisam mogao preko 110° da naguram a baš sam probao , al proveriću još jednom .
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

Dr.Ples
Šef održavanja
Beograd, Srbija

Član broj: 322449
Poruke: 1
*.enelps.com.



Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji07.04.2014. u 10:01 - pre 121 meseci
Pozdrav svima,

evo i mene, novi član, a tema stara :) Što se tiče peleta, tu bih imao da dodam jedan brend, koristim ga od ove godine, a zaključio sam da je pelet vrhunskog kvaliteta! Naime, radi se o peletu ,,Eco Wood", a prodaje se u Beogradu, evo kontakta:

www.pelet-srbija.com

Od čistog je drveta, 80% bukva, 20% bor, i imam odlična iskustva, jako je kaloričan, nema šljake, pepeo zanemarljiv. Ove godine sam koristio pelet još dva proizviđača, ali mi se ovaj pokazao kao najbolji (čišćenje pepeljare jednom u 6 dana).
Inače, ljudi su ljubazni, imaju isporuku na teritoriji cele Srbije, planiram već da nabavljam za sledeću sezonu po letnjoj ceni :)

Pozdrav

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji07.04.2014. u 18:18 - pre 121 meseci
Citat:
boree:
Ovo merenje sa "jelastar" ću ponovo probati a za "vlasinapelet" .... nemam reči , sutra ću proveriti koliko sam džakova usuo jer pepela ima 1700gr !!!! šljake... i po meni malo kalorija jer gasove nisam mogao preko 110° da naguram a baš sam probao , al proveriću još jednom .



dobih danas sms od prodavca biostara iz bgda. u aprilu ga prodaje za 160e.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1320632 | Odgovora: 2865 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.