Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1329085 | Odgovora: 2865 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji24.08.2013. u 18:16 - pre 129 meseci
za @IGLESIJAS

Moram da primetim da si jako vest kada treba da sracunas-izracunas TUDJU MUKU..........ALI.........
Pronadji podatke iz nekog realnog izvora o stanju DRVNE INDUSTRIJE u Srbiji pa ces videti da je situacija jako LOSA.A to dalje znaci da u zemlji Srbiji je veoma mali procenat drvenog-skarta-otpada koji nastaje u preradi drveta.Tako da OVO gore sto si ti napisao NIJE TACNO........Nego se seku i to NEKONTROLISANO sume ove lepe nase zemlje Srbije za proizvodnju PELETA.......pa ti ja predlazem da ti povedes borbu da zastitis ove nase SUME kako ne bi zavrsile u PELETU i da usmeris ljude na agro-pelet,biomasu............jer ova drzava je jako spora inace u pravnoj drzavi SUME se koriste za mnogo pametnije stvari--raspitaj se malo.Pa posto si vec resio da PRIJAVLJUJES inspekciskim sluzbama ti prvo kreni od ovoga gore sto sam ti napisao a ne da prijavljujes ljude zbog PDV-a da bi TEBI bilo jeftinije--to pokazuje tvoje lice i govori mnogo o tebi............a to u prevodu znaci " Ma sta me briga ja proso jeftinije a za ostalo boli me ****C "....... mada ti pozivas i druge ljude da ti se prikljuce u CINKARENJU i TUZAKANJU svojih komsija, prijatelja,rodjaka,...............ja mislim da je to potpuno pogresno.Svoje nezadovoljstvo USMERI U ZASTITU NASIH SUMA.
 
Odgovor na temu

Staznaja
Beograd

Član broj: 309679
Poruke: 208
*.dynamic.sbb.rs.



+28 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji25.08.2013. u 00:01 - pre 129 meseci
@Zoran Petrović

Koja je razlika izmedju kradje sume i kradje PDV-a? Zar nije i jedno i drugo kaznjivo zakonom?
Zasto je kradja PDV-a opravdana a kradja sume nije, ili sam ja pogresno razumeo tvoj komentar da ti ustvari propagiras ne placanje PDV-a drzavi

[Ovu poruku je menjao Staznaja dana 25.08.2013. u 12:25 GMT+1]
Grejem 160m2 u tri etaže.
Dve etaže pvc stolarija i dve etaže termo glave.
Kombinacija ck-p 35 kW i cppl 35kW podešavanjima
smanjene snage. Četvorokraki bez pogona.
Od sezone 2018/19 kuća sa tri strane izolovana stiroporom
8cm i po tavanu mineralna vuna 10cm...
 
Odgovor na temu

stankonis
jovan stankovic
putnik
jovan stankovic
nis

Član broj: 311627
Poruke: 28
*.com
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji25.08.2013. u 06:57 - pre 129 meseci
-Ja sam upravo namontirao kotao i posle svih ovih komentara ja
sada stvarno ne znam kom da se obratim.koji je tvoj predlog ciji
pelet ti koristis?koliko se dugo grejes na pelet jesi menjao
proiuvodjace obzirom da imas bogato iskustvo najbolja
cena,kvalitet,usluga su kod ...?

hvala
 
Odgovor na temu

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji25.08.2013. u 08:07 - pre 129 meseci
Citat:
Staznaja:
za @Zoran Petrović

Koja je razlika izmedju kradje sume i kradje PDV-a? Zar nije i jedno i drugo kaznjivo zakonom?
Zasto je kradja PDV-a opravdana a kradja sume nije, ili sam ja pogresno razumeo tvoj komentar da ti ustvari propagiras ne placanje PDV-a drzavi ;)


NE ja nikoga ne pozivam da NE-placa porez ovoj drzavi.Porez je pomenut kao SREDSTVO da bi nekome pretio-zastrasivao i pokazao da moze da mu stavi omcu oko vrata jer on @IGLESIJAS je uspeo da sracuna njegovu zaradu i sada bi da gurne ruke u tudji dzep .I on jos i poziva druge ljude da mu se prikljuce i pritom izosi nekakvu proizvodjacku specifikaciju peleta koja u zemlji Srbiji nije primenjiva-a on to zna vrlo dobro..Ali zato u njegovoj diskusiji on ne uzima u obzir SECU SUMA.U ovoj prici nema NEVINIH I meni nije cilj da kvarim vasu temu-diskusiju ali sam morao da iznesem svoje misljenje jer smatram da je izneseno mnogo zla-pokvarenost-podmuklost i drskost od strane @IGLESIJAS .....Vi znate vrlo dobro da ni VI niste CVECE znate od cega se pravi pelet a nisam ni ja CVECE pa zbog toga NAROD kaze " da nekada ne valja mnogo talasati jer moze mecka da zaigra i pred vasa vrata "....Pozdrav ja sam hteo da budem dobro-nameran.Necu vam smetati u vasoj diskusiji.
 
Odgovor na temu

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji25.08.2013. u 09:14 - pre 129 meseci
Evo dodao bih jos nesto..........Da li je neko od vas razmisljao da ovu temu moze da cita i neko iz TRZISNE INSPEKCIJE.
Vi ste pokrenuli ovu temu da bi razmenili iskustva i cene proizvodjaca peleta i mogucnost da kroz udruzenu nabavku prodjete jeftinije --- vas cilj je da vi butete na DOBITKU.A vi ovde javno iznosite i pricate o utaji poreza i jos sebi dajete za pravo da iznosite i imena tih proizvodjaca.Sta vi mislite kada bi inspekcija pokrenula akciju kontrole ulaznih sirovina i poreklo istih koja bi CENA peleta bila.Ako neko zna neka iznese postupak dobijanja dozvole da u SVOJOJ sumi poseces drvo.

Jesi kupio pelet, jel ti covek dao bez poreza,jesi ustedeo......... ALI.........tebi je to malo pa ti je sada problem sto je ON zaradio pa ako bi mogao da malo uzmes i njegov deo.Aman bre braco SRBI dal je moguce da smo tako los narod.Zato i postoji ona izreka kod Srba........... " da komsiji crkne krava "...........Moj vam je savet da malo povedete racuna o cemu i kako pisete da se ne desi da na kraju SVI budu na GUBITKU............ovaj forum ima i mogucnost slanja poruka-PP.
 
Odgovor na temu

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji25.08.2013. u 09:56 - pre 129 meseci
Porez na dodatu vrednost plasća kupac, a ne prodavac: ovaj drugi je samo prenosilac sredstava od kupca do državnog budžeta, a kao dokaz da će transfer biti obavljen izdaje fiskalni račun. Da li kad kupite pelet dobijete fiskalni račun? Ja ga do sada nikad nism dobio, mada sam tražio (uvek je postojao neki izgovor), što će reći da sam tih 20 odsto preplatio prodavcu na oni njegovu inače visoku cenu.

Šuma se seče pa se seče, mora da se seče jer je to prosto tako. Jedino je pitanje šta će dalje da bude sa tim isečenim drvetom, na ogrevno drvo mislim - da li će biti istrupičano, pa posle iscepkano i kao takvo završiti u peći, ili će biti samleveno i završiti kao pelet opet u peći. Ovo drugo po meni, a zbog svih prednosti grejanja na pelet, mnogo bolje nego onog prvog.

Jedna mala opaska koja nema veze sa ovom temom. Naime znak "@" se upotrebljava umesto engleskog "et" što bi bilo "kod", ali i "za". Dakle, ako se napiše "za @Pera" to je pleonazam - suvišno gomilanje reči istog značenja. Dakle, ili je "za Peru", ili "@Pera". Ne zamerite.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
Odgovor na temu

Staznaja
Beograd

Član broj: 309679
Poruke: 208
*.dynamic.sbb.rs.



+28 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji25.08.2013. u 11:25 - pre 129 meseci
Nema ti se za sta zameriti. Hvala za opasku, bar smo iz nje nesto naucili.
Grejem 160m2 u tri etaže.
Dve etaže pvc stolarija i dve etaže termo glave.
Kombinacija ck-p 35 kW i cppl 35kW podešavanjima
smanjene snage. Četvorokraki bez pogona.
Od sezone 2018/19 kuća sa tri strane izolovana stiroporom
8cm i po tavanu mineralna vuna 10cm...
 
Odgovor na temu

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji25.08.2013. u 12:07 - pre 129 meseci
[quote]zmajdin:
Porez na dodatu vrednost plasća kupac, a ne prodavac: ovaj drugi je samo prenosilac sredstava od kupca do državnog budžeta, a kao dokaz da će transfer biti obavljen izdaje fiskalni račun. Da li kad kupite pelet dobijete fiskalni račun? Ja ga do sada nikad nism dobio, mada sam tražio (uvek je postojao neki izgovor), što će reći da sam tih 20 odsto preplatio prodavcu na oni njegovu inače visoku cenu.

Nemoj mi zameritiu ali moram da te ispravim.To sto si ti platio proizvodjacu to se zove " proizvodjacka cena " i ona je bez PDV-a i taj novac proizvodjac nije mogao da stavi u dzep jer ti nisi platio porez od 20 %.Zato vi ovde i iznosite dve cene a jedna je sa porezom a druga je bez poreza..Za toliko ja se nadam da svi mi znamo .Nema potrebe za uvrtanjem istine.......
 
Odgovor na temu

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji25.08.2013. u 13:13 - pre 129 meseci
Pa nije: u oglasu piše 145 evra, kad dođem sa parama to bude 170, pitam "otkud sad 170", ovaj kaže da je to cena sa PDV-om, ja platim jer mi pelet treba, tražim račun, a on kaže nešto kao "pokvarila se kasa, a serviser nikako da dođe", nudi račun ispisan rukom.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
Odgovor na temu

stankonis
jovan stankovic
putnik
jovan stankovic
nis

Član broj: 311627
Poruke: 28
*.com
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji25.08.2013. u 15:13 - pre 129 meseci
u kom oglasu i kod kog proizvodjaca ima za 145 e.dali tu ima
prevoz i ...
 
Odgovor na temu

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji25.08.2013. u 15:48 - pre 129 meseci
Reč je o konkretnom događaju, ali od prošle godine.

Inače, Gota pelet je franco fabrička kapija 140 evra, mislim da organizuju i prevoz i to po prihvatljivim cenama. To je podatak od pre dve nedlje.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
Odgovor na temu

Gogi666

Član broj: 309937
Poruke: 42
*.web.vodafone.de.



+1 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji25.08.2013. u 17:05 - pre 129 meseci
Alo ljudi,
Porez mora da se placa i tacka! Ja se bojim Vučića, potrpaće nas sve sa kotlovima u zatvor! :)
Moja preporuka ne samo za pelet:
Trazite fiskalni , nece da da? Nemojte ni kupovati pa cete videti kako kase odjednom prorade!
Ili pak podelite tih 20% poreza posteno!
Ali taj porez ima smisla.
Kako sad drzava nama da spusti porez na pelet na 8% kad se u celoj srbiji operezuje mozda 50% prodatog peleta?
Jako jednostavna racunica! Mozda nisam sasvim u pravu ali milslim da bi drzava sa tih neoporezovanih 50% imala sasvim dosta para da nam spusti porez na 8%!
Pare moraju da se vrte, zapamtite to :)

Drzite se teme i pisite cene ovo nema kraja!
Ko shvati razumeće!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji25.08.2013. u 18:36 - pre 129 meseci
Citat:
Gogi666:
Drzite se teme i pisite cene ovo nema kraja!

Bas tako.
Drzite se teme da ne bi morao da brisem off topic.

Hvala!

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Obi Mikel
Obi Mikel
saradnik
Administracija
Nis, Srbija

Član broj: 310039
Poruke: 2



Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji26.08.2013. u 19:14 - pre 129 meseci
Cene su takve kakve jesu, ove godine nesto vise nego prosle u isto vreme, ali treba obratiti posebnu paznju na kvalitet. Preporucujem svima da pre kupovine analiziraju uzorke nekoliko peleta u ovlascenim organizacijama i da te rezultate podele sa drugima barem nezvanicno. Od standarda, pored duzine i precnika, najvazniji su toplotna moc, sadrzaj vlage, ostatak pepela, gustina i specificna masa, dodatak aditiva itd.
Naime, iz licnog iskustva, desava se da pelet koji kosta 180 evra/toni ima veci procenat vlage od peleta cija je cena 150 evra/toni, dok im je toplotna moc otprilike na istom nivou. Ispitani uzorak peleta proizvodjaca koji je na sajtu objavio sertifikat po kojem je procenat pepela 0.7 ukazuje da je stvarni procenat pepela skoro 3 puta veci od deklarisanog.
Uzorak proizvodjaca koji je na vreci ispisao da pelet pravi do 1.5% pepela, pokazao je da je realan procenat pepela skoro 4% a to je citavih 600 grama po vreci.
Cak i nakon sagorevanja manje kolicine peleta, recimo oko 1/2 kg, moze se uvideti osnovna razlika, po obliku i boji plamena, forme pepela i sl.
A da, imamo i pelete pakovane u fantomskim vrecama od 15kg na kojima nema nikakve deklaracije! Nista ne pise, bukvalno. Cak sam od jednog proizvodjaca dobio pelet koji je pakovan u vrecama drugog trgovca peletom.
Proverite i masu vrece, a ono sto me posebno iritira jeste i prasina u samoj vreci, pa u startu imate manje nego sto ste platili.
Na trzistu postoje i nude se peleti manjih proizvodjaca koji nisu ni registrovani ili im pelet nije osnovna delatnost, a koji su potpuno neprovereni, doduse i cena im je nesto niza.
Dakle, ako cemo o pravima potrosaca, ima sta da se zameri.
 
Odgovor na temu

bojanjov
eps

Član broj: 233405
Poruke: 45
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji01.09.2013. u 14:24 - pre 129 meseci




170e + 200din po paleti viljuškar, kupljeno 6 paleta...
 
Odgovor na temu

pankec
beograd, malta

Član broj: 278875
Poruke: 487
*.i07-25.onvol.net.



+8 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji04.09.2013. u 13:12 - pre 129 meseci
jel kupio neko skoro pelet ....kakva je situacija ...cena... prevoz ...za beograd ...
Ecopell 35
 
Odgovor na temu

pankec
beograd, malta

Član broj: 278875
Poruke: 487
*.i07-25.onvol.net.



+8 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji19.09.2013. u 10:06 - pre 128 meseci
zar niko ne kupuje pelet....sad ce zima :)
prijatelj skoro kupovao 200e bez prevoza i rece mi da je nestasica ....izgleda da je postalo popularno grejanje na pelet
ili namerno proizvodjaci prave nestasicu....

Ecopell 35
 
Odgovor na temu

pankec
beograd, malta

Član broj: 278875
Poruke: 487
*.i07-25.onvol.net.



+8 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji19.09.2013. u 10:07 - pre 128 meseci
zar niko ne kupuje pelet....sad ce zima :)
prijatelj skoro kupovao 200e bez prevoza i rece mi da je nestasica ....izgleda da je postalo popularno grejanje na pelet
ili namerno proizvodjaci prave nestasicu....

Ecopell 35
 
Odgovor na temu

borkostar
elektro tehnicar
Pancevo

Član broj: 233330
Poruke: 198
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji19.09.2013. u 12:41 - pre 128 meseci
evo ti gore sa slikama miraja, pise i cena
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji20.09.2013. u 20:24 - pre 128 meseci
bogami poskupeo je , po bg je oko 190 - 195 , a da je nestašica pa moguće je jer su mnogi prešli tj prelaze na pelet kao i ja :))))
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1329085 | Odgovora: 2865 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.