Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aliexpress.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1842074 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?09.01.2016. u 06:07 - pre 101 meseci
Citat:
Krsko:
Treba li im verovati, pitanje je sad:
http://flytexpress.com/Trackin...aspx?trackNumber=UF468287501SE


Mislim da sam ja imao jednom neki ovaj Ux***SE broj, i može da se prati samo preko švedske pošte i samo dok je na njihovoj teritoriji, naravno ako je pravi... A flytexpress je samo lokalni kurir, isto kao i Yanwen. i on će preneti pošiljku od trgovca do expoziture švedske pošte u HK, i naravno može da piše šta hoće na svom praćenju...
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?09.01.2016. u 13:40 - pre 101 meseci
Taj deo sam imao , samo nije islo preko ovih posrednika , nego mi Kinezi samo dali taj broj Svedske poste, za to pise da ide Kopneno ! Pa kako mu bude.

Imao sam dva takva paketica, jer obicno njima salju baterije . Prvi je putovao nekih 40-tak dana , drugi mnogo brze oko 3 nedelje, a sada imam jednu bateriju koja davi nema je vec skoro 40 dana !

Na Svedskoj posti se vidi samo prijem te posiljke , znaci objave samo jednu promenu , i to je to . Kad stigne , stigne, postar ubaci u sanduce.
 
Odgovor na temu

cana2016
ugd

Član broj: 331798
Poruke: 771

ICQ: 1


+6 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?09.01.2016. u 14:06 - pre 101 meseci
ademare...Kinezu je vreme za Dispute isteklo....nije nista odgovorio ,i sada mi se otvaraju 4 opcije.

ACCEPT- MODIFY- CANCEL DISPUTE- ESCALATE DISPUTE.

Sta da radim?
Da kliknem Escalate ili?
cd
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

cana2016
ugd

Član broj: 331798
Poruke: 771

ICQ: 1


+6 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?09.01.2016. u 14:25 - pre 101 meseci
Dosad mi je samo jednom pre neki dan pisao da Smart Watch punim na adaper za mobilni (ne na PC),
a ja sam mu pisala da pogleda opet moj video i da vidi da je baterija puna.
I razgovor se zavrsio na to...pre 3-4 dana,ja sam posledna dala komentar.
Sta savetujes sada kada je izasla opcija Escalate?
cd
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?09.01.2016. u 15:23 - pre 101 meseci
Citat:
cana2016:
ademare...Kinezu je vreme za Dispute isteklo....nije nista odgovorio ,i sada mi se otvaraju 4 opcije.

ACCEPT- MODIFY- CANCEL DISPUTE- ESCALATE DISPUTE.

Sta da radim?
Da kliknem Escalate ili?


Mora da je odgovorio ali sa onim tasterom ! Sa ove tvoje slike se vidi da pise da je u pitanju vracanje nazad ?? Jel si ti u Disputu napisala da hoces da vratis , secam se da si pisala da neces vracati ? Tako da sada ne znam jel to tvoj originalni predlog ili neka njegova modifikacija ?

Pogledaj da tu nije nekakva greska , pa da nisi kod otvaranja stiklirala vracanje . Jer na to Kinez mora da pristane , ali je problem ako ne zelis da vratis.

Ako je to njegov Kontra predlog - Vracanje , onda ti ne preostaje nista drugo nego da eskaliras jer ne zelis da vracas .






[Ovu poruku je menjao ademare dana 09.01.2016. u 16:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

cana2016
ugd

Član broj: 331798
Poruke: 771

ICQ: 1


+6 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?09.01.2016. u 16:22 - pre 101 meseci
ademare..ovako sam napisala u DISPUTE:

Hello.23 November I ordered Smart watch that did not work. The display did not work even when charging. The seller says to charge the battery and the forceps open tentacles battery. Cable and batteries are okay but not and smart watch. It does not work and the seller says that he looked at my clip on YouTube.Communication with the seller is very bad and say to return my smart watch.Its a long time for me and I like to return my money because I will not risk it again.Dont send me the same watch.

Mislim da moram na ESCALATE
cd
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?09.01.2016. u 17:07 - pre 101 meseci
Dobro to je njegov Kontra predlog . Ti si predlozila da ti vrati novac a da ne vracas , a on je to odbio i napisao da ce ti vratiti novac ili poslati drugi ako vratis !

Tako da tebi ostaje samo da Eskaliras i da vidis kako ce Alitim da odluci. Nadam se da ce tu biti brzi bez odugovlacenja kao sto su uveli za " roba nije stigla"

To sto je Kinez napisao , Osusi ruke kada pritiskas ekran je Budalastina, jer nije mogao nista pametnije da smisli

Nadajmo se da ce Ali da ti vrati bar pola novca, ali to cemo tek da vidimo kada donese presudu .

Znaci Escalate , jer je prodavac odbio i dao nemoguci kontrapredlog oko vracanja.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?10.01.2016. u 03:48 - pre 101 meseci
Jeste da je na Aliexpressu često nešto koji dolar jeftinije, ali si na eBay, kao kupac, mnogo bolje zaštićen.


 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?10.01.2016. u 11:16 - pre 101 meseci
Bolje da se razidjete dok neko nije ostao bez naloga.
Vredjanje necu da tolerisem.

Hvala
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

sakysaky
Singapur

Član broj: 327259
Poruke: 65
77.46.130.*



+2 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?11.01.2016. u 10:17 - pre 100 meseci
Od jutros imam problem nece da mi prodje ni jedna uplata, da li neko zna u cemu je problem? Da li to inteze ili do njih ?
Novac imam na racunu dosta.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?11.01.2016. u 13:51 - pre 100 meseci
Ko zna sta to moze da bude !

Ako mozes da se logujes na svoj racun kod Alije ne bi trebalo da bude problema i sa placanjem.

Ni Inteza Nikada nije imala neki pad sistema, ozbiljna je to banka , pa imaju rezervni , tako da si najslabija karika ti

Najcesce nema dovoljno novca na racunu , koliko pise $ , toliko treba imati Eura radi rezervacije, a meni se dogadjalo i da istekne kartica !!

Nesto trece je malo verovatno. Mada su se javljali neki clanovi koji su dobijali neku vrstu Ogranicenja od Alija , ali je to i pisalo na ekranu !!
 
Odgovor na temu

NiKKooLa
Nikola Jovanovic
Nigde
Nigde
Nis, Srbija

Član broj: 330544
Poruke: 42
87.116.186.*



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?11.01.2016. u 14:15 - pre 100 meseci
Da li je neko kupovao telefone sa aliexpres?? Zanima me s4 on kosta nov ovde 120-130e. Pise da je original . I sad vidim ima razne verzije telefona,

EU version
4G I9505
Korean version
USA version

koja je razlika izmedju te 4. Koja je najgora, koja najbolja? I u cemu je razlika izmedju ovog sa aliexpresa i originala bas samsung? Vidim po karakteristikama je sve isto. I sad se brinem ako je stvarno sve isto, kako moze da se prepozna telefon , ima dosta ovde po Nisu prodavnica telefona i dosta nude nove telefone. Pa kako moze da se prepozna koji je original bas, a koji je kupljen npr na aliexpress?

Izvinite , ja sam dosadan, ali nemam kog drugog da pitam ovo je jedino mesto gde mogu i gde dobijam najbolje odgovore. I nadam se da ipak moja pitanja i odgovore koje ja dobijam pomazu jos nekom.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?11.01.2016. u 14:22 - pre 100 meseci
Krenes lepo da citas odavde od prve poruke, i sve ce ti biti apsolutno jasno sta i kako:
http://www.elitesecurity.org/t468181-Kupovina-telefona-iz-kine

I prebaci se na tu temu, da ne siris ovde OT
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?11.01.2016. u 15:06 - pre 100 meseci
Citat:
NiKKooLa:
u cemu je razlika izmedju ovog sa aliexpresa i originala bas samsung?


Ovo ne važi samo za telefone nego za svu robu koju kupuješ na Aliexpressu - ako se to ne proizvodi baš baš u Kini, ali da je i sedište kompanije baš baš u Kini (jer se danas većina stvari pravi tamo a onda Nemac, Francuz, Amerikanac ili ko već samo nalepi svoju etiketu), znači ako nije Lenovo, Huawei, Xiaomi i sl., u 99,9% slučajeva ne kupuješ original. Mogu se naći i Samsung telefoni i ajfoni i svašta nešto, ali to nisu NOVI telefoni, nego polovni pa popravljeni, pisao je ademare baš pre neki dan o tome, ono varijanta od tri poluispravna je skrpljen jedan koji možda radi, dobro obrati pažnju na tekst "refurbished" negde u opisu. AliExpress ima prilično strogu politiku što se tiče falsifikata, ako dokažeš da si dobio falsifikat dobiješ trostruki iznos onog što si platio, ali to važi samo za neke kategorije proizvoda (tehnička roba, satovi, nakit i sl. su u tome, odeća ako se dobro sećam nije obuhvaćena) tako da dobro prouči pravila, e sad ako znaš da AliExpress ne toleriše falisifikate Samsunga (naravno prvo neko mora da prijavi trgovca da valja lažnjake, i ta procedura traje, tako da nije isključeno da i ti budeš taj prvi, odnosno da dobiješ lažnjak sa Alija), a taj Samsung na Aliju je jeftiniji nego na nekom drugom mestu, onda sigurno mora da postoji caka, a sad otprilike i znaš u čemu je caka...
 
Odgovor na temu

fiatstilo
majstor

Član broj: 331158
Poruke: 42
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?11.01.2016. u 20:36 - pre 100 meseci
Moze li mi neko reci koja je procedura da se odbije porudzbina koja jos nije poslata.Za koliko vremena u tom slucaju ali vraca pare.Konkretno kinez je napisao da salje robu u roku od tri radna dana,kada sam porucio izaslo mi je da ima rok od deset dana da posalje ili ce poradzbina biti odbijena.Proslo je vec pet dana a on jos nije poslao.Do sada su obicno slali posle tri do cetiri dana.Odbio bih porudzbinu I porucio kod drugoga jar mi je bitno da mi stigne do kraja februara.Sta da radim?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?11.01.2016. u 20:45 - pre 100 meseci
E to je zeznuto ! Ti kao kupac Ne mozes kao u drugim prodavnicama da odkazes robu koja nije poslata.

Mozes samo da pritisnes taster za otkazivanje i da pises prodavcu , a on mora da se slozi sa tim !! Ako se ne slozi , nista od odkazivanja . Jedna od najvecih mana Aliekspressa jer ne moze ono sto moze skoro svugde.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?11.01.2016. u 21:32 - pre 100 meseci
Postoji processing time,prodavac ga nikad nece prekoraciti.

Kupac moze da posalje zahtev za ponistenjem, ali prodavac ce uglavnom odbiti ponistenje vec placene posiljke, zato je najbolje prvo se obratiti prodavcu.

I na kraju nema smisla da otkazujes od jednog da bi kupio kod drugog jer apsolutno nema garancije da ce od tog drugog da ti stigne brze nego od ovog prvog...cak sta vise
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

cyBerManIA
I ovo T ono
Space

Član broj: 25195
Poruke: 698
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.facebook.com/cyberman..


+263 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?12.01.2016. u 00:40 - pre 100 meseci
Mozda je bolje da ga zamolis da ti posalje CN postom jer ce ti tad najverovatnije stici za 20tak dana. Usput ga pitaj zasto nije jos poslao.
Ovako ako pristane na ponistavanje, imaces dosta dana cekanja.
 
Odgovor na temu

inobradovic

Član broj: 58983
Poruke: 1222
*.dynamic.hispeed.ch.



+84 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?12.01.2016. u 09:32 - pre 100 meseci
danas dobijem poruku od ali-ja

I am sorry that you didn't get an adequate solution from the seller. We checked the information and supportive evidence you provided for this dispute, your claim is accepted.

For this dispute, Aliexpress can provide you the following solution:


Full refund.


If you have already settled the dispute with seller, please inform us so that we can follow this dispute based on the settlement; If the seller provides valid counter evidence as response, we might update the final solution.


a prodavac mi salje poruku da otkazem dispute.


sta sada treba da uradim ?
 
Odgovor na temu

MisterNoSS
Front Office Employee
Espana doo

Član broj: 331004
Poruke: 102
31.223.133.*



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?12.01.2016. u 09:50 - pre 100 meseci
Pa zašto da otkažeš dispute kad dobijaš povrat novca?
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1842074 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.