Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Putovanje Sophie i Erica Schmidta kroz Severnu Koreju

elitemadzone.org :: MadZone :: Putovanje Sophie i Erica Schmidta kroz Severnu Koreju

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 46123 | Odgovora: 239 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Putovanje Sophie i Erica Schmidta kroz Severnu Koreju27.01.2013. u 13:09 - pre 136 meseci
Najjača sila je uvek i najomraženija. Meni ponašanje Amerike nije ništa čudno, čudni su mi ovi koji se primaju na njihovu propagandu. To su oni koji su 1939. godine govorili da je "Nemačka medicina najbolja na svetu".
 
Odgovor na temu

biciklista

Član broj: 17425
Poruke: 91



+722 Profil

icon Re: Putovanje Sophie i Erica Schmidta kroz Severnu Koreju27.01.2013. u 13:14 - pre 136 meseci
Pa vidis, nisam bas siguran da znam ko je ovde romanticar. Sad menjas pricu, pa kazes kako oni(USA) stite svoje interese, a to za posledicu ima i neke korisne efekte. Bas bih voleo da znam koji su to korisni efekti u stotinama hiljada ubijenih civila u Iraku? Treba li podsecati na izjave njihovih zvanicnika o "vracanju u kameno doba" koje se ponavljaju iz intervenncije u intervenciju. Treba li podsecati da kada se pojavi neki problem u svetu, onda oni kazu "hebi ga, takvo je stanje na terenu, to morate prihvatiti", a ako stanje na terenu nije bas takvo, onda cemo ga malo pogurati bombama i osiromasenim uranijumom. Naravno da niko normalan ne trazi dobre vile u Cemerikancima, jer vidi da su to obicni zlikovci i kauboji, ali je pitanje upuceno bas onima koji slepo veruju u mantru o demokratiji i ljudskim pravima. Pa zar Amerika, bas preko tog Holivuda, CNN-a i njihovih zvanicnika nije predstavljena kao svetionik slobode, raj na zemlji, najveca demokratija, kao zemlja koja je duzna da svakom pokaze na put kojim treba ici? Izvini, sta je to nego romanticarska predstava? S druge strane se, citavi narodi i drzave karakterisu kao "osovina zla", samo zbog toga sto ne prihvataju americki kulturni model, a mozda imaju i malo nafte ili nekih sirovina koje slucajno nisu bas tako jeftine. Kako bi to nazvao? Crno beli pristup ili ova tvoja verzija sa sivom? Kako bi nazvao Busa mladjeg koji je dao jednu izjavu tipa: "ko nije sa nama, protiv nas je"? Njegov naslednik Obama, u trenutku dok aktivno vodi tri rata dobija Nobelovu nagradu za mir. Izvini ali, romanticarske predstave o kojima govoris nisu pale s Marsa.
 
Odgovor na temu

milosmalic
Programer - Team Lead & Competence
Coach, Mogul, Beograd
Beograd

milosmalic
Član broj: 268996
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mogul.com


+143 Profil

icon Re: Putovanje Sophie i Erica Schmidta kroz Severnu Koreju27.01.2013. u 13:17 - pre 136 meseci
Kao što već rekoh "Istina je u oku posmatrača".
Ruska Borilačka Veština "SISTEMA", klub Hrast, Beograd

Upis na Ruski Sistem
http://www.sistemasrbija.rs/no...mu-u-beogradu-sezona-2012-2013
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Putovanje Sophie i Erica Schmidta kroz Severnu Koreju27.01.2013. u 15:21 - pre 136 meseci
@Dimkovic
Citat:
Poenta price je da americke intervencije imaju korisnu posledicu eliminisanja kojekakvih ludaka i diktatora i nakaradnih sistema koji su usmereni na tlacenju i ubijanju sopstvenih gradjana.


Poenta je da ti koristis serviranu zvaku kako bi racionalisao dogadjaje. Vecina ljudi ima potrebu za osecanjem pripadnosti (crkva, sportski klub, nacija,..). Ti imas snazan osecaj pripadnosti zapadnoj civilizaciji. Zato ti je tesko prihvatiti da su zlocini cinjeni, da se cine i da ce se ciniti u ime iste. To sto se neko uhvati globalnijeg prsta za sisanje, nece ga naciniti preterano mudrijim. Dogmatskim drzanjem zvake rizikuje da se ne razlikuje od nekog Talibana ( koji takodje ima "racionalan" razlog zasto dici skolu u vazduh ).

Slican problem postoji sa nasim nazovi navijacima. Ako je neko pokusao da pronikne u "Pravda za Urosa" slucaj naisao je na slicne izvitoperene price. Dzaba ti njima objasnjavas da je covek coveku gurao baklju u usta. Uglavnom ces cuti nesto tipa: "batica nije znao da je ovaj policajac", "sve je to laz, policajcu nije nista.. smestili su mu"...
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Putovanje Sophie i Erica Schmidta kroz Severnu Koreju27.01.2013. u 17:35 - pre 136 meseci
Citat:
Naravno, Ameri to rade kada se njima isplati, kao i svaka druga normalna drzava - jer im je primarni cilj pre svega sopstvena guzica a onda eventualno neke druge.

Ivane, sve sto si napisao je 100% istina. Meni samo bode oci ova istina koju sam citirao.
Istina je da oni samo rade u svom interesu ali onda neka tako i kazu, a ne da rade u interesu demokratije.
Ako je interes demokratija onda neka je uvedu svuda gde imaju mogucnosti, a prvo mi pada na pamet npr. Saudijska Arabija.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Putovanje Sophie i Erica Schmidta kroz Severnu Koreju27.01.2013. u 17:47 - pre 136 meseci
Citat:
mrkii: Ivane, sve sto si napisao je 100% istina. Meni samo bode oci ova istina koju sam citirao.
Istina je da oni samo rade u svom interesu ali onda neka tako i kazu, a ne da rade u interesu demokratije.
Ako je interes demokratija onda neka je uvedu svuda gde imaju mogucnosti, a prvo mi pada na pamet npr. Saudijska Arabija.


A Sovjetski Savez da li je radio "u svom interesu" ili "u interesu jednakosti i slobode radničke klase"?
Ne možeš očekivati da ti političari crtaju. Nikad nisu. A uz to i da otvoreno iskažu svoje namere, jer je pravilo u diplomatskoj komunikaciji da se malo šta otvoreno kaže, a da se više insinuira (ali svi znamo o čemu se radi).
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: Putovanje Sophie i Erica Schmidta kroz Severnu Koreju27.01.2013. u 17:50 - pre 136 meseci
Citat:
mrkii: Ako je interes demokratija onda neka je uvedu svuda gde imaju mogucnosti, a prvo mi pada na pamet npr. Saudijska Arabija.

Demokratija im je sredstvo, a ne interes. Dobro jutro, slusate program Studija B!
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Putovanje Sophie i Erica Schmidta kroz Severnu Koreju27.01.2013. u 17:57 - pre 136 meseci
Citat:
Devanagari: Demokratija im je sredstvo, a ne interes. Dobro jutro, slusate program Studija B!

Pa to i ja kazem. Probudi se :)
Citat:
bojan_bozovic: A Sovjetski Savez da li je radio "u svom interesu" ili "u interesu jednakosti i slobode radničke klase"?
Ne možeš očekivati da ti političari crtaju. Nikad nisu. A uz to i da otvoreno iskažu svoje namere, jer je pravilo u diplomatskoj komunikaciji da se malo šta otvoreno kaže, a da se više insinuira (ali svi znamo o čemu se radi).

Ne kazem da oni to treba da priznaju tj. javno kazu "da, mi ne radimo u interesu demokratije, vec nam je to izgovor da radimo u sopstvenom interesu"
Samo kazem da mi nisu jasne bu.dale koje misle da USA stiti demokratiju.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Putovanje Sophie i Erica Schmidta kroz Severnu Koreju27.01.2013. u 18:07 - pre 136 meseci
Citat:
Ne kazem da oni to treba da priznaju tj. javno kazu "da, mi ne radimo u interesu demokratije, vec nam je to izgovor da radimo u sopstvenom interesu"
Samo kazem da mi nisu jasne bu.dale koje misle da USA stiti demokratiju.


Pa štiti je, sami su demokratska država, i najviše im odgovaraju demokratski režimi, jer su sa njima najbliži po vrednostima. Ali to nije jedino što je bitno.

Gde je tu problem? Samo ga ti vidiš.
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: Putovanje Sophie i Erica Schmidta kroz Severnu Koreju27.01.2013. u 18:29 - pre 136 meseci
Citat:
mrkii:Samo kazem da mi nisu jasne bu.dale koje misle da USA stiti demokratiju.

Naravno da je stite, jer im je kljucno sredstvo za postizanje prosperiteta, bogatstva i uopste komfornog zivota. Samo budale brkaju sredstva i ciljeve.

Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: Putovanje Sophie i Erica Schmidta kroz Severnu Koreju27.01.2013. u 18:47 - pre 136 meseci
bio bi red da padne splitovanje ove diskusije na dve teme.
posebno nekoliko poslednjih, kvanititativnih, strana, jer veze nemaju sa naslovom i temom.
ima nas kojima je interesantije da procitaju jos neki putopis i zapis o SK nego da citaju prezvakanu diskusiju o dobrom, losem i zlom kauboju.

a da, pozdrav za dzejmi sheja, long tajm no si.
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Putovanje Sophie i Erica Schmidta kroz Severnu Koreju27.01.2013. u 18:52 - pre 136 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Pa štiti je, sami su demokratska država, i najviše im odgovaraju demokratski režimi, jer su sa njima najbliži po vrednostima. Ali to nije jedino što je bitno.

Gde je tu problem? Samo ga ti vidiš.

Problem su dvostruki standardi.
Odgovaraju im demokratski rezimi? Procitajte kakva su prava zena, pa i prava coveka u Saudi Arabiji, kako kaznjavaju prestupnike, vidi kad se odrzavaju izbori (pardon, koji izbori?). Ameri sa tim nemaju problem jer njihov cilj nije demokratija i uvodjenje iste vec jeftina i sigurna nafta a im SA osigurava.
Mislim razumem ja to ali onda nemoj da tupis (mislim na USA) o demokratiji jer samo idioti ne shvataju sustinu a to je da ih zabole za istu.
Citat:
Devanagari: Naravno da je stite, jer im je kljucno sredstvo za postizanje prosperiteta, bogatstva i uopste komfornog zivota. Samo budale brkaju sredstva i ciljeve.

Shvati da demokratija nije jednako sa prosperitet USA.
A kljucno sredstvo za prosperitet USA je vojska, CIA ....
Nazalost, jer mislim da to treba (mora) da bude jedno od sredstava a ne kljucno sredstvo.

Iskljucujem se iz ove besmislene diskusije :)
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Putovanje Sophie i Erica Schmidta kroz Severnu Koreju27.01.2013. u 19:27 - pre 136 meseci
@mrkii

Ti ne vidiš da je teže uvođenje demokratije u Saudi Arabiju u ovom trenutku nego u Libiju, Irak, Avganistan, gde ima ogromnih poteškoća? I da bi pritisak od nje napravio otvorenog neprijatelja koji bi stao na stranu terorista? Kako nije jasno da je Amerikancima i zapadu povoljniji status quo od bilo kakve promene u odnosima, koja može biti samo na njihovu štetu?
Doći će Saudi Arabija na red, ali prvo sekularizacija mora otpočeti na neki način.
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: Putovanje Sophie i Erica Schmidta kroz Severnu Koreju27.01.2013. u 19:45 - pre 136 meseci
[quote]mrkii:
Citat:
Shvati da demokratija nije jednako sa prosperitet USA.
A kljucno sredstvo za prosperitet USA je vojska, CIA ....
Nazalost, jer mislim da to treba (mora) da bude jedno od sredstava a ne kljucno sredstvo.
Iskljucujem se iz ove besmislene diskusije :)

Besmislice, zaista. Mozemo mi da drvimo do prekosutra ovako ali tu je stvarnost kao neumoljivi kantar sta kuda vodi. Ne moramo siriti dalje od same ove teme - Severne (i Juzne) Koreje. Jedni su tzv. americki vazal/rob/podguzne muve, drugi su ponosni borci protiv osvajaca i neoimperijalnih ugnjetavaca, s posebnim naglaskom na Amerikance. Prvi zive u jednom zaista pristojnom, slobodnom, savremenom i bogatom drustvu, drugi zive kao robovi i zivotinje, doslovce se boreci da datog dana ne umru od gladi ili da ne zaglave logor zbog neke gluposti.

Mislim, stvarno, vojska i obavestajne sluzbe - magicna formula za vladanje svetom… Kako li se niko toga nije setio pre zlih Amerikanaca? Mora da su svi drugi bili altruisti pa je morao da se pojavi pokvareni americki soj da pocne da osvaja svet i terorise nevine, male, suverene i miroljubive nacije.
Da to ima veze sa zivotom, ceo svet bi zbog CCCPa govorio ruski i placao u rubljama. Ti iz svog skucenog kutka oblikovanog visedecenijskim totalitarnim upravljanjima pokusavas da objasnis najkomplikovanija globalna kretanja i naravno redukujes ih upravo na totalitarizam… Besmisleno, zaista.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Putovanje Sophie i Erica Schmidta kroz Severnu Koreju27.01.2013. u 21:01 - pre 136 meseci
Citat:
Devanagari: Mislim, stvarno, vojska i obavestajne sluzbe - magicna formula za vladanje svetom…


Nedostaje samo još jedna stvar, a to je kontrola mišljenja ljudi putem medija. Ti ovde radiš veoma bitan posao, sigurno si im do sada uštedeo bar nekoliko dolara.
 
Odgovor na temu

biciklista

Član broj: 17425
Poruke: 91



+722 Profil

icon Re: Putovanje Sophie i Erica Schmidta kroz Severnu Koreju27.01.2013. u 21:14 - pre 136 meseci
http://en.wikipedia.org/wiki/IG_Farben#World_War_II_overview

IG Farben i ciklon B, mozda je to odgovor na pitanje zasto su negde zurili sa spasavanjem ljudskih zivota, a negde cekali da im investicije budu ugrozene. Zvuci poznato.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Putovanje Sophie i Erica Schmidta kroz Severnu Koreju27.01.2013. u 21:43 - pre 136 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Pa štiti je, sami su demokratska država, i najviše im odgovaraju demokratski režimi, jer su sa njima najbliži po vrednostima. Ali to nije jedino što je bitno.


Amrika je domakratska država koliko je nacistička Nemačka bila zaštitnik Jevreja.

Koliko je samo ljudi u SAD pobijeno samo zato što nisu odgovarali političkim moćnicima. A da ne zaboravimo masovne pokolje protestanata.

Ali Amerikanci su umešni, oni nekoga odstrele jer im smeta a onda ga proglase mučenikom i tako se operu.

 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Putovanje Sophie i Erica Schmidta kroz Severnu Koreju27.01.2013. u 21:51 - pre 136 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Amrika je domakratska država koliko je nacistička Nemačka bila zaštitnik Jevreja.

Koliko je samo ljudi u SAD pobijeno samo zato što nisu odgovarali političkim moćnicima. A da ne zaboravimo masovne pokolje protestanata.

Ali Amerikanci su umešni, oni nekoga odstrele jer im smeta a onda ga proglase mučenikom i tako se operu.


Koji su to ljudi pobijeni? O kakvim to protestantima pričaš?
 
Odgovor na temu

timotic
Lopare, RS

Član broj: 17945
Poruke: 32



+359 Profil

icon Re: Putovanje Sophie i Erica Schmidta kroz Severnu Koreju27.01.2013. u 22:34 - pre 136 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Koji su to ljudi pobijeni? O kakvim to protestantima pričaš?


Kako koji? Pa, Kenedi i Indijanci.
 
Odgovor na temu

Krcun

Član broj: 310412
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+46 Profil

icon Re: Putovanje Sophie i Erica Schmidta kroz Severnu Koreju27.01.2013. u 22:38 - pre 136 meseci

U USofA godisnje bude ubijeno 80-90.000 ljudi, a ranjeno preko 400.000.

U XX veku je na ulicama USofA ubijeno i izranjavano mnogostruko vise Amerikanaca nego u Prvom i Drugom svetskom ratu, Koreji, Vijetnamu, Avganistanu, Iraku ... zajedno.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Putovanje Sophie i Erica Schmidta kroz Severnu Koreju

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 46123 | Odgovora: 239 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.