Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Naši fizičari rešili problem koji nije mogao ni Isak Njutn

elitemadzone.org :: MadZone :: Naši fizičari rešili problem koji nije mogao ni Isak Njutn
(Zaključana tema (lock), by Shadowed)

[ Pregleda: 1422 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Naši fizičari rešili problem koji nije mogao ni Isak Njutn13.03.2013. u 18:49 - pre 135 meseci
Iako ne citam Blic u principu, naidjem na ovu vest pa k'o velim, ako je tako/ako je tacno - vredi pomenuti i cestitati. Mada sam se uverio da pominjanje bilo cega sto nasi ljudi urade, ovde na forumu ne ostavlja nikakav utisak, cak se uglavnom ignorise ili jos gore...
Citat:
Srpski fizičari Milovan Šuvakov i Veljko Dmitrašinović iz Instituta za fiziku otkrili su čak 13 novih rešenja za problem međusobnog orbitiranja tri tela u svemiru. Ovaj problem jedan je od najtežih za nauku, a nije mogao da ga reši čak ni Isak Njutn. Zbog toga je o njima izašao i veliki tekst u poslednjem broju poznatog časopisa “Science”.


Kako god, ja mislim da je ovo vredno paznje i cestitam tim mladim ljudima na tome sto su uradili, njihovom otkricu. Svaka cast!

http://www.blic.rs/Vesti/Drust...-koji-nije-mogao-ni-Isak-Njutn


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.228.237.0



+784 Profil

icon Re: Naši fizičari rešili problem koji nije mogao ni Isak Njutn13.03.2013. u 18:53 - pre 135 meseci
Vec poznato ovde
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Naši fizičari rešili problem koji nije mogao ni Isak Njutn13.03.2013. u 19:02 - pre 135 meseci
Prevideo sam ... Nema veze, ovaj deo foruma je veoma posecen pa ce vise ljudi videti vest. Hvala.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
+1

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Naši fizičari rešili problem koji nije mogao ni Isak Njutn13.03.2013. u 19:46 - pre 135 meseci
Moze. I kad vide, neka idu na originalnu temu da diskutuju.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Naši fizičari rešili problem koji nije mogao ni Isak Njutn
(Zaključana tema (lock), by Shadowed)

[ Pregleda: 1422 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.