Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa Torrent-om

elitemadzone.org :: MadZone :: Problem sa Torrent-om

[ Pregleda: 2359 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Skale97
Marko Skakun

Član broj: 296672
Poruke: 72
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Problem sa Torrent-om17.03.2013. u 21:56 - pre 134 meseci
Imam Telekomov modem, stariji, onaj crni. Model se zove Intracom jetSpeed IAD-Wp2(POTS)

Pre par meseci dešavalo mi se da svakih 5 min. pukne internet konekcija, prođe par minuta mode se resetuje i opet radi 5 min. i tako stalno.
To je prošlo nakon jedno 7 dana, ali posle mi se dešavalo da kada skidam nešto preko Torrenta net radi isto tako, 5 min, pa se resetuje, ali kada koristim internet za normalne stvari radi normalno.

Sada sam stavio da se skida nešto preko torrenta ali sada neće uopšte da se skida, za taj download ima oko 1000 seed, a kod mene oko 20 onih peer, ali brzina skidanja je ispod 10kb/s iako je moja brzina neta oko 400kb/s

Da li je neko imao isti problem i kako da ga rešim?

Hvala unapred!
Skale
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Problem sa Torrent-om17.03.2013. u 22:17 - pre 134 meseci
desavalo mi se slicno, modem se stalno resetovao, ili je gubio vezu pa sam morao sam da ga palim i gasim do besvesti, pri cemu bi radio par minuta pa opet gubio vezu, i to po 30-40 puta dnevno... doduse, kod mene nije bilo do torenta... pa onda naidje zatisje par dana, pa opet... zvao sam tehnicku podrsku vise puta, proveravali smo sve zivo, modem, zice, kablove, resetovali port itd...

problem smo uspesno resili tako sto smo se razisli, a ja presao na kablovsku... i od tada ne znam sta je pucanje signala...
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Problem sa Torrent-om18.03.2013. u 17:24 - pre 134 meseci
Koji net imas pa ti je brzina 400KBps?

Meni se jednom desavao slican problem sa pucanjem konekcije, ali nije bilo do modema/rutera, vec do operativnog sistema. I to mi je pucao na 2 minuta. Probaj da zakacis neki drugi komp na modem.

I znam da ce ovo pokrenuti lavinu, ali, ADSL po meni nikad nije imao kvalitet veze kao kablovski internet. Uz to, cini mi se da je kablovski BAR 2x jeftiniji, pa mi nije jasno zasto su ljudi i dalje na ADSL-u. Cist primer, drugar uzeo pre nekih mesec dana 10MBps ADSL jer iz svojih razloga ne moze da ima kablovski, speedtest i direktan download daju max brzinu od 6MBps po danu, eventualno 7MBps po noci. Tehnicka podrska standardno, nije do nas, proverite sve...

Uz to, nisam siguran koliko je pametno uzimati ADSL kod manjih provajdera, nije da hocu nekome da unistavam posao, ali pitanje je koliki zakupljen link imaju, a koliko korisnika ga deli, i da li je sve sto imaju "nada" da nece svi u isto vreme da skidaju nesto s interneta.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

Skale97
Marko Skakun

Član broj: 296672
Poruke: 72
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Problem sa Torrent-om18.03.2013. u 19:16 - pre 134 meseci
Imam Telekomov modem, click 4

Brzina mi je i veća nego što bi trebalo da bude, to je modem, 4MB/s a nekada mi download brzina bude oko 550KB/s, nikad ispod 370KB/s.
Probao sam preko lap topa preko Wi-Fi, isti problem, internet browser radi perfektno, direktan download radi extra, a torrent download (i na bitTorrent i na uTorrent) ne radi, tj. radi 5min. i onda puca, kao što sam već rekao.

Da problem bude još zanimljiviji imam IPTV koji radi savršeno. Tačnije- dođem stavim nešto da se skida preko torrenta, pukne internet, upali se crvena lampica na onom 'internet' a IPTV radi normalno.

I danas sam bio do telekoma i oni kažu da nije problem do njih, "nije bilo prekida u snabdevanju" kako oni kažu. kažu da proverim sve kablove, proverio sto puta.

Nije mi jasno kako samo jedan program može da neradi preko interneta i da zeza internet. Proveraovao sam u Firewall, piše da ima slobodan pristup internet, lepo otkačeno u zelenom kružiću.
Skale
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Problem sa Torrent-om18.03.2013. u 23:11 - pre 134 meseci
To je verovatno 4mbps (malo b) sto odgovara maksimumu od 512kB/s (beliko B).

Inace, adsl i torrent, bar po mom iskustvu nisu najsrecnija kombinacija, mada obicno strada sve ostalo a ne torrent.
 
Odgovor na temu

Skale97
Marko Skakun

Član broj: 296672
Poruke: 72
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Problem sa Torrent-om19.03.2013. u 08:07 - pre 134 meseci
Neko rešenje?

Mislim glupo je da sada uzimam modem od drugog operatera, jer sam skoro uzeo IPTV, a i mislim da mi još traje ugovor.

A i problem je skroz čudan. Ne razumem kako sve može da radi a Torrent jedini da baguje. Nije mi jsano kako može on da resetuje modem???

Ako je moguće napišite neko rešenje ili neku alternativu (neki drugi program koji bi mogao da skida torrent file-ove a da ne pravi probleme kao bitTorrent i uTorrent)
Skale
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Problem sa Torrent-om

[ Pregleda: 2359 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.