Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PVC nedihtuje bas najbolje

elitemadzone.org :: TechZone :: PVC nedihtuje bas najbolje

[ Pregleda: 3632 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

aleksa04
Aleksa 04
Beograd

Član broj: 313354
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.kupi-kupime.rs


Profil

icon PVC nedihtuje bas najbolje23.03.2013. u 13:51 - pre 135 meseci
Ugradio sam u stanu pvc stolariju na svim prozorima i imam pozitivnih i negativnih iskustava. Naime firma je ok, stolarija je trorkal 70, fino izgleda i dobio sam garanciju na 10 godina. Pozitivnna iskustva: u stanu je toplije za oko dva stepena, mnogo se manje čuje buka od spolja. Negatina iskustva: po meni ne dihtuje 100 posto. Naime u spavaćoj sobi imam dva prozora i između njih razmak od dva metra. Na tom zidu mi je i zaglavlje bračnog kreveta (od skoro) a ispod svakog prozora je po radijator. E kvaka je u tome što kada legnem osetim blago strujanje vazduha. Proverio sam (po preporuci) da li tripujem ili ne i to na način da sam na nekoliko mesta zalepio trakasti papirić izrezan dugoljasto od papirne maramice i postavio ih na sredinu kreveta i u uglovima kod prozora. I papirići su se blago mrdali levo desno. Pokušao sam sve što je u mojoj moći sa prozorima i opet isto. Neko reče da je to prirodna cirkulacija vazduha u sobi jer su zidovi i prozori hladniji a unutra toplo, neko kaže da su u pitanju prozori itd. Dali ima neko iskustva sa ovim i neko logično objašnjenje i predlog, jer mi sve ovo unosi nervozu?
 
Odgovor na temu

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 1004



+252 Profil

icon Re: PVC nedihtuje bas najbolje23.03.2013. u 19:05 - pre 135 meseci
Blago mrdanje jeste pokazatelj prirodne cirkulacije vazduha, sto je normalno. Proveri da li je dobro zadihtovano ispod daske sa unutrasnje strane prozora.
 
Odgovor na temu

aleksa04
Aleksa 04
Beograd

Član broj: 313354
Poruke: 2
*.nbs.yu.

Sajt: www.kupi-kupime.rs


Profil

icon Re: PVC nedihtuje bas najbolje25.03.2013. u 08:20 - pre 134 meseci
Nažalost nemam dasku sa unutrašnje strane, jer je kod mene malo čudna situacija. Naime majstori za prozore su prvo izmerili stolariju napravili i dosli da ugrade a kada su skinuli stare prozore ustanovili su da na mestu kutije za roletne ima veliki i debeli betonski zub koji se nije mogao ukoloniti. S toga, a da ne bi pravili nove prozore predložili su mi da se stolarija uvuče na unutra jer je to jedineo moguće. Tako da danas je samo jedan prozor u ravni zida a ostalima štokovi vire unutra za santimetr ipo. Doduže, a i oni tvrde da tu ne može da duva jer je sve oko prozora odrađeno kvalitetno. E sada da li je moguće da ipak odatle malo duva i da li bi mi poglo da te žljebove koji se vide sa unutrašnje strane popunim nečim. Napominjem da to blago pomeranje postoji u istoj meri i kod prozora koji je u potpunosti u ravni zida. Hvala na strpljenju i savetima.
 
Odgovor na temu

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 1004



+252 Profil

icon Re: PVC nedihtuje bas najbolje25.03.2013. u 11:12 - pre 134 meseci
Za svaki slucaj, trebalo bi proveriti kako je zadihtovano oko svih prozora. Jednu svecu polako pomerati duz spojeva, i lako se nadje gde vuce.
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: PVC nedihtuje bas najbolje30.03.2013. u 12:42 - pre 134 meseci
da li prozor ostvaruje zatvaranje na svim tackama predvidjenim za zabravljivanje. koja je dimenzija prozora i da li je jednokrilni ili dvokrilni
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: PVC nedihtuje bas najbolje

[ Pregleda: 3632 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.