Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomozite maloj Tijani Ognjanovic

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 209833 | Odgovora: 744 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mondexx

Član broj: 300826
Poruke: 171
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+235 Profil

icon Pomozite maloj Tijani Ognjanovic01.04.2013. u 01:28 - pre 134 meseci
http://www.tijanaognjanovic.com/ ajmo, ljudi.. neka svako uplati koliko moze .. ne dozvolimo da nam jos jedno mlado dete umre jer nece moci da prikupi pare za operaciju...

[Ovu poruku je menjao mondexx dana 01.04.2013. u 02:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic02.04.2013. u 05:45 - pre 134 meseci
za 28h ova tema pogledana samo 160 puta... :(
Ako je tako bar se nadam se da je vecina ljudi koji su pogledali to uradili sa namerom da vide broj racuna
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic02.04.2013. u 11:00 - pre 134 meseci
Uplatio sam koliko sam mogao još pre nego što se naširoko znalo za tu akciju. Nažalost, od tih 160 pregleda, 2 - 5 će zaista i uplatiti, ovi drugi ili nemaju pare ili nedaju pare, ili čekaju država d'uradi nešto (a državu boli paja za bolesnike generalno, a kamoli za ove "ekstremne" slučaje) ili misle kako će neko drugi da uplati a njegovih 100 dinara ništa ne znače (opet se varaju, i PEDESET dinara mnogoooooo više znači nego 0) ili čekaju Sergeja legendu da nas sve kolektivno postidi na B92 ili onog mega giga ultra blogera Istoka sa onom fishing "šalom".
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic02.04.2013. u 11:16 - pre 134 meseci
Ja se ne osecam postidjenim zbog sergeja.
i ne mozes da verujes koliko mi je drago sto je neko izasao na taj VB i rekao to bas tamo.
Sto ona guska od voditeljke nije znala kako da odreaguje...
Sto je rekao bukvalno ono sto sam ja rekao 1000 puta i sto sam se cudio tim ljudima koji gledaju.
Sto nisam nikada mogao da poverujem da neko salje te SMSove. pa sam opet razmisljao da ako niko ne salje ta emisija ne bi ni mogla da opstane finansijski...
Mogu onda da zamislim koliko ljudi ipak gleda i salje te SMSove kad je emisija toliko uspesna.

Iskreno nisam bas nesto imucan da mogu da pomognem uvek, pogotovo kad nisam siguran gde taj novac zaista ide nisam ni imao volje.
Mnogo je bilo prevara na taj nacin...
Za ovo sam ipak siguran da je realna potreba.

Drago mi je sto je Sergej uticao bar na mene
 
Odgovor na temu

plague
Software Developer
Auckland, NZ

Član broj: 46734
Poruke: 623
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+373 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic02.04.2013. u 11:23 - pre 134 meseci
Citat:
Sto ona guska od voditeljke nije znala kako da odreaguje...

Znala je ona odlicno kako da odreaguje. B92 se veoma dici svojim humanitarnim radom i nije bilo sanse da ga ona otera ili bilo kako kritikuje zbog toga sto je uradio niti cak da ga prekine sto pre svega ne bi bilo ni ljudski od nje, ali svakako i da je htela - ne bi smela. Bas sam komentarisao kako je uspeo da ubode bas tamo gde treba da bi valjda sinoc objavili da ce sav novac od glasanja ici devojcici.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic02.04.2013. u 11:28 - pre 134 meseci
Treba pomoći ovakvim slučajevima, ali sam ja pre za ulaganje određene količine vremena i napora da se problem sistemski reši a ne da se saniraju posledice. Nadam se da će se novac za Tijanu prikupiti u najkraćem roku, ali to ne znači da se sutra neće pojaviti neka nova Tijana, Danica, ili već ko...

Energiju treba usmeriti prema državnom aparatu i izmenu zakonskih propisa kako bi se omogućilo da RZZO pokrije troškove lečenja koje nije moguće obaviti u Srbiji, i to je onda sistemsko rešenje problema. Ali na žalost, kada Tijana ode na operaciju, svi će da zaborave na celu priču, dok se sutra ne pojavi neki novi slučaj, i onda sve iznova.
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
82.117.203.*



+987 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic02.04.2013. u 11:30 - pre 134 meseci
Moja lepsa polovina i ja smo donirali sinoc preko SMS-a.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic02.04.2013. u 11:37 - pre 134 meseci
Zanimljivo je da i Sergej i mnogi drugi pljuju po ljudima koji gledaju VB i Farmu, zgražavju se nad padom ukusa i mentalnim stanjem nacije, ali nemaju problem sa njihovim parama, bilo da te pare idu u humanitarne svrhe ili za neke druge namene. Mislim, to pod]ebavanje za ćiriličnu tastaturu i koliko smo veći Srbi od Hrvata, i na šta zapravo treba da trošimo svoje pare, malo mi je bezobrazno, i liči mi na još jedan način samopromocije. Što nije otišao u Krunsku 69, da tamo proveri stepen srpstva i kolektivne humanosti, pred saborcima sa kojima se slikao i koje je reklamirao zadnjih godina?!

Inače, podržavam akciju pomoći maloj Tijani.

[Ovu poruku je menjao SlobaBgd dana 02.04.2013. u 15:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
212.178.237.*

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic02.04.2013. u 11:39 - pre 134 meseci
Citat:
Igor Gajic:
Moja lepsa polovina i ja smo donirali sinoc preko SMS-a.


Na koji broj?
 
Odgovor na temu

Bleya2
Beograd

Član broj: 3206
Poruke: 107
95.180.34.*



+20 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic02.04.2013. u 11:43 - pre 134 meseci
Isto me zanima na koji broj se šalje SMS? Nisam nigde našao tu informaciju.
Za dvadeset godina više ćete žaliti zbog onog što niste napravili nego zbog onog što
jeste.
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
82.117.203.*



+987 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic02.04.2013. u 11:46 - pre 134 meseci
Broj je 2552. 100 din/SMS.
 
Odgovor na temu

salemfk
Aleksinac-Kragujevac

Član broj: 29295
Poruke: 155
*.static.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic02.04.2013. u 12:07 - pre 134 meseci
Citat:
Igor Gajic: Broj je 2552. 100 din/SMS.

ovo je tel blica http://www.blic.rs/srce-za-decu/o-akciji
Nekao sam skeptik kada ima hiljadu posrednika.
Najbolje uplata na racun 205-9011004816395-73
Moja Panda ima Windows, pa vi sad vidite...!!!
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic02.04.2013. u 12:17 - pre 134 meseci
Citat:
ventura:
Treba pomoći ovakvim slučajevima, ali sam ja pre za ulaganje određene količine vremena i napora da se problem sistemski reši a ne da se saniraju posledice. Nadam se da će se novac za Tijanu prikupiti u najkraćem roku, ali to ne znači da se sutra neće pojaviti neka nova Tijana, Danica, ili već ko...

Energiju treba usmeriti prema državnom aparatu i izmenu zakonskih propisa kako bi se omogućilo da RZZO pokrije troškove lečenja koje nije moguće obaviti u Srbiji, i to je onda sistemsko rešenje problema. Ali na žalost, kada Tijana ode na operaciju, svi će da zaborave na celu priču, dok se sutra ne pojavi neki novi slučaj, i onda sve iznova.


Ne bih rekao da je to sistemsko rešavanje problema jer ne verujem da je problem bilo kome da izmeni tu malu stavku u zakonu. Rešenje problema bi bilo kada bi tako nešto bilo održivo tj. kada bi se imalo para da se ta sitnica u zakonu promeni.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic02.04.2013. u 12:26 - pre 134 meseci
Citat:
jnk: Ne bih rekao da je to sistemsko rešavanje problema jer ne verujem da je problem bilo kome da izmeni tu malu stavku u zakonu. Rešenje problema bi bilo kada bi tako nešto bilo održivo tj. kada bi se imalo para da se ta sitnica u zakonu promeni.

Godišnji budžet RZZO je negde oko 1.8 milijardi evra, tako da cenim da nije problem da se odvoje sredstva za par desetina ovakvih slučajeva godišnje, a drugo, jedno je kada bolnicu u Hjustonu kontaktira očajna majka deteta, a sasvim drugo kada to uradi državna institucija pri čemu su tarife sasvim drugačije. Ne znam da li si upoznat sa činjenicom da bolnice u USA imaju ovako po cenovniku neke ludačke tarife, a onda se bolnica prebija sa osiguranjima pa se na kraju dogovore da rade za 10-20% te inicijalno ludačke cene. Čak i u ovom slučaju verujem da bi USA bolnica prepolovila cenu za Tijanu, samo da ih neko pismen priupita.

 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic02.04.2013. u 13:04 - pre 134 meseci
A ja sam čuo kao neku šatro foru da Srbija nije član eurotransplanta, jer i generalno imamo malo registrovanih davaoca organa i da je i u tome problem.

Da li je to istina?
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.95.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic02.04.2013. u 13:06 - pre 134 meseci
jel postoji neki broj na koji je sigurno sms poslati a da pare odu na pravo mesto za Tijanu?

pitam za sms jer mi je to trenutno jedino ostvarivi način da pomognem, pa ako neko zna, neka napiše
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
212.178.237.*

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic02.04.2013. u 13:07 - pre 134 meseci
Citat:
ventura:
Čak i u ovom slučaju verujem da bi USA bolnica prepolovila cenu za Tijanu, samo da ih neko pismen priupita.


Uz pomoć princeze Katarine Karađorđević, već su spustili prvobitnu cenu za 30%.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic02.04.2013. u 13:27 - pre 134 meseci
http://www.tijanaognjanovic.com/index.html

Na sajtu ako dobro vidim, nema ni reči o SMS uplati. Na sajtu imate detalje o uplati.

Ono je SMS za Blic fondaciju. Ja to ne bih uplatio, em što ne verujem takvim fondacijama, em što bagra iz mobilne telefonije uzme pola uplaćenih para, a i država otima PDV na takve poruke.

Što se Tijane tiče, najbolje je uplatiti na neki od računa navedenih na sajtu.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic02.04.2013. u 13:36 - pre 134 meseci
Citat:
bachi: A ja sam čuo kao neku šatro foru da Srbija nije član eurotransplanta, jer i generalno imamo malo registrovanih davaoca organa i da je i u tome problem.

Da li je to istina?

Eurotransplant je relativno mala organizacija (svega 6 država članica), ali kod nas je problem što je donorstvo organa volontersko umesto da se podrazumeva osim ako se potencijalni donor nije izričito izjasnio protiv toga.. Kad bi uveli pravilo da je svaka osoba preko X godina donor (osim ako sama ne podnese zahtev da se izuzme sa te liste), problemi sa nedostatkom organa za transplantaciju bi bili uveliko rešeni.

Ali u Srbiji zbog SPC-a ne možemo da dobijemo ni čip na ličnoj karti bez da se oni mešaju, a kamoli da se uveze podrazumevano donorstvo organa.
 
Odgovor na temu

Luccio
Beograd je svet

Član broj: 279544
Poruke: 80
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+26 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic02.04.2013. u 14:16 - pre 134 meseci
@Ventura

Nisi u pravu ovo za crkvu. Pre nekoliko godina su se složile SPC, Katolička crkva i Islamska zajednica da treba da se doniraju organi i pozvali vernike na taj humani čin.
What ever happened with Sex, Drugs and Rock'n'Roll ? All we've got left is AIDS, Crack and Techno
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 209833 | Odgovora: 744 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.