Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako dobiti status energetski zasticenog kupca

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: kako dobiti status energetski zasticenog kupca

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 34555 | Odgovora: 181 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

darko 79

Član broj: 310553
Poruke: 24



+47 Profil

icon kako dobiti status energetski zasticenog kupca06.04.2013. u 09:31 - pre 134 meseci
kako dobiti status energetski zasticenog kupca,ukoliko gradjanin ispunjava sve zakonske uslove za dobijanje istog ali ga Centar za socijalni rad zeza,kaze nedam,u uredbi je napisano socijalno ugrozena lica pokrecu zahtevom postupak za priznavanje navedenog prava kod lokalnog centra,sta se radi ukoliko centar odbija saradnju i nece da prizna navedeno pravo ko je u tom slucaju nadlezan.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
89.200.201.*



+6455 Profil

icon Re: kako dobiti status energetski zasticenog kupca06.04.2013. u 09:42 - pre 134 meseci
Ne znam kako, ali ako su ovo uslovi:


Citat:
Član 5.
Postupak za sticanje statusa energetski zaštićenog kupca pokreće se podnošenjem zahteva za sticanje statusa (u daljem tekstu: zahtev) nadležnom organu jedinice lokalne samouprave.
Zahtev sadrži podatke o podnosiocu zahteva i članovima domaćinstva, a naročito o:
1) broju članova domaćinstva;
2) ukupnim mesečnim primanjima domaćinstva;
3) dokaz o pravu svojine na nepokretnosti;
4) dokaz poreske uprave da nema obavezu plaćanja poreza na imovinu;
5) poslednjem računu za električnu energiju i prirodni gas.
U slučaju da podnosilac zahteva za sticanje statusa energetski zaštićenog kupca nema ugovor o prodaji električne energije ili prirodnog gasa, odnosno ukoliko račun ne glasi na njegovo ime, zahtev sadrži i podatke o zakupu stana ili neki drugi dokument kojim se dokazuje da domaćinstvo boravi u stanu u kome je kupac po ugovoru o prodaji električne energije ili prirodnog gasa drugo lice.

Onda bi tu "sirotinju" rasterao govnjivom motkom, a ne još da im se daje besplatna struja. Ko ona "sirotinja" od penzionera po Beogradu, nemaju za struju, a sede u saloncima od 300 hiljada evra.
 
Odgovor na temu

darko 79

Član broj: 310553
Poruke: 24



+47 Profil

icon Re: kako dobiti status energetski zasticenog kupca06.04.2013. u 10:32 - pre 134 meseci
samo ima popust na 120 kw po pojedincu,ali takse se potpuno isto placaju,jer iz Ministarstva kazu da to nije obuhvaceno navedenom uredbom.
Zalicu se u Ministarstvo,otici cu u ponedeljak i zatrazicu da popunim zahtev ukoliko ne daju pravac Ministarstvo i sve moguce druge sluzbe.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
89.200.201.*



+6455 Profil

icon Re: kako dobiti status energetski zasticenog kupca06.04.2013. u 10:51 - pre 134 meseci
Meni više bode oči ta "sirotinja" što leži na nekretninama.. Ništa drugo...
 
Odgovor na temu

darko 79

Član broj: 310553
Poruke: 24



+47 Profil

icon Re: kako dobiti status energetski zasticenog kupca06.04.2013. u 11:07 - pre 134 meseci
ja nisam od tih,ali licno poznajem coveka koji radi na crno,prodaje ogrev,i ostvario je od lokalnog centra sve vrste pomoci,a ja koji sam trenutno sprecen za rad e mene zezaju i uskracuju na sve moguce nacine,a zasto njemu ne uskrate bilo sta,odgovor je jednostavan daje pola iznosa centru i svi zadovoljni,i jos se smeje kada uzima novac sa racuna iz poste.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
89.200.201.*



+6455 Profil

icon Re: kako dobiti status energetski zasticenog kupca06.04.2013. u 11:09 - pre 134 meseci
Sprečen da radiš?

 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: kako dobiti status energetski zasticenog kupca06.04.2013. u 11:11 - pre 134 meseci
Dobro došao u nebesku zemlju Stradiju!
 
Odgovor na temu

darko 79

Član broj: 310553
Poruke: 24



+47 Profil

icon Re: kako dobiti status energetski zasticenog kupca06.04.2013. u 11:12 - pre 134 meseci
zbog ekcerma na sakama,i sad ovi doktori napravili su od toga instituciju,sve sto treba da urade je da daju pravljenu kremu borni krem 100 grama i 1 gram salicata i to bi se izlecilo,ali oni kazu e nisi ti doktor da znas,treba ti diploma da bi znao kozne bolesti i to je jedan zatvoreni krug.
 
Odgovor na temu

darko 79

Član broj: 310553
Poruke: 24



+47 Profil

icon Re: kako dobiti status energetski zasticenog kupca06.04.2013. u 11:14 - pre 134 meseci
Citat:
Vasastajić:
Dobro došao u nebesku zemlju Stradiju!


bas tako,nazalost.
 
Odgovor na temu

darko 79

Član broj: 310553
Poruke: 24



+47 Profil

icon Re: kako dobiti status energetski zasticenog kupca06.04.2013. u 11:25 - pre 134 meseci
Po meni su Centri za socijalni rad najkorumpiranije ustranove u Srbiji,
tu se okrece veliki novac i jos se zanimljivije da taj novac nikada ne dodje do krajnjih korisnika,mozda je trebala tema da bude korupcija po centrima ali nema veze,ja sam proucavao njihov rad,sve sto eventualno mozes dobiti to je novcana socijalna pomoc u trajanju od 9 meseci,sve ostale pomoci su u nadleznosti direktora centra i predsednika opstine,i sada ukoliko ovaj ne da novac,nema sile da se odobri,jedino preko Upravnog suda ali Upravni sud resava po principu predmet se vraca na ponovno odlucivanje i sada centar ne postupa po presudi upravnog suda jer ne donosi nikakvo resenje i onda se gradjanin ponovo obraca upravnom sudu tuzbom zbog pasivnog nepostupanja po presudi od strane centra,to je tako organizovan sistem da gradjanin nema nikakva prava,jos su ubacili u zakon o socijalnoj zastiti propustenu zaradu koja se utvrdjuje preko misljenja direktora centra,to je gatanje ne radim a da radim koliko bi zaradio na osnovu zarade koju nisam ostvario.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
89.200.201.*



+6455 Profil

icon Re: kako dobiti status energetski zasticenog kupca06.04.2013. u 11:29 - pre 134 meseci
Citat:
darko 79: zbog ekcerma na sakama,i sad ovi doktori napravili su od toga instituciju,sve sto treba da urade je da daju pravljenu kremu borni krem 100 grama i 1 gram salicata i to bi se izlecilo,ali oni kazu e nisi ti doktor da znas,treba ti diploma da bi znao kozne bolesti i to je jedan zatvoreni krug.

Bem li ga, vidim da te to ne sprečava da kuckaš ovde po forumu...
 
Odgovor na temu

darko 79

Član broj: 310553
Poruke: 24



+47 Profil

icon Re: kako dobiti status energetski zasticenog kupca06.04.2013. u 11:52 - pre 134 meseci
u fazi je izlecenja jer sam nekako dosao do te kreme koju sam sam sebi propisao jer od ovih doktora nemam nikakve koristi,jer nece ni da cuju za takvu vrstu terapije i konacno posle 7 godina uspecu sam sebe da izlecim,ispada da sam postao kao neki nadrilekar.

Konstatno mi propisuju kreme koje mi skode i jos uzimaju novac za to zadovoljstvo,zadovoljstvo je samo njihovo e sad se sam lecim i to zahvaljujuci brojnim forumima gde sam, uspeo da pokupim dosta korisnih informacija.

Nazalost takvo je doslo vreme da se gradjani moraju sami leciti jer ovi doktori samo traze novac i zakazuju i zure na sastanke nemaju vremena za pacijente.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: kako dobiti status energetski zasticenog kupca06.04.2013. u 11:56 - pre 134 meseci
Ko o cemu, ventura uvek o offtopicu, sacuvaj Boze da on nekad korisno pomogne :) Ignorisi ga, inace ces samo izgubiti vreme i nervirati se.

Sto se tice ko je nadlezan - sud :(
 
Odgovor na temu

darko 79

Član broj: 310553
Poruke: 24



+47 Profil

icon Re: kako dobiti status energetski zasticenog kupca06.04.2013. u 12:05 - pre 134 meseci
Dexic hvala na odgovoru,ne pogadjaju me mnogo takvi komentari jer dosta su mi ljudi pomogli po forumima.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
89.200.201.*



+6455 Profil

icon Re: kako dobiti status energetski zasticenog kupca06.04.2013. u 12:09 - pre 134 meseci
Dexic, a što čoveka ne počastiš onda iz svog džepa kad su ti takvi dragi?

Što baš moraju iz mog novčanika da izvlače kad ih tolko ljudi podržava, to mi samo nije jasno.
 
Odgovor na temu

darko 79

Član broj: 310553
Poruke: 24



+47 Profil

icon Re: kako dobiti status energetski zasticenog kupca06.04.2013. u 12:31 - pre 134 meseci
Ventura Vi kao da ste direktor nekog Centra za socijalni rad,
Vlada je propisala uredbu po kojoj odredjene kategorije stanovnistva imaju prava na besplatnu struju,
i sad se radi o tome da drzavni sluzbenici to zakonsko pravo uskracuju,kao da oni placaju iz svog dzepa,

licno sam upoznao par drzavnih sluzbenika koji se grcevito bore da uskrate nesto sto nije moguce uskratiti jer za isto imam uporiste u zakonu.
Nikada mi nisu bili jasni ljudi koji nemaju ama bas nikakve koristi od toga da nekome nesto uskrate,ali se bore da uskrate i da ih neko pita zasto uskracujete gradjanima njihova zakonska prava oni nemaju odgovor

zasto,verovatno zato jer su se poistovetili sa funkcijom koju obavljaju,
ili drugo objasnjenje da su korumpirani i gledaju da imaju neke koristi od tog zakonskog prava.

korupcija je postala sastavni deo zivota u Srbiji,potpuno normalna pojava,
potpuno je neobicno da odete u neku od drzavnih ustanova i da dobijete neku potvrdu,uverenje bez dodatnog placanja,
u Beogradu je mozda i moguce ali po unutrasnjosti Srbije to je prakticno nemoguce.Morate platiti.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: kako dobiti status energetski zasticenog kupca06.04.2013. u 13:12 - pre 134 meseci
Citat:
darko 79:odredjene kategorije stanovnistva imaju prava na besplatnu struju

Ne postoji besplatna struja. Vlada je donjela uredbu da će neko da troši struju na tuđi račun, a to je na račun svih ostalih koji plaćaju.

Citat:
darko 79: i sad se radi o tome da drzavni sluzbenici to zakonsko pravo uskracuju,kao da oni placaju iz svog dzepa,

I plaćajau ga jednim djelom iz svog džepa, a drugim dijelom iz džepa drugih ljudi koji plaćaju struju i poreze. Zato bi njihov posao i trebao biti da gledaju kuda ide svaki dinar i da ga tri puta mjere prije nego ga nekom udjele "besplatno" kako ti kažeš.

Citat:
darko 79:Nikada mi nisu bili jasni ljudi koji nemaju ama bas nikakve koristi od toga da nekome nesto uskrate,ali se bore da uskrate i da ih neko pita zasto uskracujete gradjanima njihova zakonska prava oni nemaju odgovor

Kome to nije samo po sebi jasno - dzaba mu je bilo kakav odgovor.
Oni možda nemaju direktne koristi od toga što će nekom djeliti državne pare šakom i kapom, ali svako ko radi i plaća poreze IMA ŠTETE od toga da se te pare nekom dijele na lijepe oči, a indirektna korist svih u državi je da se pare od prikupljenih poreza, dažbina i taksi troše na ono što je svima od koristi, a ne samo nekima (koji iskamče socijalnu pomoć nekim stranputicama). Ne kažem da je to sa tobom slučaj, ali i sam si naveo primjere za koje znaš, pa bi ti trebalo biti jasno zašto se socijalna pomoć ne bi trebala dobijati na "dobar dan" - "slobodno se poslužite".

Ti misliš da te pare padaju odnekud sa neba, ali jok: te pare je uplatio Ventura, ja, Vasa Stajic i svi drugi koji rade, placaju poreze, takse i sve ostalo što moraju da plaćaju. Uzete su nam na ime puteva, škola, vrtića, bolnica, infrastrukture, zdravstvene zaštite, penzija.... a ne da bi nekom omogućili da ima "besplatnu" struju i život.
 
Odgovor na temu

darko 79

Član broj: 310553
Poruke: 24



+47 Profil

icon Re: kako dobiti status energetski zasticenog kupca06.04.2013. u 14:08 - pre 134 meseci
A kako onda tumaciti kada taj isti drzavni sluzbenik omoguci krajnje nelegalno odredjenu povoljnost za tamo nekog njegovog rodjaka,a taj isti rodjak nema prava na tu pogodnost po nijednom osnovu ali mu je omoguceno zato sto je rodjak drzavnog sluzbenika koji je na polozaju.

e to je sustina datog problema,i taj je sluzbenik kriv jer je omogucio nesto sto je inace protivzakonito,jer taj njegov rodjak takodje koristi novac poreskih obveznika na koji nema prava,ali je sve u redu u svesti tog sluzbenika jer je to njegov rodjak,budimo krajnje realni i pogledajmo istini u oci,postoji odredjeni broj sluzbenika koji su nekima omogucili koriscenje privilegija a na teret poreskih obveznika,a onima kojima zaista treba u ovom trenutku njima je onemoguceno jer nisu rodjaci sa tim drzavnim sluzbenikom na polozaju.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: kako dobiti status energetski zasticenog kupca06.04.2013. u 14:34 - pre 134 meseci
Citat:
darko 79: A kako onda tumaciti kada taj isti drzavni sluzbenik omoguci krajnje nelegalno odredjenu povoljnost za tamo nekog njegovog rodjaka,a taj isti rodjak nema prava na tu pogodnost po nijednom osnovu ali mu je omoguceno zato sto je rodjak drzavnog sluzbenika koji je na polozaju.

Tako što vi koji to znate sjedite kući i ćutite, i umjesto da ustanete na kuku i motiku vi smišljate načine kako da i sami dođete do iste "pogodnosti".

To je sistemski problem koji je zatrovao preko 95% populacije.
Ja sam uvijek govorio i još uvijek tako mislim: vama nema druge pomoći osim strane okupacije: da li u klasičnom vojnom smislu, ekonomskom ili nekako drugačije, svejedno, uglavnom misliim da ste prešli "point of no return" i to vam je što vam je. Niste ni prvi ni poslednji koje je to zadesilo.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: kako dobiti status energetski zasticenog kupca06.04.2013. u 15:10 - pre 134 meseci
A sto se onda ventura i slicni njemu, koji "jadni placaju za druge" ne pobune nego samo prosipaju offtopic na forumu? :)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: kako dobiti status energetski zasticenog kupca

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 34555 | Odgovora: 181 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.