Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Haos u Stokholmu ili kako te niko ne moze srediti kao ti sam sebe

elitemadzone.org :: MadZone :: Haos u Stokholmu ili kako te niko ne moze srediti kao ti sam sebe

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 21734 | Odgovora: 129 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Haos u Stokholmu ili kako te niko ne moze srediti kao ti sam sebe02.06.2013. u 17:02 - pre 132 meseci
ne verujem. Ipak je to demokratska Svedska i o krivici odlucuju sudovi, a ne lokalni serifi. Da ne kazem samo koliko je policijski sindikat zasticen tako da ukoliko je nevin policajac nema tog boga da mu zapusi usta.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Haos u Stokholmu ili kako te niko ne moze srediti kao ti sam sebe02.06.2013. u 17:47 - pre 132 meseci
Citat:
mmix: Ili je mnogo verovatnija prica da je politikos resio da zrtvuje pandura razularenoj raji.

Još sam da se shvati zašto je raja razularena...
A to je najteže. Zahteva par vijuga više u pogonu.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Haos u Stokholmu ili kako te niko ne moze srediti kao ti sam sebe02.06.2013. u 19:30 - pre 132 meseci
Citat:
Braksi: ne verujem. Ipak je to demokratska Svedska i o krivici odlucuju sudovi, a ne lokalni serifi. Da ne kazem samo koliko je policijski sindikat zasticen tako da ukoliko je nevin policajac nema tog boga da mu zapusi usta.

Aha. oni sto najvise lete, najtvrdje padnu...

Citat:
pisac: Još sam da se shvati zašto je raja razularena...
A to je najteže. Zahteva par vijuga više u pogonu.


=>
Citat:
mmix: Razmazena derista, ne pale oni kola zato sto su panduri upucali ludog dedu vec zato sto su besni i obesni jer im svedjani, nakon svega, nisu dali i zene i cerke da imaju sta i da je*u na racun drzave.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Haos u Stokholmu ili kako te niko ne moze srediti kao ti sam sebe02.06.2013. u 20:51 - pre 132 meseci
Multikulti, trt, mrt... a ustvari je vlastodrscima trebala najjeftinija radna snaga za najloshije poslove. I onda bato, cela ta prica dozivi recoil u vidu civilizacijskog/kulturnog/moralnog/religioznog shoka i nasilja prema starosedeocima - ili ti skraceno "Stockholm za patike". Dovoljan je (opravdan ili neopravdan -> sve jedno) incident pa da se ispolji netrpeljivost ispod multikulti sarene laze...

Ako (kad) se ekonomska situacija u EU pogorsa, tek ce onda multikulti imigracija da dodje do izrazaja...


 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Haos u Stokholmu ili kako te niko ne moze srediti kao ti sam sebe03.06.2013. u 05:34 - pre 132 meseci
... sto ce, ako smijem da primjetim, nekima veoma tesko da padne...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Haos u Stokholmu ili kako te niko ne moze srediti kao ti sam sebe03.06.2013. u 09:02 - pre 132 meseci
Citat:
yolja624: ... sto ce, ako smijem da primjetim, nekima veoma tesko da padne...


Meni, kao nekom ko je rodjen i odrastao u Vojvodini, pasce tesko. Ja sam rastao okruzen razlicitoscu i shvatanjem neophodnosti tolerancije prema drugim kulturama. Samo sto se sad ispostavlja da je ono sto je Evropa sprovodila kao multi-kulti upravo ono sto Otto23 kaze, sarena laza i lazni san serviran da bi imao ko da cisti WC solje. Dal iz nekog urodjenog elitizma ili iz proste naivnosti, dozvolili su da se sirom evrope napravi previse geta. Na asimilaciju se gledalo kao na nesto lose, a sada imamo situaciju da su ljudi i neasimilirani i neintegrisani, sto je mnooooooogo bolje ... Umesto da ojacaju svoje zemlje, sebi su napraili problem kojeg ce tesko da se rese.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
82.117.203.*



+987 Profil

icon Re: Haos u Stokholmu ili kako te niko ne moze srediti kao ti sam sebe03.06.2013. u 09:23 - pre 132 meseci
To je univerzalni problem, ne samo EU. Rusi su uvezli Tadzike i gomilu muslimana da im rade, USofA latinose itd, itd... I sada pocinju da prave probleme....
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.hsi.kabelbw.de.



+7177 Profil

icon Re: Haos u Stokholmu ili kako te niko ne moze srediti kao ti sam sebe03.06.2013. u 10:02 - pre 132 meseci
Citat:
Otto23:
Multikulti, trt, mrt... a ustvari je vlastodrscima trebala najjeftinija radna snaga za najloshije poslove. I onda bato, cela ta prica dozivi recoil u vidu civilizacijskog/kulturnog/moralnog/religioznog shoka i nasilja prema starosedeocima - ili ti skraceno "Stockholm za patike". Dovoljan je (opravdan ili neopravdan -> sve jedno) incident pa da se ispolji netrpeljivost ispod multikulti sarene laze...

Ako (kad) se ekonomska situacija u EU pogorsa, tek ce onda multikulti imigracija da dodje do izrazaja...


Prvo, u normalnim zemljama potrebe za radnom snagom ne odredjuju "vlastodrsci" vec ekonomija. Vlastodrscima generalno treba samo plata. Radna snaga je potrebna privredi. "Vlastodrsci" su samo uradili ono sto je bilo neophodno da se potrebe privrede zadovolje.

U mnogim EU zemljama je problem upravo sto su vlasti samo zadovoljile trenutne potrebe privrede bez nekog dubljeg razmisljanja o dugotrajnim stvarima.

To ce te regione sada kostati jer ce sa tim morati da se bore i to pod uslovima koji nisu nuzno najbolji za njih.

Opet, to su sve bile poznate stvari od ranije - svaka ekonomska kriza ce samo pokazivati pukotine u zemljama/regionima koji nisu resili pitanje integracije na bolji nacin.

Sa druge strane, ako je potrebno da frka nekog natera da nesto ucini - so be it.

Citat:
Igor Gajic
To je univerzalni problem, ne samo EU. Rusi su uvezli Tadzike i gomilu muslimana da im rade, USofA latinose itd, itd... I sada pocinju da prave probleme....


Generalno, imigracija u USA je bolje resena nego u vecini EU - dokaz za to je da se ljudi tamo na kraju osecaju Amerikancima.

Zbog toga su problemi na ovoj skali u USA jako retki - u USA su postojali drugi problemi vezani za rasizam naravno, ali to nisu problemi imigracije.

Medjutim nije realno porediti EU i USA po tom pitanju zato sto su u pitanju potpuno razlicite unije zemalja po svim kljucnim faktorima (istorijskim, etnickim, ekonomskim)...

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Haos u Stokholmu ili kako te niko ne moze srediti kao ti sam sebe03.06.2013. u 10:08 - pre 132 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Generalno, imigracija u USA je bolje resena nego u vecini EU - dokaz za to je da se ljudi tamo na kraju osecaju Amerikancima.
Zato što su u USA svi imigranti (osim indijanaca, naravno). Samo, neki su došli pre 300 god, neki pre 200, neki pre 100, a neki sada.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Haos u Stokholmu ili kako te niko ne moze srediti kao ti sam sebe03.06.2013. u 10:13 - pre 132 meseci
America always had a problem with illegal immigrants. If you don't believe me, ask any native American.

 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Haos u Stokholmu ili kako te niko ne moze srediti kao ti sam sebe03.06.2013. u 10:22 - pre 132 meseci
@Ivan
Vlastodrsci u smislu prave vlasti (krupni kapital, i jos po nesto od onih cuvenih "bezbedonosnih" struktura) - ne politicara/birokrata koji su vlast zvanicno (na papiru), a realno su samo (lobirani) izvrshioci vec odlucene price i zabava za narod pred "glasanje/izbore".

Sa ostatkom se slazem. Sada ce cenu takvog ponasanja i kratkovidosti da plati onaj najobicniji gradjanin koji sa takvom politikom realno nije imao nikakve veze (od pocetka mu je bila protivna interesima).

Citat:

Sa druge strane, ako je potrebno da frka nekog natera da nesto ucini - so be it.

Sta realno mogu da ucine - da im poklone pare iz socijalnog programa pa da ovi budu mirni? Da ih stave u ogradjene geto-e (neku novu verziju logora)? Da ih vrate u zemlje "porekla" (vecina je sada vec rodjena u zemlji koju ne osecaju svojom - tj. imaju svoju verziju kulture, moralnih pravila, religije, koju smatraju normalnim)?

Ne vidim kako ce to lako da se reshi. Otprilike, to su evropski shiptari - mogucnost integracije skoro ravna nuli.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Haos u Stokholmu ili kako te niko ne moze srediti kao ti sam sebe03.06.2013. u 10:41 - pre 132 meseci
Citat:
Otto23: Sta realno mogu da ucine - da im poklone pare iz socijalnog programa pa da ovi budu mirni? Da ih stave u ogradjene geto-e (neku novu verziju logora)? Da ih vrate u zemlje "porekla" (vecina je sada vec rodjena u zemlji koju ne osecaju svojom - tj. imaju svoju verziju kulture, moralnih pravila, religije, koju smatraju normalnim)?

Ne vidim kako ce to lako da se reshi. Otprilike, to su evropski shiptari - mogucnost integracije skoro ravna nuli.

Rješiće se to vrlo lako samo od sebe.
Kad-tad doći će evropica na US model:

radiš dobro = živiš dobro
radiš loše = živiš loše
ne radiš = ko te j'be
kako ćeš da se osposobiš da radiš dobro ili loše ili gdje ćeš da nađeš posao = tvoj problem.

Problem sa imigrantima u Evropi je problem socjalizma i sličnih budalaština gdje se prvo pretpostavlja da svako ima pravo na određeni standard i kvalitet života, bez obzira na lične zasluge, pa taman nikad nikakav zanat ne izučio, nikad ne radio i nikad ijednu riječ zemlje domaćina naučio ili gram kulture/običaja/sistema prihvatio.

Kad presahne socijalistička vreća koji takvima obezbeđuje kakav takav život - neki će se adaptirati, neki će sami otići, neki će se buniti i dobiti iza ušiju, pa će se onda adaptirati ili otići, kao što je na kraju krajeva uvijek i bilo.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Haos u Stokholmu ili kako te niko ne moze srediti kao ti sam sebe03.06.2013. u 10:51 - pre 132 meseci
Problem integracije ima i jednu drugu komponentu, a to je koliko su i domorodci spremni da prihvate dodjose. Da ih prihvate i priznaju kao sebi ravne i jednake, a to je mnogo vise nego da im daju samo posao ili budu poslovni partneri. Taj deo je isto podbacio, ja tu ne krivim posebno nikoga, to je prosto ljudska priroda. Ponekad je tesko prihvatiti i nekoga ko dolazi iz tvoje zemlje, ali drugog kraja, a kamoli nekog stranca, strane vere, obicaja koji uz to je i obican radnik bez obrazovanja...

Tacno je da dosta emigranata zivi po getima, ali ostaje pitanje da li zive po getima jer nisu prihvaceni ili nisu prihvaceni jer zive po getima. U svakom slucaju onaj ko je projektovao imigraciju bio je rekao bih i preoptimistican.

Lek za izlazak iz corsokaka je ekonomski rast, a on po meni nije ni na vidiku.

Citat:
Odin D.: Rješiće se to vrlo lako samo od sebe.
Kad-tad doći će evropica na US model:

radiš dobro = živiš dobro
radiš loše = živiš loše
ne radiš = ko te j'be
kako ćeš da se osposobiš da radiš ili gdje ćeš da nađeš posao = tvoj problem.



koliko ja poznajem stanje u Evropi pre ce se i sunce ugasiti nego se desi ovo sto ti govoris. Pri tom ne navijam posebno ni za jedan model.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Haos u Stokholmu ili kako te niko ne moze srediti kao ti sam sebe03.06.2013. u 10:52 - pre 132 meseci
Odine, To je prica za pre 20, 30 godina. Sada, nema sanse.

Kad se raja navuce na socijalizam, to iz krvi ne izlazi, bez obzira na sva racionalna objasnjavanja. Ako ne verujes pogledaj samo Srbiju, ovde se i dalje Tito sanja. Kad presahne ta vreca, oni ce se okrenuti kriminalu koji ce u svojim mozgovima pravdati time da su oni zrtve nepravednog sistema koji ih diskriminise, krasce na jedan ili drugi nacin, od sebe, od drugih, od svoje dece, sve ono sto mi inace ovde radimo sami sebi al smo na to navikli, sve samo da se ne prihvati realnost. Ne vredi to porediti sa USA u kojoj se od malih nogu ucis da moras zapeti u zivotu ili ziveti ispod mosta.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Haos u Stokholmu ili kako te niko ne moze srediti kao ti sam sebe03.06.2013. u 11:41 - pre 132 meseci
@mmix

U poređenju sa nama, Evropa nema ni približno toliko zatucanih paranoidnih šizofrenika baždarenih na srednjevjekovne norme koji imaju paničan strah od svega živoga na ovoj planeti.
U tom smislu, povlačenje paralela između nas i njih možda i nije najbolji put predviđanja.

Osim toga, oni su u svojoj istoriji imali mnogo perioda kada su bili prepušteni sami sebi, pa na kraju krajeva - prepušteni sami sebi su i napravili te svoje relativno dobre i za život poželjne države. Znači, imaju i iskustva i mogućnosti.

Mi, sa druge strane, čim smo ostali prvi put prepušteni sami sebi - smo napravili kolosalno srajne, uhvatili se u kolo oko njega i pjevamo borbene.

Da ima neke veze ili sličnosti između nas i njih, ne bi mi bili ni blizu ove rupe u kojoj smo sad.

Oni su se već jednom odbranili od Marksa i Engelsa. Mi nismo nijednom.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Haos u Stokholmu ili kako te niko ne moze srediti kao ti sam sebe03.06.2013. u 11:52 - pre 132 meseci
ni mi nismo bili paranoidni sizofrenici 70ih dok je med cureo niz bradu. TO dodje posle kad deca shvate da mam i tata lazu kad ti kazu da si lep...
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Haos u Stokholmu ili kako te niko ne moze srediti kao ti sam sebe03.06.2013. u 12:14 - pre 132 meseci
Njima je curio med koji su sami pravili, a nama nije curio nikakav med (to su trabunjanja senilnih jugo-nostalgičara), a i u onom što je curilo nije bio veliki procenat našeg truda, rada i pameti već više (ne)srećnog sticaja ondašnjih geopolitičkih prilika.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Haos u Stokholmu ili kako te niko ne moze srediti kao ti sam sebe03.06.2013. u 12:33 - pre 132 meseci
Nije nam curio med, ali je fakat bilo mnogo fabrika koje su radile, i stvarale novu vrednost, a proizvodi iz SFRJ fabrika su prodavani širom sveta. Dobro, naravno da je bilo mnogo većih i razvijenih zemalja, ali je SFRJ bila i te kako razvijena i respektabilna država.
Nije cureo med, kažem, ali se niko nije brige da li će moći da zaradi da prehrani porodicu.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Haos u Stokholmu ili kako te niko ne moze srediti kao ti sam sebe03.06.2013. u 12:50 - pre 132 meseci
Pre nego sto pristignu cetnici i partizani hteo bih da napomenem da nije sasvim tacno da u Americi nema socijale kao i to da ni socijalni programi u EU nisu bas tako izdasni.

U Americi je ceo sistem drugacije koncipiran i pomalo je haotican dok je u evropskim drzavama do ipak uniformisano. Evropa tacno kaze ko radi placa doprinos toliki i toliki, a zdravstvo je dostupno svima na taj i taj nacin...

U Americi je sve prepusteno firmi i pojedincu, a dodje mu na kraju na slicno. Skolstvo besplatno do faksa. Firma vam uglavnom u paketu plate obezbedjuje zdravstveno, sad je i to korigovano da vas ne smeju odbiti za osig ako ste se razboleli, pa necete leteti prvi iz firme ako zaskripi jer ste skupi. Ako i ostanete bez posla dobijacete cek neko vreme. Ako i nemate zdravstveno, public hospital vas ne sme odbiti, a ako kasnije ne mozete platiti bolnica ce cek proslediti drzavi na budzet koja joj je i naredila da vas primi obavezno at first place...

Meni se cini da ne samo da ce se Evropa odreci ovakvog socijalnog sistema vec Amerika i to narocito pod Obamom sve vise reformise i uvodi razne zdravstvene i socijalne programe.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Haos u Stokholmu ili kako te niko ne moze srediti kao ti sam sebe03.06.2013. u 12:56 - pre 132 meseci
Citat:
Java Beograd: ali je fakat bilo mnogo fabrika koje su radile, i stvarale novu vrednost,

Fakat je bio da je društvo više trošilo nego što je proizvodilo.
Obrni, okreni, prespi, presloži, presaberi, podijeli, opet saberi.... to je ono što ostane kad podvučeš crtu.
Ako konj koji vuče kola sa sijenom treba u tom poslu da pojede više sijena nego što dovuče onda je besmisleno reći - "konj je radio i stvarao novu vrednost".

Neke fabrike su radile, stvarale novu vrednost i bile u plusu, a onda se tim plusom namirivala armija lezilebovića, partijskih štakora i ostalih, a oni koji su plus stvorili su bili proleterijat jednak onome koji je npr. stalno radio u minusu ili ništa nije ni radio.
Najveći horor za svakog razumnog čovjeka i državu.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Haos u Stokholmu ili kako te niko ne moze srediti kao ti sam sebe

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 21734 | Odgovora: 129 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.