Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Haos u Stokholmu ili kako te niko ne moze srediti kao ti sam sebe

elitemadzone.org :: MadZone :: Haos u Stokholmu ili kako te niko ne moze srediti kao ti sam sebe

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 21742 | Odgovora: 129 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Haos u Stokholmu ili kako te niko ne moze srediti kao ti sam sebe26.05.2013. u 09:24 - pre 132 meseci
Nepromisljena prekomerna upotreba sile dovela je do nasilja. Sve vise razmisljam da mozda umesto da se naoruza narod mozda bi bilo pametno da se razoruza policija ?
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Haos u Stokholmu ili kako te niko ne moze srediti kao ti sam sebe26.05.2013. u 11:57 - pre 132 meseci
Da, bre, eno Engleska nije videla nasilje od kad je razoruzana policija ;) :) :)

 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Haos u Stokholmu ili kako te niko ne moze srediti kao ti sam sebe26.05.2013. u 12:19 - pre 132 meseci
Razmazena derista, ne pale oni kola zato sto su panduri upucali ludog dedu vec zato sto su besni i obesni jer im svedjani, nakon svega, nisu dali i zene i cerke da imaju sta i da je*u na racun drzave.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10255 Profil

icon Re: Haos u Stokholmu ili kako te niko ne moze srediti kao ti sam sebe26.05.2013. u 12:51 - pre 132 meseci
Postoji povod i uzrok.
Povod je što je, kako kažu policija upucala ludog dedu, a uzrok je mnogo dublji. Neintegrisanost u društvo, neobrazovanost i tako dalje.

Što bi naš narod rekao "Hrani psa, da te ujede".

Em su ih pustili da uđu u njihovu zemlju i potraže posao, sa kojim će svakako mnoooooooogo bolje da žive nego u Nigeriji, Sudanu, Maliju, Maroku ... a ovima se ni to ne sviđa, nego lome i pale. Ali koliko sam skapirao, lome i pale samo po svojim predgrađima. Ne približavaju se naseljima i predgrađima pravih Šveđana.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
109.75.149.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Haos u Stokholmu ili kako te niko ne moze srediti kao ti sam sebe26.05.2013. u 12:57 - pre 132 meseci
Braksi mora da se salis. Policija je suvise fina i razumna prema barabama i kriminalcima. Aps i deportacija ili aps i prinudni rad. Pazi ubili cicu koji je isao na njih macetom. Navedi mi primer normalnog coveka na ulici sa macetom!
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Haos u Stokholmu ili kako te niko ne moze srediti kao ti sam sebe26.05.2013. u 13:06 - pre 132 meseci
"ali taj covek sa macetom ima svoja prava". On nikog nije hteo da povredi macetom, nosio je eto slucajno kao onaj provalnik srafciger :)
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Haos u Stokholmu ili kako te niko ne moze srediti kao ti sam sebe26.05.2013. u 13:22 - pre 132 meseci
pa da, ubili su coveka jer je mahao macem. To su odmah dosli da urade, a da je neko u kvartu opljackan silovan ne bi dosli ni za tri dana. Mamicu im onu licemernu.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Haos u Stokholmu ili kako te niko ne moze srediti kao ti sam sebe26.05.2013. u 13:44 - pre 132 meseci
Dok se odvija ulično nasilje u Švedskoj, Šveđani su primorani da organizuju ulične straže da bi se zaštitili od eventualnog prelivanja nasilja u njihove kvartove, jer policija ne stiže da se pozabavi patroliranjem po mirnim delovima grada. I šta se dešava? Policajci hapse organizatore uličnih straža, za to nađu resurse, a za smirivanje nasilja nemaju dovoljno policajaca.

http://www.friatider.se/swedes...-to-defend-their-neighborhoods

Doduše, među tim uličnim stražama nalazi se i dobar broj neonacista i huligana, ali indikativno je kako se policija suprotstavlja domaćem življu, pod punom opremom i uz upotrebu suzavca, a sa useljenicima sprovode mnogo blaže mere.
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Haos u Stokholmu ili kako te niko ne moze srediti kao ti sam sebe26.05.2013. u 13:48 - pre 132 meseci
Zzzzzzdravo!!! :-)
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10255 Profil

icon Re: Haos u Stokholmu ili kako te niko ne moze srediti kao ti sam sebe26.05.2013. u 20:29 - pre 132 meseci
Citat:
Braksi:
pa da, ubili su coveka jer je mahao macem. To su odmah dosli da urade, a da je neko u kvartu opljackan silovan ne bi dosli ni za tri dana. Mamicu im onu licemernu.
A šta je trebalo ? Da čekaju da nekom odrubi glavu, pa da posle bude "Zašto policija nije reagovala na vreme ?"

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Haos u Stokholmu ili kako te niko ne moze srediti kao ti sam sebe26.05.2013. u 21:12 - pre 132 meseci
Moram da kažem java da sam nekad uživao da čitam tvoje postove kao i mmiksove, ali imam utisak da u jednom momentu, da li vam je neko ukrao nalog ili su vas reprogramirali vanzemaljci, ja ne znam ali ne mogu da shvatim o čemu ti pričaš čoveče ?

Da li po tebi policajac sa srednjom školom treba da ima licence to kill ? Da li je on taj koji odlučuje ko sme nastaviti život, a ko će biti eliminisan ?
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Haos u Stokholmu ili kako te niko ne moze srediti kao ti sam sebe26.05.2013. u 21:30 - pre 132 meseci
Ma ne, Braksi, nego samo doktori nauka i članovi raznih akademija nauka imaju pravo da odlučuju o nečijem životu, iz bezbednosti i udobnosti svojih kabineta, salona i drugih kula od slonovače.
Taman posla da onaj ko neposredno gleda prestupniku u oči dok ovaj vitla mačetom ili pištoljem, treba da se za bilo šta pita, on je neobrazovana marva koja je tu da posluži kao topovsko meso za zaštitu tih visokoobrazovnih (što izgleda podrazumeva i da su visokomoralni?) predstavnika naroda. Taman posla da službeno lice koje je obavezno da štiti život i imovinu svih građana to radi kad su ugroženi život i imovina običnog puka. Zna se čiji život više vredi i koga treba da štite oružjem a koga samo pištaljkom.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Haos u Stokholmu ili kako te niko ne moze srediti kao ti sam sebe26.05.2013. u 21:53 - pre 132 meseci
posto imam utisak da si bio ocevidac susreta ovog stokholmskog Sandokana i nicim izazvanog i nadasve nezasticenog policajca jer mozes da nam tacno opises sta se desilo ?
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Haos u Stokholmu ili kako te niko ne moze srediti kao ti sam sebe26.05.2013. u 22:04 - pre 132 meseci
Citat:
Braksi:Da li po tebi policajac sa srednjom školom treba da ima licence to kill ? Da li je on taj koji odlučuje ko sme nastaviti život, a ko će biti eliminisan ?

Ako u zakonu piše da se ugrožavanje javne bezbednosti vitlanjem mačetom na javnom mjestu eliminiše na taj način - onda je u prvom redu taj samuraj sam odlučio o svojoj sudbini, a u drugom redu oni koji su pisali zakon. Policajac ne odlučuje o tome - on samo sprovodi zakon. Zakon su valjda donjeli umniji ljudi od njega i sa tim zakonom su valjda saglasni stanovnici te države u kojoj važi.

Ti da si negdje vidio izvršenje smrtne kazne vješanjem ili streljanjem ti bi izgleda ovdje došao i vikao: "Zar smije jedan mesar dželat da odlučuje ko smije nastaviti život, a ko će biti eliminisan!" i "Zar smije neki golobradi vojničić iz streljačkog voda da odlučuje ko sme nastaviti život, a ko će biti eliminisan!".

Policajac nema neograničeni licence to kill.
Ako sjediš u parku i čitaš novine - policajac nema dozvolu ni da te počeše pendrekom, a kamoli da te ubije.

Ako sjediš na klupi i izvadio si snajper da njime gađaš prolazinike - šta očekuješ ti da bi policajac trebalo da radi? Da javi u stanicu komandiru da javi gradonačelniku da se zakaže vijeće mudrih staraca što je prije moguće, pa da malo provijećaju šta da rade, pa da policajcu jave šta su odlučili?!
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Haos u Stokholmu ili kako te niko ne moze srediti kao ti sam sebe26.05.2013. u 22:10 - pre 132 meseci
@Braksi
A, ti si mislio da švedski policajci ne smeju da potežu oružje na naoružane napadače!
Ja sam shvatio da smatraš da ni jedan policajac bez bar petog stepena obrazovanja ne sme da puca na jasnu i neposrednu opasnost, pa sam u tom smislu i napisao da se ne slažem sa tvojim mišljenjem.
Ali ako se tvoj stav odnosi samo na švedske policajce, onda povlačim izjavu a tebe molim da nam objasniš zašto švedska policija ne sme da radi svoj posao.

I te argumente "jesi li bio tamo pa znaš" koje sve češće čitam na ovom forumu treba okačiti mačku na rep.
90% tema u kojima raspravljamo nismo iskusili na svojoj koži ili videli svojim očima nego raspravljamo na osnovu vesti iz štampe i sa Interneta. Dakle, niti sam ja bio tamo, ni ti, pa obojica pišemo o istoj temi.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Haos u Stokholmu ili kako te niko ne moze srediti kao ti sam sebe26.05.2013. u 22:32 - pre 132 meseci
ovo je strasno sta citam !
Citat:
SlobaBgd
I te argumente "jesi li bio tamo pa znaš" koje sve češće čitam na ovom forumu treba okačiti mačku na rep.
90% tema u kojima raspravljamo nismo iskusili na svojoj koži ili videli svojim očima nego raspravljamo na osnovu vesti iz štampe i sa Interneta. Dakle, niti sam ja bio tamo, ni ti, pa obojica pišemo o istoj temi.


pa dobro onda sudove inspektore, forenzicare i svedoke cemo da ukinemo. Sta kazes da odemo svako na svoje drvo ?
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Haos u Stokholmu ili kako te niko ne moze srediti kao ti sam sebe26.05.2013. u 22:42 - pre 132 meseci
Braksi, druže, malo si preozbiljno shvatio i sebe i ovaj forum.
Mi ovde ne sudimo, ne donosimo zakone, ne utičemo na javni život, samo pričamo. Kao u nekoj kafani.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Haos u Stokholmu ili kako te niko ne moze srediti kao ti sam sebe26.05.2013. u 22:46 - pre 132 meseci
zelim ti da se sto pre sretnes sa policajcima koji sami dele pravdu sa ili bez fakulteta !

onda dodji da nam prepricas iskustvo. Mislim, ako prezivis.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Haos u Stokholmu ili kako te niko ne moze srediti kao ti sam sebe26.05.2013. u 23:55 - pre 132 meseci
Ovo su table koje oznacavaju da imaju straze. Neigbourhood watch. Na drugoj pise - Ispraznite svoj auto ili ce lopovi to da urade. Table se nalaze, da tako kazem, na ulazu u jedan deo nastanjen iskljucivo Svedjanima. Svuda oko njihovih kuca se nalaze zgrade u kojima su u ogromnoj vecini stranci. Pretezno iz Libana, Somalije...

Ovi Svensoni u Svedskoj zive kao u nekom getu. :D











Inace, njihova policija voli da glumi americku. Vole da pripucaju bez nekog zaista ozbiljnog razloga.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
*.nyc.res.rr.com.



+694 Profil

icon Re: Haos u Stokholmu ili kako te niko ne moze srediti kao ti sam sebe27.05.2013. u 06:47 - pre 132 meseci
Citat:
Braksi:
zelim ti da se sto pre sretnes sa policajcima koji sami dele pravdu sa ili bez fakulteta !

onda dodji da nam prepricas iskustvo. Mislim, ako prezivis.

alo fakultetlija, a da pozelis sebi da se sretnes sa budalom koja ti vitla sabljom pred ocima pa da onda racunas na njegovu pribranost?
u tim situacijama izgine onaj ko je veca budala, a nekako sam siguran da ludak sa sabljom ne bi izginuo da je policajac niko drugi vec glavom i bradom sumnjicavi Braksi, fakultetlija koji prvo ceka posledice pa tek onda dela.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Haos u Stokholmu ili kako te niko ne moze srediti kao ti sam sebe

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 21742 | Odgovora: 129 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.