Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Novi Diskovi i Plocice i opet trese

elitemadzone.org :: AutoZone :: Novi Diskovi i Plocice i opet trese

[ Pregleda: 5787 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mserifov

Član broj: 86649
Poruke: 789
37.203.105.*

Sajt: elektronika.ba


+65 Profil

icon Novi Diskovi i Plocice i opet trese19.06.2013. u 12:19 - pre 132 meseci
Imam Suzuki Jimny i stavio sam mu neki dan nove ABE diskove i istog proizvođača pločice. Sve ocisceno urađeno kako treba.
Klijesta razrađena podmazane osovine grafitnom masti. Ali auto i dalje trese kad koci jos gore neg sto je bilo.

Jal moguce da postoji neki period da to sve nalegne na svoje
 
Odgovor na temu

trivo
Sigurnosni uredjaji
BG

Član broj: 89377
Poruke: 173
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+15 Profil

icon Re: Novi Diskovi i Plocice i opet trese19.06.2013. u 12:33 - pre 132 meseci
Nema sta da nalegne,zameni tockove prednje i zadnje da vidis da li je do guma ili felni,mozda je i glavicina dobila?
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
95.180.85.*



+76 Profil

icon Re: Novi Diskovi i Plocice i opet trese19.06.2013. u 13:22 - pre 132 meseci
Da li su originalne felne? da li je centralna rupa i rupa na felni iste dimenzije, da li su felne centrirane, koliko su stare gume, trap i oslanjanje...sve je moguce

A opet, mozda je taj APE krs pa bolje da nisi ni stavljao pa je zbog toga...mada ako su krivi diskovi to mozes sam da proveris onako na kvarno...podignes auto skines tocak i pustis u prvu lagano, prislonis dasku na disk i ako mrda, onda je disk, ili gledaj vizuelno da li seta

Nesto kao i ovaj lik sto radi na 19:40min pogledaj kako

http://www.streetfire.net/vide...lerssubaru-impreza_2082075.htm
 
Odgovor na temu

mserifov

Član broj: 86649
Poruke: 789
37.203.105.*

Sajt: elektronika.ba


+65 Profil

icon Re: Novi Diskovi i Plocice i opet trese19.06.2013. u 13:27 - pre 132 meseci
Suzuki ima krutu osovinu naprijed. Izmjeno sam sve lezajeve na centralnim osovinama jer je se treso kad vozim negdje između 75 i 80 na sat. Felge nisu orginalne ali jesu od suzukija samo su jedno cm izasle sa svake strane vise od orginalnih felgi. Centralna rupa je ista u mm.
Glavcine su utegunte nema mm nigdje lufta licno sam to sve pregledo. Gume su polovne stare jedno 4 godine mozda vise. Balansirane su skoro na nulu ih tip sveo na digitalnoj balansirki.

Moguce da su diskovi krs ali opet vidim moj bivsi gazda je ove dikove stavljo i pločice na humera h2 i dobre su.

Neznam sta da radim nisam pemetan nikako. A nervira me u tri lijepe
 
Odgovor na temu

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Član broj: 7761
Poruke: 3874
adsl-36-92.teol.net.



+334 Profil

icon Re: Novi Diskovi i Plocice i opet trese19.06.2013. u 17:00 - pre 132 meseci
Cesto ostane neka stroka izmedju glavcine i diska.
Jednom me je to izvelo iz pameti.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Novi Diskovi i Plocice i opet trese19.06.2013. u 17:06 - pre 132 meseci
Kupi molibden disulfidnu mast(MoS2), i BACI doticnu "grafitnu"...dok ne napravis vece stete..
Imaces i nadalje "mast" iste boje, ali znacajno korisniju.

Poz
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Novi Diskovi i Plocice i opet trese19.06.2013. u 17:15 - pre 132 meseci

Dobro...kljesta si razradio, al` da li je klip razradjen, to jest, da ne blokira...???
 
Odgovor na temu

mserifov

Član broj: 86649
Poruke: 789
37.203.105.*

Sajt: elektronika.ba


+65 Profil

icon Re: Novi Diskovi i Plocice i opet trese19.06.2013. u 17:25 - pre 132 meseci
Znaci kupio orginal nove diskove i pločice. Na suzukiju glavcinu drze dva štifta King Pin to zovu na engleskom. I ta dva štifta prolaze kroz konusne lezajeve. Jedan stift i jedan lezaj odozgo i jedan odozdo.

Sva 4 ta ležaja nova SKF sve podmazano nekom njemačkom svjetlo zelenom totmasti. A ti štiftovi ili osovine skinuti na tokarskom stroju po 0.2mm da bi bolje pritisnu lezaj.

Dalje klijesta klipove sve sam to razradio radi ko doxa ne kuje lako se vraca podmazano rastavljeno u top stanju je sada.
Dosjedi na sta nalzu dikovi očićeni čeličnom četkom i šmigl papirom.

Jedino sto me handri je to. Suzuki je vrlo kartak ne znam tacno koliko je dug al je mali. E kroz semering zadnje osovine koja je ujedno i primarna pogonska mi teče ulje iz difrncijala. Čekam taj lezaj sa semeringom i koderom ABS-a u SKF da dođe sve se kupuje u setu kosta oko 32 erua po setu. E sad to ulje mi curi korz doboš i pakne. I tu sigurno nema kočenja. Jel moguce radi toga i sto je karatk i ima ABS da je ne ravnomjerna sila kočenja vidim i često mi se paljka ABS kad kočim.

Jel moguce da je čitav kočioni sistem i debalansu nekom i da handri prednje kočnice. Inače je suzuki top održavan ali trenutno zadnjih 7 dana ga vozaim tako da mi curi to ulje čekam famozni dio.
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Novi Diskovi i Plocice i opet trese19.06.2013. u 17:27 - pre 132 meseci

Uzgred...treba proveriti i ceo trap, kugle, ramena, stabilizatore, silen blokove...oni hoce da prave isti problem pri kocenju...
 
Odgovor na temu

mserifov

Član broj: 86649
Poruke: 789
37.203.105.*

Sajt: elektronika.ba


+65 Profil

icon Re: Novi Diskovi i Plocice i opet trese19.06.2013. u 17:39 - pre 132 meseci
To sam pregledo sve ko pista nema grama lufta. Pa to je na vjerovatno znas kad dignes auto na dizalicu točak probas tamo vamo. TO je ko zavareno nema mm pomjeranja
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Novi Diskovi i Plocice i opet trese19.06.2013. u 18:32 - pre 132 meseci
Citat:
mserifov:

Klijesta razrađena podmazane osovine grafitnom masti. Ali auto i dalje trese kad koci jos gore neg sto je bilo.

Jal moguce da postoji neki period da to sve nalegne na svoje


Prvo...nisi trebao da stavljas grafitnu mast....ona sluzi samo za podmazivanje spoljasnjih i unutrasnjih homokinetickih zglobova (jer je ona zitka i cuva se u manzetnama da ne iscuri), al dobro to nije uzrok tresenja. Zatim, kad se menjaju diskovi, ne sme se prvih 500km jako kociti, jer diskovi hoce da se "zapale", narusava se njihova cementacija i dolazi do njihovog krivljenja. POstoji vreme naleganja, otprilike...oko...pa bar 500km, i u tom periodu ne treba "ostro" kociti... TReba da proveris da li si ti to ipak dobro postavio plocice u svaja lezista u celjustima...zatim, da li si vratio one opruge "M" (ako taj model to ima) I one podloske koje imaju ulogu sprecavanja vibracija plocica (ako taj model to ima)...
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Novi Diskovi i Plocice i opet trese19.06.2013. u 20:11 - pre 132 meseci
Uradi sledece. Uzmi zutu jaku kredu i obelezi (ofarbaj ih kredom) kljesta. Vrati tockove. Vozi i koci i vidi gde kace kljesta felnu.

Desava se jer je novi disk - nove plocice - sve je deblje, dovoljno je da su malo siri od originalnih i mogu kljesta milimetarski da se prosire i kace felnu i tresu.

Verovao ili ne to se meni desilo. Blago podesavanje svega je odmah resilo problem :)

Iskusan majstor :)

Probaj i to.

Ako nije, onda nije nesto dobro uradjeno.
 
Odgovor na temu

mserifov

Član broj: 86649
Poruke: 789
37.203.105.*

Sajt: elektronika.ba


+65 Profil

icon Re: Novi Diskovi i Plocice i opet trese19.06.2013. u 21:40 - pre 132 meseci
Malo prije sam ga vozio jedno 100km ne trese kad koci izgleda stvarno treba malo da nalegne
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Novi Diskovi i Plocice i opet trese

[ Pregleda: 5787 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.