Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pitanja u vezi nepoznatog ulja

elitemadzone.org :: AutoZone :: Pitanja u vezi nepoznatog ulja

[ Pregleda: 2700 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

inobradovic

Član broj: 58983
Poruke: 1222
*.dynamic.hispeed.ch.



+84 Profil

icon Pitanja u vezi nepoznatog ulja17.06.2013. u 15:27 - pre 131 meseci
naleteo sam u jednoj prodavnici neko ulje nepoznata marka ( W5 Supertec ), pise da je 100% sintetika ulje je 5/40,
specifikacije: API SM/CF , ACEA A3/B3 A3/B4,
norme: vw 502 00, 505 00, porche MB 229.3, bmw longlife 98, opel GM-LL-B-025.


sta mislite o ovom ulju da li je dobro ?
da li je za dizela ili benz ili za oba ?
u koja vozila ide ?
 
Odgovor na temu

inobradovic

Član broj: 58983
Poruke: 1222
*.dynamic.hispeed.ch.



+84 Profil

icon Re: Pitanja u vezi nepoznatog ulja27.06.2013. u 21:07 - pre 131 meseci
nemoguce da nema niko neko misljenje ? ? ?
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Pitanja u vezi nepoznatog ulja27.06.2013. u 21:13 - pre 131 meseci
Odgovora nema zbog nejasnog i preglupog pitanja?

Ne postoje losa i dobra ulja. Postoje samo odgovarajuca ili neodgovarajuca ulja za odredjeni tip motora; pod pretpostavkom da nije rec o falsifikovanom ulju.

Da bi se dao precizan odgovor treba postaviti precizno pitanje. Pored nepoznnate marke ulja, ne zna se ni tip motora.
 
Odgovor na temu

inobradovic

Član broj: 58983
Poruke: 1222
*.dynamic.hispeed.ch.



+84 Profil

icon Re: Pitanja u vezi nepoznatog ulja29.06.2013. u 08:59 - pre 131 meseci
Citat:
inobradovic:
naleteo sam u jednoj prodavnici neko ulje nepoznata marka ( W5 Supertec ), pise da je 100% sintetika ulje je 5/40,
specifikacije: API SM/CF , ACEA A3/B3 A3/B4,
norme: vw 502 00, 505 00, porche MB 229.3, bmw longlife 98, opel GM-LL-B-025.


sta mislite o ovom ulju da li je dobro ?
da li je za dizela ili benz ili za oba ?
u koja vozila ide ?


kao prvo necu da reagujem na tvoju uvredu, ne zelim da se spustam na taj nivo razgovora ovde,

da si malo pazljivije citao video bi da marka ulja pise ( W5 Supertec ) meni nepoznata marka mozda je drugom poznata ili je mozda i odlicna a ja nisam upucen, zato sam i postavio pitanje.

kazes:Postoje samo odgovarajuca ili neodgovarajuca ulja za odredjeni tip motora,
ja sam to i pitao dali je po ovim normama za benz dizel ili oba.

i na kraju kazes: ne zna se ni tip motora.
pa ja sam to i pitao u koja vozila ide, prosto i lako pitanje ako se zna odgovor, a odgovor bi otprilike glasio ude u vozila koja imaju taji taj tip motora a moze i u taj i taj i tako dalje da znam napisao bih nebi pitao.


ja to ulje sam video i zato sam i pitao da znam u koje aute se koristi da li za one iz 90 ili iz 2010, da li za turbo ili atmo motore ili po nekoj trecoj ili petoj selekciji.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Pitanja u vezi nepoznatog ulja29.06.2013. u 10:52 - pre 131 meseci
Citat:
inobradovic: i na kraju kazes: ne zna se ni tip motora.
pa ja sam to i pitao u koja vozila ide, prosto i lako pitanje ako se zna odgovor,


Jos jedno glupo pitanje. Neverovatno glupo.

Ko je taj koji ti moze nabrojati sve tipove motora u koje jedan odredjen tip ulja ide i to samo zato sto neko ne zeli da kaze koje vozilo poseduje?

Zar to nije strasno glupo i bezobrazno?

Umesto da se postavi pitanje tako sto ce se navesti tip vozila i tip motora sto bi svako normalan uradio, traziti nabrajanje svih motora krajnje je besmisleno.

[Ovu poruku je menjao Zarko Silic dana 29.06.2013. u 12:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Pitanja u vezi nepoznatog ulja29.06.2013. u 13:28 - pre 131 meseci
Moze u benzince i dizele. Po API specifikaciji radi se o veoma kvalitetnom ulju, mada proizvodjaci cesto pisu svasta.
 
Odgovor na temu

inobradovic

Član broj: 58983
Poruke: 1222
*.dynamic.hispeed.ch.



+84 Profil

icon Re: Pitanja u vezi nepoznatog ulja29.06.2013. u 14:15 - pre 131 meseci
ja ovu temu nisam otvorio a ko otvara teme u tudje ime je po meni mizeran, ako ti se nesto komentarise otvori temu i pisi sta ti je volja.


ako sam siguran vladd je moderator na ovom forumu pa ako vidi ovo slobodno moze da izbrise posto ja ne mogu.

pozzz
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9490
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10253 Profil

icon Re: Pitanja u vezi nepoznatog ulja29.06.2013. u 15:00 - pre 131 meseci
Aj da malo spustimo loptu.

Možda je Žarko bio preoštar, ali realno govoreći, pitanje " u koja vozila ide ? " (neko ulje) stvarno nema smisla.

Mnogo je svrsishodnije pitanje " da li je ulje (to i to) odgovarajuće za (na primer) Fiat Stilo 1.9 JTD " Istovremeno, ovo je i način komunikacije na forumima poput ovog.



OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Pitanja u vezi nepoznatog ulja29.06.2013. u 15:23 - pre 131 meseci
pretpostavljam da inobradovic nije dao ovaj naziv temi :), nego je Zarko dobio napad smisla za humor u momentu :)
 
Odgovor na temu

inobradovic

Član broj: 58983
Poruke: 1222
*.dynamic.hispeed.ch.



+84 Profil

icon Re: Pitanja u vezi nepoznatog ulja29.06.2013. u 15:23 - pre 131 meseci
mozda se ja nisam lepo izrazio, ali to nije razlog nekog vredjati.

napisao sam da je jeftino i postavio sam pitanje uopsteno da li moze u mnogo modela auta jer bi ga preporucio svim prijateljima komsijama drugarima da kupe i stave u svoje aute ako je dobrog kvaliteta jer je cena dobra, a sad da nabrajam koji auto svako od njih vozi i ne znam.
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Pitanja u vezi nepoznatog ulja29.06.2013. u 18:28 - pre 131 meseci
Ja mislim da su prodavci najkompetentniji da daju taj odgovor (pod uslovom da poznaju robu koju prodaju...sto cesto nije slucaj). A svako ulje na ambalazi bi trebalo da ima i nalepnicu o deklaraciji. Ako nema deklaracije i prodavci odgovaraju sa...tuc...muc...okruglo pa na cose...ja bi to izbegao, pa da je i dzabe...
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
95.180.85.*



+76 Profil

icon Re: Pitanja u vezi nepoznatog ulja29.06.2013. u 22:32 - pre 131 meseci
Citat:
Java Beograd:
Možda je Žarko bio preoštar.....


Cuj preostar, klizeci u cevanicu....otvoren prelom na dva mesta...i nastavlja da skace po nozi sa kramponima

Zare, ako si deo tima moderatora, to bi valjda trebalo da znaci da si u neku ruku domacin ovde, ne znam da li slavis slavu, ali ovako se gosti ne docekuju.

Ako ti imas znanja i smatras da je ovo glupo, ti pokusaj da se iskontrolises i na lepsi nacin ukazes na necije greske, nemoj tudje neznanje stavljati na stub srama na foru kadija ti sudi kadija te tuzi.... Svi smo mi ovde na forum dosli da nesto naucimo i podelimo znanja, a bez nas koji dolazimo ovog foruma ne bi ni bilo.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Pitanja u vezi nepoznatog ulja29.06.2013. u 22:57 - pre 131 meseci
jbg, neki ljudi znanje znaju samo da iskazu, i u drustvu da se dokazu tako sto ce omalovazavati nekog drugog...
Kod mnogih balvana to i prolazi. Dive se takvim likovima.
Ali ovo je ipak forum da se skupljaju pismeni ljudi, tako da je on dobio 0 palceva, a inobradovic u odgovoru 4...



[Ovu poruku je menjao CoyoteKG dana 30.06.2013. u 00:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Pitanja u vezi nepoznatog ulja30.06.2013. u 14:52 - pre 131 meseci
Problem je sto je pitanje poprilicno "olako" i informativno postavljeno, a zahteva opsiran i (relativno)precizan odgovor.

Api specifikacija za dizele je sa oznakom "C", a za benzince sa oznakom "S". Neki(amerikanci) radi lakseg pamcenja tretiraju "S" kao "spark", mada je izvorno "service", a "C" kao "compression", mada je, takodje izvorno, "commercial".

CF je "obsolete"
Citat:
Introduced in 1994. For off-road, indirect injected and other diesel engines including those using fuel with over 0.5% weight sulfur. Can be used in place of CD oils.

Znaci za stare(i neke novije) dizele, sa prljavim gorivom, takodje znaci da je ulje sa dosta detergenata, i za tu namenu.

SM je za benzinske motore od 2010 god

ACEA oznake ukazuju da je ulje i za benzince i dizele, da kazem "prosecne" upotrebe, najcesci koji se kod nas nalaze(od golfa 2), i slicni "necisti" dizeli, do savremenih benzinaca A i B klase, i uopste, manje zahtevnih benzinskih motora, bez turba, bez previsokih kompresionih odnosa....
A3/B4 je skori identican sa a3/b3, osim sto naglasava da u ulju ima nesto i estarskih aditiva, da je ulje stabilno sa gradacijom(20% ostriji standard od B3), i da se moze koristiti i kod vozila sa nesto prduzenim intervalom, 10-15kkm, zavisno od preporuke proizvodjaca benzinskog motora..

Savremeno, solidno ulje, "unazad kompatibilno", za najveci deo Balkanskog voznog parka.

Poz

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Pitanja u vezi nepoznatog ulja

[ Pregleda: 2700 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.