Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Milan Blagojevic Smederevo bela tehnika

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Milan Blagojevic Smederevo bela tehnika

[ Pregleda: 7212 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djomla77

Član broj: 315865
Poruke: 2
*.ptt.rs.



Profil

icon Milan Blagojevic Smederevo bela tehnika02.07.2013. u 18:19 - pre 131 meseci
Postovani,

Zanimaju me vasa iskustva sa MBS domacim brendom, konkretno sporet TE 60FW i ves masina ITW 4810l (pise made in italy i da ima klasicni mehanicki programator. Garancija na belu tehniku je kako kazu 5 godina.

Unapred hvala
 
Odgovor na temu

abitbp6_

Član broj: 282358
Poruke: 137
*.ptt.rs.



+81 Profil

icon Re: Milan Blagojevic Smederevo bela tehnika02.07.2013. u 21:37 - pre 131 meseci
Ja sam pre nekoliko meseci uzeo mini elektrik http://www.tehnomanija.rs/spor...ini-pecnica-mini-elektrik.html
Nije model koji pominješ, ali evo mojih zapažanja

Za:
Tri godine garancije.
Šporet kao šporet, radi lepo, ringle su OK, brzo se greju, prostor oko ringli je oivičen tako da može da zadrži tečnost. Viđao sam i šporete kod kojih je ta površina oko ringli zaobljena na dole i nije oivičena i onda se sve što prsne iz šerpe sliva niz zidove šporeta i pada na površinu na kojoj šporet stoji. PAKAO za održavanje i čišćenje. Npr http://www.tehnomanija.rs/spor...ni--scaronporet-dgd-49-ss.html Bežati glavom bez obzira od ovakvih.
Rerna ima gornji i donji grejač, pekao sam musaku i sarmice i bilo je OK.

Protiv:
Imam zamerku na detalje dizajna, jer su neki delovi kao satarom sečeni.
Vrata od rerne mogu da budu skroz zatvorena ili skroz otvorena. Bilo bi dobro da ima i treći položaj - poluotvorena, da posle upotrebe rerne možeš da ostaviš vrata poluotvorena, da se rerna brže ohladi. U zavisnosti od prostora u kuhinji, ako držiš vrata skroz otvorena mogu da ti smetaju i da udaraš u njih.
Rupa kroz koju izlazi para iz rerne je pozadi, pa jedinica mora da se odvoji od zida, da izbegneš (mastan) kondenz na zidu.
Jedno veče mi je ostao vlažan bokal na hladnoj ringli, i površina ringle se promenila. To nije korozija, ne može da se očisti i druge je boje. Ovo ću probati da reklamiram, nisam video ništa slično na šporetima koje sam do sada koristio.

Konačna ocena - zadovoljan sam kako me služi i mislim da je dobra kupovina.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Milan Blagojevic Smederevo bela tehnika02.07.2013. u 22:02 - pre 131 meseci
djomla77,
znam samo da moja žena uvek psuje kada treba da koristi rernu od tog MBS-a, a sva sreća da stari Gorenje štednjak i nakon trideset i kusur godina još uvek funkcioniše i neuporedivo ima bolji/ravnomerniji rapored toplotnog zračenja u rerni.
To dolazi otuda što koristi one pločaste, pravugaone grejače, a ne ove cevne, kao u MBS, koji greju samo po obodu rerne, dok sredina uvek ostane slabije ispečena.
Nažalost, mislim da više niko ne proizvodi nove štednjake sa tim pločastim grejačima, mada se mogu nabaviti kao rezervni delovi za opravke, pa ću se jednom lepo "naljutiti", počupati iz MBS-a te njegove grejače i ubaciti ove pločaste.
Ne sme ženče da mi se nervira kad pravi pitu s jabukama, a tek štrudle!
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4618
*.dynamic.sbb.rs.



+312 Profil

icon Re: Milan Blagojevic Smederevo bela tehnika02.07.2013. u 22:30 - pre 131 meseci
Masina je original ARDO znaci dobra je.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Milan Blagojevic Smederevo bela tehnika

[ Pregleda: 7212 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.