Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r'n'r

elitemadzone.org :: MadZone :: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r'n'r

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 41347 | Odgovora: 200 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

iva_80
Beograd

Član broj: 268781
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+101 Profil

icon Re: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r'n'r10.07.2013. u 16:27 - pre 130 meseci
@Odin
Zaista si otišao predaleko, mada se slažem da je na svim fakultetima potrebno veliko spremanje.
Ako aludiraš na to da dotična profesorka spada u tu bagru, onda zaista preteruješ.
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
*.vs.rs.



+370 Profil

icon Re: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r\'n\'r10.07.2013. u 16:27 - pre 130 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Neko ko je za svoju buducu karijeru odabrao filoloski fakultet vrlo verovatno nema apsolutno nikakav afinitet prema sticanju materijalnog bogatstva pa je upitno zasto bi takvoj osobi trebalo "bodrenje" da prezire druge zbog nekakve materijalne nejednakosti. .


Nije jedina profesija posle završenog Filološkog fakulteta profesor srpskog jezika.
Ima tu mnogo atraktivnijih smerova, koji donose solidne zarade.
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r'n'r10.07.2013. u 16:28 - pre 130 meseci
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r'n'r10.07.2013. u 17:20 - pre 130 meseci
:)
Verovatno svi vec videli
http://www.b92.net/info/vesti/..._category=12&nav_id=731142

Ja se profesorima i nastavnicima divim. Mislim iskreno.
Jedina fela koja se bori za sebe i svoje plate svim silama.
Pored toga sto su svesni da ih ima previse zaposlenih, da dece ima sve manje i opet su toliko lepo organizovani da svi strajkuju...

Kod mene u firmi imamo i manje plate mnogo od profesora.
Kad pada promet, a poslednjih par godina mnogo pada promet, svima nam je frka i da sacuvamo ovo sto imamo, a kamoli da nam padne na pamet da se bunimo, strajkujemo, izlazimo napolje na parking sat vremena dnevno da bojkotujemo...

Tako bi lepo dobili radnje knjizice u roku od par minuta...

Sto se tice svega ostalog, stvarno su smesni "profesori"
Samo kad se setim moje srednje i osnovne skole... Pa 200 puta bolje bih drzao njihove predmete bez da zavrsavam te njihove silne fakultete...

ili da se izrazim malo drugacije. Mislim da za to sto oni predaju fakultet uopste ne treba, nego praksa od par meseci...
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
*.vs.rs.



+370 Profil

icon Re: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r'n'r10.07.2013. u 18:41 - pre 130 meseci
Milsiš da matematiku može da predaje neko ko nije završio matematički fakultet 200 puta bolje od onoga ko jeste.
Da li uopšte može da predaje?
Isto pitanje za fiziku, hemiju, biologiju, engleski, osnove elektrotehnike, digitalnu elektroniku, anatomiju...

Tehnologiju prerade drveta?
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r'n'r10.07.2013. u 19:08 - pre 130 meseci
Potpuno je neprimereno da jedan akademski gradjanin kao najveci argument u svom izlaganju koristi napad na drugoga. To samo govori da ili nije u stanju da nadje dovoljno cinjenica kao bazu vrednovanja onoga sto smatra kao preporuku zivotnog cilja I puta studentima ili je prihvatila aktuelno ponasanje politicke scene kao ispravno. A znamo I svi smo svedoci da je vec godinama model obracanja formiran na bazi politickih javnih nastupa I sastoji se od blacenja svih I svakoga na najprimitivniji moguci nacin. Cak se I visoki intelektualci u redovima politicara javno obracaju na takav nacin, potpuno ne primeren onome sto je veoma tacno naznacila profesorka:
Citat:
Imajte na umu to da ste vi čuvari dostojanstva svoje profesije. Zvanje profesora stiče se sa puno truda, ali još više muke treba uložiti u znanje kako nositi tu važnu titulu. Vodite računa o načinu na koji se ponašate i kada niste u školi,razmišljajte o svom odevanju, stavu, odnosu prema kolegama, prema učenicima i njihovim roditeljima.

Obo boldovano sam ja boldovao, u originalnom textu toga nema.

Pa kako sad to? U jednoj recenici lepo, tacno, inspirativno I korisno kaze nesto sto ne primenjuje u svom licnom obracanju tokom koga je to I receno?!

Da ne duzim, a kako neki ovde vole da kazu, potpisujem sve sto je @Ivan Dimkovic napisao u prva dva njegova posta u temi. Sve ostalo se, opet!, svelo na razradu pojedinih elemenata profesorkinog izlaganja sa umetanjem svojih pogleda na situaciju u zemlji (sto je mlacenje prazne slame, kao I uvek!).


Pozdrav!

"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r'n'r10.07.2013. u 20:40 - pre 130 meseci


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Minnie9

Član broj: 309942
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.rs.



+30 Profil

icon Re: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r'n'r10.07.2013. u 23:00 - pre 130 meseci
a zasto doticna profesorka malo ne baci pogled i u svoje dvoriste? sta je sa aferom kupovine ispita na pravnom u kragujevcu, sta cemo sa profesorima istorije koji deci pricaju znate kakve istine, sta je sa brojnim drugim stvarima koje se ticu obrazovanja a mogu ici u isti kos sa 'farmom', pevaljkama, politicarima...?
evo jos jednog zanimljivog primera: http://www.blic.rs/Vesti/Drust...kolica-naljutila-PR-strucnjake

po cemu li su profesori 'uzviseni' kad 99,99% njih samo preprica lekciju na casu i time ubije u pojam i ono malo zainteresovanih djaka. nisu svi menadzeri prodavci magle, daleko je vise odlicnih menadzera nego dobrih profesora na koje se vredi ugledati.

 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.



+1342 Profil

icon Re: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r'n'r10.07.2013. u 23:06 - pre 130 meseci
U celoj priči oko profesorkinog govora meni je ovo najzanimljivije, jer i previše istine ima u tome.
 
Odgovor na temu

iva_80
Beograd

Član broj: 268781
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+101 Profil

icon Re: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r'n'r10.07.2013. u 23:54 - pre 130 meseci
Citat:
Minnie9: a zasto doticna profesorka malo ne baci pogled i u svoje dvoriste? sta je sa aferom kupovine ispita na pravnom u kragujevcu, sta cemo sa profesorima istorije koji deci pricaju znate kakve istine, sta je sa brojnim drugim stvarima koje se ticu obrazovanja a mogu ici u isti kos sa 'farmom', pevaljkama, politicarima...?


Da, stvarno, sram je bilo što svi ti profesori nisu pohapšeni, procesuirani i osuđeni

I kako se samo usuđuje da posumnja i ukaže na upitno znanje i zvanje menadžera sa privatnih fakulteta, kada su oni u stvari obrazoVNi ljudi, kako kaže jedna moja poznanica, inače inžinjerka sa diplomom jednog od tih megatrndova!

 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r'n'r11.07.2013. u 00:34 - pre 130 meseci
Citat:
iva_80: I kako se samo usuđuje da posumnja i ukaže na upitno znanje i zvanje menadžera sa privatnih fakulteta, kada su oni u stvari obrazoVNi ljudi, kako kaže jedna moja poznanica, inače inžinjerka sa diplomom jednog od tih megatrndova!

Sami platili školovanje, sami se snalaze za posao, sami će trpeti posledice svog obrazovanja. Ja ne vidim da su oni bilo čiji problem. Meni više smeta što neko, ko prima doživotnu platu od poreza koji plaćaju svi ti pobrojani, vređa te iste ljude. Mogu da zamislim kako bi se tek ponašala da radi za šalterom.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r\'n\'r11.07.2013. u 00:48 - pre 130 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:
U celoj priči oko profesorkinog govora meni je ovo najzanimljivije, jer i previše istine ima u tome.

Pogodili su nazalost u sustinu stvari. O kakvoj ona "pravoj" diplomi prica. Jedina prava diploma - ili zanimanje - je ono koje je nemoguce raditi bez konkretnog i ozbliljnog znanja. Po meni, profesor mozes biti preko veze... copy/paste od nekog pametnijeg od sebe, mukotrpan deo posla podelis asistentima (citaj licnim robovima) i furaj, 40 god. vrtis istu pricu na predavanjima... a drpas pare na prodaji ispita, i naravno, skupljas harac na knjigama sa "obrascem" bez kojih ne pustas studente na ispit (fotokopija obrasca je smrtni greh - i znaci po defaultu padanje na ispitu).

...
Inace iz licnog iskustva: Na moje oci je lik iz Ekonomije (ili beshe Osnovi Organizacije, nisam vishe siguran, mislim da je organizcija ipak) na FON-u upisivao ocene ljudima od po 35+ godina koji nisu ni usli u ucionicu za vreme ispita da odgovaraju. Ja dosh'o na ispit, kad vidim neke "matorce" sa asistentom pricaju (za tadasnje pojmove i moje tadasnje godine). Za vreme ispita, izlazi asistent napolje, pred profesorom koji ispituje i gleda sve to, vraca se sa hrpom indeksa (vidim kroz otvorena vrata kako ova ekipa starijih daje indekse asistentu), daje te indekse profesoru, koji upisuje ocene, i to sve dok ljudi odgovaraju ... Mislim, sta dalje reci - i koji je to primer meni dao doticni "profesor" - osim da sam majmuncina sto sam ucio predmet koji me neiteresuje i od kojeg mi ne zavisi radna buducnost, umesto da sam platio ispit, i sam ucio ono sto me interesuje, i na cemu sam vec tada dobrano zaradjivao (programiranje), a sto se u toj meri i stepenu nije pokrivalo na FON-u.

Ne znam dal' je taj jos uvek tamo, ni ime mu nisam zapamtio, ali je uvek bio u nekim, bas ono na prvi pogled skupocenim odelima, sa barem 2 ribe koje su se uvek muvale oko njega (isto sredjene, minic fazon)... pravi "baja" profesor. Pozavideo bi mu svaki "menaDjer" .... primer za narastaje.



[Ovu poruku je menjao Otto23 dana 11.07.2013. u 02:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r\'n\'r11.07.2013. u 06:38 - pre 130 meseci
Citat:
cika dacha:http://www.njuz.net/govor-profesorke-dragicevic-motivisao-ljude-da-kupe-profesorske-diplome/

- Ja sam uvek bila spremna da ulažem u svoje obrazovanje, ali nisam mogla da se odlučim koju ću diplomu. Sinoć sam na fejsu videla da svi šeruju taj govor i da ga hvale. Nisam baš sve pročitala, jer je jako dugačak, čitala sam samo ono što je pisano velikim slovima pa sam skapirala suštinu, a to je da je baš super biti profesor jer si onda kao neka elita jer niko ne može sam sebe da prozove profesorom – rekla je Ksenija dodavši da se oko diplome baš potrudila jer je ustala oko 9 kako bi je kupila među prvima.



OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r'n'r11.07.2013. u 07:09 - pre 130 meseci
Ekipa koja je satrla kulturu, kuka o strucnosti, vrednostima i moralu, kao i profesorka po istom pitanju u prosveti.

Geneza ovoga ide od prilike od '96 godine proslog veka, kada su prosvetari i 'kulturni' radnici resili da se 'kurvaju' zarad para i slave, pa sad kada je evidentno 'prica' o eliti, kulturi i obrazovanju dosla do kraja(duvara), sada bi da peru ruke i svedu racune.

Citat:
BluesRocker: Sami platili školovanje, sami se snalaze za posao, sami će trpeti posledice svog obrazovanja. Ja ne vidim da su oni bilo čiji problem. Meni više smeta što neko, ko prima doživotnu platu od poreza koji plaćaju svi ti pobrojani, vređa te iste ljude. Mogu da zamislim kako bi se tek ponašala da radi za šalterom.

Upravo.
 
Odgovor na temu

iz zadnje klupe
slobodni umetnik

Član broj: 301392
Poruke: 11
*.adsl.verat.net.



+147 Profil

icon Re: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r'n'r11.07.2013. u 07:47 - pre 130 meseci
Svaki tramvaj ima tockove.
Moja baba ima tockove.
Zakljucak – moja baba je tramvaj.

Tacno je zar ne?
Samo moja baba je u invalidskim kolicima...

I gde je greska?

Pa u raslojavanju i hijerarhiji, razumevanju.

Ako je komsija Mika pandur i on je dripac, onda su svi padnuri dripci i pandure treba ukinuti.
Jel tako?

Zato nam trebaju skole. Da bi shvatili da uloga pandura nema veze sa pokvarenim Mikom, vec da bez pandura u roku od 24h ne bi smeo da izadjes na ulice.
Licnost jedna, jedina, u ovom slucaju pokvarena, nema nikakve veze sa stanjem te profesije u Srb, i nema nikakve veze sa ulogom u drustvu – da cuva red.

Ne valja kod nas ali mora da postoji. Da moze bolje moze, da treba bolje treba. Ali necemo valjda da ih ukidamo? Tako mala deca razmisljaju.

Treba da ih ucinimo boljim. Kao sto je Rajna pokusala da ulije snage, ohrabri mlade ljude. Mlade ljude koji ce da rade u losim uslovima, za malu platu i susrecu se sa ko zna cime. Pre svega nadrndanim polupismenim roditeljima. Sta je drugo trebala da im poruci?

Ovaj gore sto kaze – ma ko ih hebe, sami su birali – ajd malo prst na celo, pa neko i to mora da radi. Zamisli da ih nema, ko ce da ti uci dete? Bas srpskom. jer on i jeste jedan od najbitnijih predmeta.
Jeste zato sto moj automehanicar gleda u komp, to mu u opisu radnog mesta, znaci mora da bude pismen. Jeste da bi dete naucilo da kaze – on se njoj izvinio – a ne da kaze – on se njoj izvinuo.

Zato je Rajna u pravu, oni imaju drustvenu funkciju, obrazovnu, i ona se ne moze meriti sa merchandiserima – slagacima polica – jer slagac polica samo slaze police za platu a profa ima uticaj na citave generacije. Ako je dobar profa svi zajedno mozemo samo da pevamo, ako je los plakacemo.

I to nema veze sa njenom prepotencijom vec sa razumevanjem osnovnih uloga.

 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
31.45.159.*



+6455 Profil

icon Re: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r'n'r11.07.2013. u 07:54 - pre 130 meseci
Citat:
iz zadnje klupe
Zamisli da ih nema, ko ce da ti uci dete? Bas srpskom. jer on i jeste jedan od najbitnijih predmeta.
Jeste zato sto moj automehanicar gleda u komp, to mu u opisu radnog mesta, znaci mora da bude pismen. Jeste da bi dete naucilo da kaze – on se njoj izvinio – a ne da kaze – on se njoj izvinuo.

E alal im ćufte al rade svoj posao... Pola nacije nam je funkcionalno nepismeno, ja lično ne bi znao da ti nabrojim svih 7 padeža (ili koliko ih već ima), i oni su našli sada nešto da pametuju o bitnosti njihove profesije? Ako je to liko bitna, što onda ne rade svoj posao kako treba?

Nije to problem samo jednog predmeta, to je problem celog sistema školstva. Naš sistem školstva je prilagođen jednom vremenu koje odavno ne postoji niti će postojati (srednja škola > fakultet > radno mesto > stan > penzija). Ne moramo čak ni da izmišljamo toplu vodu, samo treba prepisati kako rade uspešni.
 
Odgovor na temu

ZaMpA
Marko Kaćanski
Srbistan

Član broj: 73700
Poruke: 171
*.dynamic.sbb.rs.



+226 Profil

icon Re: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r'n'r11.07.2013. u 08:44 - pre 130 meseci
Profesorka je verovatno htela da pohvali diplomce što su odlučili da svoju diplomu zarade učenjem i znanjem a ne da je kupe na nekom od tariguz univerziteta. To je sasvim u redu, ali šta je htela je jedno ali šta je kazala je drugo.

U njenom govoru preovlađuje stav da su profesori neki tragični junaci, moderni don kihoti, borci za bolje sutra a da je problem u svima ostalima. Nismo mi krivi, nego ovi sa kupljenim diplomama i oni što imaju firme i jahte!

To je baš snobovski i egoistično do maksimuma. Zato sam i dao takav naslov threada :)

Citat:
Nije naša muzika loša, već je masa glupa!




'rani bota pa šalji na forum
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
31.45.159.*



+6455 Profil

icon Re: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r'n'r11.07.2013. u 08:48 - pre 130 meseci
Citat:
ZaMpA:
U njenom govoru preovlađuje stav da su profesori neki tragični junaci, moderni don kihoti, borci za bolje sutra a da je problem u svima ostalima. Nismo mi krivi, nego ovi sa kupljenim diplomama i oni što imaju firme i jahte!

Samo ne znam od koga su dotični kupili diplome? Od lokalnog pekara? :)
 
Odgovor na temu

adzo_
Ivan Adžić

Član broj: 150302
Poruke: 464



+256 Profil

icon Re: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r'n'r11.07.2013. u 08:56 - pre 130 meseci
Citam temu od pocetka i kroz sve poruke profesora se provlaci jedna neistina - da prosvetni radnici imaju malu platu
Odakle ovo?
Prosveta ima vecu platu od bar 90% radno sposobnog stanovnistva u Srbiji(da ne ulazim u 3 meseca placenog odmora...)
 
Odgovor na temu

ZaMpA
Marko Kaćanski
Srbistan

Član broj: 73700
Poruke: 171
*.dynamic.sbb.rs.



+226 Profil

icon Re: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r\'n\'r11.07.2013. u 09:01 - pre 130 meseci
Citat:
ventura:
Samo ne znam od koga su dotični kupili diplome? Od lokalnog pekara? :)


od kopi-print operatera ;) profesori nikad ne bi to ....
'rani bota pa šalji na forum
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r'n'r

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 41347 | Odgovora: 200 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.