Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Oko pravljenja šanta za ampermetar

[es] :: Elektronika :: Oko pravljenja šanta za ampermetar

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11575 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MILANAN
MILAN ANDRIC
OPERATRER,PCRACUNARA
SVRLJIG,SRBIJA

Član broj: 257039
Poruke: 876
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Oko pravljenja šanta za ampermetar17.07.2013. u 20:46 - pre 131 meseci
Mislim da ti je to najlakse,nisam protiv racunice ali skoro je nemogce izmeriti tako male vrednosti.Sam otpor kablova ce da ti smeta dok meris.Ima jos nesto ali pipkavo,stavis sant koji pokazuje vise A nego sto jete, zakacis poznati potrosac i onda u radu od nekog kraja santa pocnes da mu nanosis kalaj dok ti skala ne opadne gde treba,ali sve to polako i pomalo da ga previse ne zagrejes dok radi jer moze da te slaze.Na taj nacin ga kao skracujes a ako se zeznes ostruzes kalaj i sant je ponovo ceo.
MILAN ANDRIC
 
Odgovor na temu

gigaset
Dino Čeljo
Goražde

Član broj: 313893
Poruke: 30
31.176.253.*



Profil

icon Re: Oko pravljenja šanta za ampermetar17.07.2013. u 20:50 - pre 131 meseci
Jeste Ivice sto kazes, upravu si sve, sa zicom neko rece 2,5mm ne vjerujem da cu moci bas uraditi šant, struja je 30A što je puno i grijat će se puno provodnik, samim time rasti će i otpor, tako da cu morati koristiti sto kazem ili deblju zicu, vidjecu koju aluminijum mozda, bakar ili ja mislim da je najbolja opcija ova zeljezna pocincana perforirana traka, probat cu sve pa s cim najoblji rezultat bude. Nadam se da ce sa ovim materijalima dobro biti
 
Odgovor na temu

gigaset
Dino Čeljo
Goražde

Član broj: 313893
Poruke: 30
31.176.253.*



Profil

icon Re: Oko pravljenja šanta za ampermetar17.07.2013. u 20:54 - pre 131 meseci
A Milane ovo bi trebalo da uspije to mi je malo komplikovano, dupli posao, gledam malo po netu i ovi santovi sto ih kinezi prave isto su radjeni neki sa debljim provodnikom , neki sa trakom zeljeznom tankom, a ja se zeznuh kad narucivah sa ebaya ampermetar ne narucih sant, nego ovdje patim vas :) :) :)

 
Odgovor na temu

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Oko pravljenja šanta za ampermetar17.07.2013. u 21:04 - pre 131 meseci
Bez obzira sta god da uzeo bakar,zeljezo,neku leguru u svakom slucaju maksimalna disipacija na santu ce biti 2,25W...
Ako se plasis da ce ti 2,5 milimetara bakar praviti problem onda "rokni" neku deblju od 4 ili 6 mm kvadratnih ono da se ima mase za brze predavanje topline prostoru..deblja zica automatski zahtijeva i vecu duzinu...

I jos da ti napomenem ne ocajavaj sto nisi kupio sunt na ebay kineski,oni skrtare na materijalu (sad zamisli sta bude sa onim njihovim sa slike kad ga filas neko vrijeme sa toplinom... kvalitetniji ces ti napraviti vjeruj mi..
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
Odgovor na temu

gigaset
Dino Čeljo
Goražde

Član broj: 313893
Poruke: 30
31.176.253.*



Profil

icon Re: Oko pravljenja šanta za ampermetar17.07.2013. u 21:17 - pre 131 meseci
Ma i to sto kazes to je fus materijal, za jednokratnu upotrebu, vidio si i ti kakvi su, prelakiran onaj materijal optornicki, tanak, ali polahko cu to napraviti da jednom napravim kako valja, probat cu ga ustimati sa 5A, pa cu vidjeti hoce li ostati ustiman i pri vecoj struji uglavnom nevjerujem da ce ikada biti ispravljac opterecen sa 30A jer je dotle dimenzionisan, djelovala bi ionako prekostrujna odma :D. Uglavnom kad to sve ustimam postavit cu ovdje od cega sam pravio, ako nekome jos zatreba da ne otvara novu temu. Nadam se da ce biti sve ok, nema razloga da ne bude
 
Odgovor na temu

gigaset
Dino Čeljo
Goražde

Član broj: 313893
Poruke: 30
31.176.254.*



Profil

icon Re: Oko pravljenja šanta za ampermetar20.07.2013. u 18:34 - pre 131 meseci
Šant za ampermetar urađen i manji je od onih kineskih a izveden je od perforirane trake duzine svega 6,8cm, sa 10A strujom trazena duzina santa (AL JE VARNICILO :D) uglavnom funkcionise, hvala jos jednom svima na pomoci (trosak izrade manje od 2KM)

73! Ako stignem stavicu i slike
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Oko pravljenja šanta za ampermetar

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11575 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.