Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2404223 | Odgovora: 7198 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nenad2390
Nenad Kulundzic
CNC programer
IMD
Beograd

Član broj: 331523
Poruke: 49
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno08.12.2015. u 22:38 - pre 101 meseci
@FelipE Pirot
Sutra pre pustanja cu da promenim, napravio sam tabelu u Excelu sa sadasnjim parametrima pa sam zapisao sta sutra promeniti.
Commo compact 22,57 kW, zadata temp. vode 65c, 200 m2 kuća. Izolacija, dupli zid, termo glave
na radijatorima + cetvorokraki mesni ventil ESBE VRG 141.
 
Odgovor na temu

Neslo-86

Član broj: 326312
Poruke: 35
*.mbb.telenor.rs.



+1 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno08.12.2015. u 23:00 - pre 101 meseci
Komo kompakt

n-8-6-13 Threshol Minimum 40c
n-8-6-15 Thresol Blower 50c
Brze ide u work ova dva parametra izvise
Isto je i za komo 21

n-8-6-12 Duration Cleaning 65
n-8-6-16 Exhaust En-Start 2350 ako slabo pali povecaj
 
Odgovor na temu

trapa81
Bojan Savic
vozac
Leskovac

Član broj: 331489
Poruke: 60
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno09.12.2015. u 07:44 - pre 101 meseci
@Filipe
ono juce nista ne valja ceo dan se plamen mucio sto sam mu smanjio na -03
potrosnja cela dva dzaka i gram vise juce potrosilo nego li prekjuceza cela3kg
danas sam napravio ove parametre pa cu videti sta ce biti veceras kakav je ogrev rad peci i potrosnjaisto od 09H do 23h

N-9-4 GLAVNA PODEŠAVANJA

N-9-04-01 Vreme za koje peć ne može da se ugasi na taster ON/OFF od kad se uključi 05'
N-9-04-02 Minimalno vreme rada ventilatora za odvod dimnih gasova kod isključivanja peći, ako je temperatura izduvnih gasova manja od zadate u Pr28, peć se gasi ranije 05'
N-9-04-03 Vreme početnog ubacivanja peleti prilikom uključivanja peći 40''
N-9-04-04 Vreme za detekciju prvog plamena 20''
N-9-04-05 Broj obrtaja motora za odvod dimnih gasova prilikom početnog ubacivanja peleta. Povećati da bi se napravio vakum 1900 ( 1800 )
N-9-04-06 Razlika temperature prilikom uključenja STAND - BY moda 02,00 C
N-9-04-07 Vreme za koje se peć gasi u STAND - BY modu, tj kada detektuje razliku temperature koliko vremena je potrebno do isključenja peći 02'
N-9-04-08 Vreme prelaska iz programa u program. Objašnjenje dato detaljnije u nastavku upustva 20''
N-9-04-09 Uključivanje funkcije za uključivanje i isključivanje peći nekim uređajem za komunikaciju ( npr. mob. telefon bluetooth ) OFF
N-9-04-10 Blokada tastera ( uključivanje isključivanje dugmićima SET i ON/OFF OFF
N-9-04-11 Vreme za koje pri nasilnom isključivanju peći iz el. Mreže ( nestanak struje direktno na glavni prekidač ) neće doći do javljanja greške BLACK OUT 30''

N-9-6 PODEŠAVANJA PARAMETRA

N-9-06-01 Maksimalno vreme paljenja peći ( ne pali se alarm 05 ) 20'
N-9-06-02 Vreme potrebno da se detektuje temperatura izduvnih gasova vezano sa Pr13 05'
N-9-06-03 Interval vremena između čišćenja posuda u kojoj se vrši sagorevanje 15'
N-9-06-04 Vreme ubacivanja peleta u režimu paljenja 0.6''( 1.1'' )
N-9-06-05 Vreme ubacivanja peleta od trenutka kada se verifikuje plamen do ulaska u režim rada 0.4'' ( 1.1'')
N-9-06-06 Vreme ubacivanja peleta u režimu 1 ( Program 1 ) 1.2'' ( 1.3'')
N-9-06-07 Vreme ubacivanja peleta u režimu 2 ( Program 2 ) 1.8'' ( 2.0'')
N-9-06-08 Vreme ubacivanja peleta u režimu 3 ( Program 3 ) 2.5'' ( 2.5'')
N-9-06-09 Vreme ubacivanja peleta u režimu 4 ( Program 4 ) 3.0'' ( 4.0'')
N-9-06-10 Vreme ubacivanja peleta u režimu 5 ( Program 5 ) 3.7'' ( 5.0'')
N-9-06-11 Vreme čekanja izbacivanja greške od trenutka kada se greška detektuje 30''
N-9-06-12 Vreme čišćenja posude u kojoj se vrši sagorevanje 20''
N-9-06-13 Minimalna temperatura izduvnih gasova 40 C
N-9-06-14 Maksimalna temperatura izduvnih gasova - kada dostigne ovu temperaturu peć se vraća u Program 1 220 C
N-9-06-15 Kada temperatura izduvnih gasova pređe ovu vrednost onda se uključuje ventilator za izduvavanje u prostoriju 90
N-9-06-16 Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova u režimu paljenja 2000
N-9-06-17 Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova od trenutka kada se verifikuje plamen do ulaska u režim rada 2000 (
N-9-06-18 Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova u režimu 1 ( Program 1 ) 1550 (1750)
N-9-06-19 Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova u režimu 2 ( Program 2 ) 1650 (1950)
N-9-06-20 Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova u režimu 3 ( Program 3 ) 1850 (2150)
N-9-06-21 Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova u režimu 4 ( Program 4 ) 1950 (2350)
N-9-06-22 Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova u režimu 5 ( Program 5 ) 2050 (2700)
N-9-06-28 Kada temperatura izduvnih gasova padne ispod ove temperature peć prestaje sa izduvavanjem koje se vrši prilikom isključivanja peći 120C
N-9-06-29 Brzina ventilatora izduvnih gasova prilikom isključivanja peći i čišćenja posude u kojoj se vrši sagorevanje 2800
N-9-06-30 Vreme ubacivanja peleta prilikom čišćenja posude za sagorevanje 0.7'' (0.5'')
N-9-06-31 Uključivanje Enkodera ( uvek ON ) ON
N-9-06-32 Vreme uključivanja dozatora posle isključenja - pošto dozator uvek ima neko kašnjenje prilikom isključenja potzrebno je to kašnjenje korigovati sa nekom vrednosti kako bi se zadržao željeni interval punjenja 0,0''
N-9-06-33 Temperatura na kojoj se uključuje pumpa 45 C
N-9-06-34 Isključivanje sigurnosnog manometra on
N-9-06-35 Pritisak na kome se isključuje kotao 2,5b

Ove vrednosti koje su skroz desno u zagradama su moje vrednosti koje sam promenio za manje to jest ove ispred pa cemo videti ova podesavanja sam skinuo sa teme etazne peci i sporeti na pelet covek zadovoljan a videcu i ja ako nema nista bolje vracam sve na fabricko samo cu malo da smanjim ventilatore i to je to pa neka trosi koliko oce JBG
Boki016
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

trapa81
Bojan Savic
vozac
Leskovac

Član broj: 331489
Poruke: 60
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno09.12.2015. u 08:07 - pre 101 meseci
evo slika plamena a vec sat vremena temperetura vode nikako da predje 45c
Boki016
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

trapa81
Bojan Savic
vozac
Leskovac

Član broj: 331489
Poruke: 60
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno09.12.2015. u 08:11 - pre 101 meseci
Kazi mi ove slike displeja sta koja oznacava i znacenja na njoj kad se zadrzi taster 2, 1, 5, 6
Boki016
 
Odgovor na temu

Nenad2390
Nenad Kulundzic
CNC programer
IMD
Beograd

Član broj: 331523
Poruke: 49
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno09.12.2015. u 14:31 - pre 101 meseci
Ako ti je slab plamen moras ventilatore da pojacas, a i ne mozes mnogo da smanjis dotur peleta jer i tada plamen nije dovoljno jak da zagreje vodu na odredjenu temperaturu. Jos ako je veci sistem pogotovo. Mora da nadjemo neku sredinu gde ce da radi normalno, da ventilatori ne duvaju mnogo i odvode toplotu, da sagoreva pelet normalno. Meni sada ostaje vrlo malo pepela u gorioniku piksli. Zima jos uvek nije kako ume, videcemo utiske tek za tri meseca. Pa onda mozemo da razmenjujemo podatke i ostalo. Mi upalimo pec ujutru oko 9:30 i radi do 14:00 temperatura u kuci 25-26 da se skines go.I za to vreme potrosimo ceo dzak A sledeci put palimo tek uvece oko 7-8 i radi oko 4-5 sati. Tu potrosi manje od jednog dzaka, kuca ugrejana vec. Izolacija na kuci je mnogo vazna, da se ne hladi brzo.

Commo compact 22,57 kW, zadata temp. vode 65c, 200 m2 kuća. Izolacija, dupli zid, termo glave
na radijatorima + cetvorokraki mesni ventil ESBE VRG 141.
 
Odgovor na temu

Neslo-86

Član broj: 326312
Poruke: 35
*.mbb.telenor.rs.



+1 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno09.12.2015. u 15:03 - pre 101 meseci
Vodim da je otisla u work modulat sto znaci da je postigla zeljenu temperaturu
Uzmi stavi sobni na 27 stepeni a temperaturu vode na 65 pa vidi dal postize
I ako je veci sistem njoj treba oko 1h i 30min da postigne temperaturu od 65 stepeni
 
Odgovor na temu

Nenad2390
Nenad Kulundzic
CNC programer
IMD
Beograd

Član broj: 331523
Poruke: 49
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno09.12.2015. u 15:13 - pre 101 meseci
Za 1h i 30 min postigne zadatu temperaturu vode i vrti je sistemom. Jer imamo bas dosta radijatora predemzionisano je malo u kuci broj rebara. Ipak bolje je kazu da imas vise rebara i da moze da ugreje koliko hoces, nego da imas manje rebara a da gruva ceo dan grejanje da se radijatori usijaju a tebi temperatura u sobi slaba jer imas malo rebara u sobi.
Commo compact 22,57 kW, zadata temp. vode 65c, 200 m2 kuća. Izolacija, dupli zid, termo glave
na radijatorima + cetvorokraki mesni ventil ESBE VRG 141.
 
Odgovor na temu

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno09.12.2015. u 17:37 - pre 101 meseci
Pozdrav svima , nemam puno vremena pa na kratko da prokomentarisem :
@trapa - na jednoj od slika se vidi da ti je pec u modulatu ,23 sobna, a T vode je 53 -》pojavice se kondenzat . Meni je peć u kotlarnici i T sobe sam stavio na 40'C jer mi ona nije bitna i zbog nje ne može da udje u modulat , već prati samo T vode, kod mene na 59 i dalje , i onda se rad vrti oko te T , od 57 do 59, po snagama od 1 do 3.
Mozda je to razlog zasto ne moze da predje 45'C , ako udje u rad modulat na osnovu sobne T , pa ko sto ti predlaze Neslo 86 , povećaj sobnu ako ti nije bitna

@nenad
Ponekad potrošnja se poveca tj. potrosi vise nego li kad održava rad u modulatu , da se ne gasi i pali po nekolko puta dnevno
 
Odgovor na temu

bobans44
penzioner
penzioner

Član broj: 331442
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno09.12.2015. u 17:50 - pre 101 meseci
Citat:
carobnjakov_sin:
Pozdrav svima, evo da se i ja prijavim na temu...

Septembra sam kupio commo compact kotao i do pre dve nedelje radio je besprekorno a onda je sve krenulo nizbrdo...

Prvo kotao nije hteo da upali, piše "no lightning". Zovem servis, kažu uputiće servisera iz Velikog Gradišta, on je zadužen za Vršac. Kvar prijavljen u 08:30 u sredu 25.11., serviser se pojavio u petak oko 17:00, konstatovao da grejač fabrički nije bio dovoljno pričvršćen i da ga samo treba vratiti malo "napred" pošto ovako ne može da upali pelet. Odradi on to, peć upali posle 5 minuta. Ja konstatujem da je peć palila vatru najranije nakon 15 minuta pre ove intervencije. Serviser kaže da to nije normalno, za 20ak minuta mora da pređe u WORK mod. Ostaje nejasno zašto je Alfaplamov serviser pri puštanju peći u rad ignorisao činjenicu da peć sporo pali.

Sutradan skontam da se peć mnogo više prlja, pepeo više nije rastresit već se malo stegne a ložište je masnije iznutra. Zovem servisera, on kaže da je normalno, da je to dobro sagorevanje?

Nakon tri dana opet problemi. Peć je programirana da se pali u 06:00, ja ustajem u utorak 01.12. u 07:00 i vidim da su radijatori mlaki. Siđem do peći, piše "no pellet". Pogledam, puno peleta do vrha.
Ugasim peć, očistim, probam ponovo, peć se upali, krene da radi (work mode) dođe do 50 stepeni, pušta malo vode u sistem pa pada na 45 stepeni i tako kruži pola sata, ne može da pređe 50 stepeni.
Posle nekih sat vremena prijavi "no lightning". Nakon toga neće ni da upali, pojavi se vatra ali posle 10ak minuta piše "no lightning".
Izvadim sav pelet, usisam dobro spremište za pelet i pužni mehanizam koliko mogu. Probam ponovo, ali opet "no lightning".
Zovem servis, serviser dolazi u četvrtak 03.12. u poslepodnevnim satima. Zove šefa servisa u Vranju, on kaže da grejač nije centriran. Skinu grejač, centriraju ga u onoj čauri koja ga drži. Peć upali iz prve i dođe do 50 stepeni. Proveravali smo i dimnjak, sve ok. Pelet je bioenergypoint, sam serviser kaže da on ne bi trebalo da bude problem. Serviser se pokupi i ode.
Nakon sat vremena peć stoji na 50 stepeni. Zovem servisera, on kaže da je to zato što je peć hladna (nije radila dva dana) :D
Prođe još neki minut,peć se ugasi, "no pellet". Iduća dva paljenja uspešna, dođe do 50 stepeni i radi neko vreme na 45-50 i ugasi se sa "no lightning".
Kako je već bilo 17-18h, tek sutradan, 04.12. zovem Vranje, kažu poslaće njihovog servisera iz Beograda.

Sad čekam jutro da zovem servis i vidim jel planiraju da sutra dođu, pošto je sedmi dan da grejanje ne radi, ili da vraćam kotao prodavcu i nahebem se svima majke nesposobne.



[Ovu poruku je menjao carobnjakov_sin dana 06.12.2015. u 18:12 GMT+1]

 
Odgovor na temu

bobans44
penzioner
penzioner

Član broj: 331442
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno09.12.2015. u 18:02 - pre 101 meseci
Postovani prijatelju ja sam nesta vise od mesec dana korisnik iste peci. Isti simptomo isti problemi. Nisam zvao servis, najvise sto mi smeta je sto tek iz treceg pokusaja uspem da upalim pec. Kao i kod vas prokaze "no lightning" i onda opet ciscenje 10 minuta pa onda palenje 15 minuta pa posle nekih sat a mozda i vise vremena uspem nekako da pec upalim. Jos jedan veliki problem je cadj i pepeo. puno vise nego sto bi trebalo po njhovoj proceni. Mozda je i povecana potrosnja peleta ali to nije tako opasno.
Dali ste se nekako resili tih problema ustvari najgoremi je ono kada posle 15 minuta cekanja upali se alarm i pocne "no lightning" da trepce, Nisu male pare ulozene u ovo sve i bar servis bi morao da bude malo bolji. Puno pozdrava i ako ste nesta resili javi te se kako i pomocu cega.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

carobnjakov_sin
Milan Šašić
Vršac

Član broj: 331487
Poruke: 19
*.hemo.net.



+1 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno09.12.2015. u 18:30 - pre 101 meseci
Kod mene su dve stvari bile u pitanju:

1. motor puža koji je blokirao i ponekad nije spuštao pelet pa sam povremeno dobijao "no pellet" grešku
2. dimnjak se sa jedne strane malo urušio, otpalo je parče maltera i otvorilo rupu pa umesto da vuče na gore, imao je negativan pritisak i gušio je peć

U ponedeljak u 0700 sam zvao servis u Beogradu. Žena koja se javila je bila vrlo revoltirana što zovem tako rano (rade od 7 do 3), a moju opasku da postoji neka veza u tome što zovem u 7 izjutra a sedmi dan mi ne radi grejanje nije našla kao duhovitu. Krajnje neljubazno su mi objasnili da nemaju nalog da dođu kod mene a i ako ga dobiju, da se pre utorka-srede niko neće pojaviti.
Kako sam očekivao takav odjeb sledeća stanica je bio prodavac gde sam tražio da mi zamene kotao za drugi - bergen ili centrometal. Ostavio sam ih da se posavetuju sa šefom i krenuo na posao. Utom zvoni telefon, zove serviser iz Beograda, pita da li sam kući da dođe. Nije imao pojma zašto su mi sat vremena ranije rekli da nemaju nalog :)
Sačekao sam da dođe, da eto vidimo jel može tu još nešto da se uradi, ipak je zamena kotla nešto što radim samo kao poslednju opciju.

Serviser koji je došao je bio ljubazan, predusretljiv i što je najbitnije stručan. Sušta suprotnost svemu što sam za prethodnih 7 dana iskusio.
Brzo je ustanovio šta je problem, probali smo da upalimo peć par puta tako što smo čunak izbacili kroz prozor i sve je lepo radilo.
Ja sam objasnio da je kotao počeo drugačije da se ponaša nakon što je serviser iz Vel. Gradišta bio kod mene i da je tada peć počela da prlja, da ostaje miris neizgorene materije, da se stvara šljaka, a pre toga pepeo je bio rastresit, u ložištu je ostajala fina bela prašina koja se lako usisavala itd. On kaže da je sve to do dimnjaka. Sondom je izmerio pritisak koji je u tom trenutku bio -1 paskal...Inače dečko me je čak nazvao uveče da proveri da li sve lepo radi. Fin gest i jedina svetla tačka u mom iskustvu sa alfaplamom.

Kako baš i nije vreme za malterisanje, ostavio sam opravku dimnjaka za lepše vreme ili proleće, šta dođe prvo :) Problem sam privremeno rešio tako što je limar uradio manji dimnjak koji sam izbacio direktno u dvorište. Stavili smo 5cm staklene vune za izolaciju, i evo da kucnem u drvo sve lepo radi :)

Tako da vam je moj savet da prvo pogledate dimnjak, da li vuče. Kada peć ne može da upali, kada se pojavljuje kiselost, neizgoreli ostaci, gar, najverovatnije peć nema dovoljno vazduha. Proverite da li peć vuče vazduh na onu cevku pozadi, treba fino da povuče kada se stavi ruka preko. Pretpostavljam da može i da bude nešto od parametara, npr brzina ventilatora

Inače kada ne uspe paljenje, ne morate da čekate ceo process "cleaning final". Ako se nije ni pojavio plamen, tu nema šta da se čisti. Čim iskoči greška, peć se ugasi na dugme i krene sa "cleaning final". Onda se isključi prekidač pozadi na peći, sačeka se 6-7 sekundi, upali se prekidač, sačeka se da peć bootuje i nakon što se isprazni posuda za pelet u ložištu može se peć ponovo upaliti.

edit: JOš jedna napomena, ako imate problema sa kotlom u prvih 6 meseci, NE MORATE da zovete servis, možete da od prodavca tražite da vam zameni kotao za novi/drugi i to MORAJU da urade. Servis se u prvih šest meseci radi NA VAŠ PRISTANAK!
 
Odgovor na temu

Nenad2390
Nenad Kulundzic
CNC programer
IMD
Beograd

Član broj: 331523
Poruke: 49
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno09.12.2015. u 19:00 - pre 101 meseci
@carobnjakov_sin Da li ti se javlja kondez na dimnjaku sto si uradio sa tom izolacijom ili je sve u najboljem redu, suvo kao barut ?!
Commo compact 22,57 kW, zadata temp. vode 65c, 200 m2 kuća. Izolacija, dupli zid, termo glave
na radijatorima + cetvorokraki mesni ventil ESBE VRG 141.
 
Odgovor na temu

trapa81
Bojan Savic
vozac
Leskovac

Član broj: 331489
Poruke: 60
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno09.12.2015. u 19:16 - pre 101 meseci
@Filipe
}Nenade
ako sam vas skapirao jako je bitno da se ne pojavljuje ta kondezacija, e sada objasbite mi ako mozete koji su simptomi kako izgleda ta kondezacija i sta da uradim a da se ona ne javlja,
Meni je samo jako bitno da dovedem da mi sobna temperetura realna ne bude veca od 22c zato sto mi u kuci stvarno slabo podnosimo vecu tempereturz, e sada kad povecam tempereturu prostorije na termostatu temperetura vode ide i do 62-63stepena ali mi se temperetura u kuci realno poveca na 23-25c sto mi ne odgovara a ni deci,
sta da radi a da dobijem tempereu zeljenu od 22c realnu a da nemam taj kondez i na koju tempereturu vode se javlja taj kondez ili kako se vec javlja...
Na kraju cu da vratim izgleda sva podesavanja na fabricki pa neka guta pelet sta cu
Boki016
 
Odgovor na temu

Nenad2390
Nenad Kulundzic
CNC programer
IMD
Beograd

Član broj: 331523
Poruke: 49
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno09.12.2015. u 19:58 - pre 101 meseci
@trapa81 Kondez hoce da se javi kada je temperatura vode niza od 55 stepeni u kotlu. Manifestuje se tako sto vise garavi pec unutra, na zidovima ima ostataka kao da je neko mazao uljem,hoce da ostaje vise sljake u gorioniku piksli, i u kondez loncetu se pojavi crna voda da kazem. Najbolje da proveris, da li ima te vode u kondez loncu, ako ste uopste ugradili. Ali ne bi trebalo, jer je temperatura dosta veca, nego sto je bio slucaj kod mene. Kod mene je vrtelo 54-53 nekad i 55, pa je vremenom taj kondez polako pravio cep dok se skroz jedno vece nije zapusilo. Kolike duzine su cevi odvodi dima kod vas ? jer hoce i na spojevima cevi da se pojavi, jednostavno se slije niz cev odvoda dima sto ide iz peci u dimnjak ili napolje.
Commo compact 22,57 kW, zadata temp. vode 65c, 200 m2 kuća. Izolacija, dupli zid, termo glave
na radijatorima + cetvorokraki mesni ventil ESBE VRG 141.
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno09.12.2015. u 20:15 - pre 101 meseci
@trapa81

Problem kod nas korisnika integrisanih peci za dnevni boravak je sto retko ko od nas gde se nalazi pec ima vise od 30.kvadrata,pec brzo postigne temperaturu vazduha a temperaturu vode jedva sa mukom navuce 50.C pa je u drugim prostorijama niza temperatura nego u onoj gde se nalazi pec a sve to dok doteramo u red ima mecku da rodimo
 
Odgovor na temu

Nenad2390
Nenad Kulundzic
CNC programer
IMD
Beograd

Član broj: 331523
Poruke: 49
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno09.12.2015. u 20:23 - pre 101 meseci
Moze da stavi termo glave na radijatore koji mu se nalaze u dnevnoj sobi. I neka mu sama pecka zraci potrebnu toplotu. Ako ne moze da sama pec ugreje potrebnu prostoriju, neka na radijatorima podesi koju temperaturu hoce da mu ulazi u radijator. Pa neka namesti kako mu odgovara. A na ostale radijatore neka neka ostavi otvoreno ili kako vec.
Commo compact 22,57 kW, zadata temp. vode 65c, 200 m2 kuća. Izolacija, dupli zid, termo glave
na radijatorima + cetvorokraki mesni ventil ESBE VRG 141.
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno09.12.2015. u 20:43 - pre 101 meseci
Meni samo da prodje garancija ja odmah izolujem kazan u pecki i da mi pecka ne greje mnogo vazduh nego sto vise energije da preda vodi
 
Odgovor na temu

Commovac

Član broj: 331086
Poruke: 46



+2 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno09.12.2015. u 21:19 - pre 101 meseci
Citat:
carobnjakov_sin:
Kod mene su dve stvari bile u pitanju:


edit: JOš jedna napomena, ako imate problema sa kotlom u prvih 6 meseci, NE MORATE da zovete servis, možete da od prodavca tražite da vam zameni kotao za novi/drugi i to MORAJU da urade. Servis se u prvih šest meseci radi NA VAŠ PRISTANAK!


Ja sam tu opciju iskoristio za moju Commo15.Doterali su mi novu koja je isto bila pokvarena kao i prva.Zatim su mi dosli serviseri direktno iz Vranja i nesto su sredili,ali od sinoc opet imam problem ,tako da cu opet traziti novu pec,pa kome dosadi
 
Odgovor na temu

Nenad2390
Nenad Kulundzic
CNC programer
IMD
Beograd

Član broj: 331523
Poruke: 49
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno09.12.2015. u 21:22 - pre 101 meseci
@Commovac Sta se sad desava sa tvojom ?
Commo compact 22,57 kW, zadata temp. vode 65c, 200 m2 kuća. Izolacija, dupli zid, termo glave
na radijatorima + cetvorokraki mesni ventil ESBE VRG 141.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2404223 | Odgovora: 7198 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.