Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

Strane: << < .. 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2404742 | Odgovora: 7198 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

maks-rs
ing. elektrotehnike
Pale , R.Srpska

Član broj: 217855
Poruke: 796
31.223.138.*

Jabber: maks-rs


+45 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno11.12.2015. u 23:35 - pre 101 meseci
@Trapa
Ako ti je staklo bjeličasto znači da imaš dobro sagorijevanje i ne diraj parametre zasad. I tebi su izgleda prljavi turbulatori čim imaš visoke temperature gasova a smim tim imaš i gubitke i do 20%.
Turbulatori su u obliku spiralne opruge i naprosto obožavaju da lijepe sitni pepeo na sebe. Pri sljedećem hladnom startu vlaga iz početne kondenzacije "zacementira" ovaj pepeo u izmjenjivaču pa ga je jako teško otresti sa opruga. Ovo je najveća mana naših peći i svih kompaktnih kotlova jer zahtjeva revnosno čišćenje i stalan nadzor.
Inače 2 džaka za tvoju kvadraturu bez izolacije nije mnogo.
Commo Compact 23 (4-18 kW) ,180m2 u 3 etaže na 870 mnv , izolacija 5cm zid ,20cm krov
VTC 512 @60C ,9 panelnih radijatora +termoglave , 2 sušača ,100L kombi bojler, T vode 65 C
Električni kotao Vaillant 18kW
Klima inverteri: MITSUBISHI MSZ-SF42VE, HITACHI RAC-DJ50
 
Odgovor na temu

Mr.Proper Commo
Srdjan Konjevic
Gradjevinski tehnicar
JKP Put Novi Sad
Sremski Karlovci

Član broj: 325501
Poruke: 62
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno12.12.2015. u 06:53 - pre 100 meseci
Ljudi postavicu jos jednom pitanje u vezi Commo 21 kw
Jednom sam naleteo u podesavanjima na varijantu Factory reset ali nemogu sad da nadjem.
Ako neko zna gde je to i koja je sifra za to resetovanje dobro bi mi doslo.
 
Odgovor na temu

Mr.Proper Commo
Srdjan Konjevic
Gradjevinski tehnicar
JKP Put Novi Sad
Sremski Karlovci

Član broj: 325501
Poruke: 62
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno12.12.2015. u 07:03 - pre 100 meseci
E sad posto nisam citao bas dugo a vidim da su me ljudi nesto pitali u vezi ovog mascenja peci i parametara da odgovorim.
Ovi prametri koje sam ja stavio jesu od milan blagojevic 18 kw ali je pec celu proslu sezonu radila ok,koristim isti pelet jela star kao i prosle godine jedino se onda zvao K515plus a sada je promenejno pakovanje i pise samo jela star ,ove godine mi se javlja ta masnoca,svaka tri dana moram da cistim sa cetkom onih pet rupa sto su gore iznad vatre jer se i u njima i po peci lepi ta masnoca,dali je to kondez?,dali je do peleta?,mislim da nije do podesavanja jer prosle godine nisam imao taj problem.
Sada sam proverio pc je upaljena pre pola sata Work 5 temperatura izduvnih gasova 172c.Dali je to mnogo i kako to da resim,procitao sdam sada gomilu postova ali je problem sto ne znam koji su samo za comm21,posto koliko sam shvati ima sad i commo compakt od 24kw i commo 15 kw.
 
Odgovor na temu

trapa81
Bojan Savic
vozac
Leskovac

Član broj: 331489
Poruke: 60
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno12.12.2015. u 07:53 - pre 100 meseci
Molim te reci mi ti ti turbulatori kako se vec zovu gde seboni ciste da li su to one dvev sipne sto se vucu gore dole pored vrate bas gore na ploci, i ti izmenjivaci da li se to cisti u sprenistu sipka koja je postavljena vodoravno pri vrhu spremista i stoji izvucena. Da znam stavda cistim svakog dana nije mi tesko ako ti nije tesko stavi mi slikee istih da ne budem skeptik hvala ti
Boki016
 
Odgovor na temu

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno12.12.2015. u 11:42 - pre 100 meseci
Citat:
redzone:
pozdrav imam problem izlazna temperatura je preko 180 stepeni na 5 commo 21 exhaust chimney je -8 da li ima jos neka stelovanja osim toga da smanjim izlaznu temperaturu


Smanji i dotur peleta , ali nisi naveo brzine po snagama
 
Odgovor na temu

maks-rs
ing. elektrotehnike
Pale , R.Srpska

Član broj: 217855
Poruke: 796
31.223.138.*

Jabber: maks-rs


+45 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno12.12.2015. u 13:24 - pre 100 meseci
Citat:
trapa81:
Molim te reci mi ti ti turbulatori kako se vec zovu gde seboni ciste da li su to one dvev sipne sto se vucu gore dole pored vrate bas gore na ploci, i ti izmenjivaci da li se to cisti u sprenistu sipka koja je postavljena vodoravno pri vrhu spremista i stoji izvucena. Da znam stavda cistim svakog dana nije mi tesko ako ti nije tesko stavi mi slikee istih da ne budem skeptik hvala ti

Upravo te šipke treba protresti ali ne nježno nego odlučno da sva peć zvoni :-) .Najbolje je to raditi pred gašenje peći uveče da se ne lijepi kondez ujutru na njih. Ako ovo ne pomaže otvoriš donju komoru i u one četiri rupe ( sa strana po dvije ) guraš neku manju čeličnu četku na sajli. Znaćeš da si uspio kad izduv padne na 130-140 stepeni na snazi 5.
Commo Compact 23 (4-18 kW) ,180m2 u 3 etaže na 870 mnv , izolacija 5cm zid ,20cm krov
VTC 512 @60C ,9 panelnih radijatora +termoglave , 2 sušača ,100L kombi bojler, T vode 65 C
Električni kotao Vaillant 18kW
Klima inverteri: MITSUBISHI MSZ-SF42VE, HITACHI RAC-DJ50
 
Odgovor na temu

maks-rs
ing. elektrotehnike
Pale , R.Srpska

Član broj: 217855
Poruke: 796
31.223.138.*

Jabber: maks-rs


+45 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno12.12.2015. u 13:34 - pre 100 meseci
Citat:
Mr.Proper Commo:
E sad posto nisam citao bas dugo a vidim da su me ljudi nesto pitali u vezi ovog mascenja peci i parametara da odgovorim.
Ovi prametri koje sam ja stavio jesu od milan blagojevic 18 kw ali je pec celu proslu sezonu radila ok,koristim isti pelet jela star kao i prosle godine jedino se onda zvao K515plus a sada je promenejno pakovanje i pise samo jela star ,ove godine mi se javlja ta masnoca,svaka tri dana moram da cistim sa cetkom onih pet rupa sto su gore iznad vatre jer se i u njima i po peci lepi ta masnoca,dali je to kondez?,dali je do peleta?,mislim da nije do podesavanja jer prosle godine nisam imao taj problem.
Sada sam proverio pc je upaljena pre pola sata Work 5 temperatura izduvnih gasova 172c.Dali je to mnogo i kako to da resim,procitao sdam sada gomilu postova ali je problem sto ne znam koji su samo za comm21,posto koliko sam shvati ima sad i commo compakt od 24kw i commo 15 kw.

Ako ti je pelet kraći ( ili veće specifične težine ) nego prošle godine automatski ga više ubacuje na istim parametrima - smanjuj ubacivanje ili diži vazduh. I za tebe važi kao za Trapu - čisti turbulatore na dnevnoj bazi dok ne postigneš 130 - 140 C.
Commo Compact 23 (4-18 kW) ,180m2 u 3 etaže na 870 mnv , izolacija 5cm zid ,20cm krov
VTC 512 @60C ,9 panelnih radijatora +termoglave , 2 sušača ,100L kombi bojler, T vode 65 C
Električni kotao Vaillant 18kW
Klima inverteri: MITSUBISHI MSZ-SF42VE, HITACHI RAC-DJ50
 
Odgovor na temu

redzone
boban mihajlovic
autolakirer
smederevo

Član broj: 329699
Poruke: 33
178.79.33.*



+2 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno12.12.2015. u 20:06 - pre 100 meseci
ocistio pre dva dana detaljno i turbulatore i pepeo kod donjeg ventilatora potrosnja je kod mene na 24 h bez gasenja 2 dzaka peleta sparow varvarin grejem 120 kvadrata 6 metra panelnih radijatora izlolacija unutrasnja 3cm, pvc stolarija jedino me nervira velika temperatura izlaznih gasova mozda je to zbog velikog odzaka 70cm u sirini evo mojih parametara
1 coclea power 1,2 exhaust engine 1640
2coclea power 1,7 exhaust engine 1830
3 coclea power 2,5 exhaust engine 1960
4 coclea power 3,5 exhaust engine 2200
5 coclea power 4,5 exhaust engine 2800
 
Odgovor na temu

redzone
boban mihajlovic
autolakirer
smederevo

Član broj: 329699
Poruke: 33
178.79.33.*



+2 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno12.12.2015. u 20:08 - pre 100 meseci
Citat:
FelipE Pirot:
Citat:
redzone:
pozdrav imam problem izlazna temperatura je preko 180 stepeni na 5 commo 21 exhaust chimney je -8 da li ima jos neka stelovanja osim toga da smanjim izlaznu temperaturu


Smanji i dotur peleta , ali nisi naveo brzine po snagama

evo sada sam napisao moje parametre ne znam da li treba jos smanjiti dotur peleta ili je ovo ok ?
 
Odgovor na temu

redzone
boban mihajlovic
autolakirer
smederevo

Član broj: 329699
Poruke: 33
178.79.33.*



+2 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno12.12.2015. u 20:13 - pre 100 meseci
Citat:
maks-rs:
Citat:
redzone:
pozdrav imam problem izlazna temperatura je preko 180 stepeni na 5 commo 21 exhaust chimney je -8 da li ima jos neka stelovanja osim toga da smanjim izlaznu temperaturu

Detaljno očisti peć a naročito turbulatore u bočnom izmjenjivaču ( treba muški protresti one zakačke u rezervoaru ) i prostor oko ventilatora u donjoj komori. Exhaust chimney slobodno vrati na 00 .

ocistiosve detaljno pre dva dana probao sam da vratim exhaust chimney na 00 jos su vece temperature idu preko 200stepeni na power 5
 
Odgovor na temu

maks-rs
ing. elektrotehnike
Pale , R.Srpska

Član broj: 217855
Poruke: 796
31.223.138.*

Jabber: maks-rs


+45 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno12.12.2015. u 21:37 - pre 100 meseci
Smanji brzinu na snazi 5 sa 2800 na 2500. Chimney ostavi na 00 pa probaj.
Commo Compact 23 (4-18 kW) ,180m2 u 3 etaže na 870 mnv , izolacija 5cm zid ,20cm krov
VTC 512 @60C ,9 panelnih radijatora +termoglave , 2 sušača ,100L kombi bojler, T vode 65 C
Električni kotao Vaillant 18kW
Klima inverteri: MITSUBISHI MSZ-SF42VE, HITACHI RAC-DJ50
 
Odgovor na temu

Mr.Proper Commo
Srdjan Konjevic
Gradjevinski tehnicar
JKP Put Novi Sad
Sremski Karlovci

Član broj: 325501
Poruke: 62
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno12.12.2015. u 22:41 - pre 100 meseci
Probacu sutra ali mislim da to nece pomoci.kada promenim te stvari praticu pa javljam.
 
Odgovor na temu

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno13.12.2015. u 07:08 - pre 100 meseci
Citat:
redzone:
Citat:
FelipE Pirot:
Citat:
redzone:
pozdrav imam problem izlazna temperatura je preko 180 stepeni na 5 commo 21 exhaust chimney je -8 da li ima jos neka stelovanja osim toga da smanjim izlaznu temperaturu


Smanji i dotur peleta , ali nisi naveo brzine po snagama

evo sada sam napisao moje parametre ne znam da li treba jos smanjiti dotur peleta ili je ovo ok ?


Da sam na tvom mestu ja bih sigurno probao pa ako ne ide vrati na sadasnje , jer ocigledno je da bi moglo jos malo na svim snagama za po 0.2 nanize , ako ne godi , probaj sa 0.1 , za coclea power !
Drugi slucaj : smanji load pelet , pocni od -6 pa spustaj prema nuli , i prati rad peci , proveravaj temp. na 2ci kad zadrzish , pa ces videti.
3 pitanja:
1.ako sam te razumeo 24h/2 dzaka tj30kg peleta iliti 30:24=1,25kg na sat ? Ako je tako braco,ne diraj nista
2.zasto ti je bitno na snazi 5 kolika je T gasova kada bi trebalo da pec radi vise u modulatu tj na manjim snagama 3,2 i 1 . Na 5ici ona brze postigne do zadate temperature
3.da li je kamin ili comact varijanta
 
Odgovor na temu

redzone
boban mihajlovic
autolakirer
smederevo

Član broj: 329699
Poruke: 33
178.79.33.*



+2 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno13.12.2015. u 21:47 - pre 100 meseci
jeste 24h 2 dzaka vise puta proverio i to je ok ja sam zadovoljan potrosnjom uglavnom oko 80 posto je na modulate mode slucajno sam video kada se pec pali obicno je stavljam na 5 da brze zagreje i proverio da je preko 210c bila temperatura izlaznih gasova ucinilo mi se to bas mnogo pec je como 21 nije camin izgleda da je caka u bas tom load pelet meni je bila na 00 to nisam dirao uopste probacu da smanjim pa polako da proveravam temp gasova
 
Odgovor na temu

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno13.12.2015. u 22:56 - pre 100 meseci
@redzone
Mozes li da napises svoje parametre i ostala podesavanja , temp. vode i temp. sobe , kvadraturu koju grejes i slicno . Probao bi da vidim mogu li da smanjim potrosnju kod mene, moja je vec duze vreme 1,85kg/h
 
Odgovor na temu

Fortuna89
Milos Savic
Komercijalista
Silbo
Smederevska Palanka

Član broj: 331387
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno14.12.2015. u 18:35 - pre 100 meseci
Evo kako se meni prlja staklo,i boja vatre.
 
Odgovor na temu

pei75
...
...
...

Član broj: 331114
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno15.12.2015. u 12:55 - pre 100 meseci
Citat:
pei75:
Nakon odluke da se iskljucim sa elektro kotla, odlucio sam se , nazalost, za "Commo 15" i tu krece sijaset problema. Pec pustena u rad 20.10. i nakon sat vremena rada, uz nesnosnu buku i vibraciju, sa odlaskom servisera, oglasava se alarm da nema peleta u lozistu. Sve je to oznacilo pocetak paklenih muka u pokusajima da posteno placen proizvod bude tehnicki ispravan. Nebrojene zalbe i mejlovi, korak od upucivanja prigovora i reklamacije - bila su vezana za dva kljucna problema. Motor puza je preblizu zadnjeg poklopca i prilikom rada prenosi buku, skripu i vibracije. Receno mi je da je u pitanju sistemski problem, koji su otklonili sa gumenim podloskama (otklanjanje nije bilo za mene vizuelno prihvatljivo, tako da nanovo ocekujem dolazak servisera). Drugi goruci problem, da budem sarkastican, ticao je se osnovnog - naime, nije bilo dotura peleta i pec nije mogla da da startuje, a kamoli da radi. Nova pec i ne vrsi osnovnu funkciju. Nije bila ni u eksploataciji, vec nije ni mogla da radi. Da skratim pisanije, ne podsecajuci se silnih prezivelih muka, dolaskom servisera to je reseno i tako posle dve sedmice dobih pec koja radi. Na sastavu puza i komore fabricki je nanet silikon koji jednostavno stvara cep i pelet ne dolazi do lozista. I za to su mi u njihovom call centru rekli da je ucestala primedba. Otklanjanje se izvrsilo skalpelom, ko ima taj problem - lako ce primetiti, uvlacenjem duzeg metalnog predmeta, da je taj pomenuti spoj oblozen necim gumiranim, tj.silikonom. I ja sam bio u zabludi da puz zaglavljuje, svasta radio, itd.. Za ova dva problema licno sam video kod servisera mejlove kojim ih obavestavaju o ova dva problema i nacinima resavanja.
Dakle, u pitanju su dva velika sistemska problema - korisnici ove peci, pouceni mojim iskustvom, obratite paznju!
Uz izvinjenje zbog preopsirnosti (mali je ovo post, kolika je muka i bruka oko nove peci bila), nadam se, ipak, razmeni pozitivnih iskustava.

Nesnosna buka i vibracija nakon prestanka rada puza pokusavana je da se resi dolascima servisera, cetiri puta, naposletku nije uspela ni zamena druge oplate, sa debljim limom i drugim prorezima na njemu, da bi, naposletku, jednostavno, zapisnicki serviser konstatovo da je sve pokusano i da ce mi vratiti novac u nadleznoj prodavnici. Pride, konsultujici se i sa nadredjenima, nisu mi preporucili zamenu, jer su imali opet reklamacije, tako da su nakon druge zamene, vracali novac. Dakle, otvoreno su mi preporucili da ne idem tim putem. Tako da uskoro krecem u proceduru povracaja peci, isplate novca i kupovine nove peci, umesto ove nove...
U sred zime, jednostavno moram reci zbogom mukama sa Commo 15, a, recimo, dobrodoslica npr. MBS 18...
...
 
Odgovor na temu

redzone
boban mihajlovic
autolakirer
smederevo

Član broj: 329699
Poruke: 33
178.79.33.*



+2 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno15.12.2015. u 18:02 - pre 100 meseci
imam post iznad sa glavnim podesavanjima coclea power i brzina ventilatora ostalo je sve standard fabricka podesavanja jedino sam smanjio izduv na -5 posto imam veliki odzak i vuce jako meni pumpa pali na 43 stepeni grejem 120 kvadrata pvc, izolacija unutrasnja 3cm stiropor temperatura vode je na 65 nastelovana ali to mi je nebitno jer najbolji rad i ustedu sam dobio sa stelovanjem temperature sobe tu diktiram kako cu sta cu namestena je na 25 stepeni posto je blizu kotla senzor mora malo vise da se stavi ipak je tu blizu izduv i cevi kod mene je u sobi 22 stepena oko 80 posto mozda i vise je na modulate mod a kada ukljuci ne idem vise od 4 ke i tu vrti na 48 pa do 54 stepeni vode pa kada pocne jak minus podignem na 26 stepeni i prebacim na 5 tu vrti od 54 pa do 63stepeni i mislim da cesce ukljucuje da podigne temp na modulate je oko 70 posto sada trenutna potrosnja je 2 dzaka peleta na 24 sati bez gasenja pelet sparow varvarin da napomenem da sam prosle god grejao sa forest peletom i trosio sam vise za oko 40 posto peleta i mnogooo ali mnogo pepela bukvalno ciscenje svako jutro sada je na 3 dana
 
Odgovor na temu

jovanc
Leskovac

Član broj: 331578
Poruke: 55
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno15.12.2015. u 20:33 - pre 100 meseci
Citat:
redzone:
Citat:
maks-rs:
Citat:
redzone:
pozdrav imam problem izlazna temperatura je preko 180 stepeni na 5 commo 21 exhaust chimney je -8 da li ima jos neka stelovanja osim toga da smanjim izlaznu temperaturu

Detaljno očisti peć a naročito turbulatore u bočnom izmjenjivaču ( treba muški protresti one zakačke u rezervoaru ) i prostor oko ventilatora u donjoj komori. Exhaust chimney slobodno vrati na 00 .

ocistiosve detaljno pre dva dana probao sam da vratim exhaust chimney na 00 jos su vece temperature idu preko 200stepeni na power 5

Kod mene na power 5 temperatura izlaznih gasova ide i u 220. Smanjio sam Coclea power za po 0,2 i Exhaust engine za po 200, ali dalje isto.
Da li ste Vi rešili Vaš problem i ako jeste kako?
Molim i druge forumaše za savet.
Jovan, Leskovac

[Ovu poruku je menjao jovanc dana 15.12.2015. u 21:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

maks-rs
ing. elektrotehnike
Pale , R.Srpska

Član broj: 217855
Poruke: 796
*.static.corp.blic.net.

Jabber: maks-rs


+45 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno16.12.2015. u 07:20 - pre 100 meseci
@JovanC

Riješio sam ja problem:
1. Očisti onih 5 cijevi u gornjem izmjenjivaču čeličnom četkom.
2. Sveži četku za flaše ( ili neku manju čeličnu četku ) na parče sajle , otvori donju komoru gdje je ventilator i probaj zagurati četku u ona 4 ovora sa turbulatorima (opruge) i detaljno očisti i usisaj.

Commo Compact 23 (4-18 kW) ,180m2 u 3 etaže na 870 mnv , izolacija 5cm zid ,20cm krov
VTC 512 @60C ,9 panelnih radijatora +termoglave , 2 sušača ,100L kombi bojler, T vode 65 C
Električni kotao Vaillant 18kW
Klima inverteri: MITSUBISHI MSZ-SF42VE, HITACHI RAC-DJ50
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

Strane: << < .. 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2404742 | Odgovora: 7198 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.