Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

Strane: << < .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2404525 | Odgovora: 7198 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kecmanm
Nis

Član broj: 331101
Poruke: 136
217.16.138.*



+3 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno20.12.2015. u 23:31 - pre 100 meseci
Hvala na detaljnom odgovoru i skidam kapu ovakvom znanju i poznavanju rada ove peci. Iskreno do sada nisam imao ovakav detaljan pregled rada i kako sta funkcionise. Na osnovu ovoga bacicu se u malo dublju analizu :-)
Hvala puno na odgovoru i strpljenju da dovedem pec uahimalno dobar rezim rada.
Veliki pozdrav iz Nisa
 
Odgovor na temu

jovanc
Leskovac

Član broj: 331578
Poruke: 55
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno20.12.2015. u 23:44 - pre 100 meseci
Bravo @maks.
Lepo objašnjeno.
 
Odgovor na temu

kecmanm
Nis

Član broj: 331101
Poruke: 136
217.16.138.*



+3 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno20.12.2015. u 23:46 - pre 100 meseci
Pa 22 strane unazad ne nadjoh ovakvo objasnjenje. Rekoh skidam kapu i svaka cast.
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno21.12.2015. u 00:28 - pre 100 meseci
@kecmanm

Mozes i ti da napravis tablicu potrosnje peleta
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Fortuna89
Milos Savic
Komercijalista
Silbo
Smederevska Palanka

Član broj: 331387
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno21.12.2015. u 05:36 - pre 100 meseci
Meni je potrosnja u ovim danima oko dzak ipo,po nekad i do dva,za 120 kvadrata,pec mi radi na 4.Jedino sto nikako ne mogu da resim to je sto pepeo ostaje na vrhu zidova casice,i onda se nakupi i upada u casicu.I naravno sto mi se jos uvek prlja staklo.Load pelet je na -6,exust cinema na -3,cadance cleaning na 15 minuta,trajanje 60 sekundi,smanjio sam i ventilator 1-1750;2-1950;3-2150;4-2350;5-2700.Na 4 mi je trenutna temperatura na izduvu 178c,na 1880 obrtaja.Kad god cistim pec,uvek je detaljno ocistim.Jedino me interesuje gde se nalaze turbulatori?
 
Odgovor na temu

Mr.Proper Commo
Srdjan Konjevic
Gradjevinski tehnicar
JKP Put Novi Sad
Sremski Karlovci

Član broj: 325501
Poruke: 62
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno21.12.2015. u 07:08 - pre 100 meseci
@Maks
Sad mi nesto nije jasno npr. dao si u gornjrm tekstu opciju da je ciklus 8 sek radi 5 stoji 3 ako spustimo na-03 onda povecavamo vreme ubacivanja peleta a dole u objasnjenju je kontra pa ne znam sad ako hocu da smanjimo vreme ubacivanja peleta dali treba da idemo u - ili u + u podesavanjima ?
 
Odgovor na temu

Mr.Proper Commo
Srdjan Konjevic
Gradjevinski tehnicar
JKP Put Novi Sad
Sremski Karlovci

Član broj: 325501
Poruke: 62
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno21.12.2015. u 07:18 - pre 100 meseci
Citat:
kecmanm:
@jovanc
Da da. To je to. Evo meni vise ne izbacuje MAX SMOKE na Exhaust Chimey -03

@ maks-rs
Zasto kada pec prebacim npr na rezim 3 posle nekog vremena temperatura vode opada. Odrzava je dosta dugo ali tipa veceras oko 6 posle celodnevnog rada pala je cak na 33C. Dovoljno je da je vratim u 4 ili 5 i ona dize bez problema. Spustim je na 3 ku jer jednostavno pretoplo nam je kada radi na 5 rezimu ceo dan.
Ocistili je po pitanju one temperature izduvnih gasova na 5 tici pa cu sutra da je pratim kako radi.


A zasto ti radi na rezimu 5 ceo dan,zadaj mu temperaturu prostorije koja ti odgovara i kada nagura na 1c manje ili 0,5 c manje od zadate ona ce otici u modulat mod i tu ce odrzavati zadatu temperaturu u slucaju kada temperatura padne ona ce neko vreme opet otici u rezim 5 dok ne nagura opt - 0,5 ili 1 c od zadatog ,tako ti i manje trosi.Jedino obrati paznju da ti temperatura vode kada se pali pumpa bude u skladu sa zadatom temperaturom prostorije tj da kad nagura recimo zadatih 25 temperatura vode bude veca od 41 posto sam ja stavio da se pumpa pali na 41c
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno21.12.2015. u 07:32 - pre 100 meseci
Citat:
Mr.Proper Commo:
@Maks
Sad mi nesto nije jasno npr. dao si u gornjrm tekstu opciju da je ciklus 8 sek radi 5 stoji 3 ako spustimo na-03 onda povecavamo vreme ubacivanja peleta a dole u objasnjenju je kontra pa ne znam sad ako hocu da smanjimo vreme ubacivanja peleta dali treba da idemo u - ili u + u podesavanjima ?


Ako ti je load pelet na -03 onda ti je ceo ciklus sa ubacivanjem peleta i pauzom 8,6.sekundi na primer
radni rezim 5. 4,6
puz ubacuje pelet 4.6.sekundi a pravi pauzu 4.sekunde
radni rezim 4. 4
puz ubacuje pelet 4.sekunde a pravi pauzu 4,6.sekundi i tako dalje,sa load peletom smanjujes ili povecavas jedan ciklus rada od ubacivanja peleta pa do ponovnog ubacivanja peleta,znaci ubacivanje peleta ostaje ista u sekundama samo se povecava ili smanjuje pauza zavisno dali je load pelet u minusu ili plusu

 
Odgovor na temu

Mr.Proper Commo
Srdjan Konjevic
Gradjevinski tehnicar
JKP Put Novi Sad
Sremski Karlovci

Član broj: 325501
Poruke: 62
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno21.12.2015. u 08:33 - pre 100 meseci
@kecman
Meni je bio Exaust chinney namesten na 5 sad sam smanjio na 00 i nece da mi se upali pec izbacuje failure deepres.
Load pelet mi je na -03 po nekim stari mpodesavanjima od prosle godine a exaust chinney je po tim podesavanjima bio na 5
sada ne znam sta da radim dali da vracam ili ne ali 00 je po fabrickom,sta bi bilo tek da stavim na -03???
 
Odgovor na temu

kecmanm
Nis

Član broj: 331101
Poruke: 136
217.16.138.*



+3 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno21.12.2015. u 08:49 - pre 100 meseci
Exaust Chimney mi je -03
Load pelet -06
Meni pec jedino ne upali ako ne ocistim pepeljaru na vreme i onda plamen ne moze da izbije i prijavi no lighter. Ugasim je zavrsi samociscenje ili ti hladjenje , ocistim i upalim i to je to. Do aada nikada nisam imao problem sa paljenjem. Ali kod mene definitivno kada idem u - na exaust chimney ne prijavljuje MAX SMOKE zato i spustim u minus a po nekom skustvu ne moram vise od -03.
Posavetuje se sa MAKS-Rs. Covek je fenomenalan, strpljiv i detaljan. Meni je mnogo pomogao. Tacnije oko tri problema koja su me mucilai evo danas pec radi najzad onako kako ja hocu a ne kako se njoj radi :-). A radice kako mi hocemo kad joj nadjemo parametre tj uskladimo ih sve da odgovaraju nasem prostoru kpji grejemo.

Vidim da si pitao za ovaj plus mi us. Ides i minus ako hoces manju potrosnju kod Loadvpeleta. Bar ga ja tako razumeh a i prema matematici koju je dao minus produzava vreme ubacivanja i stajanja puza. Malo je konfuzno ali kontam polako sve. :-) prva mi je sezona pa ucim i ja

[Ovu poruku je menjao kecmanm dana 21.12.2015. u 09:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

kecmanm
Nis

Član broj: 331101
Poruke: 136
217.16.138.*



+3 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno21.12.2015. u 08:55 - pre 100 meseci
E pazi sada ovako. Evo citam sledece u uputstvu
Alarm sigurnosnog presostata puza
Ukoliko presostat (merac ulaza vazduha) otkrije da je pritisak ispod praga aktivacije predostata,isti reaguje kako bi prekinuo napajanje puza. Prikazuje se poruka Alarm Failure Depress i sistem se zaustavlja.
Ali ne pise kako se to resava. Vidi sa maksom-rs sta misli on

U napomeni stoji ako je ovaj alarm aktiviran proverite da komora nije zacepljena pepelom ili da dimnjak nije delimicno zacepljen
 
Odgovor na temu

kecmanm
Nis

Član broj: 331101
Poruke: 136
217.16.138.*



+3 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno21.12.2015. u 09:03 - pre 100 meseci
Citat:
Mr.Proper Commo:
Citat:
kecmanm:
@jovanc
Da da. To je to. Evo meni vise ne izbacuje MAX SMOKE na Exhaust Chimey -03

@ maks-rs
Zasto kada pec prebacim npr na rezim 3 posle nekog vremena temperatura vode opada. Odrzava je dosta dugo ali tipa veceras oko 6 posle celodnevnog rada pala je cak na 33C. Dovoljno je da je vratim u 4 ili 5 i ona dize bez problema. Spustim je na 3 ku jer jednostavno pretoplo nam je kada radi na 5 rezimu ceo dan.
Ocistili je po pitanju one temperature izduvnih gasova na 5 tici pa cu sutra da je pratim kako radi.


A zasto ti radi na rezimu 5 ceo dan,zadaj mu temperaturu prostorije koja ti odgovara i kada nagura na 1c manje ili 0,5 c manje od zadate ona ce otici u modulat mod i tu ce odrzavati zadatu temperaturu u slucaju kada temperatura padne ona ce neko vreme opet otici u rezim 5 dok ne nagura opt - 0,5 ili 1 c od zadatog ,tako ti i manje trosi.Jedino obrati paznju da ti temperatura vode kada se pali pumpa bude u skladu sa zadatom temperaturom prostorije tj da kad nagura recimo zadatih 25 temperatura vode bude veca od 41 posto sam ja stavio da se pumpa pali na 41c



Ovo resih tako sto sam zadao vece parametre za ove nize rezime rada i sada radi super. Ne radi ona ceo dan na 5 tici samo do trenutka postizanja adekvatne temperature u kuci. Onda smanjim na 3 i tako radi ceo dan ali temperatura vode do ivece opada. Zakljucili smo sa Makasom da je zbog nisko zadatog parametra na trojci. Povecao sam i sinoc a evo i sada radi supe. Drzi temperaturu vode na 54-55. Zadata je 60 ali nije pptrebno da guro do 60 jer nam je i sada toplo. Nekih 23-24c u prostorijama.

Sve u svemu ja uopste ne trosim mnogo pelet. Palim je u 7 gasim u 11. Znaci nekih 16 sati radaeni ode nepuna dva dzaka. Ali to sto preostane je mozda neko kilo do dva peleta da bi bilo puna dva dzaka. Grejem 80 kvadrata gde imam tri sobe, dnevni boravak od 35 kvadrata , hodnik, kupatilo i bojler prikljucen na grejanju od 80 l. Da napomenem da kuca nema izolaciju tako da sa ovom potrosnjom sam za sada prezadovoljan.
 
Odgovor na temu

Mr.Proper Commo
Srdjan Konjevic
Gradjevinski tehnicar
JKP Put Novi Sad
Sremski Karlovci

Član broj: 325501
Poruke: 62
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno21.12.2015. u 09:10 - pre 100 meseci
Vratio sam chenney na 5 i upalila redovno,cudno posto klko znam fabricki je na 00 a tad nece da upali,kad je dosao serviser da je pusti u rad imali smo isti problem ali je tada bio dimnjak zaceplen,ocistio ga i ona je redovno upalila,jedino ako ja gresim oko fabrckih podesavanja mozda nije oo za chenney.
pre 20 dana sam kupio cetku i cistio odzak,sad sam otvorio vratanca da proverim nema nesto pepela na dnu mozda cenat.,jedino sto je meni odzak visok bar 10 m pa ako ovaj chennez utice na brzinu ventilatora mozda zato pravi problem,usisnik vazduka mi nije izbacen napolje vec klasika stoji tolko kolko viri iz peci u dnevnom boravku.stavio sam ruku i vuce normalno vazduh unutra niemam predstavu sad sta je.
maks pomagaj ako boga znas ili da zovem servisere da mi oni sole pamet :)
 
Odgovor na temu

maks-rs
ing. elektrotehnike
Pale , R.Srpska

Član broj: 217855
Poruke: 796
31.223.138.*

Jabber: maks-rs


+45 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno21.12.2015. u 09:16 - pre 100 meseci
@Mr. Proper Commo
Kako ti je peć spojena na dimnjak , koliko koljena ,cijevi ? Mora da tu negdje imaš začepljenje.
Commo Compact 23 (4-18 kW) ,180m2 u 3 etaže na 870 mnv , izolacija 5cm zid ,20cm krov
VTC 512 @60C ,9 panelnih radijatora +termoglave , 2 sušača ,100L kombi bojler, T vode 65 C
Električni kotao Vaillant 18kW
Klima inverteri: MITSUBISHI MSZ-SF42VE, HITACHI RAC-DJ50
 
Odgovor na temu

Mr.Proper Commo
Srdjan Konjevic
Gradjevinski tehnicar
JKP Put Novi Sad
Sremski Karlovci

Član broj: 325501
Poruke: 62
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno21.12.2015. u 09:33 - pre 100 meseci
Ma ima onaj T komad i samo jedno koleno od 90 ,sada nesto citam mozda ja kad smanjim Exaust chinney sa 5 na 0 ustvari smanjim jacinu peci za 250 obrtaja pa zato izbacuje failure deepres,ne znam da probam da smanjim samo jacinu ventilatora u svih pet rezima za 100 obrtaja pa da vidim dali ce funkcionistai.
Ja posto nisam pisao fabricke parametre nisam ni siguran dali je Exaust chinney za commo 21 kw 00 ili 03 kolko sam sad uspeo da vidim napred u jednom postu gde je covek napisao parametre a u zagradi sta je menjao,inace ja sam turio parametre od milan blagojevic 18 kw jer prosle godine je slabo bilo o commo 21 kw nekih prakticnih parametara koje sam mogao da iskoristim,Kazi mi samo Exaust chinney jelk fabricki 3 ili 00.
E onda sam jos menao nesto na speed blower, u principu ako je na 5 225v ja sam sad stavio po ovim parametrima na 220.Dali to utice na rad peci takodje ? i sta je to uopste?
 
Odgovor na temu

Mr.Proper Commo
Srdjan Konjevic
Gradjevinski tehnicar
JKP Put Novi Sad
Sremski Karlovci

Član broj: 325501
Poruke: 62
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno21.12.2015. u 09:52 - pre 100 meseci
Ovo sto sam sad gledao ovo su Trapini parametri ako on ima commo 21 onda bih trebao prvo da vratim sve na fabricko po njegovoj listi pa da probam mozda da smanjujem te brzine,sto se tice vremena ciscenja tu mi je nameteno na 30 min da cisti 80 secundi i to je ok mozda cak da stavim 60 sec da probam dali je bolje.
 
Odgovor na temu

JRBC
Jugoslav Radenkovic
EPS distribucija
Bela Crkva

Član broj: 331674
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno21.12.2015. u 14:44 - pre 100 meseci
Pozdrav svima.
Da li mogu istovremeno da budu aktivirani Stand by i nedeljno programiranje.U pitanju je pec za etazno grejanje na pelet COMO 21.

Takodje bih zamolio da me neko od vas posavetuje kako da koristim pec.
U pitanju je kuca od 80 kvm,tacnije prizemlje sa potkrovljem sa otvorenim stepenistem (znaci sve je jedna celina).Izolacija je veoma dobra,sve ususkano.
Svuda je ugradjeno podno grejanje bez ijednog radijatora.Pec je smestena u garazi,van stambenog dela gde se nalazi i bojler od 80 litara pvezan na grejanje.
Mesni cetvorokraki ventil je podesen na 35 C.Serviser je pustio u rad pec,potrosnja je bila oko 4 dzaka za 24h,unutra pretoplo.
Citajuci vase komentare prestelovao sam parametre i aktivirao Sdand by,pumpa ukljucuje na 33 C temp kotla 50 , naravno smanjio sam skoro duplo potrosnju,ali unutra je i dalje pretoplo.
Planiram da probam da smanjim temperaturu mesnog na 30, temperaturu kotla na 45 i da aktiviram nedeljni program rada sa cetiri programa dnevno,3h radi 3h ne radi u kombinaciji sa Stand by.
Da li ce ovakvo koriscenje biti funcionalno ? Da li cu jos vise smanjiti potrosnju? Da li cu dobiti na ustedi ako iskljucim bojler sa instalacije grejanja? itd

Molim malo iskusnije za savet!

PS Mislim da su mi instalacija podnog grejanja i izolacija objekta veoma dobro uradjeni,naime, cak tri dana po iskljucenju grejanja (peci) u objektu je i dalje toplo 22 c.
 
Odgovor na temu

Mr.Proper Commo
Srdjan Konjevic
Gradjevinski tehnicar
JKP Put Novi Sad
Sremski Karlovci

Član broj: 325501
Poruke: 62
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno21.12.2015. u 14:54 - pre 100 meseci
a koja ti je temperatura namestena na samoj peci,dokle ona gura pa predje u modulat mod ?
 
Odgovor na temu

JRBC
Jugoslav Radenkovic
EPS distribucija
Bela Crkva

Član broj: 331674
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno21.12.2015. u 15:08 - pre 100 meseci
Temperatura kotla je trenutno 50 C i veoma brza prelazi u modulat.Temperaturu sobe prostorije sam namerno stavio na 35 C mada ionako ne prelazi u garazi temperatura preko 14 C.Tako da modulat radi na zadatu temperaturu kotla,pa cak i nekoliko puta dnevno odradi i sand-by.Mislim da sve funkcionise jedino sto mi je u stambenom delu pretoplo.
 
Odgovor na temu

Mr.Proper Commo
Srdjan Konjevic
Gradjevinski tehnicar
JKP Put Novi Sad
Sremski Karlovci

Član broj: 325501
Poruke: 62
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno21.12.2015. u 15:29 - pre 100 meseci
Mislim da ti je osnovna greska sto si stavio pec u garazu za te stvari idu druge peci a ne commo 21 koja je za untra.Ovo je moje misljenje,posto sama pec na sebi ima termostat i da ti je unutra ti bi mogao da zadas ondaa recimo kada ocita 23-24 c da predje u modulat i da odrzava tu neku zadatu temperaturu ovako sa ovom temperaturom vode u kotlu mozes jedino da probas da smanjis ono sto si napisao a temperaturu vode u kotlu nesmes ispod 50c kolko se secam zbog kondenza.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

Strane: << < .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2404525 | Odgovora: 7198 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.