Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

Strane: << < .. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2404374 | Odgovora: 7198 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

maks-rs
ing. elektrotehnike
Pale , R.Srpska

Član broj: 217855
Poruke: 796
*.static.corp.blic.net.

Jabber: maks-rs


+45 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno23.12.2015. u 14:18 - pre 100 meseci
Napisao si sve što sam ja mislio a bilo mi mrsko kuckati, svaka čast !!
Commo Compact 23 (4-18 kW) ,180m2 u 3 etaže na 870 mnv , izolacija 5cm zid ,20cm krov
VTC 512 @60C ,9 panelnih radijatora +termoglave , 2 sušača ,100L kombi bojler, T vode 65 C
Električni kotao Vaillant 18kW
Klima inverteri: MITSUBISHI MSZ-SF42VE, HITACHI RAC-DJ50
 
Odgovor na temu

Fortuna89
Milos Savic
Komercijalista
Silbo
Smederevska Palanka

Član broj: 331387
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno23.12.2015. u 18:02 - pre 100 meseci

Ljudi jel ima jos neko ovakav problem????
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno23.12.2015. u 18:18 - pre 100 meseci
ovaj problem ?

http://www.elitemadzone.org/t390535-469#3635427
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

Fortuna89
Milos Savic
Komercijalista
Silbo
Smederevska Palanka

Član broj: 331387
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno23.12.2015. u 18:25 - pre 100 meseci
Ne,nemam taj problem,nego pepeo koji se zadrzava na casici i upada u nju.
 
Odgovor na temu

Mr.Proper Commo
Srdjan Konjevic
Gradjevinski tehnicar
JKP Put Novi Sad
Sremski Karlovci

Član broj: 325501
Poruke: 62
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno23.12.2015. u 18:44 - pre 100 meseci
@Filip
Prvo da napomenem da svi imamo drugacije sisteme,kod mene ima 145 rebara tucanih(Slavonska Pozega 580/3) nisam cak ni siguran koliko vode ide u rebro ali sam na nekom hrvatskom forumu naso neke slicne tucane radijatore u koje staje 0,38l ,ja sam to zaokruzio na 0,4 i dobijam nekih 58 l vode u radijatorima.E sad posto je grejanje do prosle godine bilo zajednicko za dvojnu kucu kroz veci deo mog dvorisnog stana i prizemlja prolaze cevi od 1 cola,posle se suzavaju na 1/2 cola i 14 cola tako da po nekoj slobodnoj proceni u cevima ima garant isto ako ne i malo vise vode a kazan u commo 21 je 32l kolko sam procitao u specifikaciji, i pored toga pec mora da nagura temperaturu ( kod mene 41 kada se pali pumpa) i da okrene bar 6-7 puta te 32 litre kroz sistem da bi on bio kompletno zagrejan.Druga stvar pritisak vode u sistemu mi je majstor rekao da drzim na 1,6 b mada je sada pao na 1,4 i na tom manjem pritisku kada mi je temperatura vode u kotlu 52 c meni je 2,45b u sistemu a na 2,5 ce da se iskljuci ili ce da pusti ekspoziona posuda sto nije cilj igre.
ta varijanta da se drzi sobna temperatura na 38 c a temperatura vode na 55c meni ne moze da funkcionise normalno,jedino da spustim pritisak u sistemu jos ali ne znam koja je donja granica ,nesto sam procitao kao 1,2 b u hladnom stanju.
Uz celu ovu zajebanciju jos mi dodatno pravi problem temperatura izduvnih gasova koja kada dodje na 180c (meni je tako namesteno i mislim da je to fabricko podesavanje i da to nisam menjao)izbaci mi max smoke i pec opet pocne posle par sekundi od rezima 1 do 5 pa tako par puta dok ne zagreje vodu u sistemu sto samo produzava vremenski period i povecava potrosnju.
Kod tebe u postu nisam nigde procita ili nisam video koliko ti sati na dan grejes i koliko za to vreme potrosis peleta,to me jako zanima???
 
Odgovor na temu

Mr.Proper Commo
Srdjan Konjevic
Gradjevinski tehnicar
JKP Put Novi Sad
Sremski Karlovci

Član broj: 325501
Poruke: 62
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno23.12.2015. u 18:46 - pre 100 meseci
Citat:
Fortuna89:
Ne,nemam taj problem,nego pepeo koji se zadrzava na casici i upada u nju.

To se desava meni samo kada mi je ladla za pepeo puna,onda ostaje i tu i u coskovima,ovako kada je sve cisto mozda vrlo malo ali neznatno.
 
Odgovor na temu

maks-rs
ing. elektrotehnike
Pale , R.Srpska

Član broj: 217855
Poruke: 796
31.223.138.*

Jabber: maks-rs


+45 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno23.12.2015. u 19:34 - pre 100 meseci
@Mr.Proper Commo

Vama treba još jedna ekspanziona posuda od 10 - 15 litara , bar to nije skupo i teško ugraditi. Kad to uradite peć će brzo i lako nabiti 60 stepeni bez porasta pritiska ( naravno ako prvo riješite max smoke - očistite peć ).
Commo Compact 23 (4-18 kW) ,180m2 u 3 etaže na 870 mnv , izolacija 5cm zid ,20cm krov
VTC 512 @60C ,9 panelnih radijatora +termoglave , 2 sušača ,100L kombi bojler, T vode 65 C
Električni kotao Vaillant 18kW
Klima inverteri: MITSUBISHI MSZ-SF42VE, HITACHI RAC-DJ50
 
Odgovor na temu

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno23.12.2015. u 19:43 - pre 100 meseci
@Mr.Proper Commo
Kao prvo i osnovno prijatelju i ti imas isti problem koji sam i ja imao , tj pocepan bleder / guma kako ga vec zovu u ekspanzionoj posudi . Razlika pritiska hladno/toplo u sistemu sme da bude od 0.2 do 0.5(0.6) bara , npr 1.4 hladno a toplo1.9 bara . Proveri da li ti pusta vodu na ventilu expanzione posude ( kao kod gume automobila) kad pritisnes ili izlazi samo vazduh , inace pritisak u njoj je pozeljno da bude od 1.2 do 1.5 bara (ali vazuh!) Ako nije to , e onda ne znam sta je .
Drugo , izbacivanje 'max smoke' greske gde pec odlazi u rezim 1 se steluje u podesavanjima parametara i stavi ga na 220'C , a parametar je :
N-09-06-14 Max smoke - 220'C , negde je N-08-06-14
pa ce pec vise raditi u rezim 5 za ovu dobijenu razliku od 180 do 220'C . Inace samo cisti redovno i otresito turbulatore da smanjis ovu temperaturu na manje vrednosti.
Trece, "Kod tebe u postu nisam nigde procita ili nisam video koliko ti sati na dan grejes i koliko za to vreme potrosis peleta,to me jako zanima???" - napisao sam , proveri . 16h dnevno ,od 6:30 do 22:30 , a potrosi 2 cela dzaka uglavnom i ponekad jos 2kg preko .
A kao cetvrto , rekao sam da je svaki sistem individualan . Te da bi samo princip rada peci trebao da bude isti , sto neznaci i za vremena koja pec postiza za odredjene temperature . Ali znam da temperatura vode u kotlu NESME DA BUDE MANJA OD 55'C , zbog kondenzata i prljanja peci , a to se resava cetvorokrakim mesnim ventilom , akumulatorom tople vode , i ko zna jos cime , tako da voda koja dolazi na povratu ne rashladuje puno vodu u kotlu i sam kotao . Moras da nadjes neko resenje u vezi s tim , konsultuj majstore ili nekog ko zna 'znanje' ;) ,da otklonis problem .

@Fortuna89
To je sasvim normalno da ti se pepeo zadrzava pored 'casice' , sto nemora da znaci i da upada u istu . Kako bi inace i upadao u nju kad kroz nju navise se ubacuje vazuh za rasplamsavanje vatre ???
Ako te to bas i nervira , a sumnjam da ti pravi probleme ,osim estetskih, probaj sa brzinama ventilatora , smanjuj i povecavaj pa ces videti. Inace ja tu nista nebi dirao . Bitno ti je da kad skines 'casicu' , ispod nje nemas mnogo pepela, a to se resava 'cadence cleaning' parametrom i 'duration cleaning' , ili smanjuj ili povecavaj ;-)

Pozdrav
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno23.12.2015. u 20:09 - pre 100 meseci
Citat:
Mr.Proper Commo:
@Filip
Prvo da napomenem da svi imamo drugacije sisteme,kod mene ima 145 rebara tucanih(Slavonska Pozega 580/3) nisam cak ni siguran koliko vode ide u rebro ali sam na nekom hrvatskom forumu naso neke slicne tucane radijatore u koje staje 0,38l ,ja sam to zaokruzio na 0,4 i dobijam nekih 58 l vode u radijatorima.E sad posto je grejanje do prosle godine bilo zajednicko za dvojnu kucu kroz veci deo mog dvorisnog stana i prizemlja prolaze cevi od 1 cola,posle se suzavaju na 1/2 cola i 14 cola tako da po nekoj slobodnoj proceni u cevima ima garant isto ako ne i malo vise vode a kazan u commo 21 je 32l kolko sam procitao u specifikaciji, i pored toga pec mora da nagura temperaturu ( kod mene 41 kada se pali pumpa) i da okrene bar 6-7 puta te 32 litre kroz sistem da bi on bio kompletno zagrejan.Druga stvar pritisak vode u sistemu mi je majstor rekao da drzim na 1,6 b mada je sada pao na 1,4 i na tom manjem pritisku kada mi je temperatura vode u kotlu 52 c meni je 2,45b u sistemu a na 2,5 ce da se iskljuci ili ce da pusti ekspoziona posuda sto nije cilj igre.
ta varijanta da se drzi sobna temperatura na 38 c a temperatura vode na 55c meni ne moze da funkcionise normalno,jedino da spustim pritisak u sistemu jos ali ne znam koja je donja granica ,nesto sam procitao kao 1,2 b u hladnom stanju.
Uz celu ovu zajebanciju jos mi dodatno pravi problem temperatura izduvnih gasova koja kada dodje na 180c (meni je tako namesteno i mislim da je to fabricko podesavanje i da to nisam menjao)izbaci mi max smoke i pec opet pocne posle par sekundi od rezima 1 do 5 pa tako par puta dok ne zagreje vodu u sistemu sto samo produzava vremenski period i povecava potrosnju.
Kod tebe u postu nisam nigde procita ili nisam video koliko ti sati na dan grejes i koliko za to vreme potrosis peleta,to me jako zanima???



Sto se tice pritiska vode u instalaciji grejanja to sve zavisi kakav sistem grejanja imas dali je zatvoren sa ili otvoren,u otvorenom sistemu grejanja pritisak u instalaciji pokazuje na manometru onoliko koliko ti je visina vazdusnog stuba tj. visina instalacije pr.ako imas kucu prizemlje i sprat i da uzmemo da ti je spratna visina sa medju spratnom konstrukcijom 3.metra i sprat 3.metra gde se stavlja preliv bice 0,6 bara,znaci 0,1 bar metar,e sada pusti sta serviseri za peci da ponovim serviseri ne majstori uredjaja za grejanje kazu da treba pritisak u zatvorenom sistemu da bude 1,6 bara nije tacno to po proracunu dodje 16.metara vazdusnog stuba,u zatvorenom sistemu ako je kuca prizemna i sa spratom dosta je i 1.bar pritiska kada je voda hladna i kada se zagreje na temperaturu vode do 60.C pritisak vode u instalaciji moze da skoci i do 2.bara sto je sasvim dosta i nece doci do ispustanja viska pritiska na ventilu sigurnosti koji je fabricki nastelovan na 2,5.bara.
Sto se tice temperature gasova digni ih u parametrima kao sto ti je Filip rekao.

 
Odgovor na temu

Mr.Proper Commo
Srdjan Konjevic
Gradjevinski tehnicar
JKP Put Novi Sad
Sremski Karlovci

Član broj: 325501
Poruke: 62
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno23.12.2015. u 20:32 - pre 100 meseci
Sutra mi dolazi serviser inace,zvao sam ga da vidimo te izduvne gasove,posto nce da izadje zbog bocnih turbulatora jer to nije kvar (a pec je jos u garanciji ja sam rekao da su dimovodni gasovi previsoki nasta je on rekao da onda parametri nisu uredu i da ce doci neko za koji dan) veceras su me zvali i rekli da ce sutra doci serviser,nadam se da imam prava da ga nateram da proveri ekspozionu posudu i da mi pokaze kako da ocistim detaljno pec,sto se tice parametara necu da vracam na fabricko ovo sto sam izmenjao neka on vrati temperaturu paljenja pumpe,posto sam je ja skinu na 41 i to jos prosle godine logikom da ce tako brze da zagreje sistem i da ce mi biti manja potrosnja,u principu i meni jedan dzak traje oko 8h rada,primetio sam da mi je bolje da ne gasim pec nego da mi radi dva puta na dan jer prilikom ponovnog zagrevanja celog sistema imam utisak da vise potrosim a da se manje ogrejem.
Sto se tice ovog oko pritiska,kuca mi je na sprat i ako se racuna vazdusni stub izmedju naj nizeg i naj visljeg radijatora to je oko 3 metra a posto u tavanu imam ugradjeno automatsko lonce za odzraku do tog ima odprilike 6m.sad mi samo to pojasnite do koje visine se racuna do gornjih radijatora ili do tog lonceta,Sistem je zatvoreni sad koliko kontam Zokijev post onda mi je nekih 0,6 bara dovoljno.A ovo sto mi ide od 1,4 do 2,4 a to je razlika od nekih 18c kada je voda hladna do 52 ugrejane koliko shvatam nesme da varira toliko. Sta da kazem tom serviseru jos sutra da proveri osim ekspozione posude, da me ne prevesla i da neode a ja ostanem opet da se zajebavam sa necim sto mi nije struka.?
 
Odgovor na temu

maks-rs
ing. elektrotehnike
Pale , R.Srpska

Član broj: 217855
Poruke: 796
31.223.138.*

Jabber: maks-rs


+45 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno23.12.2015. u 20:52 - pre 100 meseci
@Mr.Proper Commo
1. Nepisano pravilo je da ekspanziona posuda mora biti 10% i više od količine vode u sistemu. Na Commu je 10 litara što znači da toleriše do 100 litara vode u sistemu a vi ste na samoj granici a možda i preko. Zato sam i rekao da dodate još jednu posudu najbolje kod tog lončeta na tavanu.
2. Pozdravite servisera i recite mu da nikakvim parametrima nećete rješiti izlaznu temperaturu gasova a da pritom peć ostane na punoj snazi.
3, Natjerajte ga da otvori turbulatore i iznenadićete se šta se tamo nalazi.
Commo Compact 23 (4-18 kW) ,180m2 u 3 etaže na 870 mnv , izolacija 5cm zid ,20cm krov
VTC 512 @60C ,9 panelnih radijatora +termoglave , 2 sušača ,100L kombi bojler, T vode 65 C
Električni kotao Vaillant 18kW
Klima inverteri: MITSUBISHI MSZ-SF42VE, HITACHI RAC-DJ50
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno23.12.2015. u 20:54 - pre 100 meseci
Srdjane racuna se do gornje zone instalacije tj.u tvom slucaju do odzracnog loncica,posto ti je zatvoren sistem stavi pritisak na 1.bar i bice sasvim dovoljno to ti pricam jer sam monter za grejanje od 1989.godine,recimu to sto si napisao da ti proveri posudu po upustvu ona bi trebala da ima pritisak vazduha u sebi od 1.bara i da ti detaljno objasni kako se ciste ti bocni turbulatori,kod mene na MBS sporetu koji ga neki pojedinci nazivaju nema tih problema odvrne se godnja ploca i ociste se turbulator a to je sada neka druga tema i na nekom drugom forumu.
 
Odgovor na temu

mladennis
tehnicar, FRIGO SISTEM

Član broj: 262068
Poruke: 3
5.57.72.*



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno24.12.2015. u 07:29 - pre 100 meseci
Drugari imam jednu molbu, naime ugradio sam COMMO COMPACT 21 kotao, voleo bih da negde nadjem servisno uputstvo za podesavanje parametara kotla i to po mogucstvu na srpskom jeziku.
Ponekad mi se desi da ne upali pelet, ja cekam da se zagreju radijatori i nista, kad sidjem u podrum kotao upalio alarm i stao. Sad ja kontam da tu treba da se produzi vreme rada upaljaca i da se jos podese neki parametri ali dzaba kad mi nije bas najjasnije sta kako. Koristim sobni termostat i kada kotao postigne temperaturu u prostoriji on se ugasi, kad treba ponovo da startuje nekad upali pelet a nekad ne.
znam da za podesavanja parametara ima mnogo faktora, kvalitet peleta, dimnjak i ostalo ali ako bi neko mogao da mi preporui neko univerzalno podesavanje za sto manju potrosnju peleta,
Da napomenem da grejem oko 70 m2 i da temperaturu vode drzim na 75 stepeni jer je ploca bez izolacije a sprat iznad mene je jos uvek bez prozora tako da mi sva toplota odlazi preko ploce, to cu nadam se srediti za sledecu sezonu grejanja ali za sada moram ovako.
 
Odgovor na temu

carobnjakov_sin
Milan Šašić
Vršac

Član broj: 331487
Poruke: 19
212.200.85.*



+1 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno24.12.2015. u 07:41 - pre 100 meseci
koju gresku dobijas, no pellet ili lightning fail?
 
Odgovor na temu

kecmanm
Nis

Član broj: 331101
Poruke: 136
*.exe-net.net.



+3 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno24.12.2015. u 08:13 - pre 100 meseci
Citat:
mladennis:
Drugari imam jednu molbu, naime ugradio sam COMMO COMPACT 21 kotao, voleo bih da negde nadjem servisno uputstvo za podesavanje parametara kotla i to po mogucstvu na srpskom jeziku.
Ponekad mi se desi da ne upali pelet, ja cekam da se zagreju radijatori i nista, kad sidjem u podrum kotao upalio alarm i stao. Sad ja kontam da tu treba da se produzi vreme rada upaljaca i da se jos podese neki parametri ali dzaba kad mi nije bas najjasnije sta kako. Koristim sobni termostat i kada kotao postigne temperaturu u prostoriji on se ugasi, kad treba ponovo da startuje nekad upali pelet a nekad ne.
znam da za podesavanja parametara ima mnogo faktora, kvalitet peleta, dimnjak i ostalo ali ako bi neko mogao da mi preporui neko univerzalno podesavanje za sto manju potrosnju peleta,
Da napomenem da grejem oko 70 m2 i da temperaturu vode drzim na 75 stepeni jer je ploca bez izolacije a sprat iznad mene je jos uvek bez prozora tako da mi sva toplota odlazi preko ploce, to cu nadam se srediti za sledecu sezonu grejanja ali za sada moram ovako.



Procitaj PP
 
Odgovor na temu

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno24.12.2015. u 14:12 - pre 100 meseci
Evo i slika vezanih za jucerasnji post . Ko zna citace sa displeja ;)















Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno24.12.2015. u 14:33 - pre 100 meseci
;-)




Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno24.12.2015. u 15:32 - pre 100 meseci
Citat:
maks-rs:

Trošim oko 2 vreće dnevno ovih dana( decembar 29 vreća do danas ) dvokratno grijanje bez sobnog termostata radnim danom od 5 - 9 i 15 -23 h i vikendom 8 - 11 i 16 -24 ugrubo oko 2,5 kg na sat. Detaljni proračun snage i potrošnje u zavisnosti od parametara otkucaću u wordu i prikačiti ovdje kad nađem vremena.


Pozdrav maks , jesi li naso vremena da uradis taj fajl sa proracunima ?
i moram da te pitam , gde si nakupio toliko znanja o nasim peckama , tj edukovao , jer je za pozavideti ?!

@mr proper como
Sta ste uradili sa serviserom oko tvojih problema
 
Odgovor na temu

Mr.Proper Commo
Srdjan Konjevic
Gradjevinski tehnicar
JKP Put Novi Sad
Sremski Karlovci

Član broj: 325501
Poruke: 62
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno24.12.2015. u 17:15 - pre 100 meseci
Mogu opusteno da kazem da nismo uradili nista,dosao serviser objasnio kako se skida sva ona zajebancija oko turbulatora i posto lako ide izvlacenje tj on uhvati prstima i izvuce one sipke kaze da to nije zaguseno.
usao u parametre i namestio da max smoke ne pali do 220 c posto su to novi parametri a prosle godine su bili 180 kako je kod mene i bilo namesteno,pokaza mi covek papir nakome su odstampani stari i novi parametri tj samo je to promenjeno.
Pricali o pritisku i tim stvarima,on pogledao expanzionu posudu,stiso vntil malo izlazi cist vazduh,probo ja na kratko ista prica,kaze da je dobra,onda mu ja rekoh za neku procenjenu kolicinu vode u sistemu i on rece da nebi bilo lose kao sto ste mi predlozili da stavim jos jednu posudu.
Kaze covek pusti sad pec nek gura do 60 c ako nevalja moj merac pritiska sto je ugradjen na cevi onda nece biti nista ,ako nabije preko 2,5 pustice na sigurnosni ventil visak vode,tako i uradim,on ode ja se popnem na sprat po neke stvari vratim se dole kad ono cvrc
na displeju alarm safty thermal,uz malo ceprkanaja u servisnoj knjizici nadjem da je iskocio donji osigurac sto znaci da je temperatura puza dostigla 80c.
Nazvao ga i rekao sta se desilo i on rece da ipak moram da stavim jos jednu expozinu posudu,toliko o danasnjoj poseti servisera.
Sada vise nemam pojma sta da radim.
da napomenem samo da je u trenutku izbacivanaj tog alarma voda bila 47c,jedino sto je radila dugo na work 5 jer sam stavio t prostorije na 35 a vodu na 60.
 
Odgovor na temu

Mr.Proper Commo
Srdjan Konjevic
Gradjevinski tehnicar
JKP Put Novi Sad
Sremski Karlovci

Član broj: 325501
Poruke: 62
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno24.12.2015. u 17:25 - pre 100 meseci
jedino sto mi je pametno rekao je da je sifra za reset svih alarma 55
A za fabricka podesavanja i reset na fabricko oni nemaju uopste papire,jednostavno imaju samo neke zajebancije oko ovih osnovnih stvari jer kako kaze za ostalo sve treba zvati Vranje i pricati sa inzinjerima,oni znaju sve a ovi samo delimicno.
Na pitanje za opciju load pelet i da sam smanjio na -03 sa 00 on kaze da o tome ne zna nista,kao i za onaj exehust shenney ,nema covek blage za cega sluzi i koji su parametri,dade mi broj od jednog inzinjera i rece da je naj bolje da njega nazovem dole u vranje i da je on ok i da ce sve da mi objasni.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

Strane: << < .. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2404374 | Odgovora: 7198 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.