Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

Strane: << < .. 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2423190 | Odgovora: 7198 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tommytom
preduzetnik
tomy

Član broj: 334119
Poruke: 369
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno04.10.2016. u 16:07 - pre 91 meseci
I meni je ovo prva sezona...tako da bi svaka moja pretpostavka bila pausalna...ali po iskustvima drugara koji imaju slicnu kvadraturu, ne bi trebalo da potrosim vise od 1.5....1.7 tona. Dve tone imam...:-)
Commo 15... Stan 66m2... 4-kraki mesni i pumpa u radijatorskom krugu... Termo glave digitalne...
Bezicni c7rf (kontrolise pumpu u radijatorskom krugu)... Bojler 80l u kotlovskom krugu sa
"automatikom"
 
Odgovor na temu

nucleuswizard
nucleus Wizard
BEograd

nucleuswizard
Član broj: 95169
Poruke: 50
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno05.10.2016. u 11:59 - pre 91 meseci
Zdravo, evo i ja da javim za moje iskustvo sa Commo 21 i da pitam za jedan savet. Peć koristim od prošle godine, priključena je na podno grejanje, grejem oko 110m2 sve su pločice. Za prošlu godinu sam potrošio oko 2t peleta, nisam menjao fabričke parametre. U aprilu sam prestao da se grejem i u peći je ostalo peleta za jedan džak, danas sam samo dopunio pelet do vrha i pustio da radi. Tu sada nastaje problem, jer neće uopšte da upali, ubaci pelet za jednu šaku i piše Waiting fire i posle nekog vremena počinje da uzima još peleta a pelet se uopšte ne pali na kraju prijavi Alarm. Probao sam šaku peleta sa vrha da uzmem i ubacim u pikslu, on samo počne da se dimi i neće da se upali. Čekam po pola sata. Da li može biti da je grejač za pelet oslabio? Kada izvadim pikslu posle greške i probam da pipnem grejač on je vreo, ne može da se dodirne ali nije usijan.
 
Odgovor na temu

carobnjakov_sin
Milan Šašić
Vršac

Član broj: 331487
Poruke: 19
212.200.85.*



+1 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno05.10.2016. u 12:43 - pre 91 meseci
Da citiram servisera - "ili fali pelet ili fali vazduh" :)

1. proveri da li dimnjak vuče
2. sa zadnje strane kotla imaš dole pri dnu cev gde uvlači vazduh - pokrij rukom i vidi jel uvlači vazduh

Da li si redovno čistio kotao, naročito na kraju sezone da li si sve lepo sredio, i one izmenjivače sa strane, u nedeljnoj (donjoj) pepeljari da li zavlačio četku sa strane pa gore gde ume da zapeče?
Moguće je i da se grejač pomerio unazad, to je boljka kod njih. Ne stegnu ga lepo fabrički i onda kad god ubaciš onu metalnu posudu u ložište, ti ga malo gurneš i kad se udalji malo ne može da upali pelet iako radi.
Ja sam imao taj problem, to serviser mora da sredi...
 
Odgovor na temu

nucleuswizard
nucleus Wizard
BEograd

nucleuswizard
Član broj: 95169
Poruke: 50
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno05.10.2016. u 13:39 - pre 91 meseci
Proverio sam dimnjak i rupu za vazduh, sve vuče :-) čistio sam baš redovno, jedino ne znam kako izgleda grejač kada nije uvučen, ja sada kada skinem pepeljaru imam jedan konus sa rupicom dubine 2-3 cm, možda to znači da se uvukao? Da li možda mogu sam da izvučem grejač ako se uvukao, pošto mi je istekla garancija a i nadam se da nije toliko komlikovano. Ako može slika kako treba da izgleda grejač ili možda neko servisersko uputstvo da vidim kako se skida. Hvala.
 
Odgovor na temu

carobnjakov_sin
Milan Šašić
Vršac

Član broj: 331487
Poruke: 19
212.200.85.*



+1 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno05.10.2016. u 13:49 - pre 91 meseci
Koliko me sećanje služi dovoljno je tipa 0.5cm ili čak manje da se pomeri pa da pravi probleme
Kad stignem kući videću da izmerim kakva je situacija kod mene
 
Odgovor na temu

maks-rs
ing. elektrotehnike
Pale , R.Srpska

Član broj: 217855
Poruke: 796
*.static.corp.blic.net.

Jabber: maks-rs


+45 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno05.10.2016. u 14:02 - pre 91 meseci
Citat:
nucleuswizard:
Probao sam šaku peleta sa vrha da uzmem i ubacim u pikslu, on samo počne da se dimi i neće da se upali. Čekam po pola sata. Da li može biti da je grejač za pelet oslabio? Kada izvadim pikslu posle greške i probam da pipnem grejač on je vreo, ne može da se dodirne ali nije usijan.


Možda su peć i pelet u njoj samo puni vlage. Za početak , prije bilo kakvog čačkanja , probaj potpaliti peć kockicama za potpalu ( ubaciš upaljenu kockicu nakon što peć ubaci prvu turu peleta). Ako posle toga ni drugi put neće da upali onda gledaj grejač.
Commo Compact 23 (4-18 kW) ,180m2 u 3 etaže na 870 mnv , izolacija 5cm zid ,20cm krov
VTC 512 @60C ,9 panelnih radijatora +termoglave , 2 sušača ,100L kombi bojler, T vode 65 C
Električni kotao Vaillant 18kW
Klima inverteri: MITSUBISHI MSZ-SF42VE, HITACHI RAC-DJ50
 
Odgovor na temu

nucleuswizard
nucleus Wizard
BEograd

nucleuswizard
Član broj: 95169
Poruke: 50
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno05.10.2016. u 14:11 - pre 91 meseci
^Hvala na savetu. I ja sam prvo pomislio da je u pitanju vlaga jer je pelet stojao u peći nekoliko meseci a iznad peći možda 2 metra desno od nje je klima koja je radila letos, tako da mi je prvo palo napamet da se vlaga baš uvukla. Probaću to sa kockicom.
 
Odgovor na temu

md037
Kruševac, Srbija

Član broj: 334976
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno05.10.2016. u 14:34 - pre 91 meseci
@nucleuswizard
Jel mozes ukratko da mi kazes kako si drzao podesavanja u smislu temperaturu vode, sobnu temperaturu i u kojoj je snazi pec najcesce radila?
Serviser koji je pustio pec u rad rekao je da je najbolje da je drzim u 5 rezimu snage jer je navodno to (automatski rezim)
Kakva su tvoja iskustva? Pozdrav!
md037
 
Odgovor na temu

tommytom
preduzetnik
tomy

Član broj: 334119
Poruke: 369
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno05.10.2016. u 16:20 - pre 91 meseci
Koliko je meni poznato, mozes birati izmedju tih 5 snaga. Ako ostane u 5oj to ce pec brze postici zeljenu temperaturu...a kako se priblizava zadatoj temperaturi tako se i smanjuje snaga peci...4..pa 3 pa 2 pa 1 i zatim ide u Modularni mod gde najmanje trosi. Sad bi trebao probati i igrati se sa snagom..ja recimo moju pecku sad drzim na snazi 3 i relativno brzo se zagreje ali cu verovatno kako bude hladnije vreme morati podizati snagu...ali o tom potom...
Commo 15... Stan 66m2... 4-kraki mesni i pumpa u radijatorskom krugu... Termo glave digitalne...
Bezicni c7rf (kontrolise pumpu u radijatorskom krugu)... Bojler 80l u kotlovskom krugu sa
"automatikom"
 
Odgovor na temu

Nenad2390
Nenad Kulundzic
CNC programer
IMD
Beograd

Član broj: 331523
Poruke: 49
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno05.10.2016. u 22:23 - pre 91 meseci
@nucleuswizard Sigurno ti je vlagu nakupio pelet, jos ako je klima blizu, kod mene je pelete stajao vise meseci i veceras je otac pustio u rad, samo je stisnuo dugme i upalila je normalno. Vidi da izvadis nekako pelet i probaj drugi dzak da stavis.
Commo compact 22,57 kW, zadata temp. vode 65c, 200 m2 kuća. Izolacija, dupli zid, termo glave
na radijatorima + cetvorokraki mesni ventil ESBE VRG 141.
 
Odgovor na temu

nucleuswizard
nucleus Wizard
BEograd

nucleuswizard
Član broj: 95169
Poruke: 50
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno06.10.2016. u 14:45 - pre 91 meseci
Probao sam sa kockicom za potpalu, čim ubacim i stavim preko pelet ona počinje da dimi , nema vatre uopšte, samo dimi. Nema mi druge izvadiću stari pelet rukom pa probati novi pelet ali sam ću ga sipati u pikslu.
 
Odgovor na temu

maks-rs
ing. elektrotehnike
Pale , R.Srpska

Član broj: 217855
Poruke: 796
31.223.138.*

Jabber: maks-rs


+45 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno06.10.2016. u 17:58 - pre 91 meseci
Jesi li upalio kockicu prije ubacivanja :-) ?
Commo Compact 23 (4-18 kW) ,180m2 u 3 etaže na 870 mnv , izolacija 5cm zid ,20cm krov
VTC 512 @60C ,9 panelnih radijatora +termoglave , 2 sušača ,100L kombi bojler, T vode 65 C
Električni kotao Vaillant 18kW
Klima inverteri: MITSUBISHI MSZ-SF42VE, HITACHI RAC-DJ50
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno06.10.2016. u 18:43 - pre 91 meseci
@nucleuswizard Jesi li proverio dimovodne cevi i odzak?
Da nije slucajno nesto u njima?
 
Odgovor na temu

Nenad2390
Nenad Kulundzic
CNC programer
IMD
Beograd

Član broj: 331523
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno07.10.2016. u 08:49 - pre 91 meseci
Kumu se desavalo da nece da upali, kotao Centrometal, serviser dosao i ustanovio da je grejac otisao.
Commo compact 22,57 kW, zadata temp. vode 65c, 200 m2 kuća. Izolacija, dupli zid, termo glave
na radijatorima + cetvorokraki mesni ventil ESBE VRG 141.
 
Odgovor na temu

kecmanm
Nis

Član broj: 331101
Poruke: 136
5.57.72.*



+3 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno07.10.2016. u 13:32 - pre 91 meseci
Pozdrav Alfovci i ostali peletari
Prvo hocu da se zahvalim ovom forumu a onda i posebno @maks-rs koji me je bas dobro kroz par prepiskaka od prole zime uputio na sta treba da obratim paznju. Proanalzirala sam sve isprobala i pronasla pravi "kod" za rad moje Alfe Commo 21. Cak me je tacno uputio na dve solucije kod malog problema sa paljenjem gde je rezultat bilo zapuseno crevo od presostata. Objasnio covek kako to da sredim i sredila. Sve je nakon toga bilo ok.
E sada.Moje iskustvo je sledece. Da Bog pozivi onog ko je smislio ovo cudo i to da prestanemo da secamo drca na sprat, spremaj za potpalu.....itd itd. Mo ne da smo se samo odmorili nego smo se ko ljudi i grejali. Radijatori nikada nisu bili topliji.Sada vidim da pisete o potrosnji na zadnjih parstranica pa ajde i to da iznesem kao moje iskustvo.Na drugom sam spratu kuce sa izlivenom krovnom plocom. znaci nama je plafon krov. Odradjena termo i hidro izolacija jos ranije tako da tu nema sta da skripi. Grejemo 100 kvadrata. Stolarija i nije nesto posebno. Drvena je ali obavlja funkciju To tek imam nameru da menjam.Ali otom potom. Kuca bez spoljasnje izolacije. Severne sobe imaju na severnim zidovima unutrasnju izolovanist. I sada ono najbitnije. Potrosili smo 3 tone i 450 kg peleta za grejanje od oktobra do aprila. I sami znate da u pocetku grejne sezone ne grejemo non stop ali novembar,decembar,januarmfebruar,mart bogami cesto smo i po celu noc grejali. U proseku da vam pojednostavnim dbeno u samoj sezoni ne mozete da prodjete bez dva dzaka peleta.Obrni okreni ako hocete da vam je toplo morate i da trosite. Bilo je ranije ovde polemike i oko toga gde neko napise da sa 1 dzakom greje 100 kvadrata ceo dan...ja to nisam mogla...mozda je grejao ali mu je temperatura bila par stepeni veca nego napolju :D
Nisam rekla da imamo sobu u nivou i bojler od 80l prikljucen na sistem. Ove godine necu bojler da povezujem na sistem samo zato sto mi se visina racuna za struju nije znatno menjala tokom zime i ako je bojler non stop bio na sistemu prikljucen.
Ovo je moja malo duza prepiska, pratim vas sta pisete jer je lepo sada biti ves stari clan sa nekim iskustvom i moj vam je veeeliki savet. Morate da pronadjete parametre za svoju pec, svoj prostor jer jedni parametri nekom odgovaraju a drugom ne. I najvaznije sto bolji pelet kupite bolje cete i da se ogrejete.
Pozdrav svima !!!

 
Odgovor na temu

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno07.10.2016. u 13:56 - pre 91 meseci
@maks-rs

Probao sam sa podesenom T pumpe na 50'C , i kolko sam mogao da vidim jedina razlika je vreme za koje se zagreje ceo sistem a i pec da radi na work 1 . Duze mu treba kad je na nizoj .
Sad sam postavio da se pumpa pali na 60'C , dok mi je zadata T vode u kotlu na 64 , i moj utisak je da je mnogo bolje . Malo brze , nije bas nesto preterano , pec silazi do work 1 programa gde trosi minimalac , ali se zato sobe mnogo brze zagreju rekao bih . A trokraki odradi svoj deo u svakom slucaju :D

Probaj i ti pa javi tvoje misljenje svega ovog .

Kazi mi tvoje misljenje i savet u vezi daljinskog termostata , kojeg planiram da stavim . Kotao je u prizemlju , a njega zelim da stavim u dnevnoj sobi na spratu . Moj prijatelj ga ima i koristi (ali je druga pec u pitanju) i ubedjen je i veruje da doprinosi u ustedi peleta ?!
Druga stvar u vezi s njim je povezivanje . Naplacuju 8000 din ugradnju , pa bih probao da to odradim sam ( pirke a? :) ) . Mislim zavrsio sam za nekog elektrotehnicara pre 15 god ali radim ko gumarac pa sam se od dosta stvari udaljio i pozaboravljao , ali bi ovo trebalo da mogu da odradim , mislim sta mogu da zajebwm , a ??? :D
Nisam ni video taj bezicni , znam da treba da se ubode negde na maticnoj ploci za koju i ne znam gde se nalazi u kotlu i tome slicno ... :)
Verovatno treba da razbuncam pecku da bi ga ubo , a

PS ...ili je bolje da ne izigravam majstora
 
Odgovor na temu

maks-rs
ing. elektrotehnike
Pale , R.Srpska

Član broj: 217855
Poruke: 796
31.223.138.*

Jabber: maks-rs


+45 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno07.10.2016. u 18:02 - pre 91 meseci
@FelipE

Što se tiče T polaza pumpe meni ne odgovara viša T polaza zbog neprijatnog pucketanja cijevi i radijatora ( čelične cijevi / pločasti čelični radijatori ) kad vrela voda pojuri u sistem. Odatle kompromisnih 50 C . Takođe i peć preživljava manje šokove kad pumpa starta ranije.

Za sobni termostat sam davno rekao da je peti točak na grijanju na čvrsto gorivo ( bar moje mišljenje ) pogotovo na dobro automatizovanoj peći kao što je naša. Termoglave odrađuju fantastičan posao. Svakako moraš silaziti do peći par puta dnevno pa se gubi i uloga termostata kao daljinca. Čak i ušteda peleta nije neka ako je uopšte ima.

Ako se ipak odlučiš za ugradnju - osim popriličnog šarafanja na peći , ugradnja je jednostavna i svodi se na spajanje 2 žice i jedno podešenje u meniju peći.
Commo Compact 23 (4-18 kW) ,180m2 u 3 etaže na 870 mnv , izolacija 5cm zid ,20cm krov
VTC 512 @60C ,9 panelnih radijatora +termoglave , 2 sušača ,100L kombi bojler, T vode 65 C
Električni kotao Vaillant 18kW
Klima inverteri: MITSUBISHI MSZ-SF42VE, HITACHI RAC-DJ50
 
Odgovor na temu

ZivkoN
Zivko Najdanov
Strumica, Macedonia

Član broj: 332595
Poruke: 112
95.180.195.*



+2 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno07.10.2016. u 22:42 - pre 91 meseci
Pozdrav svima, evo i mene :)
Prosle sezone sam se dopitivao sta, kako, gde, koliko....kako bi se odlucio koju pec da uzmem, gde da je postavim i slicno tome.
Pre svega hvala svima koji su mi pomogli.

Uzeo sam Commo 15, i pre 2 dana sam je upalio i kao za prvi put na ovim temperaturama sam zadovoljan.
Inace radi se za stan 72m2, alu stolarija, spoljasna izolacija nema, termo glave svugde osim u WC-u, bez bojler.
Jedini problem je sto oplata sa zadnje strane mnogo vibrira/trese kada radi puz t.j. kada ubacuje pelet. Za ovaj problem sam citao ranije ovde.
Zvao sam servisera danas, rekli sum mi da ce doci i resiti taj problem, da se ne pravim ja majstor.

Jedino mi je zao sto nisam ubacio trokraki mesni i jos jednu expanzionu posudu kako mi je Maks rekao.
Expanzionu mogu kad hocu nije problem a za trokraki mesni majstor mi je rekao da mora pumpa da bude posle mesnog i tu sam odustao
nisam se mnogo bunio a evo citam da je tommytom uradio upravo to.

Ako prodje sve kako treba moze sledece sezone da ubacim kombinovani bojler na sistem i tada da uradim to sa trokrakog mesnog i jos jedna pumpa.
Alfa plam COMMO 15kw
Stan treceg sprata 75m2, bez izolacije, Alu stolarija.
Termoglave na radijatorima podesene na 22-24C, voda u kotlu podesena na 65C.
Oktobar 2016 -----> 10 vreca
Novembar 2016 ---> 20
Decembar 2016 ---> 36
Januar 2017 -------> 50
Februar 2017 ------> 29
Mart 2017 ---------> 17
April 2017 ---------> 10

Ukupno 172 vreca ili 2580kg
 
Odgovor na temu

ivan85_zmaj
Ivan Nikolic
Smederevo City

Član broj: 73665
Poruke: 323
*.sohosistem.net.



+5 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno07.10.2016. u 23:23 - pre 91 meseci
Pozdrav svima, danas sam konačno i ja založio moju peć, prva sezona, prvo puštanje u rad, serviser je obavio posao, objasnio smi sve oko čišćenja i održavanja. Elem, ništa posebno nije podešavao oko parametara, već samo temperaturu vode i snagu na 5.
Za prvi dan mogu reći zadovoljan sam, radijatori se ugrejali brzo, stavio sam i termo glave na njima. Međutim čini mi se da su na soratu radijatori nešto manje topli, pa se pribojavam da možda ne treba dodatna pumpa da se ubaci posebno da gura za gornji sprat?! Povećao sam na samoj pumpi brzinu ili snagu šta li joj je to već, sa fabričke 2 na 3.
Temperaturu vode sam stavio na 55c, trebalo mu je vremena da postigne, podle je uglavnom radio u 3,2,1 snazi, ali nije silazio u održavanju... Ne znam te parametre na koliko da držim, snagu, vodu?
I šta mislite dal se treba peć skroz ugasiti ako nema nikog kući, ili da se samo zategnu termo glave a da on održava temperaturu. Čini mi de da više peleta troši ako se iznova pokreće?

[Ovu poruku je menjao ivan85_zmaj dana 08.10.2016. u 01:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

jovanc
Leskovac

Član broj: 331578
Poruke: 55
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno08.10.2016. u 10:50 - pre 91 meseci
Potrebna pomoć.
Pećka neće da startuje, kad stisnem start javljaju se neke nule, pa flowmet ok, naizmenično...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

Strane: << < .. 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2423190 | Odgovora: 7198 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.