Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sud nema obavezu utvrdivanja istine?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Sud nema obavezu utvrdivanja istine?

[ Pregleda: 4256 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dlalic
Novi Sad

Član broj: 24116
Poruke: 374



+118 Profil

icon Sud nema obavezu utvrdivanja istine?15.10.2013. u 10:14 - pre 127 meseci
Da li je ovo istina ili je neka manipulacija?

".....1. oktobra, kada je na snagu stupio nov Krivični zakon po kome sud više nema obavezu utvrđivanja istine, već odluku donosi na osnovu utiska koji su u sporu ostavile dve strane, odnosno advokati tužioca i tuženog...."

Izvadjeno odavde:
 
Odgovor na temu

Mali_Milojica

Član broj: 317284
Poruke: 157
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+445 Profil

icon Re: Sud nema obavezu utvrdivanja istine?15.10.2013. u 10:16 - pre 127 meseci
Pa ni do sada se nisu trudili da dođu do istine.
Istina pripada onima koji je mogu platiti!
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Sud nema obavezu utvrdivanja istine?15.10.2013. u 11:11 - pre 127 meseci
Veze nemam sa pravom, ali sada je valjda na tužiocima da, pokraj iznošenja dokaza, da se bave i istragom, ukidaju se valjda istražne sudije.

Nije šija, nego vrat u svakom slučaju.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Sud nema obavezu utvrdivanja istine?15.10.2013. u 11:14 - pre 127 meseci
Citat:
bachi: Veze nemam sa pravom, ali sada je valjda na tužiocima da, pokraj iznošenja dokaza, da se bave i istragom, ukidaju se valjda istražne sudije.

Nije šija, nego vrat u svakom slučaju.


Nemam ni ja, ali ako sam dobro shvatio, tuzioci ce voditi istragu, a sudije presudjuju sto mi deluje nekako pravednije...
Tako bi trebalo da je u americkom pravnom sistemu.
Trebalo bi da to smanji opterecenje sudstva i tako poveca njegovu brzinu/efikasnost.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Sud nema obavezu utvrdivanja istine?15.10.2013. u 12:16 - pre 127 meseci
U knjizi Nule Mol i Katarine Harbi kojom do u detalja objašnjavaju postupak za podnošenje apelacije Evropskom sudu za ljudska prava u Strazburu na osnovu člana 6 Konvencije, one navode da sud u Strazburu ne uslovljava podnošenje apelacije pokretanjem i postupka za preispitivanje zakonitosti sudske odluke, koja se u principu podnosi republičkom tužilaštvu, iz prostog razloga prekomernog uticaja države na taj državni organ i njegove apsolutne zavisnosti od države.
Kafka živ je, umro nije!
 
Odgovor na temu

zmej
Nis

Član broj: 33922
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+265 Profil

icon Re: Sud nema obavezu utvrdivanja istine?19.10.2013. u 18:24 - pre 127 meseci
U praksi prosto receno, to znaci da sud ne predlaze i izvodi dokaze da bi se neka cinjenica dokazala, vec sve zavisi od inicijativa stranaka, tj tuzilastva i odbrane. Sto bi rekao jedan stariji, uvazeni kolega:"Nema tu sustinske razlike, i do sada su radili traljavo, i nadalje ce raditi traljavo!".
ja bih ali ne znam kako!!!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Sud nema obavezu utvrdivanja istine?

[ Pregleda: 4256 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.