Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Promena prebivalista

elitemadzone.org :: MadZone :: Promena prebivalista

[ Pregleda: 5293 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

FireSkullBoza
Stefan Bozic
Beograd

Član broj: 287594
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: FireSkullBoza


Profil

icon Promena prebivalista23.10.2013. u 07:48 - pre 126 meseci
Zdravo svima. Interesuje me zna li ko proceduru promene prebivalista. Moj primer je : Zivim u Bogaticu i imam rodjake u Beogradu. Nasao sam posao u jednoj od bolnica tamo i traze mi promenu prebivalista. E sad,da li mogu da se prijavim kod njih tamo( i sta mi je potrebno) i koliko ce to vremenski sve trajati...Hvala unapred
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Promena prebivalista23.10.2013. u 08:04 - pre 126 meseci
Ako poneses sve papire, promena se obavlja trenutno.
Evo ti spisak: http://www.mup.gov.rs/cms_cir/dokumenta.nsf/prebivaliste.h
 
Odgovor na temu

FireSkullBoza
Stefan Bozic
Beograd

Član broj: 287594
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: FireSkullBoza


Profil

icon Re: Promena prebivalista23.10.2013. u 12:49 - pre 126 meseci
Hvala :)
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.exe-net.net.



+784 Profil

icon Re: Promena prebivalista24.10.2013. u 01:41 - pre 126 meseci
Devojska je skoo menjala prebivaliste pa da napisem iskustvo. I ja sam mislio da to ide za cas ali medjutim

Ako imas novu licnu kartu ne moras da se odjavljujes u svom SUP-u.
Dalje odes u sud sa vlasnikom stana/kuce gde hoces da se prijavis. Popunis neki kao ugovor gde pises da ces ziveti privatno ovo ono .... i taj ugovor overis u sudu i onda sa tim ugovorom ides u MUP i tamo predajes ugovor i ostatak dokumentacije.

Caka 1 ugovor spremi unapred jer ce te iz suda poslati kod advokata preko puta koji ugovor naplacuju minimum 10e (ja kupio i iskopirao u kopirnici preko puta suda )
Caka 2 moraces da stavis neku cifru koju ces placati za stanovanje. Ako stavis 0 dinara taksa je ooko 1800 din a ako stavis do 10000 godisnje taksa je oko 800 dinara (tako je u Krusevcu u sudu),malo glupo ali stedi 1000 dinara

Mislim da vlasnik stana/kuce mora da ponese neki papir da je on bas vlasnik. U slucaju devojke je tu bilo zajebancije,jer kuca gde je trebalo da se "useli" ima kucni broj ali nema broj-ili tako nesto (brljotine prethodnih vlasti i administracija) i onda se ide pravac katastar,i to gov*o tamo kosta oko 4000 din,ali posto znamo neke sluzbenike tamo samo su istampali posedovni list,neoveren be\ pecata-koji kosta 4000 din

A ovaj u sudu je pravio problem sto nema pecat (nije placena taksa katastru) ali posle pritiska njegovog sefa pustio nas je

Nadam se da te nisam uplasio ali ovo je moje iskustvo.
Uostalom videces kako to ide
 
Odgovor na temu

plague
Software Developer
Auckland, NZ

Član broj: 46734
Poruke: 623
*.dynamic.sbb.rs.



+373 Profil

icon Re: Promena prebivalista24.10.2013. u 01:51 - pre 126 meseci
Moje iskustvo:

Uhvatis rodjaka, kazes mu da ponese licnu kartu i dokaz o vlasnistvu nad nekretninom i odes sa njim u MUP opstine gde se nalazi nekretnina. Cak ne moras ni to ako hoce da ti da te dokumente. Das sve to sa novom licnom kartom i sacekas 10 minuta.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Promena prebivalista + nova LK16.08.2015. u 15:23 - pre 104 meseci
Da ne otvaram novu temu, ako neko ima skorasnje iskustvo...

Da li je izvodljivo promeniti prebivaliste istovremeno sa podnosenjem zahteva za novu licnu kartu?
Ili ce traziti da se dva puta dolazi, prvi put za novu LK, a onda drugi put da se u novoj izvrsi promena prebivalista?

Drugo pitanje je vezano za obrazac prijave/odjave prebivalista.
Nasao sam jedan obrazac na internetu (PDF), pa ne znam kako da ga odstampam, jer ima 3 strane.
Jel ko koristio to, ili da trknem do neke PU, da tamo uzmem vec odstampan?

Kad sam ja menjao prebivaliste, u mojoj PU nema saltera za takve informacije, niti (kako sam ja zamislio) da negde stoji gomilica takvih obrazaca.
Vec sam i zaboravio gde sam ga uzeo, verovatno su me setali po salterima, pa sam mislio da je lakse da ga kuci odstampam i popunim u Adobe-u...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Promena prebivalista

[ Pregleda: 5293 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.