Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Antifriz - sta i kako

elitemadzone.org :: AutoZone :: Antifriz - sta i kako

[ Pregleda: 7059 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Antifriz - sta i kako08.11.2013. u 20:39 - pre 127 meseci
Pre par meseci sam kupio Mitsubishi Space Star, proizveden 2002. godine. Tokom voznje na auto putu doslo je do pucanja creva za rashladnu tecnost i isticanja dela tecnosti. Nisam imao na raspolaganju ni destilovanu vodu ni antifriz, pa sam sipao obicnu flasiranu vodu, Rosa ili tako nesto, stalo je 2 litra. Posle sam i zaboravio na to, voyio vise od mesec dana, presao 10.000 km i do sada nema nikakvih problema. Ide yima dakle:
- Da li da prekontrolisem rashladnu tecnost, pa ako ne odstupa od zadatih vrednosti nastavim tako, a ako odstupa dospem malko 100% antifriza
- ili da to sve prospem pa sipam kompletno novi antifriz?

Takodje, u prodavnici auto delova su mi rekli da u automobile proizvedene posle 2000. godine ide crveni antifriz. Imajuci u vidu da je prethodni bio plavo-zeleni da li je on bio pogresan? Da li to negde moze da se proveri i koja je uopste razlika?
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Antifriz - sta i kako08.11.2013. u 20:48 - pre 127 meseci
Citat:
da to sve prospem pa sipam kompletno novi antifriz?

Ja sam za to.Uzmi crveni,to je sada po nekim normama isto i za stare i nove.Tvoj nije toliko star da bi pravio neku degradaciju u kvalitetu antifriza.
Ima FEBIjev sa ljubicastim cepom koji moze da se mesa i sa jednim i drugim,mada ostajem pri stavu da sve zamenis i budes miran.
6l,nisi naveo motor ali su svi istog kapaciteta antifriza.Mozda kupovinom tog febija 2 flase od 1.5l 100% i ostalo destilovana voda.Izmesati kolicinu
za sipanje i onda sipati u sistem.
Naravno,imas paletu ostalih antifriza pa izaberi sam.

p.s.Antifriz je po meni "vazniji" leti zbog tacke kljucanja i podmazivanja termostat.Zimi se zna funkcija :).
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10255 Profil

icon Re: Antifriz - sta i kako08.11.2013. u 21:04 - pre 127 meseci
Antifriz inače treba zameniti posle 4 - 5 godina. Pošto si kupio polovni auto, i pretpostavljam da nisi siguran kad je menjan antifriz poslednji put - eto prilike da to uradiš.
Crveni antifriz je standard, ne možeš da pogrešiš.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Antifriz - sta i kako09.11.2013. u 02:58 - pre 127 meseci
Sipaj "crveni" G12/G12+ na bazi etilenglikola

http://www.auto-delovi.org/sav...vozace/kako-odabrati-antifriz/



Ovde imas uputstva za Mitsubishi Space Star

http://viamobile.ru/page.php?id=1533
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Antifriz - sta i kako09.11.2013. u 09:16 - pre 127 meseci
Zavisno od motora i hladnjaka. Ako je aluminijumski, bolje bi bilo "crveni" antifriz, a ako nije aluminijumski, moze zeleni.

NIKADA ne dosipati cistu vodu u savremenije automobile, ponajvise zbog mikrokuvanja i stvaranja pare pod pritiskom.

Crevo je puklo posto nije bilo dovoljno rashladne tecnosti, nivo se periodicno proverava.

NAjboje bi bilo ispustiti sadasnju papazjaniju(kvarovi i stete se ne desavaju trenutno vec se "razvijaju", tako da privid "sve je u redu" moze da izazove zamenu dihtunga glave, probleme sa pumpom za vodu ili probijen hladnjak), i staviti 50-50 odnos antifriza i destilovane vode.
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Antifriz - sta i kako11.11.2013. u 11:13 - pre 127 meseci
I pre zamene obavezno ispiranje sistema, moze i cesmovacom. Inace, taj febi antifriz proizvodi IGAT, imam ga u svom autu, mislim da nosi specifikaciju g12++.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Antifriz - sta i kako

[ Pregleda: 7059 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.