Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Borba protiv narko dilera

elitemadzone.org :: MadZone :: Borba protiv narko dilera

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 63001 | Odgovora: 222 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7169 Profil

icon Re: Borba protiv narko dilera12.11.2013. u 10:37 - pre 126 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina
Koliko ce posle pomisliti o dilovanju,malo.


Kada su Talibani dosli na vlast u Avganistanu, kazna za gajenje opijuma je bila smrt. I to javna smrt, pred publikom.

Naravno, Talibani su nastavili da gaje opijum - ali za svoj biznis. Smanjena kolicina je bila tu cista biznis kalkulacija - kako bi se podigla cena na svetskom trzistu.

Heroin, takodje, prolazi kroz Iran i Tursku na putu do EU. U obe zemlje su nominalne kazne za dilovanje smrt. Ne secenje ruku - smrt bato, da nemas kome da pricas vise o tome koliko si kila proturio.

Pa, opet, te zemlje su glavni tranziti za drogu koja stize u Evropu. Dilera, koliko hoces - ocigledno.

Tu i tamo ubiju nekog, u Iranu te vesaju sa kranom pa puste na TV-u da svi vide.

I opet - nista. Auto put gudre ide kroz Iran i Tursku kao da nista nije bilo.

Biznis sa drogom korumpira. Dzaba ti sve kazne ovog sveta kada korumpirani sudija, policajac itd... dobije koverat sa 10 godisnjih plata.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Borba protiv narko dilera12.11.2013. u 10:48 - pre 126 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic Btw, nisam pratio situaciju u Ceskoj zaista. Ali imas jos jedan primer zemlje koja je dekriminalizovale teske droge u Evropi: Portugal.


Da li znaš koja je razlika između legalizacije i dekrminilizacije? Ne znam da li je kod nas formalno droga dekriminalizovana, ali u praksi jeste. Kod nas se ne zatvaraju čak ni narkomani koji vrše krivična dela. Dekriminalizacija znači samo da se zatvori ne pune narkomanima, već se oni šalju na lečenje. Dekriminalizacija rasterećuje policiju jer ne moraju više da rade uzaludan posao hapseći zavisnike, ali im ujedno i otežava jer daje dilerima mogućnost da se lažno predstavljaju.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Borba protiv narko dilera12.11.2013. u 10:51 - pre 126 meseci
Da,ali od svega ovog navedenog nema paralele izmedju Talibana,gajenja itd..
Ima ali za svoj biznis ovi ili bilo koji na vlasti.
Citat:
U obe zemlje su nominalne kazne za dilovanje smrt

Na zalos ostala je ona,mozda ja necu pasti.
Citat:
Pa, opet, te zemlje su glavni tranziti za drogu koja stize u Evropu. Dilera, koliko hoces - ocigledno.

Jeste,jer svaka zemlja dopunjuje svoje skrivene budzete na taj nacin.

Mozda bi bilo bolje da mi sklonimo narkomane,a ovi neka dilerisu.
 
Odgovor na temu

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Borba protiv narko dilera12.11.2013. u 11:00 - pre 126 meseci
Citat:
Kada su Talibani dosli na vlast u Avganistanu, kazna za gajenje opijuma je bila smrt. I to javna smrt, pred publikom.

Naravno, Talibani su nastavili da gaje opijum - ali za svoj biznis. Smanjena kolicina je bila tu cista biznis kalkulacija - kako bi se podigla cena na svetskom trzistu.


Talibani nisu više na vlasti u Avganistanu, a proizvodnja raste. Talibani su uspeli da smanje proizvodnju i podignu cenu. Možda su to uradili iz loših pobuda, ali posledice njihovih akcija su bolje nego ovih koji sada vladaju Avganistanom.
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Borba protiv narko dilera12.11.2013. u 11:10 - pre 126 meseci
Citat:
Mali_Milojica:
Pre par godina, mojoj tada maloletnoj ćerci, narkoman je oteo iz ruku mobilni telefon. O traumama da ne pričam...
Pošto imam prijatelja inspektora, brzo su ga našli u Zemunu (poznati narkoman, sin bogatog oca vlasnika lanca mesara). Posle mesec-dva dobio sam poziv od četvrtog suda da sa maloletnim detetom dođem u isti. Po dolasku u sud, ćerka je dala izjavu sa svim detaljima o otimačini i rečeno nam je da će nas obavestiti o ročištu.
Posle pola godine dobijam pismeno obaveštenje da se obustavlja postupak protiv okrivljenog a da ja mogu pokrenuti privatnu parnicu za naknadu materijalne štete.
Šta reći...pošto je isti odavno poznat policiji i prema rečima druga iz policije, narkomanima neće niko da se bavi u državi pogotovu ako materijalna šteta nije velika?!
O traumama ni reči?
Kako zaštiti decu od ovakvih situacija?

Mislim da ova situacija više ima veze sa tim što je lik sin bogatog vlasnika lanca mesara.
Znam za priču za lika kojem su valjda našli pola keta vutre pa je dobio dve godine. Nije imao para ni za pristojnog advokata, a kamoli za podmićivanje sudstva i policije. Naravno, u životu nije ukrao ni žvake iz kioska, a ne da otima mobilne deci na ulici...
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Borba protiv narko dilera12.11.2013. u 11:14 - pre 126 meseci
Možda ako je pored tog keta imao i par razbojništava iza sebe.
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Borba protiv narko dilera12.11.2013. u 14:44 - pre 126 meseci
@Ivan Dimkovic
Da se sad ne bi upustao u detalje. Osoba o kojoj pricam nije morala da se bavi kriminalom ili bitnije menja stil zivota jer je imala para (ili je barem znala kako da izmanipulishe ljude oko sebe bez da joj fali dlaka sa glave). Dakle, nije prosla kroz pakao "sredine" u kojem se pre ili kasnije nadje obican narkoman. Posle je izlecena, injekcijama koje deluju na odredjene receptore (blokatorima) i dugotrajnim odlascima kod psihijatra (bio je vrlo skup tretman) - i pored svega toga to nije vishe bila ista osoba.

Mozda treba da procitas vishe o ovome - ja ne mogu da te ubedim u nesto sto sam licno doziveo i video, niti zelim o tome detaljnije da pricam, posto bi povredio ljude koji su joj bili mnogo blizi.

Preterana upotreba droga itekako utice na mozak. Ne postoji brzi nacin da sebe, kao sebe - svesnu osobu odredjenih mentalnih kakrakteristika, unistis.

Citat:
Brain Disintegration in Heroin Addicts: The Natural Course of
the Disease and the Effects of Methadone Treatment

Summary
The present review aims to clear up the issue of the neurological processes
underlying the personality changes induced by chronic opioid use. The effects
of methadone treatment on brain functions have been analyzed, too. Brain disintegration becomes evident very soon after an onset of chronic heroin abuse
and continues throughout the period of drug consumption.
A considerable
proportion of opioid addicts are characterized by conspicuous neuropsychological deficits, which preclude the maintenance of complete opioid abstinence
in this patient subgroup. At present, there are no data to testify that the effects
of methadone maintenance on brain functions exceed the adverse neurological
effects of chronic heroin use.

...
...the progressive personality
changes seen in opioid addicts represent the core and most serious complication of
chronic opioid use. Unfortunately, all existing treatment approaches, including com-
plete opioid abstinence
, do no more than partly alleviate these personality changes
in
a proportion of addicts.


E sad, ko voli nek' izvoli. Poznajem ljude koji su u osnovnoj poceli da duvaju, u srednoj je to preraslo u svakodnevnu aktivnost. Ubrzo nisu mogli da sloze prosto prosirenu recenicu.

...
Nevezano, slazem se da se postojecim (registrovanim) narkomanima obezbedi bezbedan fix, uz obavezno savetovanje kod psihijatra (kao i korisnika koji su se skinuli). Dakle to je vid saniranja dubljih nezeljenih posledica (stepena kriminala, prostitucije itd.), kao i vid lecenja u najavi, kad se oni odluce da je bilo dosta. Naravno to ne znaci da dilere ne treba pohapsiti, i jos ostrije tretirati zakonom. Mislim da je trenutni zakon prilicno blag. Ali legalizacija (?!), tj. da zdrava osoba moze da pocne da se drogira tek tako... to je totalno druga stvar.



[Ovu poruku je menjao Otto23 dana 12.11.2013. u 16:02 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Borba protiv narko dilera12.11.2013. u 15:22 - pre 126 meseci
Citat:
Otto23: Nevezano, slazem se da se postojecim (registrovanim) narkomanima obezbedi bezbedan fix, uz obavezno savetovanje kod psihijatra (kao i korisnika koji su se skinuli). ... Ali legalizacija (?!), tj. da zdrava osoba moze da pocne da se drogira tek tako... to je totalno druga stvar.

Nije druga stvar jer bilo ko moze da uzme jednom od dilera, onda se prijavi i predje u grupu postojecih narkomana i time napravi istu situaciju kao da si mu odmah dozvolio da dodje na predvidjeno mesto. Zapravo ne istu, nego malo goru jer ce taj prvi put uzeti ko zna sa cime pomesanu drogu + ce davati pare kriminalcima.
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Borba protiv narko dilera12.11.2013. u 15:52 - pre 126 meseci
Naravno da je druga stvar - jer je dilovanje kaznjivo. Pa samim tim ima i manje dilera, i manje je dostupna droga, nego kad bi se slobodno prodavala na trafici. Dodatno, kazne za dilere su previse blage i trebalo bi da budu minimim 5 godina teske robije za prvi put, posle toga 15, pa dozivotno... pa bi video onda ko bi dilovao. To sto mi zivimo raspalom sistemu gde gradajni pisu liste i znaju ko je diler, a policija sedi na ushima dok sudstvo ne salje kriminalce u zatvor jer "nema mesta", je totalno druga stvar - to je patologija koja treba da se sredi na prvom mestu.
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Borba protiv narko dilera12.11.2013. u 16:29 - pre 126 meseci
Niko ne prica o prodaji na trafici nego u apotekama i medicinskim ustanovama.
U zemljama u kojima je kazna za dilovanje vise-decenijska , dozivotna ili smrtna raste broj dilera jer raste broj narkomana !!! Utuvi to u glavu
Da se smanji broj dilera skocila bi cena pa bi se povecao broj dilera pa bi opet pala cena i tako u krug.
Kad je zarada dupla - diluju klosari dileri i narkomani koje bas briga sta ce biti s njima.
kad je zarada 3-4x - diluku ozbiljniji likovi koji misle da su opasni i neuhvatljivi ili koji ne postuju policiju i sud ni 5%.
Kad je zarada 10x - diluju ozbiljni ljudi koji imaju manjka morala i etike a viska para za advokate , lobiranje , korupciju itd.
Kad je zarada 20-30x - diluju svi , postari , (posteni) policajci , vaspitacice , popovi , IT-ovci itd.
Svaka grupa ima neki maksimum rizika koji je spremna da podnese.

p.s. Ja znam neke koji su poceli da duvaju krajem osnovne (par puta mesecno , pa u srednjoj i na faksu nekoliko puta nedeljno), sad su zavrsili mastere , rade , imaju porodicu itd.
Znam i neke koji sad rade u Google-u i HP-u a koji smrcu spid i kokain vec godinama , od faxa pa do danas (a posebno kad imaju neke ludacke rokove za zavrsetak projekata)
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Borba protiv narko dilera12.11.2013. u 16:38 - pre 126 meseci
Ne bi skocila cena jer bi isti ti narkomani mogli da dobiju besplatno dozu - kapiras? Sto bi placali dilerima kad mogu za free? Samo bi se smanjila kolicina dilera - tj. novih korisnika.
Sta nije jasno?

...
Zasto se vise ubistava ne dogadja npr. u BG-u? Zato sto ako ubijes nekog mozes sa velikom izvesnocu da racunas da ces fasofati ozbilnu robiju. Dok ako prodajes drogu, niko te gotovo ne dira - jer ih bas briga, imaju "ozbiljnije stvari" da rade, ili jednostavno radis za njih pa imas zastitu.

 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Borba protiv narko dilera12.11.2013. u 16:54 - pre 126 meseci
Cek , ti bi da legalizujes ali da ne legalizujes ? Da postojeci narkomani dobiju besplatnu/jeftinu dozu a novi ? Sta ce novi ?
Tacno da bi se smanjio broj dilera (manje kupaca bi bilo) ali ne i novih korisnika - to ne zavisi od broja dilera , sto se i vidi iz prethodnog.

Kakve veze imaju ubistva (ili silovanja koja su ranije pomenuta) sa trgovinom ?!
Ubistvo se dogodi kad nekom ludaku padne mrak na oci , kad neko ima 'razlog' nekoga da ubije i kad neko nekome plati da ubije.
A za trgovinu (drogom ili alkoholom ili mandarinama - nebitno) vaze neka druga pravila.

 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: Borba protiv narko dilera12.11.2013. u 17:01 - pre 126 meseci
za borbu protiv bilo kakvog kriminala treba ozbiljan zakon i postovanje istog, ako si napravio stetu drustvu ili ces da platis visestruko(i za one koje ne uhvate) + sudske troskove ili ako nemas da platis ides na prisilan rad uz dovoljno hrane da prezivis dok to sve ne otplatis, da ne bi bilo da smo zbog toga nedemokratska drzava imali bi pravo da odu u neku drugu drzavu koja ih prihvati uz zabranu povratka kod nas pa ako se demokratskoj EU prisilan rad ne svidja slobodno neka ih prihvate sve tamo a mi cemo se vec nekako snaci i bez takvih :)
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Borba protiv narko dilera12.11.2013. u 17:05 - pre 126 meseci
Odavno je ustanovljeno da duzina/tezina kazne nije bitna (vazi za sve vrste kriminala).
Bitni su profil kriminalca , odnos rizika i dobiti i uspesnost policije (procenat uspesnosti u hvatanju pocinilaca)
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Borba protiv narko dilera12.11.2013. u 17:07 - pre 126 meseci
@Homer J. Simpson
Bilo bi dobro da procitas (ako nista drugo) barem ono sto pishe na ovoj strani, pre nego sto krenes da pishes komentare na koje vishe puta dat odgovor.
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Borba protiv narko dilera12.11.2013. u 17:09 - pre 126 meseci
Ja sam sve procitao a ti i dalje guras polovicno resenje umesto kompletnog i siguran si da si u pravu.
Onda srecno u borbi s vetrenjacama, pozz
 
Odgovor na temu

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Borba protiv narko dilera12.11.2013. u 17:12 - pre 126 meseci
Citat:
Homer J. Simpson Bitni su profil kriminalca , odnos rizika i dobiti i uspesnost policije (procenat uspesnosti u hvatanju pocinilaca)


Policija može da hvata dilere sa učinkom blizu 100%. Ne postoji mogućnost da prodaješ nešto u tajnosti i istovremeno širiš posao. Prepreka je svest pojedinaca. Slabi pojedinci čine slabo društvo.
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Borba protiv narko dilera12.11.2013. u 17:19 - pre 126 meseci
Da uhvate dilera sa vecom kolicinom droge ? Bez nelegalnog prisluskivanja , pracenja , hapsenja itd. Pa tesko da bi mogli i 50 , a ne 100% ...
A to sto broj dilera moze da se uvecava 300-400% mesecno , to nista a ?



 
Odgovor na temu

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Borba protiv narko dilera12.11.2013. u 17:27 - pre 126 meseci
Praćenje i prisluškivanje ne mora da bude nelegalno i nema potrebe da obuhvata veliki broj ljudi. Ako je tačno to što ti pričaš, da bi bilo ko bio diler samo je pitanje novca, onda stvarno i treba legalizovati. Društvo treba da štiti samo sebe, ali ako je društvo grupa sebičnih divljaka, onda stvarno nema svrhe. Ja sam krenuo od sebe i siguran sam da se ne bih ni za koji novac bavio dilovanjem droge.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Borba protiv narko dilera12.11.2013. u 19:20 - pre 126 meseci
90% dilera je u poslu da bi sebi obezbedili dop. Ne zaradi novca direktno. Ti malo pametniji koji dilaju iz profita, bez uplitanja u konzumaciju brzo se odlepe od ostalih. Problem su ti koji dilaju da bi se pukli posle. Oni ne prezaju od sankcija.

Dakle, kao sto je receno, ne treba pratiti trag droge, nego trag novca. A kako je Bg ovece selo, to je tesko prikriti. Da je interesa bilo bi i rezultata. Manja mesta i ne pominjem, jer je vise izrazena razlika.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Borba protiv narko dilera

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 63001 | Odgovora: 222 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.