Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izgradnja Južnog toka kroz Srbiju

elitemadzone.org :: MadZone :: Izgradnja Južnog toka kroz Srbiju
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

[ Pregleda: 46232 | Odgovora: 247 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7169 Profil

icon Re: Izgradnja Južnog toka kroz Srbiju06.12.2013. u 22:54 - pre 125 meseci
Rusija ima, posto je kompanija koja je pod istragom u vlasnistvu te drzave.

Srbija sa tim blage veze nema, naravno. Osim geografskog fakta da juzni tok prvo mora proci kroz EU (Bugarska) pre nego sto udje u Srbiju, sto znaci da bi neka eventualna kasnjenja uticala i na Srbiju indirektno.

U svakom slucaju, EU anti-monopolski organi ocigledno rade svoj posao, sto se vidi iz svega prilozenog.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
+1

Rosental

Član broj: 319454
Poruke: -1
*.adsl.eunet.rs.



+49 Profil

icon Re: Izgradnja Južnog toka kroz Srbiju06.12.2013. u 23:03 - pre 125 meseci
Nista se ti ne boj, Rusija ce lepo popricati sa EU, a mi cemo posle toga upraviti svoje ponasanje.

Neko ce se onda naravno prisetiti i Nordstreama i prosetati do one kompanije u Zugu/CH. No kao sto rekoh Nemci kad naidju na Srbe i Ruse uvek izgube glavu, napusti ih njihov besprekorni germanski raciju i pocnu da rade cesto i protiv sebe. Imali smo mi vec posla sa njima i oba puta smo ih smirili.
 
+1

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Izgradnja Južnog toka kroz Srbiju07.12.2013. u 04:22 - pre 125 meseci
Citat:
Da, kao Srbinu, nacionalisti, drago mi je sto je ono cudoviste - sfrj, rastureno u komade i sto je svaki narod mogao da bira svoj put. Nazalost, kod nas se izabralo pogresno.

Jugonostalgicari, oni koji nikada nisu bili za Srbiju, vec za jugoslaviju, kolo vode i sto je najgore, predstavljaju se kao neki Srbi. A masa im veruje. :( Ne moze da se zivi od njih. Naucili od onog zlikovca sto je manjkao i sahranjen je ispod duda.


Ja mislim da je SFRJ bila loshe koncipirana, zato sto su od pocetka povucene granice republika i "autonomnih pokraina" - tj. unapred je pripremljeno njeno rasturanje (umesto da je to bila monolitna drzava sa reonima - opstinama, od kojih svako ima svoju lokalnu nadleznost, a za bitna pitanja postoji samo jedno mesto). Posebno sto su te granice povucene bez osvrta na demografsko stanje na terenu, pa se dogodilo (sasvim slucajno) da bas Srbi imaju najvishe svojih ljudi van maticne republike. Ali to je druga prica, ono sto sam ja rekao, je da je SFRJ, ma kakava bila, opet bila Drzava (sa velikim D) za ovo sto imamo danas - kako god se okrene (u ekonomskom, vojnom, politicko-medjunarodnom smislu).

I ne verujem da se izabralo pogresno, vec je nama neko u napred odredio kako treba da igramo, predao ultimatum kao mnogo puta do sada kroz istoriju. Ta igra se nije svidela tadasnjem rukovodstvu (a realno ni vecini ljudi u Srbiji, ma sta se sad pricalo), promenio se odnos snaga velikih sila (SSSR je puk'o) i ostali smo na milost i nemilost EU koja je potpalila fitilj i nastavila sa ucenjivanjima i pritiscima (vidjeno nekoliko puta kroz istoriju).

Dakle, ako je losa odluka da ne pristanes na necije ucene i pritisak, i zbog toga popijes "kaznu", onda je to na prvom mestu bila izgubljena borba za sopstvenu nezavisnost, a ne pogresna procena. Ovo danas bi se moglo nazvati prikriveni kolonijalizam sa elementima vojne okupacije, nikako nezavisnost. Jer ako pokazemo prst Briselu, i probamo da mislimo svojom glavom, da vagamo u sopstvenom interesu (kao sto to npr. radi Ukrajina) - garantujem da bi izbio neki novi rat u Srbiji, sponzorisan od strane nashih zapadnih "partnera i prijatelja" (kao sto je to jedan od bivsih ambasadora Nemacke u Srbiji rekao pri odlasku, ako ne priznamo Kosovo i budemo zracili po pitanjima bitnim za Brisel i DE, otvorice se pitanje Vojvodine i muslimana u Raskoj (Sandzaku) - da ne govorimo da bi bankrotirali, jer je stanje privrede gore nego kad je DOS doshao na vlast - tj. privrede gotovo da nema, a dugovi nikad veci).

E upravo zbog toga, moj stav ce uvek biti protiv EU. Jedina sansa, je uspostavljanje tesnijih odnosa sa Kinom i Rusijom, mada je i to upitno jer one trenutno nemaju interesa da se kace sa EU oko nas - imaju svoje lokalne i vaznije probleme direktno na ganicama (Ukraina i Gruzija, npr.). Tako da smo prepusteni na milost i nemilost Briselu - ovo ustvari i nije zemlja u pravom smislu reci, vec delimicno okupirana teritorija, sa kojom Briselska ekipa bukvalno sprda.

[Ovu poruku je menjao Otto23 dana 07.12.2013. u 05:36 GMT+1]
 
+2

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Izgradnja Južnog toka kroz Srbiju07.12.2013. u 06:33 - pre 125 meseci
McDonald nece zagristi tu udicu!
Bernstorf - to je glava! I O'Brian je glava! A jeste li culi da ce Cernomorsk ponovo biti slobodna carinska zona?
 
0

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Izgradnja Južnog toka kroz Srbiju07.12.2013. u 07:15 - pre 125 meseci
Citat:
Rosental: Nista se ti ne boj, Rusija ce lepo popricati sa EU, a mi cemo posle toga upraviti svoje ponasanje.

Ne "će", nego Rusija UPRAVO "popričava" sa EU, pa zato valjda i ova diskusija ovde, tako da ti je taj futur ustvari ne lipši magare do zelene trave.

Nego glasan si ovde ko auspuh juga iz prošlog veka, pa bi to trebalo valjda da naduva ovu "a MI ćemo" opciju do neslućenih razmera, koliko god da situacija na terenu govori da ste vi "MI" u mnogo beznačajnijem broju prisutni nego što to svojom arogantnom galamom pokušavate da nacrtate.
Konačno pa, jasno je i dživdžanima zašto vama koji zastupate rusofilsku ideju ne odgovara uređena pravna država i svi njeni prateći atributi kakve EU nudi.
Feudalizam i autokratija su pelenke iz kojih vi još niste izrasli.
Na sreću u manjini ste.
A u okruženju u kakvom ste, ne ostaje vam ništa drugo nego da konačno u$rane pelenke odbacite i počnete da živite životom odraslih i odgovornih ljudi.

Ivane, KAPA DOLE!
Mislim, ne znam otkud ti snage da neprestano i smireno objašnjavaš da kora od banane nije za jelo.
 
+1

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Izgradnja Južnog toka kroz Srbiju07.12.2013. u 10:10 - pre 125 meseci
Citat:
Otto23: Ja mislim da je SFRJ bila loshe koncipirana, zato sto su od pocetka povucene granice republika i "autonomnih pokraina" - tj. unapred je pripremljeno njeno rasturanje (umesto da je to bila monolitna drzava sa reonima - opstinama, od kojih svako ima svoju lokalnu nadleznost, a za bitna pitanja postoji samo jedno mesto). Posebno sto su te granice povucene bez osvrta na demografsko stanje na terenu, pa se dogodilo (sasvim slucajno) da bas Srbi imaju najvishe svojih ljudi van maticne republike. Ali to je druga prica, ono sto sam ja rekao, je da je SFRJ, ma kakava bila, opet bila Drzava (sa velikim D) za ovo sto imamo danas - kako god se okrene (u ekonomskom, vojnom, politicko-medjunarodnom smislu).

To zlo - jugoslovenstvo, se toliko zapatilo iskljucivo u srpskom narodu i ta drzava, bilo kraljevina, bilo sfrj, nikako nije mogla da opstane na duze staze. Opstajala je na ustrb srpskih interesa. Nijedan narod nije toliko pljunuo sebi u lice, svojim zrtvama, kao srpski. Posle strahovitih zrtava u WWI, nenormalni Srbi prelaze preko svega i...'ajmo jugoslaviju da pravimo.Resio nosati Aca da bude kralj na vecoj teritoriji, a za narod koji je toliko krvario ga bas zabole. Da ne sirim pricu...

Kasnije, covek koji je ratovao protiv Srbije, koji je pobio ko zna koliko Srba, sa svojom bandom stvara novu drzavu, a Srbi cine sve vise ustupaka. Naravno na svoju stetu. Ne zaboravi da je ta sfrj, iskljucivo od Srba stvorila nove nacije, Makedonce, Crnogorce, pa i Muslimane. A, kakva je drzava bila, videlo se na samom kraju. ;)

Citat:
Otto23
I ne verujem da se izabralo pogresno, vec je nama neko u napred odredio kako treba da igramo, predao ultimatum kao mnogo puta do sada kroz istoriju. Ta igra se nije svidela tadasnjem rukovodstvu (a realno ni vecini ljudi u Srbiji, ma sta se sad pricalo), promenio se odnos snaga velikih sila (SSSR je puk'o) i ostali smo na milost i nemilost EU koja je potpalila fitilj i nastavila sa ucenjivanjima i pritiscima (vidjeno nekoliko puta kroz istoriju).

Dakle, ako je losa odluka da ne pristanes na necije ucene i pritisak, i zbog toga popijes "kaznu", onda je to na prvom mestu bila izgubljena borba za sopstvenu nezavisnost, a ne pogresna procena. Ovo danas bi se moglo nazvati prikriveni kolonijalizam sa elementima vojne okupacije, nikako nezavisnost. Jer ako pokazemo prst Briselu, i probamo da mislimo svojom glavom, da vagamo u sopstvenom interesu (kao sto to npr. radi Ukrajina) - garantujem da bi izbio neki novi rat u Srbiji, sponzorisan od strane nashih zapadnih "partnera i prijatelja" (kao sto je to jedan od bivsih ambasadora Nemacke u Srbiji rekao pri odlasku, ako ne priznamo Kosovo i budemo zracili po pitanjima bitnim za Brisel i DE, otvorice se pitanje Vojvodine i muslimana u Raskoj (Sandzaku) - da ne govorimo da bi bankrotirali, jer je stanje privrede gore nego kad je DOS doshao na vlast - tj. privrede gotovo da nema, a dugovi nikad veci).

Da, izabralo se pogresno. Niko ondasnjem rukovodstvu nije nista nametao, a kamoli postavljao nekakve ultimatume ili pretio. Nego je, kada je vec doslo do raspada sistema, ovaj nas, hteo da bude kalif umesto kalifa, da zadrzi status quo, pa nije prihvatio ono sto su nudili janezi i ujaci, reformu onog sistema, pa i mirno razilazenje, (kao Cesi i Slovaci) vec je izabrao ratove, (bez ikakvih saveznika) a koji su nas i doveli tu gde jesmo.

Kad si mali i slab, od kurcenja mozes samo batine da dobijes. A mi ne samo da smo dobili batine, vec smo i obelezeni kao genocidni.

Citat:
Otto23
E upravo zbog toga, moj stav ce uvek biti protiv EU. Jedina sansa, je uspostavljanje tesnijih odnosa sa Kinom i Rusijom, mada je i to upitno jer one trenutno nemaju interesa da se kace sa EU oko nas - imaju svoje lokalne i vaznije probleme direktno na ganicama (Ukraina i Gruzija, npr.). Tako da smo prepusteni na milost i nemilost Briselu - ovo ustvari i nije zemlja u pravom smislu reci, vec delimicno okupirana teritorija, sa kojom Briselska ekipa bukvalno sprda.

Mi jesmo prepusteni na milost i nemilost. Ne samo Briselu, vec i Rusima. I svi oni gledaju da izvuku maksimum. I to je normalno. Nije normalno sto mi to ne shvatamo. Da smo mali, bedni i da nas samo koriste za medjusobna prepucavanja. U situaciji u kakvoj smo danas, nama nije potreban Karadjordje, koji ce nas uvesti u stradanja od kojih nema vajde, vec Milos, igrac koji ce pametno da radi i da pokusa da izvuce ono najvise sto moze od suprotstavljenih strana. U ovom slucaju USA i EU sa jedne, i Rusije sa druge strane. S' tim sto nam je EU tu, u komsiluku a Rusija nije bas blizu. EU je postavila neke svoje uslove, bas kao i Rusija. S' tim sto je EU davala raznu pomoc, dosta vrednu, bespovratno, a od Rusa smo par puta dobili obecanja o milijardu dolara kredita. He, obecanje ludom radovanje. :)
 
+1

payge

Član broj: 25165
Poruke: 26



+1012 Profil

icon Re: Izgradnja Južnog toka kroz Srbiju07.12.2013. u 10:25 - pre 125 meseci
A sto se tice gasa moze i ovako:
http://www.vz.ru/economy/2013/12/5/662913.html
Ovde je dosta toga prilicno jasno receno,
Rusi tvrde da medjudrzavni sporazumi imaju vecu pravnu tezinu od EK normi i da rade na spremanju kontra-tuzbe ako to bude potrebno.

Ili da stvar bude jos prostija:

„Medjutim jos uvek postoji velika verovatnoca da ce Gasprom ostati vlasnik gasovodne mreze, prenosenjem prava upravljanja na nezavisnog operatere ili na cerka firme (subsidiary company)“, -rekao je za novine Pregled ko-direktor analitickog odeljenja InvestKafe Grigori Birg.

@ vasastajicu, ruznim etiketiranjem svh koji ovde pisu drugacije nego sto ti mislis ti defintvno zasluzujes titulu:
Dezurni ES pillow biter.

... da ti srce bude na mestu imaj u vidu da list Pregled, http://www.vz.ru/, nisu provladine novine.
 
+4

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Izgradnja Južnog toka kroz Srbiju07.12.2013. u 11:35 - pre 125 meseci
Citat:
@ vasastajicu, ruznim etiketiranjem svh koji ovde pisu drugacije nego sto ti mislis ti defintvno zasluzujes titulu:

Mani se ti "Vase", jer je on APSOLUTNO NEBITAN, a da ti iskreno kažem niti doplomatski nastrojen, e sad što se tebi ne sviđa ono što "Vasa" kaže, to je osnovni tvoj problem i sa time treba u koštac da se uhvatiš.
Ranoraznim etiketiranjem "Vase" nećeš promeniti činjenice koje je naveo i koje navodi, pa je onda jasno da vam je ad hominem jedini preostali argument.
Dakle, providno....skroz...
 
+1

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7169 Profil

icon Re: Izgradnja Južnog toka kroz Srbiju07.12.2013. u 11:56 - pre 125 meseci
Citat:
payge
Rusi tvrde da medjudrzavni sporazumi imaju vecu pravnu tezinu od EK normi i da rade na spremanju kontra-tuzbe ako to bude potrebno.


Kada bi to tako moglo da funkcionise, svako bi moglao da zaobidje EU propise tako sto ce sklopiti "medjudrzavni sporazum" sa ne-EU zemljom.

Da ne pricamo o tome da su EU norme, upravo, medjudrzavni sporazumi, a validni su (za razliku od drugih pokusaja) zato sto su sve drzave clanice EU usvojile zakone koji delegiraju odgovornosti u specificnim oblastima na nivo EU. Upravo su ta delegiranja najvaznija stavka u sporazumima o asocijaciji i pridruzivanju tj. garantuju da u momentu ulaska nove zemlje u EU ne postoji pravna nesigurnost u pogledu nadleznosti.

Upravo zbog tog delegiranja je moguce sprovoditi, recimo, kazne za zloupotrebu monopola na nivou EU, jedinstvenu carinsku politiku, jedinstven (kompatibilan) sistem poreza na dodatnu vrednost, slobodan protok robe i EU drzavljana itd... Da nije ta nadleznost delegirana, svako bi mogao da izbegne odgovornost tvrdeci da su neki drugi propisi "jaci".

To tako ne funkcionise i EU je i te kako u mogucnosti da propise visoke kazne, sto se i desava.

--

Btw, Rusi naravno imaju pravo da tuze pojedinacne zemlje ako misle da je doslo do prekrsaja ugovora. Najgora stvar koja moze da se desi je da, recimo, neka Bugarska plati kaznu na medjunarodnoj arbitrazi ako nisu ispunili deo svog ugovora sa Rusima. To se verovatno nece desiti na kraju tj. EU i Rusija ce naci resenje koje je OK za obe strane.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Izgradnja Južnog toka kroz Srbiju07.12.2013. u 12:20 - pre 125 meseci
Citat:
payge
... da ti srce bude na mestu imaj u vidu da list Pregled, http://www.vz.ru/, nisu provladine novine.

Da, sada mi je srce stvarno na mestu!
Uspeo si da me ubediš da država koja se zasnovala na mučkim ubistvima sopstvene intelektualne elite može da ima novine koje su suprotstavljene njihovom "Šćepanu Malom"!!?!?
I u kojima je aktuelni silnik imao aktivnog učešća:

Citat:
The Putin Murders A Brief History of Putintime

March 1997

45-year-old former KGB agent Vladimir Putin (pictured, left) is plucked from obscurity out of the St. Petersburg local government apparatus by President Boris Yeltsin and named Deputy Chief of Staff. In June, he defends his PhD dissertation in “strategic planning” at St. Petersburg’s Mining Institute. Later, this document proves to have been plagiarized from a KGB translation of work by U.S. professors published many years earlier (as if nobody would notice, and in fact for quite a while nobody did).

July 1998

In a second inexplicable move, Yeltsin names Putin head of the KGB (now called the FSB).


E, sad pošto se neko čudio kako je nekoga Putin ubio ili imao učešća u tome, pre nego je došao na vlast, eno vam linka, pa uživajte!

Čak imate i primer odakle i kako se i kod naših primio pelcer i na koga su se ugledali za sticanje raznih master-doktor zvanja preko noći.

Država i njene glave za ugled i poverenje?
Da, za veverice.
 
+1

payge

Član broj: 25165
Poruke: 26



+1012 Profil

icon Re: Izgradnja Južnog toka kroz Srbiju07.12.2013. u 12:48 - pre 125 meseci
^
Halo, halo

tema gas, gas i samo gas.

To sto ti i samo ti, znas ko je koga i na koji nacin ubio,
slobodno startuj novu Temu na UMZ-u ili gde vec hoces / mozes i samo raspali po njima,
Satrapi jedni, vidim, zivot su ti upropastili ccc :( nepravda pa to ti je.


@Ivan,

Naravno da ce naci resenje, rec je o 63 milijarde kubnih metara gasa godisnje.
 
+1

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Izgradnja Južnog toka kroz Srbiju07.12.2013. u 13:01 - pre 125 meseci
Naravno, tema je gas, ali mi mali ne shvatamo da nismo veliki, a jako zelimo da vodimo visoku politiku, po mogucstvu politiku velikih sila...

Da smo bahati, besni, mocni, da donosimo naprecac odluke, da dajemo ocene, da se ludiramo kao zmajevi...

Umesto da budemo srecni misevi koji su (nicim izazvano, sa misje strane)dobili protok mleka za vecu kolicinu sira...i da pazljivo, skruseno i skromno, nekome kazemo hvala
I Eu i Rusiji...bar po dvaput...za ostale... prema zaslugama
 
+1

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Izgradnja Južnog toka kroz Srbiju07.12.2013. u 13:13 - pre 125 meseci
dok vi ovde vodite praznu pricu Gazprom se oglasio i rekao

ugovori o juznom toku su javnosti dostupni vise godina pa je veoma cudno da se tek sad EK oglasava ali nema veze gradnja ide a ugovore o juznom toku cemo prepraviti da budu 100% isti kao za severni tok je i nama to odgovara!!!

ovom izjavom za medije mislim da su svim anti rusima na usta stavili flaster!!!

 
+3

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Izgradnja Južnog toka kroz Srbiju07.12.2013. u 13:31 - pre 125 meseci
Treba tu i konca. Nije flaster dovoljan.
Al' i to je nešto. Jedno po jedno.
about:networking
 
+3

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Izgradnja Južnog toka kroz Srbiju07.12.2013. u 13:40 - pre 125 meseci
Citat:
Vasastajić:
E, sad pošto se neko čudio kako je nekoga Putin ubio ili imao učešća u tome, pre nego je došao na vlast, eno vam linka, pa uživajte!

Čak imate i primer odakle i kako se i kod naših primio pelcer i na koga su se ugledali za sticanje raznih master-doktor zvanja preko noći.
....pa se pelcer proširio i na mađarske i nemačke političare?! (http://www.blic.rs/Vesti/Svet/...i-predsednik-plagirao-doktorat)

Vaso, pogledao sam taj tvoj link za uživanje, i moram priznati da mi je drago što si ti, kao rusofob, naišao na sajl La Russophobe i da najzad imaš da pročitaš ono što se već dešava u tvojoj glavi :-)
Posle tvog čuvenog prof. Ilić dr. Miroslava, i La Russophobe ulazi u hall-of-fame :-)
Save time... see it my way.
 
+2

Rosental

Član broj: 319454
Poruke: -1
*.adsl.eunet.rs.



+49 Profil

icon Re: Izgradnja Južnog toka kroz Srbiju07.12.2013. u 13:47 - pre 125 meseci
obeleli od rusofobije uvek mogu da posete i prosetaju do:

Prikačeni fajlovi
 
0

R.Branko

Član broj: 319633
Poruke: 1
*.mts.telekom.rs.



+40 Profil

icon Re: Izgradnja Južnog toka kroz Srbiju07.12.2013. u 14:05 - pre 125 meseci
Pročitao sam pažljivo temu i, sem par izuzetka, postovi su u okviru teme.
Ne znam kako vam je promakla prosta ali prava činjenica?
EK se oglasila tek sada, i ako su ugovori o gradnji gasovoda "Južni tok" odavno poznati i potpisani! Šta se to promenilo u međuvremenu?
Desilo se ukrajinskog NE EU (iza kojeg stoji Rusija) i ovo je neka vrsta osvete?
Evropa se zavarava ako misli da sa Rusijom može razgovarati kako se njoj sviđa.
Dovoljno je, kada okuje zima, da Rusija zavrne ventile pa neka EK obezbedi gas stanovništvu iz alternativnih izvora ili svojih normativa!
Mogu ih posavetovati da se obavezno konsultuju sa uvažnim gospodinom Vasom Stajićem, ali obavezno.

 
+1

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Izgradnja Južnog toka kroz Srbiju07.12.2013. u 14:42 - pre 125 meseci
Citat:
vladd

Umesto da budemo srecni misevi koji su (nicim izazvano, sa misje strane)dobili protok mleka za vecu kolicinu sira...i da pazljivo, skruseno i skromno, nekome kazemo hvala
I Eu i Rusiji...bar po dvaput...za ostale... prema zaslugama

Da JE samo to u pitanju, pa ni po jada, ovako biće sam skočio sam se ubio...
...no, o tom po tom.
 
+1

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7169 Profil

icon Re: Izgradnja Južnog toka kroz Srbiju07.12.2013. u 15:44 - pre 125 meseci
Citat:
R.Branko:
Pročitao sam pažljivo temu i, sem par izuzetka, postovi su u okviru teme.
Ne znam kako vam je promakla prosta ali prava činjenica?
EK se oglasila tek sada, i ako su ugovori o gradnji gasovoda "Južni tok" odavno poznati i potpisani! Šta se to promenilo u međuvremenu?
Desilo se ukrajinskog NE EU (iza kojeg stoji Rusija) i ovo je neka vrsta osvete?
Evropa se zavarava ako misli da sa Rusijom može razgovarati kako se njoj sviđa.
Dovoljno je, kada okuje zima, da Rusija zavrne ventile pa neka EK obezbedi gas stanovništvu iz alternativnih izvora ili svojih normativa!
Mogu ih posavetovati da se obavezno konsultuju sa uvažnim gospodinom Vasom Stajićem, ali obavezno.


Err, EK se oglasila povodom Gazprom monopola u septembru 2012, da ponovimo:

http://www.nytimes.com/2012/09...o-gazprom-trade-practices.html

Dalje, takodje je naveden spisak kazni koje je EK izrekla do sada kartelima, gde su mnoge kazne sa 10 cifri u EUR i, izmedju ostalog, ukljucuju i firme iz najjacih evropskih zemalja kao sto su Nemacka, UK i Francuska ili iz ekonomskih supersila kao sto je USA (Intel, Microsoft).

Da ponovimo:

Spisak: http://ec.europa.eu/competition/cartels/what_is_new/news.html

- 1.7 milijarda EUR kazne za Societe Generale/Citigroup/RBS/JPMorgan: http://uk.reuters.com/article/...ank-fine-idUKBRE9B309W20131204
- 1.47 milijarde EUR kazne za Philips/LG/Panasonic (TV kartel): http://www.reuters.com/article...rtel-crt-idUSBRE8B40EK20121205
- 1.4 milijarde $ kazne za Intel: http://www.nytimes.com/2009/05...e.html?pagewanted=all&_r=0
- 1.1 milijarde EUR kazne za E.ON AG i GDF Suez GA: http://europa.eu/rapid/press-release_IP-09-1099_en.htm
- 880 miliona EUR kazne za Sant Gobain: http://www.bloomberg.com/news/...-billion-to-correct-error.html
- 561 miliona EUR kazne za Microsoft: http://www.bbc.co.uk/news/technology-21684329
- 400 miliona EUR kazne za Siemens: http://www.spiegel.de/internat...400-million-fine-a-462199.html
- 112 miliona USD za Audi/Volkswagen: http://www.apnewsarchive.com/1998/EU-Fines-Volkswagen-Audi-$112M/id-589506c4db7d0edce96f5222e311ca89
- 28 miliona EUR kazne za distributere skampa iz severnog mora: http://europa.eu/rapid/press-release_IP-13-1175_en.htm
- 12.6 miliona EUR kazne za Deutsche Telekom: http://www.eubusiness.com/topics/eulaw/deutsche-telekom.02/

Tako da, tesko da se tu EK ponasa specijalno zbog situacije sa Ukrajinom, posto imaju vrlo lep CV i rezultate rada koji su konzistentni.

Kapiram da to ne zvuci lepo nekima kao fina teorija zavere, ali na zalost - cinjenice ukazuju na nesto sasvim drugo: EU je pravno uredjen prostor gde se zloupotrebe monopola kaznjavaju adekvatno.

Citat:

Evropa se zavarava ako misli da sa Rusijom može razgovarati kako se njoj sviđa.


Iz izrecenih, cesto desetocifrenih, kazni koje ukljucuju najjace svetske banke, korporacije i energetske kompanije se vidi nesto sasvim drugo - da EK ima onu stvar i nema obicaj da titra korporacijama vec sprovodi svoje zakone.

I to je pozitivna stvar, za one koji su zbunjeni oko tih stvari.

Sto se vremena tice, to je sasvim normalna stvar. Normalno je da se dokazni materijal skuplja godinama kako se ne bi desilo da slucaj propadne. Nekima je zanimljivije da se pravi show TV program, vodjenje u lisicama i slicne budalastine, a onda slucaj propadne kroz pod. Tako to ne funkcionise sa EK, a o tome mogu da posvedoce ovi iz firmi gore. Svi ti slucajevi su gradjeni godinama, bas zato da ne bi propali.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
+1

Rosental

Član broj: 319454
Poruke: -1
*.adsl.eunet.rs.



+49 Profil

icon Re: Izgradnja Južnog toka kroz Srbiju07.12.2013. u 16:24 - pre 125 meseci
Rusi ce im samo zavrnuti gas.
 
+1

elitemadzone.org :: MadZone :: Izgradnja Južnog toka kroz Srbiju
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

[ Pregleda: 46232 | Odgovora: 247 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.