Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

A sada malo o vlasničkim psima

elitemadzone.org :: MadZone :: A sada malo o vlasničkim psima

Strane: << < .. 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 189502 | Odgovora: 798 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima15.07.2015. u 07:26 - pre 106 meseci
7.scena jel to opet Hilandar gori?
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima12.09.2015. u 21:29 - pre 104 meseci
Jezivo! Sve i jednog bi trebalo uspavati. Volim pse, ali ove pibulove bih sve potepao bez grize savesti. Pre par godina isti takav je moju komsinicu ugrizao za glavu, a cuvala ga i odgojila...iz cista mira pola lica joj odgrizao...

A jos kad vidim ove buzdovane koji ih vodaju ulicama...to nije kucni ljubimac, to je krvolocna zver!

https://www.youtube.com/watch?v=MkiVWKKgHfQ#t=79
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima13.09.2015. u 00:33 - pre 104 meseci
Nikad nisam video uzivo loseg pitbula, ni krvolocnog...

Nije me ostavio ravnodusnim ovaj klip, i ne znam ni ja kako bi postupio u ovakvoj situaciji. Da li bih smeo uopste da pridjem da spasavam onog coveka... mada mislim da bih ih sutirao u kicmu da pokusam da im nekako polomim... ako je to uopste moguce.

Ako vec neko ima pitbulove, ne moze ovako da ih seta bez brnjice...

Nego meni sa ovog klipa najmanje jasan onaj covek sto cerkicu od 7-8 godina drzi tu u blizini, umesto da je uhvati i pobegne glavom bez obzira odatle...
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima23.04.2016. u 18:02 - pre 96 meseci
SAD: Pas izujedao na smrt tek rođenu bebu

San Dijego -- Američki staford težak 44 kilograma na smrt je izujedao tri dana staru bebu koja je s roditeljima bila u krevetu, saopštila je policija u San Dijegu.

http://www.b92.net/info/vesti/...category=78&nav_id=1123615
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima26.04.2016. u 08:48 - pre 96 meseci
Pas rastrgao dete, vlasniku osam godina zatvora

http://www.b92.net/info/vesti/...category=78&nav_id=1124474
 
Odgovor na temu

Sava
Sava Stajic
Beograd

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima26.04.2016. u 09:19 - pre 96 meseci
Svaki vlasnik odgovara i MORA da odgovara za ponašanje svog ljubimca!
Svaki čovek MORA da odgovara za zlostavljanje životinja!
Na Zvezdari na samo 10-ak metara od dečijeg igrališta je postavljena veća količina kreozana u svrhu trovanja pasa. Ono što ne sme da se prenebregne je to da je smrtonosno i za decu!

55 godina zatvora zbog brutalnog zlostavljanja psa!
http://www.zivotinje.rs/vestiStrana.php?id=8597
Moj izabrani lekar je Željko Mitrović!
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima26.04.2016. u 19:22 - pre 96 meseci
Kako pas može da pojede otrov ako je na povocu i uz gazdu?


Decu roditelji nek paze dok su mala i uzimaju svašta u usta (i ja imam dva komada).
PS. osudjujem taj čin postavljanja otrova, da me ne shvatite pogrešno.

Inače, u Nišu, u parku Čair, otvoreno je šetalište za pse.
http://tvzonaplus.rs/psi-u-cairu-samo-u-ogradenom-prostoru/
http://www.juznevesti.com/Drus...setnju-pasa-bez-povoca.sr.html

Lepo to izgleda, a lepše je i meni, jer se zaista smanjio broj pasa puštenih sa povoca koji jurcaju na sve strane.
Opet, ima dosta vlasnika koji i dalje šetaju psa protivno propisima, a park je i dalje prepun vanaGo. Nema šanse da deca odigraju fudbalicu, a da ne ugaze. Odvratno. Ima da mi se telefon usija ovo leto, a komunalna nek se spremi ...

Za one koji nisu iz Niša, park je super, kada je lepo vreme ogroman broj ljudi je tu, naročito roditelja sa decom, starih, voze se bicikle, roleri ... kao da niste u Srbiji, uglavnom lepo pokošeno, uredjeno ... lepota. Jedino vlasnici pasa svojim kršenjem propisa i ignorisanjem potreba ostalih, kvare tu sliku.
Sada imaju svoj prostor i nema nikakvog izgovora ...
https://www.google.rs/search?q...IBygB&biw=1260&bih=683

"Klize" i u Čairu i po celom Nišu na sve strane, po celom gradu, mučno je kad vidiš da je njih x ugazilo u isto vnoGo pa na deset metra razvučeno, valjda noću ljudi ne vide gde gaze ... Strava ...
 
Odgovor na temu

Sava
Sava Stajic
Beograd

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima04.05.2016. u 16:46 - pre 96 meseci
Beogradska park šuma Zvezdara nakon vikenda.

Ne, nisu psi, ovo su neke druge zveri napravile!!!



Moj izabrani lekar je Željko Mitrović!
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima04.05.2016. u 20:11 - pre 96 meseci
O bože!!!
Kakve to veze ima sa temom, psima i njihovim užasnim vlasnicima, i njihovim sranjeem kojem smo izloženi?


Otvori temu o bacanju djubreta, podržaću te jer je veliki problem u pitanju, ali ne i tema ovog topika.
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
*.dynamic.sbb.rs.



+690 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima04.05.2016. u 21:56 - pre 96 meseci
Savo, jesu li ugasili požar ili Hilandar još gori?
 
Odgovor na temu

madmax-wifi

Član broj: 167175
Poruke: 386



+248 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima05.05.2016. u 06:56 - pre 96 meseci
 
Odgovor na temu

Sava
Sava Stajic
Beograd

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima05.05.2016. u 08:04 - pre 96 meseci
Za one koji nisu razumeli moj post objasniću detaljnije.

Svi koji su živeli bar 3 meseca u Beogradu znaju gde je, šta znači i šta se nalazi u Park šumi Zvezdara kako se zvanično zove i koja je od nacionalnog značaja i pod zaštitom je države. U toj šumi nalazi se veliki i jedinstven dečiji vrtić za koji kažu da je najlepši u Evropi. E pa na prvoj fotografiji se vidi klupa koja je u srcu dečijeg vrtića!!! Mesto sa kojeg je slikano je na samom početku platoa za igru dece (iza leđa fotografa), a levo od klupe na uzvišenju počinje asfaltirani i u bojama išpartan teren na koji se izvode deca i organizuje dečija olimpijada.
Tu na istom mestu živi i jedan omanji čopor uličnih pasa koji je ostatak većeg pobijenog trovanjem ili na drugi način. Tu dnevno prođe i više desetina vlasničkih pasa i nigde ne možete da vidite pseći izmet , jedino ljudski izbljuvak! Nema šanse da ugazite u nešto nepredviđeno, odnosno šansa je minimalna. Ista, često i mnogo gora slika je posle svakog vikenda kada ga posete "izletnici ljubitelji prirode"! Klupe su spaljivanje za roštiljijadu, što je najgore i jedna dečija igračka od drvrta (lokomotiva). Gradska čistoća ne čisti šumu već je održava Zelenilo Beograd, a ovo sa slike će verovatno da pokupe radnice vrtića, nema ko drugi. To sam želeo da pokažem i objasnim.

@madmax-wifi
To vam je pit bul, opasan za druge pse, po pravili ne i za ljude.
Moj izabrani lekar je Željko Mitrović!
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima05.05.2016. u 08:28 - pre 96 meseci
@Sava - u park sumi psi imaju mnogo veci prostor da vrse nuzdu tako da su govanca distribuirana ;), ili mozda mislis da ljudi skupljaju govanca po sumi, ali ne po trotoarima?
Trenutno sam lociran bas na Zvezdari izmedju Bulevara i Zicke, ne postoji 10m trotoara koji nije ukenjan i to je ono sto meni smeta najvise u vezi LJUDI koji drze pse u Beogradu, psi u celom svetu moraju da obave svoje fizioloske potrebe, i ne verujem da postoji velika razlika izmedju pasa u recimo Holandiji i Srbiji, tako da je problem u ljudima koji drze pse...

Kad nesto zasmrdi u kuci, najpre pregledamo sve cipele da nije netko od dece stao gde ne treba...

Sto se tice velikih agresivnih pasa, ja u prvih 35 godina zivota nisam imao nekih problema sa njima, par puta su me ugrizli dzuksovi kad sam bio dete, ali daleko od toga da sam ikad bio nesto ugrozen, vise me je bolela vakcina posle nego sam ujed, ali potpuno je jasno da treba samo jednom da naletis na neku zver koja ce da te osakati pa cak mozda i ubije, tako da sam apsolutno za to - da ako imas takvog psa - treba da ga vodis napolje sa brnjicom. Naravno izfrustrirani likovi koji drze takve zveri, drze ih da bi plasili druge ljude, tako da brnjica ubija sustinu posedovanja takvog psa ;)

 
Odgovor na temu

Sava
Sava Stajic
Beograd

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima05.05.2016. u 09:49 - pre 96 meseci
Ne samo tebi već i meni to smeta itekako! Više puta sam i sam ugazio. Pisao sam o tome dosta puta ovde, nije problem u psima već u (ne)vaspitanju vlasnika. Nažalost ima ih poprilično.
Isto važi i za ljude.
Pogledaj samo parkiće i gomilu kesica od Smokija i slično. To je isti tip (ne)vaspitanja samo se ovome gleda kroz prste.
Brojni su dečiji rođendani na Zvezdari iza kojih ostaje gomila đubreta. Pamtim jedan sa mnogo dece i ljudi, a sutradan kada sam prošao nije bilo ni jednog jedinog papirića! Svaka ima čast, to je kultura! Deca su imala šta da nauče.

Brnjica kako je zoveš, korpa, košara nije obavezna u Beogradu. Povodac jeste osim na posebno obeleženim mestima. Korpa ima i dobrih i loših strana. Dobru znamo, a loša je ako drugi pas napadne takvog ovaj ne može da se brani pa nastrada.

Naravno da je problem iskomplesiranosti vlasnika nekih rasa veliki problem. Ja pamtim prvog vlasnika bul terijera (bul, ne pit) kod nas i kako ga je i zašto doneo. Ako si primetio najagresivnije pse po pravilu šetaju devojke koje nemaju ni fizičke snage ni potreban autoritet da obuzdaju takve pse. To je već sasvim drugi, ali prisutan problem.

Moj izabrani lekar je Željko Mitrović!
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima05.05.2016. u 10:09 - pre 96 meseci
Vidi - uvek je problem u ljudima, sa psima ili bez pasa, kod nas generalno ne postoji kultura zivota u gradu - civilizaciji, odnosno postovanja zajednickog zivotnog prostora, tako da lomimo decija igralista, bacamo smece po ulici, parkiramo se na trotoar, ne kupimo pseca govanca itd.

Ali ova tema je vezana za pse i njihove vlasnike, tako da je glupo da pricamo o recimo divljanju u saobracaju, ili zivotu u soliteru...

Zasto i kako postoji potreba za agresivnim psima - mozda je najbolje da psihologija objasni, neko verovatno ima i objektivne razloge, ali koliko sam ja video, vecina ima neke zesce probleme koje pokusava da kompenzije sa posedovanjem opasnih pasa. E sad - meni ako postoji opasnost po trece lice (a po definiciji - opasan pas jeste opasan ;) ), stvar treba da se regulise i ja sam za to da se nosi korpa i pas vodi na povodcu, napad od strane drugog psa nije dovoljan razlog da se drugi ljudi izlazu opasnosti...

Sa druge strane - ne mozemo pravdati vlasnike pasa - koji ne kupe govanca sa trotoara, sa ponasanjem ne-vlasnika-pasa koji ostavljaju djubre po ulici, a da ponovim - tema su upravo psi i njihovi vlasnici i njihov nekorektan odnos prema sugradjanima...

 
Odgovor na temu

Sava
Sava Stajic
Beograd

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima05.05.2016. u 10:16 - pre 96 meseci
Ma da, sve si u pravu što si napisao. Potencirao sam da se radi o istom tipu ljudi, čista analogija! Oni koji su nekulturni takvi su bez obzira da li imaju ili nemaju psa.
Moj izabrani lekar je Željko Mitrović!
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima05.05.2016. u 12:11 - pre 96 meseci
Citat:
Sava:Brnjica kako je zoveš, korpa, košara nije obavezna u Beogradu. Povodac jeste osim na posebno obeleženim mestima. Korpa ima i dobrih i loših strana. Dobru znamo, a loša je ako drugi pas napadne takvog ovaj ne može da se brani pa nastrada.

Ja koliko znam iz iskustva, u Beogradu ništa nije obavezno. Kad hodaš po trotoaru a posebno po travi, samo pažljivo i prati svaki korak. Psima ne trebaju ni korpa ni povodac jer neće oni. Ako slučajno i hoće, to je zato što ti se malo dete uplašilo a trebalo je sa 2 godine da nauči da ne sme da pokazuje strah od psa koji dotrči i reži. Mokrenje u liftu se podrazumeva kao legitiman način zadovoljavanja fiziološke potrebe. I ako tvoj pas nekom detetu probuši loptu, to je zabavno i treba da se smeješ i ne nadoknadiš štetu. I naravno, psa je poželjno držati na terasi da komšije i prolaznici uživaju u noćnom lavežu a ne samo vlasnik.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

Sava
Sava Stajic
Beograd

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima05.05.2016. u 16:05 - pre 96 meseci
Nemam pojma kakva su tvoja iskustva u Beogradu, ja sam pisao o propisima i to ko zna koji već put. Propisi o tome su podzakonska akta i razlikuju od opštine do tako da ni sve beogradseke opštine nemaju istovetna rešenja pa je primera radi u nekima dozvoljeno držanje papkara i pernate živine u drugima nije. Po tom propisu (Pravilnik o držanju bla, bla...) korpa za psa nije propisana niti obavezna.
Ono što je sasvim sigurno to je da su većina vlasnika pasa korektni držaoci životinja.
Moj izabrani lekar je Željko Mitrović!
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima05.05.2016. u 16:40 - pre 96 meseci
Citat:
Sava:
Ono što je sasvim sigurno to je da su većina vlasnika pasa korektni držaoci životinja.

Lepa sala.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16346



+2921 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima05.05.2016. u 16:48 - pre 96 meseci
Citat:
Sava:
Ono što je sasvim sigurno to je da su većina vlasnika pasa korektni držaoci životinja.

Odkud znas?

btw,
ono djubre iza ljudi, drugi ljudi pociste, zanima me ko cisti iza zivotinja?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: A sada malo o vlasničkim psima

Strane: << < .. 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 189502 | Odgovora: 798 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.