Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Volkswagen CC dizel ili benzin

elitemadzone.org :: AutoZone :: Volkswagen CC dizel ili benzin

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 18895 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

avaricon85
davorin peric
banja luka

Član broj: 320539
Poruke: 3
*.teol.net.



Profil

icon Volkswagen CC dizel ili benzin17.01.2014. u 17:23 - pre 124 meseci
Planiram da kupim Volkswagen CC novo auto. Sad sam u velikoj dilemi sta uzeti da li benzin ili dizel. Posto jedni govore bolje dizel, drugi bolje benzin jeftiniji odrzavati jeftinija registracija itd.
Tako da se ja sad ne mogu odluciti, jako bi mi dobro dosla misljenja drugih.
1. Godisnje prelazim izmedju 20000-30000 km
2. Tehnicki podaci koji ja mislim da su bitini (oprema je ista u oba)
Dizel 2.0 TDI BMT : DSG 6
140 konjskih snaga
Potrosnja: grad (6,5), kombinovano (4,7), otvoreno ( 4.3)
Ubrzanje 0-100km 9,8s
Cijena 30 000euro


Benzin 1.4 TSI BMT : DSG 7
160 konjskih snaga
Potrosnja : grad (8,3) kombinovano (6,3), otvoreno (5,2)
Ubrzanje 0-100km 8,5 s

Cijena 27,500 euro

I da ovo sam odlucio definitivno uzeti, pa ne bi da bude komentara da za te pare se moze nesto drugo uzeti

 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Volkswagen CC dizel ili benzin17.01.2014. u 18:03 - pre 124 meseci
Otkud ideja da je 1.4 tsi jeftinije održavati?
Taj motor ima kompresor + turbinu i direktno ubrizgavanje benzina sa pumpom visokog pritiska od oko 100 bari... veoma je komplikovan a tu je i suvi dsg...
Vise je puta pisano o njemu da ne ponavljamo sad... Ako želiš da čitaš o tome ukucaj u google "1.4 tsi engine fault" pa ćeš vjerovatno naći desetine hiljada ljudi koji se žale...
Možda ćeš pomisliti "šta me briga kad sam u garanciji" ali tako mnogi griješe kad je vw u pitanju...

Bolji je tdi.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Volkswagen CC dizel ili benzin17.01.2014. u 18:37 - pre 124 meseci
Ako se u google ukuca "XXXX engine fault" kod bilo kog proizvodjaca dobice se na hiljade linkova kao sto je na primer ovaj

https://www.google.com/#q=toyota+engine+fault&safe=off


Broj linkova na kojima se iskazuje problem srazmeran je broju prodatih primeraka odredjenog proizvodjaca i prakticno je nemoguce na takav nacin nesto zakljuciti o kvalitetu nekog automobila.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8357
*.dynamic.sbb.rs.



+1344 Profil

icon Re: Volkswagen CC dizel ili benzin17.01.2014. u 19:44 - pre 124 meseci
1.8TSI je bolji i prefinjeniji motor od oba pomenuta.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.cust.tele2.at.



+583 Profil

icon Re: Volkswagen CC dizel ili benzin17.01.2014. u 20:22 - pre 124 meseci
Problem kod 1.8 je suvi DSG7. Od 1.4 TSI je najpouzdaniji onaj od 122KS. U ovom slucaju, ja bih odabrao 2.0 TDI DSG6.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8357
*.dynamic.sbb.rs.



+1344 Profil

icon Re: Volkswagen CC dizel ili benzin17.01.2014. u 21:06 - pre 124 meseci
A zašto uopšte DSG?

Lično, taj auto bih uzeo isključivo u verziji 2,0TSI sa manuelnim menjačem.

 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Volkswagen CC dizel ili benzin18.01.2014. u 11:12 - pre 124 meseci
Citat:
Zarko Silic:
Ako se u google ukuca "XXXX engine fault" kod bilo kog proizvodjaca dobice se na hiljade linkova kao sto je na primer ovaj

https://www.google.com/#q=toyota+engine+fault&safe=off


Broj linkova na kojima se iskazuje problem srazmeran je broju prodatih primeraka odredjenog proizvodjaca i prakticno je nemoguce na takav nacin nesto zakljuciti o kvalitetu nekog automobila.


Ja uopšte ne vidim problem... rekao sam ako hoće da čita o mnogobrojnim problemima sa tim veoma komplikovanim motorom i na šta se sve ljudi žale onda je to način...
Ne vidim kakve veze imaju drugi proizvođači sa ovom vrlo konkretnom temom...

U svakom slučaju, iz samih problema o kojima se čita može se itekako zaključiti o kvalitetu nekog automobila... broj linkova naravno nije srazmjeran broju prodatih primjeraka...
Naravno, nije isto ukucati "toyota engine fault" i "1.4 tsi engine fault"...
Motor 1.4 tsi je prodat u stotinama miliona puta manjem broju primjeraka u odnosu na sve toyote do sad prodate...
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Volkswagen CC dizel ili benzin18.01.2014. u 11:23 - pre 124 meseci
Citat:
Nocni: Motor 1.4 tsi je prodat u stotinama miliona puta manjem broju primjeraka u odnosu na sve toyote do sad prodate...


Gde je prodat?

Na kojem govornom podruciju?

Cije govorno podrucije koristis kada pretrazujes na Googlu?

Na stotine stranica ima i jednih i drugih sa neizmerno mnogo gresaka.


Najmanje ima onih koji su polako vec u iscezavanju na "ovonaskom govornom podruciju", poput na primer Mitsubichia, Subarua, i slicnih, ali je to i razumljivo zasto. Njihovih auta nema ni na putevima.


P.S.
Savremeni i snazni motor novije generacije koji nije komplikovan, ne postoji.



[Ovu poruku je menjao Zarko Silic dana 18.01.2014. u 12:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Volkswagen CC dizel ili benzin18.01.2014. u 11:25 - pre 124 meseci
CC ima verziju V6, 3.6 litara:)

Pitanje je da li je 1.4tsi skup za odrzavanje(u odnosu na parnjake dizele i vece benzince, kod VW-a), posto su odustalli od superpunjaca kao SKUPOG i slozenog za odrzavanje za taj motor.

Citat:
The engine, both turbocharged and supercharged, is said to be too complex and too expensive for Volkswagen to continue making.


http://www.caradvice.com.au/99...arger-to-be-phased-out-report/
http://www.thetruthaboutcars.c...01/who-killed-the-twincharger/

Svakako, dilema treba da se krece izmedju benzinaca 1.8 i 2.0, ili dizel 2.0..ipak je to veliki i luksuzan auto, od viska snage i solidne kubikaze se mogu ocekivati i nesto manje potrosnje(u ovim koncepcijama, ako je bitno, uopste), laksa voznja na nizim obrtajima.

Takodje, smatram da je bolji manuelni menjac, ako je moguca opcija manuelnog menjaca, bar dok DSG ne bude trajno stabilan i robustan u eksploataciji.


 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Volkswagen CC dizel ili benzin18.01.2014. u 11:28 - pre 124 meseci
Za DSG menjac vazi isto pravilo kao i za ostale automatske menjace. Ne treba kupovati polovnjak sa nepoznatom kilometrazom i sa automatskim menjacem ako se cena ne koriguje toliko da se isplati.

Pre par dana sam radio jedan CC sa DSG menjacem i na satu 160.000 km (nije 1. vlasnik) km na kome se nisu uocavali tragovi potrosenosti.

Medjutim, svakako je 250.000 km znacajna cifra za automatski menjac.

Inace, CC je posle Audia A4, automobil koji se najcesce srece u ovim nasim krajevima, kada su u pitanju automobilio sa mljadjim stazom i vrlo je popularan. Voze ga i mladi i stari.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Volkswagen CC dizel ili benzin18.01.2014. u 11:37 - pre 124 meseci
Nisi shvatio šta sam htio da kažem...
Ako napišeš "toyota engine fault" to se odnosi na sve toyote ikada prodate u zadnjih 60 godina...
Ako napišeš "1.4 TSI engine fault" to se odnosi samo na ovaj motor i na nijedan drugi.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Volkswagen CC dizel ili benzin18.01.2014. u 11:42 - pre 124 meseci
Shvatio sam. Hteo si da kazes da sam napravio neravnopravno poredjenje.

Mogao sam da napisem i nesto drugo:

na primer "TDI 20 CR problem", ili na primer "Toyota pedal problem", i jos masu drugih problema i sta? Nista pametno se ne moze zakljuciti?

Buljis u tekstove koje pisu klinci i mislis da nesto saznas?! Nema sanse. I sam znas kavih sve gluposti mozes nacitati.


Koliko sam ja shvatio Davor namerava kupiti nov automobil tako da pricu o potencijalnim, eksploatacionim problemima DSG-a ne treba ni spominjati
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Volkswagen CC dizel ili benzin18.01.2014. u 11:44 - pre 124 meseci
Pa ja se sad ni sa ovim ne bih slozio

Posto
Citat:
There’s been a few different versions of the 1.4TSI over the years
...

Ali i bez citata znamo da postoji nekoliko verzija 1.4TSI, cak poprilicno razlicitih, sa naravno razlicitim problemima.

Ako bi se po problemima gledalo...pa jos Vw..mislim da su dizel verzije, sa manuellnim menjacem, nesto podnosljivije.

Moje misljenje i utisak, u sustini bih voleo da imam i neki argument, za ili protiv, cisto za diskusiju..

Posto je VW, previse nisko na mojoj rang listi razmatranja, kao vozilo uopste..u nekoj buducnosti..
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Volkswagen CC dizel ili benzin18.01.2014. u 12:21 - pre 124 meseci
Koliko kostaju redovni servisi za benzince,a koliko za dizelase i koliki su servisni intervali ?

Koliko kosta odrzavanje DSG menjaca - razlika izmedju "suvog" i "onog sa uljem" ?

 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Volkswagen CC dizel ili benzin18.01.2014. u 13:20 - pre 124 meseci
Ako gledate isplativost, prvo proverite koliko neko kod nas trosi sa tim modelima - to sto napise proizvodjac moze i za nemacke uslove da se kaci macku o rep, a za nase puteve pogotovu.
Znaci, oba ce trositi vise od "procene", i razlika nece biti ista kao i kada se ove brojke koriste.

Samim tim, pitanje je na koliko godina se gleda isplativost. Ja sam skoro merkao da li CC benzinac ili dizelas samo po potrosnji, doduse za manju kilometrazu. Dizelas nije bio nikako isplativ, jer samo na gorivo dok se ustedi, prodje 10 godina, a daje se veci novac unapred.
Jedino sto sam ja poredio modele sa slicnim KS, a ne secam se da li su to bili ovoliko razliciti modeli.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Volkswagen CC dizel ili benzin18.01.2014. u 13:30 - pre 124 meseci
Nebi ja baš rekao da ti je računica dobra i da treba 10 godina da prođe da bi dizel bio isplativiji...

Kao što se vidi u prvom postu, razlika izeđu ova 2 modela je 2.500 €...
Čak i ako ništa ne računamo, taj 2.0 tdi će se posle 4-5-6 godina prodati lakše i nekoliko hiljdada skuplje nego tsi, odnosno razlika u vrijednosti vozila biće veća nego na startu ...
 
Odgovor na temu

avaricon85
davorin peric
banja luka

Član broj: 320539
Poruke: 3
*.teol.net.



Profil

icon Re: Volkswagen CC dizel ili benzin18.01.2014. u 13:38 - pre 124 meseci
da ja dodam jos nesto, posto mnogi pominju motor 1.8 TSI. Tog motora uopste nema u ponudi kod CC.
od benzinski imaju samo dva 1.4TSI i 2.0TSI
a od dizel samo dva : 2.0TDI BMt sa 140 konjski snaga i 2.0 TDI BMT sa 177 konjski snaga ( i oba ova sa 4MOTION)
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Volkswagen CC dizel ili benzin18.01.2014. u 13:58 - pre 124 meseci
Citat:
Nocni:
Nebi ja baš rekao da ti je računica dobra i da treba 10 godina da prođe da bi dizel bio isplativiji...

Kao što se vidi u prvom postu, razlika izeđu ova 2 modela je 2.500 €...
Čak i ako ništa ne računamo, taj 2.0 tdi će se posle 4-5-6 godina prodati lakše i nekoliko hiljdada skuplje nego tsi, odnosno razlika u vrijednosti vozila biće veća nego na startu ...

Nije bila racunica za ova dva modela, vec za neke druge, razlika u ceni je bila prilicno veca.

1.6 i 1.8 TSI je bio u ponudi, bar mi se cini, samo ga trenutno nema? Kad sam ja gledao, bilo je mnogo vise modela. Moguce je da je TSI bio na popustu tada.

Naspram nasih zvanicnih cena, ove iz Banja Luke su odlicne:
http://www.volkswagen.rs/files...k_volkswagen_cc_01_01_2014.pdf
10% razlike. Mada i kod sigurno mogu da se spuste toliko, ne znam da li su ove kod njih zvanicne ili izboxovane?
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: Volkswagen CC dizel ili benzin18.01.2014. u 14:20 - pre 124 meseci
@Dexic

Poredjenje si svesno/nesvesno izfavorizovao u korist benzinca jer razlika u list price ne bi trebalo biti veca od 2-3k eur za istu opremu i slicnu snagu. E sad, sta ce biti finansijski isplativije zavisi od par faktora od kojih najvecu tezinu nose Km/god, cena goriva i dazbine koje klepa drzava. Ne znam kakva je situacija u Republici Srpskoj, ali na primer ovde u DE je benzin 98 oktana zadnje 3 godine konstantno 20-25 centi skuplji od dizela. Pri godisnjoj kilometrazi od 30k Km i potrosnji dizelasa od ca 2l manje na 100Km lako se istopi razlika u list price + sto se posle 3-5 godina taj dizelas lakse proda i ne retko zadrzi razliku u ceni u svoju korist. Za nove automobile su dazbine i tako i tako zanemarljive tako da jedino sto preostaje je servisiranje gde ne verujem da postoji znacajna razlika.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Volkswagen CC dizel ili benzin18.01.2014. u 16:08 - pre 124 meseci
Nije ista situacija bila kao u ovoj temi. Mislim da je razlika bila (izmedju konkretnih modela koje sam gledao) >5000EUR (gledao sam da dizelas ima najmanje istu KS kao benzinac). Plus je manja kilometraza.
Na tvom primeru, 20c*5L=1EUR za razliku u ceni, + 2L*1.5EUR za manju potrosnju = 4EUR na 100km. To je 400EUR na 10.000km. Treba znaci 12 godina da se sa 10.000km godisnje ustedi ~5000EUR, ili 6 sa 20.000km, 4 na 30.000km.
U slucaju razliku cena iz teme (2500EUR) 2 godine samo.

E sad, posto sam ja gledao jos kad je izasao CC, siguran sam da nisu ova dva modela bila u pitanju. Sigurno je dizelas bio jace KS, jer sam namerno trazio da ima min. istu snagu motora. Znaci i veca je potrosnja dizelasa naspram ovog.

Ali najbolje je da nadje ko ima te modele i vidi konkretnu potrosnju. Manje od 2L je razlika po spec. a mislim da kod nas moze biti i mnogo veca i mnogo manja, u svakom slucaju nece vaziti gornja racunica.

EDIT: Gde je to razlika cak 20-25centi?
http://www.amss.org.rs/?option...ticle&id=151&Itemid=95
Nemacka, razlika 14centi. Hrvatska 5centi. Austrija 15 naspram 98, a ista kao 95. Bosna - 2.5centi. Bugarska - 5 centi vise od 98, 3 manje od 95. U Engleskoj i Svajcarskoj je cak skuplji dizel primetno.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Volkswagen CC dizel ili benzin

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 18895 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.