Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako se nasa policija nije ovoga setila

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kako se nasa policija nije ovoga setila

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9221 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Kako se nasa policija nije ovoga setila20.01.2014. u 11:43 - pre 123 meseci
Ne vidim kako jedna loša procena može imati veze sa ovim slučajem. Ovo je uobičajena radnja, poput one kad hapse korisnike prostitutki. Možda je akcija totalni debilizam al oni lupaju recke u statistici i svi dobijaju.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Kako se nasa policija nije ovoga setila20.01.2014. u 11:46 - pre 123 meseci
Ovoj debeloj crnkinji treba posebno staviti na teret krivicno delo za zlostavljanje automobila
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Kako se nasa policija nije ovoga setila20.01.2014. u 11:52 - pre 123 meseci
Citat:
jnk:
Ne vidim kako jedna loša procena može imati veze sa ovim slučajem. Ovo je uobičajena radnja, poput one kad hapse korisnike prostitutki. Možda je akcija totalni debilizam al oni lupaju recke u statistici i svi dobijaju.

Običan čovek verovatno neće zavući nekome ruku u torbu i ukrasti novčanik, ali je vrlo velika verovatnoća da će podići novčanik koji pronađe na ulici. Da li ga to čini lopovom?
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
..70:fffe:1:224:7eff:fe0a:d144

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Kako se nasa policija nije ovoga setila20.01.2014. u 11:52 - pre 123 meseci
Entrapment je, kada te policajac aktivno nagovara, da uradis nesto ilegalno.

Znaci, otkljucana vrata, otvorena, novcanik koji viri iz dzepa, kutija od TVa na terasi i sl, je sasvim legalno, i ako neko udje/krade, kriv je.

Sasvim druga prica bi bila, kad bi policajac aktivno rekao ovoj "ajde uzmi auto, vredi dosta, nece ove jos da se vrate, niko nece da te uhvati".
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.hsi.kabelbw.de.



+7169 Profil

icon Re: Kako se nasa policija nije ovoga setila20.01.2014. u 11:58 - pre 123 meseci
Citat:
jnk: Ne vidim kako jedna loša procena može imati veze sa ovim slučajem. Ovo je uobičajena radnja, poput one kad hapse korisnike prostitutki.


Akcija je losa zato sto davanje moci policiji da se igra podstrekivanja na kriminal otvara mogucnosti za ogromne zloupotrebe.

Zbog toga je tako nesto nelegalno.

Nelegalno je i u USA ali zbog specificnosti pravnog sistema postoje rupe koje organi vlasti, ocigledno, koriste.

Citat:

Možda je akcija totalni debilizam al oni lupaju recke u statistici i svi dobijaju.


Ali lupanjem recki u statistici dobijaju samo PowerPoint sluzbenici - ne "svi". Koliko je tako nesto objektivno vredno za drustvo je stvar o kojoj se moze diskutovati.

Medjutim, posledice takvih akcija u smislu moci koju policija dobija su mnogo dublje i losije za drustvo, zato sto otvaraju nove mogucnosti za korupciju.

Na duze staze, to je daleko veca steta za drustvo od dodatnih recki u nekoj Excel tabeli.

Problem je sto sve i da imas najbolju i najsavesniju policiju uvek ces imati neki % korumpiranih. Propisi koji tim ljudima omogucavaju da dodatno ucenjuju svet su losi zato sto su velike sanse da ce ta novo dobijena moc biti iskoriscena bas od strane najgorih.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Kako se nasa policija nije ovoga setila20.01.2014. u 12:06 - pre 123 meseci
Ko bi rekao da će u zamku da se upeca ovakva svinja...

Devedesetih godina je policija u Budimpešti nešto slično radila samo manje sofisticirano...
Ostavljali su automobile (obicno mercedes 124) na mračnim i zgodnim parkinzima... Bile su im otkačene komande za otvaranje prozora i poluge za otvaranje vrata tako da kad lopov udje i zatvori se oni polako priđu sa kamerom da snime video materijal...
Čak je bila i anegdota izjava jednog lopova tu iz BG-a koji je išao za Budimpeštu... kaže "ja držim jednu nogu napolje dok ne upali pa tek kad krenem zatvaram vrata"

Što se tiče amera, ima kod njih četvrti gdje ni policija ne smije da dođe ni po danu ako nije u nekom većem broju...
 
Odgovor na temu

mozdasamjaamozdainisam

Član broj: 274672
Poruke: 341
*.static.chello.nl.



+191 Profil

icon Re: Kako se nasa policija nije ovoga setila20.01.2014. u 12:07 - pre 123 meseci
Citat:
ventura:
Običan čovek verovatno neće zavući nekome ruku u torbu i ukrasti novčanik, ali je vrlo velika verovatnoća da će podići novčanik koji pronađe na ulici. Da li ga to čini lopovom?


Ako uzme vrednosti iz novcanika (pare, kartice i slicno) a zatim baci novcanih u reku - da onda jeste lopov.
Ako uzme novcanik i preda ga policiji bez preturanja po istom onda nije. Sta tu nije jasno?


@Ivan:
a kako to policija podstice na kriminal ovom akcijom?

Ne znam kakav je zakon u USA; u Holandiji postoji zakonska razlika kada su u pitanju ovakve stvari. Na primer ako ne zakljucas ulazna vrata od kuce / stana (ili ostavis otvoren prozor kojem je lako moguce prici i uci kroz isti), te budes opljackan i lopov uhvacen, onda ce lopov biti kaznjen sa mnogo blazom kaznom, negoli da je on kalauzom razvalio zakljucana vrata.

Isto vazi i za automobil recimo. Ukoliko vlasnik nije preduzeo mere neovlascenog koriscenja vozilom (kljuc izvadio iz kola, zakljucao kola i slicno) - onda je blaza kazna za lopova.

Edit: gledao sam ove i slicne emisije (iz USA). Desavalo se da neko od (potencijalnih) lopova udje u kola, ali se predomisli i ni ne dira kljuc / ne pali i ne pomera kola. Njega panduri ne diraju uopste.
Anyway, ja i dalje ne vidim u kom smislu policija podstice na lopovluk ovde? Budimo realni, neko ko _nije_ lopov, nece ni pomisliti da udje u ta kola, a kamoli 'samo da ih malo preparkira, a mozda ih i opere za vlasnika, onako dzabaleska kad je vec tu' :)
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Kako se nasa policija nije ovoga setila20.01.2014. u 12:17 - pre 123 meseci
Citat:
Isto tako i automobil parkiran na ulici, zaključan, nije isto što i automobil napušten na sred ulice sa širom otvorenim vratima i ključevima u bravi.


Malo sam nesrecno okacio bas ovaj klip sa otkljucanim automobilom. Sustina je ponasati se prema mamac automobilu kao prema svakom drugom automobilu, parkirati ga normalno na predvidjeno parking mesto, zakljucati, i pratiti sta se desava. Za ovakve automobile bi idealno bilo da im se stave strane tablice jer se dosta kradu automobila stranih drzavljana, ili auto drugog registracionog podrucja, u Beogradu recimo UE table, u Subotici, NI table, idealno neki Megan ili Passat.
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: Kako se nasa policija nije ovoga setila20.01.2014. u 13:08 - pre 123 meseci
Citat:
ventura:
Citat:
jnk:
Ne vidim kako jedna loša procena može imati veze sa ovim slučajem. Ovo je uobičajena radnja, poput one kad hapse korisnike prostitutki. Možda je akcija totalni debilizam al oni lupaju recke u statistici i svi dobijaju.

Običan čovek verovatno neće zavući nekome ruku u torbu i ukrasti novčanik, ali je vrlo velika verovatnoća da će podići novčanik koji pronađe na ulici. Da li ga to čini lopovom?


uzeti nesto sa javnog mjesta nije kradja, uzeti nesto nekome iz dzepa jeste kradja (recimo mogli bi da postave zamku tako sto bi policajac u civilu isao sa novcanikom koji napola viri iz dzepa), inace to sto nosis novcanik tako nije podstrekivanje na kradju, bilo bi podstrekivanje kada bi nekome rekao "e ajde ukradi mi novcanik" ili slicno

takodje uzimanje i koriscenje droge nije nelegalno, prodavanje droge jeste i za to bi isto mogla da se napravi zamka




 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Kako se nasa policija nije ovoga setila20.01.2014. u 13:27 - pre 123 meseci
Citat:
Nocni:
Ko bi rekao da će u zamku da se upeca ovakva svinja...


I to kakava. Da je kojim slucajem usla u obor, sve bi svinje pocvenele od stida.


Citat:
mozdasamjaamozdainisam:a mozda ih i opere za vlasnika, onako dzabaleska kad je vec tu'


Kako to mislis?
Pa ova debela crnkinja samostalno bez asistenta ne moze da obrise ni sopstvenu guzicu.
 
Odgovor na temu

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Član broj: 7761
Poruke: 3860
adsl-93-155.teol.net.



+333 Profil

icon Re: Kako se nasa policija nije ovoga setila20.01.2014. u 15:11 - pre 123 meseci
Koliko me sjecanje sluzi kod nas je zabranjeno ostaviti nezakljucana kola.
Ako bi policija to uradila, napravila bi prekrsaj, a pitanje je da li se
cinjenjem prekrsaja mogu proizvesti pravno valjani dokazi.

I da, ova zena je posebno kriva. Aj sto je ukrala automobil, nego je i crnkinja, pa jos i ne odgovara estetskim
kriterijumima. Mislim
Dovoljno je ono prvo.
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Kako se nasa policija nije ovoga setila20.01.2014. u 15:18 - pre 123 meseci
Citat:
Nocni:

Čak je bila i anegdota izjava jednog lopova tu iz BG-a koji je išao za Budimpeštu... kaže "ja držim jednu nogu napolje dok ne upali pa tek kad krenem zatvaram vrata" :-)




hahahaha kakav kralj :-)
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.cust.tele2.at.



+583 Profil

icon Re: Kako se nasa policija nije ovoga setila20.01.2014. u 16:45 - pre 123 meseci
Citat:
veselinovic:
Koliko me sjecanje sluzi kod nas je zabranjeno ostaviti nezakljucana kola.

Sa kolegama sam u Sloveniji otisao na pauzu za rucak u jedan trzni centar u Ljubljani ... kolega se parkira, mi se promuvamo, rucamo, i da se vratimo ... kolega ne moze naci kljuc od kola. Dolazimo do auta, obavestenje policije da je zaboravio kljuc u bravi... On sav srecan da je kod njih, pozove patrolu , oni dodju, donesu mu kljuc i kaznu za "mamljenje lopova". Znam da smo kaznu podelili, ali ne secam se kolika je bila.
 
Odgovor na temu

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Kako se nasa policija nije ovoga setila20.01.2014. u 19:02 - pre 123 meseci
Citat:
ventura:
Običan čovek verovatno neće zavući nekome ruku u torbu i ukrasti novčanik, ali je vrlo velika verovatnoća da će podići novčanik koji pronađe na ulici. Da li ga to čini lopovom?


Mnoge stvari mi se ne dopadaju vezano za, na primer, zakonodavstvo Ujedinjenih Arapskih Emirata, a bio si verovatno u Dubaiju, svetlosnim godinama su daleko od okoline što se "normalnosti" tiče... ali mi se ta stvar sviđa jako: pronašao si novčanik na ulici, prisvojio si ga, nisi baš lopov, ali nisi baš ni daleko od lopova. Zašto bi bio?

Našao si nešto što nije tvoje, a samoinicijativno se stavljaš u poziciju vlasnika/korisnika, sa kojim pravom i zbog radi zašto? Mišljenja sam da je to samo pitanje koliko je konkretna u pitanju država visoko ili nisko postavila prečku raji - ako se prečka postavi poprilično visoko, sva je prilika da će neka uslovno rečeno, svakako diskutabilna "normalnost" biti ispoštovana. Našao si nešto, pozovi svedoke/policiju/komunalce/koga god, daj da vidimo o čemu se radi.

Šta to znači, nabasao si na otključan auto sa ključem u bravi i podrazumeva se da treba da uđeš unutra i provozaš se? Šta ako se po okretanju ključa i vozač i automobil razlete u milijardu komadića, ko je onda kriv? Po toj logici, ne možeš da kriviš onoga što je postavio automobil sa eksplozivom unutra - on je uskladištio eksploziv bezbedno...

A sve se nešto razmišljam da se srpskoj policiji samo ovakvim načinima i može uterati disciplina u rad, da ne kažem nešto drugo u nešto drugo: ekipe provokatora. Dug je put do provokacije običnih građana, nego da mi vidimo... prošao sam na crveno u 3 ujutru sa 0.7 promila alkohola u krvi, nikog nisam ugrozio, pa ajde me pusti za 100 EUR? Ma nema napretka dok taj isti policajac ne odgovara i za zloupotrebu službenog položaja + kao da je sam cirke prošao na crveno... nema.

Pozdrav.


[Ovu poruku je menjao Hank dana 20.01.2014. u 21:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Kako se nasa policija nije ovoga setila22.01.2014. u 18:31 - pre 123 meseci
Bas me zanima da li ima kriminalni dosije za slicne radnje,ako ima,bilo bi mi jasnije nego da ga nema.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kako se nasa policija nije ovoga setila

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9221 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.