Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako da proverim grejac na ves masini ? ( obod )

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: kako da proverim grejac na ves masini ? ( obod )

[ Pregleda: 10285 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 787
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon kako da proverim grejac na ves masini ? ( obod )01.02.2014. u 09:57 - pre 124 meseci
Do grejaca dolazi struja ,tj svetli lampica na jednoj buksni .
Drugu buksnu ( o ) sam kasnije izvukao i proverio probnom lampicom i ne svetli ? ( istovremeno faza na drugoj buksni svetli )
Da li to znaci da je grejac crkao ?
Hvala
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: kako da proverim grejac na ves masini ? ( obod )01.02.2014. u 10:01 - pre 124 meseci

Da. Negde je u prekidu.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 787
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: kako da proverim grejac na ves masini ? ( obod )01.02.2014. u 10:14 - pre 124 meseci
Hvala . . .
mozda neko zna kako se menja ?
Pretpostavljam da je ovaj srednji shraf u pitanju , samo me zanima da li priliko postavljanja novog moram necim da premazem mesto gde grejac ulazi i naleze na lim kako bi bolje dihtovalo ?
http://imageshack.com/a/img30/488/t6co.JPG
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: kako da proverim grejac na ves masini ? ( obod )01.02.2014. u 10:21 - pre 124 meseci
Da, samo ovrnes taj sraf ( ne moras bas skroz ) i izvuces grejac, malo cimas levo-desno i ici ce. Prilikom vracanja, mozes slobodno malo nauljiti gumu kako bi lakse skliznula u leziste. Moses upotrebiti i neki jaci drveni stapic da gurnes ivice od gume da udje ( mozes i srafciger, samo pazi da nije bas preterano ostar vrh i polako - omereno da je ne proburazis :D). Posle dobro zategnes, ukljucis masinu, kada primi vodu, proveris da li pusta i eventualno malo jos dotegnes.

Evo, da imas predstavu kako funkcionise taj sistem pa ce ti biti lakse. Kada zavrces taj sraf, guma u sredini se presuje i siri i tako popunjava leziste:



I da, obrati paznju kako ces staviti novi. Postavis ga na onu stranu koja je vise savinuta na dole i treba vrh grejaca da udje u jedan drzac koji se nalazi u bubnju. Baci pogled unutra kada izvadis taj i videces...



[Ovu poruku je menjao gilopile dana 01.02.2014. u 11:32 GMT+1]
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 787
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: kako da proverim grejac na ves masini ? ( obod )01.02.2014. u 12:17 - pre 124 meseci
Skinuo sam skroz maticu , i onu podlosku ispod nje , al nece pa nece da izadje .
Samo sam uspeo da ga malo rasklatim , neki djavo zapekao . . . .
Cimacu jos pa sta bude . . .


Uspeo . . . . , http://imageshack.com/a/img855/4497/czgk.jpg


Sad iskrsao drugi problem , usled ovolikog cimanja uspeo sam da iscupam kablove sa pumpe , pa sad ne zanm gde je koji bio ? , jel sve jedno gde koji vracam , na jednom je jedna zica a na drugom su spojene 2 na biksni . . .evo kako izgleda , stavio sam zice ored buksni da vidite da li moze tako ?http://imageshack.com/a/img545/4084/ius3.jpg

[Ovu poruku je menjao eeestablishment dana 01.02.2014. u 14:55 GMT+1]
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

milan78a
Milan Novakovic
Serviser fiskalnih kasa
Tec Elektronik doo
Veliko Gradiste

Član broj: 320356
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: kako da proverim grejac na ves masini ? ( obod )01.02.2014. u 12:45 - pre 124 meseci
Ne trebas skroz da skines maticu . Trebalo bi lako da izadje. ali ako nije menjan duze vreme onda je sasvim sigurno zapekao od kamenca . U nekim slucajevima sam morao dobro da se namucim da ga izvadim
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 787
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: kako da proverim grejac na ves masini ? ( obod )01.02.2014. u 14:46 - pre 124 meseci
A ovo pitanje u vezi pumpe ? . da li je dobro da ovako povezem ? ili je kontra ?http://imageshack.com/a/img545/4084/ius3.jpg
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: kako da proverim grejac na ves masini ? ( obod )01.02.2014. u 14:54 - pre 124 meseci
Jel se namuci da izvadis grejac?

Za pumpu je svejedno kako god da okrenes.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 787
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: kako da proverim grejac na ves masini ? ( obod )01.02.2014. u 15:21 - pre 124 meseci
E hvala , sad cu da probam da ukljucim masinu i propratim da li kaplje .

Stara je 30tak god tako da je verovatno vremenom zapeklo .

Okacio sam u gore sliku na sta je licio grejac kad sam ga izvadio .

Hvala ljudi jos jednom . . . . odo da perem . . .
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: kako da proverim grejac na ves masini ? ( obod )01.02.2014. u 15:25 - pre 124 meseci
Peri, peri, blago nama :D hehehe

Moj drugar isto ima neku gorenje stariju od mene, jes da je s vremena na vreme malo krparimo, ali ona i dalje odlicno radi. Nigde ne kaplje/curi, lepo pere, centrifugira jako tiho...Jedino sto ni na sta ne lici i izgleda kao da ce svakog trenutka da se raspadne, ali sluzi svrsi...
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: kako da proverim grejac na ves masini ? ( obod )

[ Pregleda: 10285 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.