Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63

[ Pregleda: 200972 | Odgovora: 1246 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije07.03.2014. u 13:19 - pre 123 meseci
Citat:
Braksi
A opet, koliko puta cujemo zalopojke i vajkanja sa Zapada kako Rusi imaju isuvise resursa, zivotnog prostora i kako je to nepravda


Cool story, bro.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije07.03.2014. u 13:37 - pre 123 meseci
Citat:
jhgfdsa:nisu dobile odjeka u njima, pa da je to razlog zašto nema odjeka ni na ovom elitnom forumu.

A samo zamišljam na šta bi ličila ova tema da je nekim slučajem obelodanjen presretnuti razgovor između npr. Lavrova ili Putina i Janukoviča iz kojeg postaje očigledno da su snajperisti njihovo maslo.


Kad sam ja isao u skolu, ucila se poucna pripovetka "Ero i Kadija". Ukratko, radi se o tome da ako Kadijina krava ubije Erinu onda se kravama ne moze suditi, a ako Erina krava ubije Kadijinu, onda ipak treba jos malo pogledati u zakonik...

Isto tako je i ovde:
 
+6

PeraII

Član broj: 320140
Poruke: 53
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+324 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije07.03.2014. u 13:51 - pre 123 meseci
Poznata rečenica britanskog političara i premijera, lorda Henryja Johna Templea Palmerstona (1784 – 1865): “Države nemaju stalne prijatelje ili saveznike, one imaju samo stalne interese.” Tu banalnu istinu mnogi doživljavaju kao vrhunski cinizam, pa se njen autor smatra zaslužnim za to što je Britanija stekla nadimak "la perfide Albion" (perfidna ili podla država). Otada je prošlo mnogo vremena tokom kojeg je svima moralo postati jasno da je sve prolazno, samo su interesi večni. Ipak, još je moguće prodati rog za sveću i time opravdati bombardovanje Srbije, navodnom zaštitom ugroženih šiptara. Sada, kada i drugi štite prava, ali prava pripadnika sopstvenog naroda čujemo:
Citat:
EU: KRIM NIJE KOSOVO


Situacija na Krimu se ne može porediti sa Kosovom, poručio je danas portparol Evropske komisije Alehandro Munjoz.

"Nema mesta poređenju Krima i Kosova", rekao je Munjoz novinarima osvrćući se na paralelu između intervencije NATO na Kosovu i ruske intervencije na Krimu koju je povukao ruski predsednik Vladimir Putin.

Citat:
OBAMA: REFERENDUM NA KRIMU PROTIVAN MEĐUNARODNOM PRAVU

Američki predsednik Barak Obama je danas izjavio da bi održavanje planiranog referenduma o priključenju ukrajinskog poluostrva Krima Rusiji predstavljalo kršenje međunarodnog prava.

"Planirani referendum o budućnosti Krima bi predstavljao kršenje ukrajinskog ustava i međunarodnog prava", rekao je Obama u obraćanju novinarima u Beloj kući, preneo je Rojters.

"Legitimna vlada Ukrajine mora da bude uključena u svaku eventualnu diskusiju o budućnosti te zemlje", istakao je američki predsednik.
 
+1

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije07.03.2014. u 14:37 - pre 123 meseci
Citat:
Citat:
Ivan Dimkovic: Nego, reci cu ti ja sta je ovde u pitanju: ti i tebi slicni ste najobicniji licemeri i ovo ponasanje to pokazuje na najbrutalniji nacin.
...
Da se strane okrenu i tako nesto saznate, vec bi 10 strana napisali o nepravdi i zverstvu, ali posto se radi o, je li, "drugoj strani" taj cuveni humanizam kojim se posipate nestaje k'o da nikad nije postojao.


Da ...

- Strane su se okrenule i, nakon onih video snimaka i audio snimka za koji je estonski ministar priznao da je autentičan, smo saznali koja strana je ubijala snajperima.

Sad se realno vidi ko su licemeri, sve sa "slobodnim medijima"...
Pojela maca jezik, kad se ustanovilo da su zapadno sponzorisani nacisti rokali i svoj narod i policiju - pokusavajuci (sa uspehom) da izazovu eskalaciju nasilja.

Mirni demonstranti™
 
+4

Masklin

Član broj: 321859
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije07.03.2014. u 14:41 - pre 123 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Nisu to nikakvi ad-hominem "napadi" vec samo konstatovanje tvoje totalne dvolicnosti kada su u pitanju ljudska stradanja.

U stanju si da pises kilometre postova o svetskim nepravdama - ali samo pod jednim uslovom, ako su za te nepravde odgovorni tvoji ideoloski neprijatelji.

Ako nisu, e onda se broje krvna zrnca i nalaze "montaze" i svi moguci izgovori.

Ovaj primer to jako lepo oslikava.

Ne bih se ja dotakao toga da nisi ti vise puta u diskusiji koristio argument tvoje velike humanosti i nazovi brige za put covecanstva, nikako politike ili ideologije - politike i ideologije su ispod tvog nivoa, ti si bato humanista.

Pa deluje malo bljutavo kada si krenuo da meris koliko je krvi izgubila zena, totalno ne-humanisticki. Skoro zverski u nedostatku osecaja za zivot te zene samo zato sto se ne slaze sa tvojom ideoloskom matricom. Naravno, zena je simulant, sta drugo moze biti.

Tako isto lepo preskaces i sva zlodela belosvetskih satrapa, milione potrovanih, ubijenih i silovanih od strane kojekakvih Sadama i slicnih, ali zato kada je u nesto ukljucen "zapad", nabazdareni su ti senzori do daske i moze da se raspise milion strana i da se nadje milion ugova i uglica za dokazivanje necovecnosti, nepravde, itd...

Neverovatan talenat, kazem ja, da se toliki humanizam iskljuci 100% na taster, kada treba.

Ideologija, i nista drugo. Cuda cini.


OMG kakava sramota! Ako ništa drugo trebalo bi sada, kada je evidentno da je Igor u pravu, da se izviniš čoveku!
 
+1

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije07.03.2014. u 14:51 - pre 123 meseci
Zasto da se izvinjava?
Rasprava je bila oko relativizovanja i omalovazavanja nevinih i civilnih zrtava u zavisnosti od toga sa koje su strane zrtve, a ne o tome ko je egzekutor.

Smanji dozivljaj, potrudi se malo kod citanja, i pokusaj da ne trolujes temu.

 
0

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije07.03.2014. u 15:06 - pre 123 meseci
Nije to taj "Odin" - Odin D. sa tackom je "original", savrshenija verzija yolje624 - A Odin D, Obin D itd. su ljudi revoltirani nacinom pisanja pomenutog (isto kao i za yolju - 624 je oiriginal).

Inace, Odin D. je ironicno tvrdio kako su Rusi namerno promasli onu sestru sto je na samrti twittovala - pa je zato sve ok.

Po neki put pomislim da je njima jedini cilj da se predje nekako na sledecu stranicu, kako bi sto manje ljudi citalo ono sto postovano kao dokaz koji ne ide njihovim teorijama i shvatanjima u prilog... (btw. pre x na n-ti stranica je postovana i analiza video materijala, link ka sajtu liveleak, gde su tacno pokazali sa koje strane je dosla paljba - mnogo pre ovog snimka razgovora Eshtonove koji je to potvrdio).

 
+3

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije07.03.2014. u 15:09 - pre 123 meseci
Citat:
Masklin: Tebi svaka čast jer si prvi pomenuo na forumu da je procurela vest o tome ko je pravi egzekutor.

Moja je samo prva recenica iz citata.
Mislim da si otisao predaleko u ovom sabotiranju foruma.
Iako si djubre - to ne bi trebalo da te sprecava da se ponasas kao da nisi.
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije07.03.2014. u 15:10 - pre 123 meseci
Citat:
Otto23: Inace, Odin D. je ironicno tvrdio kako su Rusi namerno promasli onu sestru sto je na samrti twittovala - pa je zato sve ok.

Izgleda da si i ti prezupcio.
 
0

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije07.03.2014. u 15:22 - pre 123 meseci
http://www.elitemadzone.org/p3416905
Citat:

Igor Gajic: Ako ne u analizu ne unesem emociju onda sam ja dvolicno djubre.

Odin D.: Ma jok, u pravu si ti: proruski snajperista je namjerno gadjao pored arterije.
Ne znam koji idiot moze pomisliti da je pucao u zenu s namjerom da je ubije.

Igor Gajic: Ne mozes dokazati odakle je dosao metak. Ali to ti je dovoljno da me lepo popljujes. Hvala!

Odin D.:Ne znam zasto tako mislis?!
Ja sam upravo stao u tvoju odbranu.


Da, da... mora da sam "prezupcio"...
 
+2

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije07.03.2014. u 15:24 - pre 123 meseci
Citat:
Otto23:
Citat:
Citat:
Ivan Dimkovic: Nego, reci cu ti ja sta je ovde u pitanju: ti i tebi slicni ste najobicniji licemeri i ovo ponasanje to pokazuje na najbrutalniji nacin.
...
Da se strane okrenu i tako nesto saznate, vec bi 10 strana napisali o nepravdi i zverstvu, ali posto se radi o, je li, "drugoj strani" taj cuveni humanizam kojim se posipate nestaje k'o da nikad nije postojao.


Da ...

- Strane su se okrenule i, nakon onih video snimaka i audio snimka za koji je estonski ministar priznao da je autentičan, smo saznali koja strana je ubijala snajperima.

Sad se realno vidi ko su licemeri, sve sa "slobodnim medijima"...
Pojela maca jezik, kad se ustanovilo da su zapadno sponzorisani nacisti rokali i svoj narod i policiju - pokusavajuci (sa uspehom) da izazovu eskalaciju nasilja.

Mirni demonstranti™

To sto su 'zapadno sponzorisani nacisti' rokali i svoj narod i policiju ne menja cinjenicu da je policija rokala narod.
 
0

Masklin

Član broj: 321859
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije07.03.2014. u 15:24 - pre 123 meseci
Citat:
Odin D.:
Citat:
Igor Gajic: Ako ne u analizu ne unesem emociju onda sam ja dvolicno djubre.

Ma jok, u pravu si ti: proruski snajperista je namjerno gadjao pored arterije.
Ne znam koji idiot moze pomisliti da je pucao u zenu s namjerom da je ubije.


Ni ja više ne mogu da se snađem sa ovim Odinima. Koja je verzija ovo izjavila?

P.S.
Tek sada vidim da me je Oto23 pretakao.
 
0

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije07.03.2014. u 15:31 - pre 123 meseci
Sta zna bot sta je sarkazam i ironija
 
0

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije07.03.2014. u 15:39 - pre 123 meseci
Citat:
Homer J. Simpson:
To sto su 'zapadno sponzorisani nacisti' rokali i svoj narod i policiju ne menja cinjenicu da je policija rokala narod.

Sto ovo stavljas pod "navodnike" kad to oni fakat jesu. Takve policija i treba da izroka. Pogledaj malo reakciju kako americki cuvari zakona reaguju na potencijalno opasne i naoruzane likove a onda pogledaj ili zamisli kako reaguju na one koji pucaju na njih ili druge ljude.

Ne znam samo odakle vam ta ideja da policija ne smije upucati likove koji koriste vatreno oruzje.

Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
+3

PeraII

Član broj: 320140
Poruke: 53
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+324 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije07.03.2014. u 15:47 - pre 123 meseci
Najslobodnija policija u najslobodnijoj zemlji sveta:



 
+1

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije07.03.2014. u 15:53 - pre 123 meseci
Citat:
jericho1405:
Citat:
Homer J. Simpson:
To sto su 'zapadno sponzorisani nacisti' rokali i svoj narod i policiju ne menja cinjenicu da je policija rokala narod.

Sto ovo stavljas pod "navodnike" kad to oni fakat jesu. Takve policija i treba da izroka. Pogledaj malo reakciju kako americki cuvari zakona reaguju na potencijalno opasne i naoruzane likove a onda pogledaj ili zamisli kako reaguju na one koji pucaju na njih ili druge ljude.

Ne znam samo odakle vam ta ideja da policija ne smije upucati likove koji koriste vatreno oruzje.

Sme policija da puca na naoruzane likove , niko nije rekao da ne sme.
Ali smeju i naoruzani likovi da pucaju na policiju , ako je pre toga policija hapsila demonstrante i slala ih na 15 godina robije , ako su mlatili sve redom , ako su pucali na tad jos nenaoruzane itd.
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije07.03.2014. u 16:00 - pre 123 meseci
Citat:
jericho1405: Sto ovo stavljas pod "navodnike" kad to oni fakat jesu. Takve policija i treba da izroka. Pogledaj malo reakciju kako americki cuvari zakona reaguju na potencijalno opasne i naoruzane likove a onda pogledaj ili zamisli kako reaguju na one koji pucaju na njih ili druge ljude.

Ne znam samo odakle vam ta ideja da policija ne smije upucati likove koji koriste vatreno oruzje.

Ne znam ni ja odakle tebi (i mnogim drugima) ideja da uporedjujete funkcionisanje i rad policije u jednoj uredjenoj, funkcionalnoj drzavi, sa nekim podrucjem pod revolucijom.
U revoluciji nema "smije" i "ne smije", "po zakonu" i "protiv zakona", zato sto po definiciji revolucija predstavlja prelazno stanje kada dotad postojece drzave/sistema vise nema, a sledeca nije jos uspostavljena. Samim tim, nema nikakvih zakona osim zakona rulje - i sa jedne i sa druge strane: onih koji ruse staro stanje i onih koji pokusavaju da ga odbrane.
A u Ukrajini se desila revolucija jer je stara vlast skinuta nasilno na nacin kako nije predvidjeno starim zakonom - pa kad je tako skidana jasno je da u tom 'medjuprostoru' ni zakoni onog sistema koji se ukida ne vaze, jer bi po njima i takvo ukidanje tog sistema bilo protivzakonito.

U revoluciji nema ni policije ni vojske - ima samo rulje sastavljene od pripadnika bivse policije i vojske koja se zadesila na tim pozicijama, a da li ce kasnije ta rulja biti nazivana policijom i vojskom ili neprijateljem naroda zavisi od ishoda revolucije.

Uporedjivati rad policajca koji patrolira nekom cestom u New Yorku sa radom "policije" koja puca na narod koji pokusava srusiti vlast u tromjesecnim neredima, gdje je predjsednik pobjegao iz zemlje, strana vojska usla u zemlju, komad drzave oce da se odcjepi, kriminalci naoruzani automatima balave po parlamentu.... ono, sta reci.... poredjenje ne moze biti slicnije. Kad sleti covjek na aerodrom i vidi tablu "Welcome to the US" ne zna da li je "Welcome to the United States" ili je "Welcome to the Ukraine State", toliko je to slicno da mora da pita policajca na aerodromu gdje je dosao.
 
0

PeraII

Član broj: 320140
Poruke: 53
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+324 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije07.03.2014. u 16:10 - pre 123 meseci
Vuk Drašković: You can not mix grandmothers and frogs.
 
0

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije07.03.2014. u 16:15 - pre 123 meseci
Alo bre bot gde si ti cuo da su pucali samo 'stvani pvacenici' ?
 
0

PeraII

Član broj: 320140
Poruke: 53
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+324 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije07.03.2014. u 16:18 - pre 123 meseci
Gde se to smeju bacati molotovljevi kokteli na policiju a da ona nema pravo da uzvrati?
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63

[ Pregleda: 200972 | Odgovora: 1246 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.