Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li ce biti oruzanog sukoba u Ukrajni?

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li ce biti oruzanog sukoba u Ukrajni?
(Zaključana tema (hardlock), by Ivan Dimkovic)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 27522 | Odgovora: 107 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

janus
sinisa eterovic

Član broj: 26596
Poruke: 181
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Da li ce biti oruzanog sukoba u Ukrajni?03.03.2014. u 06:34 - pre 123 meseci
S obzirom na zaostravanje situacije ,i po meni slicnog scenarija kao kod nas,sta mislite hoce li biti "rata" ?
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9497
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Da li ce biti oruzanog sukoba u Ukrajni?03.03.2014. u 07:16 - pre 123 meseci
Ja mislim da neće. To bi bilo kao kad bi Srbija poslala vojne trupe u Republiku Srpsku, i da onda, kao, preti rat Bosne i Hercegovine sa Srbijom.

Ovo je čista demonsrtracija sile, što je i normalno.

U svakom slučaju - nema dovoljno dostupnih informacija. Prema mojoj proceni, imajući u vidu da Rusi već dugi niz godina upravljaju svojim vojnim bazama na Krimu, neometano i u saradnji sa Ukrajinom, biće da se nešto gadno desilo.
Moja skromna procena je da su Rusi provalili (ne prisluškuju samo Ameri, naravno) da se dešavaju krupni diplomatski koraci Ukrajine prema Nato. I Rusi rekli: "Jel tako ? E ako je tako, ondak ćemo ovako. Pa ni mi baš nismo veverice."

Više puta je Rusija jasno i nedvosmisleno dala do znanja da neće dozvoliti približavanje Ukrajine ka Nato paktu. Biće da one "mirne demonstracije" nišu baš bile toliko mirne i toliko spontane. Nešto se veliko valjalo iza.




OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
+3

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Da li ce biti oruzanog sukoba u Ukrajni?03.03.2014. u 07:19 - pre 123 meseci
Ovu temu ne vidiš?
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
+2

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Da li ce biti oruzanog sukoba u Ukrajni?03.03.2014. u 07:42 - pre 123 meseci
Ima vec tema,bespotrebno da sirimo raspravu na dve teritorije,ovaj, teme.Eto,vec sam se zbunio.
 
+2

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9497
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Da li ce biti oruzanog sukoba u Ukrajni?03.03.2014. u 10:39 - pre 123 meseci
"Ona" tema, (koju sam, eto baš ja započeo) je toliko puna i prepuna uvreda, "naši protiv vaših", pljuvačina, podmetanja, izvrtanja, ostrašćnosti i mržnje, da mi je gadno da je čitam a kamoli postujem nove postove.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
+1

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Da li ce biti oruzanog sukoba u Ukrajni?03.03.2014. u 11:08 - pre 123 meseci
nisam video tu drugu temu, ali Java, stvarno ne mogu da verujem da tako nesto moze da se desi :)



Uvek se setim teme gde je neki profesor matematike resavao zadatke iz neke zbirke, objasnjavao postupak, okacio sve to na Youtube, kako bi deca koja zele da vezbaju i uce ucila odatle... Da ne bacaju lovu na privatne casove za spremanje prijemnog ispita

Neko okacio temu, pohvalio taj trud, i onda kad se sjatio ceo EMZ... na kraju koliko je svadjanja bilo mislim da se i zakljucala tema... :)
A evo, sad kad se potrudim da razmislim, ne mogu da nadjem razlog zbog kojeg je svadja izbila i sta je negativno u tome sto je lik uradio

sorry za offtopic
 
0

stex

Član broj: 718
Poruke: 374
212.200.56.*

Sajt: stivi.on.neobee.net


+21 Profil

icon Re: Da li ce biti oruzanog sukoba u Ukrajni?03.03.2014. u 11:16 - pre 123 meseci
Ajoj valjda nece biti rata. Oni uvek posalju dobru pich... ovaj pevacicu na evroviziju.
stivi.on.neobee.net
 
+1

RonJ
Kać,NS

Član broj: 117102
Poruke: 108
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+27 Profil

icon Re: Da li ce biti oruzanog sukoba u Ukrajni?03.03.2014. u 11:28 - pre 123 meseci
Ja stvarno nemogu da verujem koliko se ljudi loze USA vs Rusia,sad ce jedni drugima da se naj**u majke,upravo smo zapoceli treci svetski rat i slicne stvari,kao da gledam film Tri karte za holivud.

Niti ce Amerika da napadne Rusiju niti Rusija Ameriku jer i jedni i drugi mogu da pritisnu dugme i sve posalju u majcinu.Razbucace i rasturiti jednu zemlju pokazujuci misice a onda ce lepo i Obama i Putin da odu na jagnjetinu i lepo se dogovore sta je najbolje u njihovom interesu sve preko ledja sitne raje u Ukrajini.
I dok se oni budu dogovarali ljudi u Srbiji ce i dalje da se vataju za gusu zbog Rusija vs Amerika.
 
+9

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Da li ce biti oruzanog sukoba u Ukrajni?03.03.2014. u 13:42 - pre 123 meseci
Ukrajini bi najbolje bilo da se okrene sama sebi, jer imaju ljudi, imaju zemlje. A zaboravili su silnu glad pre nešto manje od 100 godina u koju su je braća gurnula, a EU i SAD evidentno ne zanimaju ljudi, samo teritorija za raketni štit..
 
+1

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Da li ce biti oruzanog sukoba u Ukrajni?03.03.2014. u 13:51 - pre 123 meseci
Citat:
Flo33: Ukrajini bi najbolje bilo da se okrene sama sebi, jer imaju ljudi, imaju zemlje. A zaboravili su silnu glad pre nešto manje od 100 godina u koju su je braća gurnula, a EU i SAD evidentno ne zanimaju ljudi, samo teritorija za raketni štit..


Problem je što su u dugovima do guše i spremni za bankrot, neka pomoć im treba, s koje god strane da stiže
 
0

nemanjac
webdev

Član broj: 317245
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: dogusivfcenter.wordpress...


+252 Profil

icon Re: Da li ce biti oruzanog sukoba u Ukrajni?08.03.2014. u 00:45 - pre 123 meseci
Citat:
Odin D.:
Citat:
nemanjac: Ako tako postavis stvari, onda je akcija Rusije najlegitimnija u toj papazjaniji

Kako god okrenes - meni je u takvoj situaciji prica o "legitiminosti" besmislena.
Sasvim mi je u redu da neko kaze: "Ja volim zapacnu civilizaciju - navijam za njih jer mi se svidjaju".
Sasvim mi je u redu da neko drugo kaze: "Ja volim ruske tekovine i navijam za pobjedu Rusa".
Sasvim mi je u redu i da neko treci kaze: "Ja volim diktatore i satrape, volio bi da oni pobijede".

Ali mi je bezveze da bilo ko tu svoju ljubav opravdava nekakvim "legitimnostima" i "zakonima" - u situaciji oruzanih sukoba.
Kakvi zakoni kakvi bakraci kad random ljudi ginu od random egzekutora bez sudjenja i tuku se medjusobno oruzjem baziranom na zakonima fizike?!

Citat:
nemanjac: Ono oko cega se ne bih slozio je da u medjuprostoru revolucije ne vaze nikakvi zakoni. Moze se reci da se devalviraju demokratski zakoni i da pobednik bira vlast, ali sigurno ne devalvira krivicni zakonik. Jer ubistvo je ubistvo, pre, posle i za vreme revolucije.

Ubistvo jeste ubistvo, ali zakon nije konstatacija ubistva kao prekida zivota nego trpljenje posljedica zbog ubistva.
A kada poslije revolucije za jedno te isto ubistvo mozes biti proglasen narodnim herojem i borcem za slobodu ili bezocnim ubicom lica na sluzbenoj duznosti - a u zavisnosti od toga da li je revolucija uspjela ili nije onda svakako ne mozemo govoriti o zakonu kao zakonu i ubistvu kao ubistvu.
Da zakon jednako vazi pre, za vreme i poslije revolucije - onda bi se ubica isto proveo u sva tri slucaja.
A kad nekad moze ovako, a nekad i onako - to onda nije zakon.

Slazem se. Emocije su u sukobu samo alat za manipulaciju masom. Ipak nisu beznacajne, isto kao sto nisu beznacajni pokusaji da se pronadje legitimitet i zakonitost za neke ratne ili pucisticke radnje.
Da nije tako zapad, ukrajina i rusija ne bi ulagali toliko novca i energije u medijske kampanje u svoju korist. U sukobu koji je presao sa ulice u medije i diplomatiju, informativni i diplomatski rat je novi epicentar borbe.

Niz je primera gde glasacko telo na zapadu nije bilo bas odusevljeno legitimnoscu akcija NATO saveza, pa se desavalo da Nemacka ne ucestvuje ili koci neku ratnu kampanju saveza zbog negodovanja javnosti.

A onda ce sutra opet neki sporazumi odredjivati sudbinu i granice Ukrajine, a pored vojnicke cizme na terenu na tas kantara idu razlicite legitimnosti, kao osnova za sutrasnji mirnodopski zivot po novonapisanim zakonima.

Sto se tice ubistva i streljanja, ovo nije bio visegodisnji rat da ce zataskavanje snajpera proci neopazeno, malo ih hebe i geografija, Ukrajina nije na bliskom istoku.

Koliko su bitne emocije i percepcija postovanja pravde opisacu na primeru:
Prethodne nedelje mi smo ovde napisali 30 ukrajinskih strana, ruski vojnici su se slikali sa plavusama na trgu u Jalti, diplomate vodile svoj rat, a globalni i lokalni mediji penili o situaciji u Ukrajini, u toku prethodnih 7 dana u Iraku je 228 civila ubijeno, medju ubijenima su deca i bebe. Niko o tome nije napisao ni rec, ne ovde nego u svim medijima. Emocije:nula.
 
+1

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Da li ce biti oruzanog sukoba u Ukrajni?08.03.2014. u 03:19 - pre 123 meseci
Ako bi se zapucalo Ruska Federacija bi mogla proći kao Austro-Ugarska kad je izvršila aneksiju Bosne i Hercegovine.

Austro-Ugarska je, dok je bila sila, okupirala a zatim izvršila aneksiju BiH. Šta je kasnije bilo sa Austro-Ugarskom valjda svi znaju.

Ono što mene čudi, kako niko ne uči iz istorije? Umisli da je svemoguć i iako je praktično cela medunarodna zajednica protiv on vidi samo sebe.

[Ovu poruku je menjao hotchimney dana 08.03.2014. u 17:19 GMT+1]
 
0

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Da li ce biti oruzanog sukoba u Ukrajni?08.03.2014. u 04:51 - pre 123 meseci
Tako je, AU je postojala u doba interneta, nuklearnog oruzja, bila bogata naftom, i imala pretnju iz Amerike :D


[Ovu poruku je menjao pajaja dana 08.03.2014. u 14:07 GMT+1]
 
+1

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Da li ce biti oruzanog sukoba u Ukrajni?08.03.2014. u 11:38 - pre 123 meseci
A da, zaboravih Anschluss Austrije. Hitler je u istom kolu, pa okupacija Čehoslovačke da se "zaštite Nemci". Posle je došao SSSR. Danas nema ni trećeg rajha ni SSSR. Tako će proći i četvrti rajh koji je izgleda na pomolu.
 
0

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Da li ce biti oruzanog sukoba u Ukrajni?08.03.2014. u 12:01 - pre 123 meseci
A kad su Ameri dosli? Sve ti tu nesto slazes i poredis samo izgleda da su te obrazovne slikovnice previse jednostrane. U pravu si nema vise Treceg rajha i SSSR, samo me buni ovaj Četvrti, sta bi to trebalo da bude?

Shvati da su Ameri postali sve ono protiv cega su se nekada borili. I to sto ti smatras da oni kao imaju brdo nekakvih prijatelja je totalna zabluda. Ljudi im se keze isto kao sto se Ameri njima keze dok ih ne na*uze. Lista primjera je podugacka, pazljivom citaocu da se dosta toga pametnog zakljuciti.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
0

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Da li ce biti oruzanog sukoba u Ukrajni?08.03.2014. u 17:20 - pre 123 meseci
Citat:
Nacisti u novoj vlasti u Ukrajini
Radikalne stranke iskoristile su previranja u Ukrajini i zauzele mnoge značajne funkcije u novoj vladi.


Ključna mesta preuzeli su ne samo radikalni desničari, već i političari koji veličaju nacizam. Odbranu Ukrajine od eventualne ruske agresije tako bi predvodio Andrej Parubij, koji je posle pada Janukoviča postao sekretar za odbranu i nacionalnu bezbednost.

Parubij je osnivač Socijal-nacionalne partije Ukrajine (SNPU), fašističke stranke formirane po ugledu na Hitlerove nacional-socijaliste, u koju su mogli da se učlane samo Ukrajinci.

Kasnije je iz nje nastala “Svoboda”, ekstremna desničarska stranka, na čelu sa Olegom Tjagnibokom, jednim od trojice političara koji su se u protestima u Ukrajini nametnuli kao vođe opozicije. “Svoboda” nije marginalna stranka, jer je na poslednjim izborima isplivala kao četvrta politička snaga i dobila 36 mesta u skupštini.

Hitlerov saradnik kao uzor

Junak ukrajinskih desničara je Stepan Bandera, nacistički kolaboracionista i vođa Organizacije nacionalista Ukrajine (ONU). Na zapadu Ukrajine mnogi ga smatraju borcem za slobodu, a u istočnom delu zemlje izdajnikom u borbi protiv okupatora. U Rusiji, Poljskoj i među Jevrejima važi za ratnog zločinca koji je organizovao etnička čišćenja. Bandera je sarađivao sa nacistima tvrdeći da će Hitler dati Ukrajini nezavisnost. Njegova ONU odgovorna je za ubistva desetina hiljada Poljaka i Jevreja.
Za vreme protesta u Kijevu, aktivisti “Svobode” su zauzeli Gradsku većnicu i istakli rasistički logo “Bela moć”. Njihov lider Tjagnibok ne krije da mrzi Ruse, a kada se kandidovao za predsednika 2009, obećao je da će upotrebiti nuklearno oružje ako dođe do ruske invazije. Nedavno je dodao da će “prvo preklati sve Jevreje i Ruse”.

Parubijev zamenik postao je Dmitro Jaroš, vođa „Desnog sektora“, za kojim je Rusija raspisala međunarodnu poternicu jer je pozvao najtraženijeg ruskog teroristu Doku Umarova, da deluju protiv Rusije. „Desni sektor“ čini nekoliko radikalnih desničarskih grupa, među njima „Patrioti Ukrajine“, „Trizub“ i „Beli čekić“. Članovi „Desnog sektora“ su fudbalski navijači i huligani. U vreme protesta držali su pod okupacijom većinu državnih zgrada, a prema stranim izveštačima sa Majdana, bili su najagresivniji u sukobu sa policijom, bacali su Molotovljeve koktele i linčovali policajce.


http://www.blic.rs/Vesti/Svet/...isti-u-novoj-vlasti-u-Ukrajini

I dok zapadni botovi drve o Hitleru - pravi "demokratski" nacisti, na silu uspostavljeni, vode "vladu"... ali hey - to je OK, sto bi Ruska populacija imala ista protiv toga... kad vec US/EU nema -> a zna se da su oni ti koji odlucuju ko je nacista ko nije, ko ima pravo na samoopredeljenje a ko nema, ko je shatrp a ko saveznik i "garant mira u regionu", ko vrshi agresiju a ko je ucesnik "humanitarne intervencije"... ko je civilna zrtva, a ko kolateralna steta...




 
0

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Da li ce biti oruzanog sukoba u Ukrajni?08.03.2014. u 18:33 - pre 123 meseci
Uvek možeš naći nekoga ko je "nedavno dodao da će prekleti sve svinje" ali to ne znači da ti je pokupio prase. A još manje znači da je njegova švalerka pojela tvoje prase.
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Da li ce biti oruzanog sukoba u Ukrajni?08.03.2014. u 19:09 - pre 123 meseci
Da se manemo krmecih zagovaraca nego sta je na ratnom stolu.

Citat:
Francuski predsednik Fransoa Oland i američki Barak Obama su danas upozorili kako bi protiv Rusije mogle da se primene "nove mere", ukoliko ne ostvari napredak u smanjivanju krize u Ukrajini, saopšteno je iz kancelarije francuskog predsednika.O prirodi tih mera ništa preciznije nije saopšteno, prenosi AFP.U današnjem telefonskom razgovoru dva predsednika su se složila da Rusija treba da povuče trupe koje je poslala na Krim i da učini sve kako bi se tamo omogućio pristup međunarodnim posmatračima, kao i da što pre prihvati formiranje kontakt grupe, što bi vodilo dijalogu s Ukrajinom. prenosi AFP.Oland i Obama smatraju da referendum o priključivanju Krima Rusiji, zakazan za 16. mart, "nema nikakvu pravnu osnovu".


Mogli da primene sta,silu i zapocnu rat.Ko preti,hmm.A ti medjunarodni posmatraci i kontakt grupa iz naseg iskustva ako se neko pobuni dobije rakete.
Hoce to ali u igrici.

Citat:
referendum o priključivanju Krima Rusiji, zakazan za 16. mart, "nema nikakvu pravnu osnovu"


A sasko i ekipa kada nasilno skinu legitimnog predsednika onda to moze.I ko ovde izaziva rat,te nemojte kasti.
Rata nece biti ma koliko to neki pokusali da naprave,ako je narod pametan i napusti te placene bilmeze.
 
0

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Da li ce biti oruzanog sukoba u Ukrajni?08.03.2014. u 22:17 - pre 123 meseci
Naravno da je referendum nelegalan. Svaka zajednica uključuje dve strane. Kako pri stvaranju zejednice tako i pri razlazu. Dakle, da bi referendum bio legalan, o referendumu moraju odlučiti obe strane.
 
0

zzzz
milan kecman
bluka

zzzz
Član broj: 11810
Poruke: 2154
..able.dyn.broadband.blic.net.



+196 Profil

icon Re: Da li ce biti oruzanog sukoba u Ukrajni?09.03.2014. u 01:31 - pre 123 meseci
Citat:
hotchimney:  Dakle, da bi referendum bio legalan, o referendumu moraju odlučiti obe strane.

Slažem se da o tome obe strane odluče referendumom.Pa ako je većina "za" nek se održi!
Putin (Rusi) ima dvije opcije.Ovu kako vodi i koja će završiti kako završi,vidjećemo.I drugu, da povuče vojsku sa Krima sa sledećim posljedicama:Nekoliko miliona izbjeglica koji će sa zavežljajem u ruci naguliti ka istoku i to ako budu imali sreće da ne poginu.Ove izbjeglice uglavnom Rusi i eventualno oni koji to nisu,ali govore ruski,će stvoriti jednu neobičnu klimu u novoj sredini.Tražiće nečiju glavu,a u tom opravdanom revoltu će ih podržati neke moćne zapadne sile.
Rusi Donjecka i Krima nemaju izbora,bilo Putina ili ne.Moraju pokušati opstati tu gdje jesu.
________________________________

Najbolja kritika formule za Sagnac effect:
https://www.omicsonline.org/op...090-0902-1000189.php?aid=78500

OK evo prave formule:P=2wft^2 [period]
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li ce biti oruzanog sukoba u Ukrajni?
(Zaključana tema (hardlock), by Ivan Dimkovic)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 27522 | Odgovora: 107 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.