Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nove generacije stupaju na scenu

elitemadzone.org :: MadZone :: Nove generacije stupaju na scenu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6351 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MilanMihailović
Završio fakultet i na birou
Beograd, Srbija

Član broj: 320953
Poruke: 2
*.adsl.verat.net.

Sajt: lib.freescienceengineerin..


+20 Profil

icon Nove generacije stupaju na scenu21.03.2014. u 19:39 - pre 122 meseci
Često čujem na različitim mestima i od različitih ljudi kako su nove generacije koje tek stasavaju (recimo sadašnji srednjoškolci) fizički lepše, psihički zrelije i intelektualno naprednije od predhodnih generacija kada su bile u tom uzrastu.
Kakvo je vaše mišljenje po ovom pitanju, da li evolucija stvarno radi svoje pa je svaka generacija naprednija i bolja ili je to neki stereotip. Moje lično mišljenje je da su ove generacije možda fizički naprednije, ajde da kažemo i lepše, ali to se pre može pripisati tome što više vode računa o svom oblačenju i fizičkom izgledu. Intelektualno mi deluju još gore nego mi, dovoljno je slušati u gradskom prevozu klince koji ne umeju da sastave složenu rečenicu. Što se tiče zrelosti nemam neki odredjen stav, nekako mi deluju samostalniji i slobodniji od predjašnjih generacija.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Nove generacije stupaju na scenu21.03.2014. u 20:51 - pre 122 meseci
Nema značajne razlike. Ne pada iver daleko od klade.
Razlika je pre svega kozmetička.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Nove generacije stupaju na scenu22.03.2014. u 00:38 - pre 122 meseci
Evolucija zaista radi svoje, ali su za neke vidljivije promene potrebne desetine, pa i stotine hiljada godina, tako da se nikako ne mogu primetiti na prelasku iz generacije u generaciju. To naravno ne znači da ne postoje značajne razlike između generacija, naprotiv, samo ih ne možemo pripisati evolutivnom razvoju, već nečemu što se razvija zilion puta brže, a to su nauka i tehnologija. Samim tim, drastično su unapređene tehnike učenja, treninga, ishrane, proizvodnje, itd., te se granice mogućeg konstatno pomeraju. Upravo to omogućuje da se danaas živi kvalitetnije i duže, otkrivaju se nove stvari u nauci, postavljaju novi rekordi u sportu, povećava broj obrazovanih, nekada skupe usluge i proizvodi postaju mnogo jeftiniji, pa samim tim i dostupniji širem krugu ljudi i slično.

Sve to zajedno čini da svaka nova generacija ima mnogo više mogućnosti da utiče na svoj fizički izgled (dostupnija medicinska nega, dostupnija kvalitetna kozmetika, dostupnija kvalitetna odeća, dostupnija kvalitetna ishrana, dostupniji kvalitetni treninzi...), ali i na sopstvene veštine i znanje koje je takođe danas dostupnije nego ikada (dovoljno je reći "internet"). Doduše, to ima i svoju lošu stranu, jer nikada nije bilo više šuma nego danas (ne šuma kao "forrest", nego šuma kao "noise" :)), ali to je već druga tema.

Tako da, u teoriji bi trebalo da budemo okruženi mlađanim supermenima, ali se u praksi to baš i ne dešava. Najverovatniji razlog tome je taj što nije dovoljno da nešto bude dostupno, već je potrebno da to neko i iskoristi. A ironija je u tome što se čini da što više toga postaje dostupno, to je manje potrebno. To se posebno odnosi na znanje.

Primera radi, kada sam kupio prvi PC računar, trebalo mi je dva sata da provalim kako se startuje najjobičniji program, jer tad nije bilo grafičkog interfejsa za OS, nego pomoću DOS komandi pronađeš izvršni fajl pa ukucaš njegovo ime i prezime (ekstenziju) da ga pokreneš. E sad, to i ne zvuči kao preterani problem, ako se izuzme činjenica da ja nisam imao koga da pitam kako se to radi, niti sam znao šta je izvršni fajl, niti da to uopšte postoji, a nisam znao ni DOS komande. Takođe, kada sam hteo da dođem do neke pesme/filma/knjige, nije bilo jednostavnog načina za to, nego se socijalizuješ sa ljudima, pa kad dođeš do nekoga ko to ima, pozajmiš, iskopiraš, presnimiš. Kada sam hteo da saopštim nekoj devojci da mi se dopada i pozovem je da izađemo, morao sam dobro da se iscimam da saznam nešto o njoj, pa onda tek ide lagano udvaranje i šta ti ja znam.

Sve to me je naučilo da razmišljam, da koristim logiku, da postupno rešavam neki problem, da razvijem socijalne veštine, budem strpljiv itd. Međutim danas je to sasvim drugačije, jer klinci ne moraju ništa od toga da rade. Programi se startuju dvoklikom, kad ti se sluša bilo koja pesma, odeš na youtube, kad ti se svidi neka devojka, nađeš je na fejsbuku i saznaš o njoj i šta ti treba i šta ti ne treba, koju muziku sluša, kakve filmove voli, ko su joj prijatelji, gde izlazi, šta je zanima, šta je jutros doručkovala, kako joj stoji bikini... a onda se udvaraš lajokvanjem do besvesti i kačenjem kojekakvih citata pesama i gluposti. Ne kažem da je to nužno loše, jer sve to ima svoju dobru stranu, ali isto tako čini da se ljudi generalno ulenje, manje razmišljaju, žele sve instant, smanjuje im se fond reči...

To je posebno primetno recimo na intervjuima za posao koje sam imao prilike da radim. Dosta mlađih ljudi koji su došli imaju veliki problem da se izraze svojim rečima. Tačno sam stekao utisak da bi oni najradije da ja njih ništa ne pitam rečima, nego da im dam računar, postavim pitanje na "zidu", pa da mi onda oni odgovore u vidu komentara i da im ja onda "lajkujem" taj komentar ako mi se svidi odgovor :) Al dobro, ima već tema o tome zašto mladi nemaju posao. Ovo je samo jedan od razloga.

Dakle, činjenica je da mlađe generacije imaju na raspologanju više mogućnosti nego prethodne, ali se čini da te mogućnosti mnogo manje koriste, pa samim tim to stvara određeni balans i smanjuje jaz između generacija. To možda i nije tako loše, inače bi današnji četrdesetogodišnjaci i stariji mogli komotno u penziju :) Ali videćemo šta će to doneti u budućnosti, odnosno na duže staze kada na mladima svet ostane :)
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Nove generacije stupaju na scenu22.03.2014. u 02:07 - pre 121 meseci
Ja konstantno slušam i čujem, a i pročitam ponekad da je naše obrazovanje svedeno na najjadniji mogući nivo do sad. Setimo se samo "gospodina" (namerno malim slovima) žarka obradovića i koliko je on sa njegovim delovanjem zaslužan za 'osetne napretke' u obrazovanju. Da ne pominjemo to što učenici danas maltene smeju da se po5eru profama na glavu ako hoće, bez gotovo bilo kakvih posledica ..
Ako je u pitanju evolucija, nešto je odavno, agresivno krenulo naopako, garant. Ne znam o kojoj vrsti evolucije je reč .. na kom polju? Što kaže hotchimney, u pitanju je samo kozmetika.
Nekada recimo nisu postojali metroseksualci. To se izrodilo skoro, a i ako jesu postojali, to se tada zvalo - peder.

Ukoliko bi nestala televizija, tv program i svi modni časopisi, ne bi od evolucije bilo ni "e".
Jedino gde ima napretka to jesu mašine, roboti, fabričke "ale". U industrijskim procesima proizvodnje ima jasnog traga "evolucije" i napretka ali, to nema veze sa ljudima.
Kada bi nestalo goriva, struje uopšte ili izvora odgovarajuće energije uz pomoć koje sve te mašine obavljaju svoje poslove.. baj, baj evolucijo.

Ne znam, ako se smatra napretkom da svaki treći klinac bleji u mali ekran od 3 i kusur inča i da tona uglja u podrum, sa ulice, lopatom ili 5 metra drva u kamionče predstavljaju problem i upalu mišića, onda je sve pozitivno i tako treba. A ako nije, a nije, ja verujem da to nije dobro ( jer muško je muško, a ne slina ) onda fali jedan meteor. POzamašno velik. Da ne promaši.


about:networking
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
178.79.22.*



+253 Profil

icon Re: Nove generacije stupaju na scenu22.03.2014. u 07:09 - pre 121 meseci
Jeste da su deca i mladi nekako glupi, i to meni smeta, mi smo bili jednako glupi samo se ne secamo. Ima dosta izuzetaka, naravno.
Ali definitivno su ljudi iz generaciju u generaciju sve inteligentniji, makar do sada. Pa vidi se po nasim i tudjim roditeljima, babama, dedama, prababama itd. Bas su bili glupi ljudi pre.
Mozete videti i po starinskim filmovima, koliko su slabu mastu imali kreatori. Ti filmovi su prepuni rupa, ljudi su u njima neprirodno glupi, imaju totalno neprirodne reakcije i neprirodno ponasanje.
Pa nisu ljudi ni tada bili bas toliko glupi kao sto je predstavljano u tim filmovima.
Danas su ponasanje i reakcije ljudi u filmovima daleko prirodnije, vidi se da ih je radila pametnija ekipa.

Jednostavno se vidi da su ljudi danas inteligentniji.
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Nove generacije stupaju na scenu22.03.2014. u 08:05 - pre 121 meseci
Nisu ljudi bili gluplji, vec neobrazovaniji. Danas imas gomlu nauka i naucnika koji proucavaju ljudsko ponasanje, mimiku, gestove, itd. pa se to prenelo i na film. Tada toga nije bilo, a s druge strane, reziseri i filmske ekipe su ucile od svojih starijih kolega i to unapredile. Treca stvar, ni glumci nisu bili skolovani. Danas se skoluju citav zivot. Vise uce o glumi nego sto uce npr. matematiku.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Nove generacije stupaju na scenu22.03.2014. u 12:11 - pre 121 meseci
"Mladi su danas katastrofa" - Aristotel, 300 godina pre Hrista.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Nove generacije stupaju na scenu22.03.2014. u 14:06 - pre 121 meseci
Ko je odgledao klasične filmove u bioskop više ne ide. Jer, nikad bleda kopija ne može biti kao original.

Inteligencija (i ostale sposobnosti) se razvija pod pritiskom. Nema pritiska zašto bi se neko trudio da razvije bilo šta?
 
Odgovor na temu

deedee6

Član broj: 174801
Poruke: 232
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2509 Profil

icon Re: Nove generacije stupaju na scenu22.03.2014. u 14:10 - pre 121 meseci
Devojke su mnogo lepše
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Nove generacije stupaju na scenu22.03.2014. u 15:48 - pre 121 meseci
Mislis, vise se sminkaju? Neke sa sminkom izgledaju prelepo, a posto znam kako izgledaju bez sminke, nije lepo da komentarisem
 
Odgovor na temu

Trick Fix
Behind a soldering iron

Član broj: 314532
Poruke: 1251
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1909 Profil

icon Re: Nove generacije stupaju na scenu22.03.2014. u 15:56 - pre 121 meseci
MilanMihailović,

Dođi kod mene u Firmu na 3 dana,(duže nečeš da izdržiš)
i da odgovoriš na sva moguča svoja pitanja !

Horor Film,2 deo,

Pa da vidimo čija majka "Crnu Vunu Prede"
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.dynamic.sbb.rs.



+471 Profil

icon Re: Nove generacije stupaju na scenu22.03.2014. u 16:29 - pre 121 meseci
Devet godina sam živeo preko, i moram da kažem da sam totalno razočaran izgledom i lepotom ovih današnjih Beograđana. Danas sam bio na Adi i bila je velika gužva. Ako sam video tri malo lepše devojke. Ono ostalo, totalno razočarenje. Beograd je napustilo jako puno ljudi. Samo u mojoj generaciji skoro pola razreda je završilo u inostranstvu. Ovde se beda i nezadovoljstvo vide na svakom koraku. Ljudi ispijeni i bezvoljni, praznih pogleda. To je moj utisak.
O inteligenciji ne bih, jer to ne može da se vidi na prvu loptu, ali mogu o pismenosti mnogih mladih. Evo kako mi je jedan mlađi drugar odgovorio kada sam ga pozvao da ide sa nama na fudbal : " Nažalost nei gram " ...
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Nove generacije stupaju na scenu22.03.2014. u 16:49 - pre 121 meseci
Citat:
žutokljunac: Devet godina sam živeo preko, i moram da kažem da sam totalno razočaran izgledom i lepotom ovih današnjih Beograđana. Danas sam bio na Adi i bila je velika gužva. Ako sam video tri malo lepše devojke. Ono ostalo, totalno razočarenje. Beograd je napustilo jako puno ljudi. Samo u mojoj generaciji skoro pola razreda je završilo u inostranstvu. Ovde se beda i nezadovoljstvo vide na svakom koraku. Ljudi ispijeni i bezvoljni, praznih pogleda. To je moj utisak.

Mislim da nije samo utisak, vec nazalost i jeste tako :( Previse ispijanih lica, ko je ostao.

Citat:
O inteligenciji ne bih, jer to ne može da se vidi na prvu loptu, ali mogu o pismenosti mnogih mladih. Evo kako mi je jedan mlađi drugar odgovorio kada sam ga pozvao da ide sa nama na fudbal : " Nažalost nei gram " ...

Pa? Pismenost podrazumeva sporazumevanje. Ako se mladi odlicno medjusobno sporazumevaju, nece biti problem da li se oni povinuju prethodnim pravilima "pismenosti". Mozda je njihov nacin bolji, tek ovako napamaet ne vredi odlucivati.
Ako ih ne bude shvatao HR pri zaposljavanju ili prijemu na fakultet, onda ce shvatiti da nesto moraju da menjaju :) Ili ce se HR menjati jer ce shvatiti da je omatorio :D
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.dynamic.sbb.rs.



+471 Profil

icon Re: Nove generacije stupaju na scenu22.03.2014. u 17:03 - pre 121 meseci
Citat:
Dexic: Pa? Pismenost podrazumeva sporazumevanje. Ako se mladi odlicno medjusobno sporazumevaju, nece biti problem da li se oni povinuju prethodnim pravilima "pismenosti". Mozda je njihov nacin bolji, tek ovako napamaet ne vredi odlucivati.
Ako ih ne bude shvatao HR pri zaposljavanju ili prijemu na fakultet, onda ce shvatiti da nesto moraju da menjaju :) Ili ce se HR menjati jer ce shvatiti da je omatorio :D


Ma znam, ali odaje jako ružnu slike jer, npr. čim vidim da je neko nepismen, nemam nikakvu želju da se dopisujem sa njim, ili da čitam njegove komentare. Još gori je primer kada pišu CV. Navode da su fakultetski obrazovani, a naprave dosta pravopisnih grešaka. To ostavlja jako ružnu sliku. Koliko god se trudio, ne mogu takvu osobu da shvatim ozbiljno.

Generalno mislim da današnje generacije niti su pametnije, niti gluplje od prethodnih, već su kompjuterski više pismeni, jer se od rane mladosti susreću sa elektronikom, raznim mobilnim, kompjuterima, i čime sve ne. Starije generacije nisu kompjuterski pismene i onda kada vide da mlađi jesu, automatski ih svrstavaju u inteligentnije.

 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Nove generacije stupaju na scenu22.03.2014. u 17:07 - pre 121 meseci
Citat:
žutokljunac:Evo kako mi je jedan mlađi drugar odgovorio kada sam ga pozvao da ide sa nama na fudbal : " Nažalost nei gram " ...


Možda je to mladunče koje ti je odgovorilo uspešno omašilo razmak tu gde nije smelo, ako je kucalo preko touchscreen-a.. ? Onda, konkretno takav primer, ne može da bude dovoljno dobar pokazatelj opšte pismenosti. To se recimo meni ponekad dešavalo u početku dok se nisam navikao da više ne radim samo sa palcem, kada sam prešao na androida. Prsti mi nisu baš tanki.

Bez obzira na moj osvrt, nemoj da misliš da se ne slažem s' tobom.
Čak šta više, katastrofa u globalu.

about:networking
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Nove generacije stupaju na scenu22.03.2014. u 17:37 - pre 121 meseci
Citat:
žutokljunac:
Ma znam, ali odaje jako ružnu slike jer, npr. čim vidim da je neko nepismen, nemam nikakvu želju da se dopisujem sa njim, ili da čitam njegove komentare. Još gori je primer kada pišu CV. Navode da su fakultetski obrazovani, a naprave dosta pravopisnih grešaka. To ostavlja jako ružnu sliku. Koliko god se trudio, ne mogu takvu osobu da shvatim ozbiljno.

To za CV ce se zavrsiti na jedan od nacina koji sam opisao.

Citat:
Generalno mislim da današnje generacije niti su pametnije, niti gluplje od prethodnih, već su kompjuterski više pismeni, jer se od rane mladosti susreću sa elektronikom, raznim mobilnim, kompjuterima, i čime sve ne. Starije generacije nisu kompjuterski pismene i onda kada vide da mlađi jesu, automatski ih svrstavaju u inteligentnije.

Aktivnije su po pitanju istrazivanja, jer imaju mnogo vise informacija dostupnih nego ranije generacije.
E sada, da li "inteligentno" iskoriste vreme je drugo pitanje.

Sa jedne strane, garantujem da vreme koje mi provedemo na ovom forumu nikako nije pametnije iskorisceno od bilo cega sto oni smisle/urade ;) Sa te strane su nas pokopali :)
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
178.79.22.*



+253 Profil

icon Re: Nove generacije stupaju na scenu22.03.2014. u 17:47 - pre 121 meseci
Osamdesetih i devedesetih nije bilo kompjutera koliko ih danas ima, pa smo opet pametniji od nasih baba i deda. A devojke jesu bolje gradjene danas, pa pogledajte stare slike onih devojaka od pre 100 godina, ali one prave stare slike.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Nove generacije stupaju na scenu22.03.2014. u 18:00 - pre 121 meseci
Citat:
llux: Osamdesetih i devedesetih nije bilo kompjutera koliko ih danas ima, pa smo opet pametniji od nasih baba i deda.

Ali imali smo vise televizije i bolju edukaciju.
 
Odgovor na temu

Nymeria

Član broj: 317502
Poruke: 75



+84 Profil

icon Re: Nove generacije stupaju na scenu22.03.2014. u 18:11 - pre 121 meseci
Citat:
Braksi:
"Mladi su danas katastrofa" - Aristotel, 300 godina pre Hrista.

To je rekao 22 godine nakon sto je umro? Svaka mu cast.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Nove generacije stupaju na scenu22.03.2014. u 20:58 - pre 121 meseci
Hm, koliko se sećam na TV ponedeljkom u 19 časova je išao "gradić Pejton". Ne znam koliko stotina epizoda. Ulice bi u to doba opustele kao da je pomračenje sunca. Nakon Pejtonovaca je išao TV dnevnik i pljuvanje po imperijalističkoj subkulturi.

Šta da se radi? Pejton - Dejton.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Nove generacije stupaju na scenu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6351 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.