Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nestanak malezijskog aviona

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Nestanak malezijskog aviona
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 57104 | Odgovora: 244 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Nestanak malezijskog aviona27.03.2014. u 23:07 - pre 122 meseci
Citat:
Homer J. Simpson

A sta je s ovim

Ništa! Samo novinari zaradjuju za lebac.
 
0

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Nestanak malezijskog aviona27.03.2014. u 23:10 - pre 122 meseci
Deluje naivno ali valjda mogu da provere ciji je deo po serijskom broju ...
Mada deluje kao verovatnija lokacija pada nego ono kod Australije
 
0

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Nestanak malezijskog aviona27.03.2014. u 23:14 - pre 122 meseci
Citat:
Nisi ti obratio paznju ni na tekst (ni citat ni kompletan na wikipediji) a ni na datum.
Kazi lepo nisam citao sta se vadis


Pa ako nisam citao, zasto bih pitao jel to konacno resenje misterije?! Kako bih znao o cemu se radi u tekstu? Nisam obratio paznju na datume. Ali opet, i dalje ne kapiram potrebu za tim linkom u ovoj temi.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
0

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Nestanak malezijskog aviona27.03.2014. u 23:19 - pre 122 meseci
Citao si a i dalje ne kapiras sta ce taj link u ovoj temi ? Ne vidis slicnosti ?!
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Nestanak malezijskog aviona27.03.2014. u 23:50 - pre 122 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina: Ovo prelazi u teoriju zavere.
Reuters


Stara vest, ta teorija se pojavila već posle par dana
 
0

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Nestanak malezijskog aviona27.03.2014. u 23:56 - pre 122 meseci
Oba aviona su se srusila?
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Nestanak malezijskog aviona28.03.2014. u 00:05 - pre 122 meseci
Bice scenario kao Jack Reacher
 
0

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
89.216.37.*



+896 Profil

icon Re: Nestanak malezijskog aviona28.03.2014. u 08:36 - pre 122 meseci
Citat:
Nabukodonosor:
Pa ja znam o kom letu je rec u ovoj temi, ali ne znam cemu onda ubacivanje linkova o nekim drugim letovima?! Nisam obratio paznju na brojku leta...a i da jesam, bas nemam pojma koji je tacno let bio, tj. koja je brojka.


Samo sam pokazao kako moze da se zavrsi otmica. Znaci odjava kontroli letenja, i gubi se svaki vid komunikacije i cao.

Ono sto je zastrasujuce je da se to vec desilo ovoj kompaniji. Ne kazem da je i na MH370 to slucaj, ali sve moze da se promeni u sekundi.
 
0

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Nestanak malezijskog aviona28.03.2014. u 09:49 - pre 122 meseci
Ja sam cuo za jos jednu teoriju... ukratko, avion je otet, i onda oboren od strane vojske ( dal' je USA/AUS ili neko treci je pitanje), posto je ignorisao komunikaciju... da bi smirili fallout javnog menjenja -> pocela je cela prica u kojoj se ne zna ni gde je leteo, ni gde je pao... ni gde su delovi itd. Sad posle par nedelja, mala je sansa da ce se otkriti bilo sta konkretno (cak i da se nadju delovi mala je shansa da se sve lepo rekonstruishe, ko/sta je bilo u blizini u vreme pada, tacna putanja itd.).

Meni licno je realnija prica da se nesto zataskava, nego da vojni radari nisu bili u stanju da prate avion te velicine. Kako uopste misle da vide na primer ispaljivanje krstarece rakete, detektuju vojni lovac (sa barem 10 puta manjom povrsinom) ili nesto sl. kad ovoliku grdosiju nisu u stanju da detektuju. S' druge strane redovno detektuju kad npr. Severna Koreja nenajavljeno ispali one svoje nisko letece/kratkog dometa raketice (povrsine 1000 puta manje od aviona te velicine)... cak su Rusi jednom prilikom dali izjavu da je USA flota u mediteranu ipalila 2 krstarece rakete negde bezveze u more (na pocetku Sirijske krize) - mislim, covece, uspeli su to da vide, i to je tek posle te izjave Rusa i potvrdjeno - tj. NATO je potvrdio da se radilo se o vezbi-proveri borbene spremnosti.
 
0

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Nestanak malezijskog aviona28.03.2014. u 10:21 - pre 122 meseci
Scenario sa otmicom aviona ima velike rupe, pisali smo već o tome, ali i pretpostavka sa požarom, koju lično smatram najverovatnijom, takođe ima krupne nedostatke.

Maske sa kiseonikom u kabini B777 mogu ispasti na 3 načina: automatski, elektronski (komandom iz kokpita) i ručno (upotrebom igle, šnale ili nečeg sličnog) - omogućavaju snadbevanje kiseonikom 20ak minuta. U kabini još postoji određeni broj boca sa kiseonikom koje se koriste za medicinske slučajeve i u slučaju dekompresije - omogućavaju snedbevanje kiseonikom više od sat vremena, a tu su i PBE maske (Protective Breathing Equipment) - omogućavaju disanje u trajanju od 15 minuta u uslovima totalnog odsustva kiseonika. Najvažnije, kokpit je opremljen posebnim sistemom za snadbevanje kiseonikom.

U ovom smislu teško je podvući paralelu sa slučajem Helios 522: tu nije bilo ni požara, ni eksplozije, pilot i kopilot su rešavali pogrešan problem, od cabin crew-a nisu ni dobili informaciju da su u kabini ispale maske sa kiseonikom, niti su sami koristili maske sa kiseonikom, a i imali su komunikaciju sa zemljom sve do momenta dok ih hipoksija nije savladala.





Korisnije je ovde čitati o Swissair letu 111 1998. godine: avion je pao usled dima i vatre koji su se pojavili u samom kokpitu uzrokujući čak i gašenje autopilota, pa je opet postojala komunikacija sa zemljom, a ni avion nije leteo još satima posle toga. Jeste da se nije radilo o Boeing-ovom avionu, ali...





Valja napomenuti da se avijacija temeljno menja u smislu zakonske regulative, tehničkih standarda, obuke osoblja itd. i posle mnogo manjih incidenata nego što je to pad aviona. Sasvim je sigurno da se u slučaju malezijskog aviona dogodilo nešto toliko čudno da se graniči sa neverovatnim: neko u ovom trenutku nemoguće za objasniti dešavanje (kombinacija požara/eksplozije/dekompresije i/ili nečeg četvrtog, a iza čega zbirno ne stoji nečija namera, tvrdimo mi), a koje prekida funkcionisanje svih komunikacionih uređaja, onda pilot/kopilot koji uspeva da promeni kurs, ali ništa osim toga i zatim nastavak leta u trajanju od X sati dok ima goriva.

Dogodilo se nešto jezivo što se do sada još nikada nije dogodilo. :-(

Pozdrav.


[Ovu poruku je menjao Hank dana 28.03.2014. u 14:09 GMT+1]
 
0

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Nestanak malezijskog aviona28.03.2014. u 10:23 - pre 122 meseci
Citat:
Otto23

onda oboren od strane vojske ( dal' je USA/AUS ili neko treci je pitanje)

Putin možda? On se "raspištoljio" ovih dana pa što ne bi opaučio i neki boing.


Citat:
Otto23

pocela je cela prica u kojoj se ne zna ni gde je leteo

Ha, ha, ha. Ne pratiš, zna se gde je leteo ali se ne zna gde je odleteo.


Citat:
Otto23

Meni licno je realnija prica da se nesto zataskava

Pa vidi, ako ćemo o zataškavanju onda nije isključeno. Samo treba pronaći kome to odgovara. Pazi sledeći hipotetički scenario:

<hipotetički>
Do zuba naoružane trupe Invazijanaca umarširaju u susednu državu Gologuzijanaca. Invazijanci pod pretnjom streljanjem organizuju tzv. referendum o pripajanju Guzijice Invaziji. Gologuzija nema načina da se odupre i ostane bez pokrajine Guzijice. Opet, Invazijanci ne mogu da se odupru medjuplanetarnom pritisku kojim se traži odstupanje iz Guzijice i poništenje aneksije. Pritisak je konstantan, preti izolacija i Invazijanci počnu da obaraju interplanetarne letove da bi skrenuli priču.
</hipotetički>

A, šta kažeš?
 
0

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Nestanak malezijskog aviona28.03.2014. u 10:34 - pre 122 meseci
Citat:
hotchimney:Putin možda? On se "raspištoljio" ovih dana pa što ne bi opaučio i neki boing.


Koliko si ti opsednut sa njim to već prelazi u patologiju
Svaka druga treca poruka ti je Putin

Nije ti on od tih, nemas nikakve sanse, a i teško da čita ES, tako da se uzalud nabacuješ
Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
+2

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Nestanak malezijskog aviona28.03.2014. u 10:37 - pre 122 meseci
Pazi, svaki zločin kod mene izaziva reakciju.

To jedno, a drugo, nisam ja počeo sa tzv. zaverama.

Osim toga, scenario koji sam izneo nije nemoguć.
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Nestanak malezijskog aviona28.03.2014. u 10:45 - pre 122 meseci
Marko83...apsolutno si u pravu.Mada je upao sam u svoju zamku sa Putin-ovcom,definicija koju je on stvorio najverovatnije iz iskustva.
Prati svaki njegov potez.:).Koliko kinezi zele tako nesto da zataskaju,sobzirom da su imali najvise svojih drzavljana koji su izgubili zivot.
Sta je sa zivotnim osiguranjem.Da li ce traziti dokaz ili ce sve /ironija/ostati u vazduhu.
 
0

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Nestanak malezijskog aviona28.03.2014. u 10:58 - pre 122 meseci
Već je pripremljen princip po kome će se odredjivati visina novčane isplate porodicama nestalih.

A bar jedan slučaj će (posebno) završiti na sudu.
 
0

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Nestanak malezijskog aviona28.03.2014. u 11:07 - pre 122 meseci
Citat:
Otto23:
Ja sam cuo za jos jednu teoriju... ukratko, avion je otet, i onda oboren od strane vojske ( dal' je USA/AUS ili neko treci je pitanje), posto je ignorisao komunikaciju...


Nemoguće je zataškati obaranje putničkog aviona, pre ili kasnije će pronaći ostatke aviona i objasniti šta se dogodilo, a i mnogo ljudi bi moralo biti neposredno uključeno u takvu priču + veliki igrači su zainteresovani za ovaj avion, svako iz svojih razloga, što smanjuje mogućnost zataškavanja. Da je avion otet od strane terorista i oboren od strane vojske, to bi verovatno uradilo ratno vazduhoplovstvo Vijetnama ili Malezije, moguće Australije, ali bi u svakom slučaju reč bila o potpuno legitimnoj akciji: avion je, pouzdano se zna, otet, menja svoj kurs prema naseljenom mestu i donosi se bolna odluka da se avion obori.

Da su SAD organizovale zaveru u okviru koje obaraju neki putnički avion: ne verujem da bi izabrali avion sopstvene proizvodnje, pored toliko Airbus i ostalih aviona, niti verujem da bi ciljali Maleziju, pored toliko žestokih konkurenata u Evropi i na Bliskom istoku.

Pozdrav.
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Nestanak malezijskog aviona28.03.2014. u 11:16 - pre 122 meseci
Ajde,mozda preterujem ali da niko u toj panici (oprostaju) ne posalje poruku ili okrene neki broj?
 
0

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Nestanak malezijskog aviona28.03.2014. u 11:22 - pre 122 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina: Ajde,mozda preterujem ali da niko u toj panici (oprostaju) ne posalje poruku ili okrene neki broj?


Malaysia Airlines nije ni potvrdila, ni demantovala da je nestali B777 imao sistem koji omogućava korišćenje mobilnih telefona u toku leta. Možda taj avion uopšte i nije imao taj sistem, pa je korišćenje mobilnih telefona bilo nemoguće.

Pozdrav.
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Nestanak malezijskog aviona28.03.2014. u 11:36 - pre 122 meseci
A pomenuta zvonjava telefona od strane rodbine?
 
0

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Nestanak malezijskog aviona28.03.2014. u 12:02 - pre 122 meseci
Još jedno od pitanja na koje je teško odgovoriti. Postoje ovde bolji poznavaoci GSM tehnologije od mene, ali to nije dokaz da su telefoni bili upaljeni ili u mreži. Čitao sam objašnjenje nekog stručnjaka koji objašnjava, ukratko, da pozivanjem broja koji je u roaming-u možemo čuti "zvonjenje" neko vreme bez obzira da li je telefon uključen ili nije. E sad se tu postavlja pitanje - odakle uopšte telefoni putnika u roaming-u?

Ajde i nekako misterija sa telefonima, ali meni nije jasno kako je sva komunikaciona oprema u avionu prestala da funkcioniše u istom trenutku, a avion nije pao i kako je pilot promenio kurs prema najbližem aerodromu, a nije stigao da započne ispuštanje goriva što su koraci jedan blizu drugog na checklist-i za prinudno sletanje. Čudno je i to da Malaysia Airlines ćuti o nekim stvarima, Boeing me ne čudi što ćuti - štiti klijenta, koje bi dosta pomogle da se približimo rešenju ove enigme: koju opremu je nestali avion imao i kakvi su im redosledi koraka u nekim emergency procedurama. Jeste pravilo da se ovakve stvari ne otkrivaju javnosti dok traje krizna situacija, ali prošlo je već toliko dana i proglasili su sve putnike i članove posade mrtvim.

Pozdrav.
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Nestanak malezijskog aviona
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 57104 | Odgovora: 244 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.