Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem....veliki...Sta ciniti....Skoda oktavija

elitemadzone.org :: AutoZone :: Problem....veliki...Sta ciniti....Skoda oktavija

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 18736 | Odgovora: 68 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Problem....veliki...Sta ciniti....Skoda oktavija05.04.2014. u 20:27 - pre 122 meseci
Nema razloga da se razbusuju cilindri. Ako se to radi, onda je sasvim logicno da se uzmu i veci klipovi. Prakticno, onda radis punu generalnu. To se radi kad motor trosi litar ulja na 100 km, pa mu nema druge osim kompletne generalne. Za ravnanje klipova prvi put cujem.

Sta da ti kazem, presao si se i sad ti ostaje jedino da se nadas da ce odraditi posao kako treba.

EDIT

Petekao me lav.
 
Odgovor na temu

marris
Marko Ristic
Beograd,Srbija

Član broj: 244383
Poruke: 72
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Problem....veliki...Sta ciniti....Skoda oktavija05.04.2014. u 20:38 - pre 122 meseci
Sta su mi rekla doticna gospoda, ne da se ravnjaju klipovi nego glava klipa.
A za to razbusivanje cilindara je meni palo na pamet jer ako je pukla klipnjaca u cilindru onda je verovatno ostecen i cilindar, odnosno mora da je prilikom pucanja klipnjaca napravila neki ris i ako se to ne uradi onda nece imati kako bi rekao dobru kompresiju, zar ne. Pod uslovom da se to stvarno i desilo da je puklla klipnjaca
A majstori su na novom beogradu.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Problem....veliki...Sta ciniti....Skoda oktavija05.04.2014. u 20:41 - pre 122 meseci
U ovom momentu jedino ti mogu dati savet da se vratis na prvu stranu i procitas VENTURINE postove.
Laku noc.
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Problem....veliki...Sta ciniti....Skoda oktavija05.04.2014. u 20:46 - pre 122 meseci

Evo ovako...sta je bilo bilo je, lepo je to sto oni hoce da plate stetu, al da ne rade dalje. Ja bih auto odneo u ovlasceni servis, tamo da ga pregledaju, i nek urade sve sta treba, a ovima ispostavio racun. Mada to je sad sve... ono...kolko tvoje jeste tolko njihovo nije i to je tesko dokazivo i na sudu, a i sud kakav je to bi trajalo...tesko bi ti to naplatio od njih. Ono, ima nacina, samo...ne moze to svako. " Covek prosto nije pametan"
 
Odgovor na temu

hobbista
Beograd

Član broj: 149118
Poruke: 277



+180 Profil

icon Re: Problem....veliki...Sta ciniti....Skoda oktavija05.04.2014. u 21:13 - pre 122 meseci
Pitaj ti njih na koju meru ravnjaju glavu klipa :D

Pošto sam vidovit, mogu da ti ispričam šta je sledeće :)

Odneće delove na obradu i majstor će reći da je van tolerancije, tako da moraju da se razbuše cilindri na specijalu (ili da se hilznuju na standard). To će povući i kupovinu novih klipova.
Glava je na izdisaju, ventili su skoro progoreli, tako da bi bilo pametno da se to sve odradi sada.
Oni će, zbog njihove greške, da odrade ruke džabe, a ti da platiš samo obradu i delove (koje ćeš kupiti u prodavnici gde te oni pošalju, jer su tamo, naravno, najjeftiniji delovi). A sve to jer je stanje cilindara i glave rezultat do sada pređene kilometraže a ne njihove greške.
A možda ustanove i da curi hladnjak, što će videti kada izvade motor.



Nema ovde pravog saveta dokle god si u njihovim rukama. Smisli kako/sa kim ćeš da odeš i popričaš sa njima jer je ovakva priča previše čak i za bajku.
 
Odgovor na temu

marris
Marko Ristic
Beograd,Srbija

Član broj: 244383
Poruke: 72
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Problem....veliki...Sta ciniti....Skoda oktavija05.04.2014. u 21:24 - pre 122 meseci
Videcemo sta ce da se desava, javicu jos kako stoje stvari, a voleo bi da je bajka jer bajke imaju srecan kraj sto ce ovde tesko da se desi. Pre mi lici na neki niskobudzetni horor film gde svi ginu.
 
Odgovor na temu

hobbista
Beograd

Član broj: 149118
Poruke: 277



+180 Profil

icon Re: Problem....veliki...Sta ciniti....Skoda oktavija05.04.2014. u 22:06 - pre 122 meseci
Bajka u smislu da ti poveruješ u njihovo "matori, majke mi" i platiš sve :)

Po tvom opisu, jeste bio anlaser u problemu.
Šansa da je tako prskala nafta, a da nije bilo problema u vožnji i da ti u kabini nije smrdelo kao u peći na naftu - ne postoji.
Dakle, to je ili namerno izazvano, ili je neko bio toliko nespretan da je uspeo da odvali nešto čemu nije trebao da bude ni blizu.
Klipnjača se krivi od tečnosti u cilindru (voda ili nafta), Ako vodu isključimo kao uzrok, ostaje nafta koja bi ti, najverovatnije, pravila probleme pre nego što dodje do hidro udara.
Kada prezupči onda stigne klip ventil, tako da i ta priča pada u vodu.
Video sam razne klipnjače savijene, ali da je pukla to još nisam video (ne kažem da je nemoguće). Cilindar može a ne mora da bude oštećen.


Ali, apsolutni hit je ravnanje "glave klipa" :D



Idi do majstora koji ti je održavao auto i ispričaj mu ovu tužnu priču.
Zamoli ga da ti pokaže i objasni sve gluposti koje su ovi nalupali pre nego što odeš po auto.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Problem....veliki...Sta ciniti....Skoda oktavija06.04.2014. u 15:35 - pre 122 meseci
Ovo je neka "mehanicarska mafija".

Nakarikati toliko komplikacija, maznuti bos pumpu i ko zna sta jos, "otvarati" kvarove od loseg verglanja do generalke...

Ne mogu da verujem sta se dogadja...
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Problem....veliki...Sta ciniti....Skoda oktavija06.04.2014. u 17:09 - pre 122 meseci
Citat:
marris:

A majstori su na novom beogradu.



23.blok?
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Problem....veliki...Sta ciniti....Skoda oktavija09.04.2014. u 06:03 - pre 122 meseci
Marris..Glupo je da nas ostavis bez informacije krajnjeg ishoda.Sta bi na kraju?
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
*.vs.rs.



+370 Profil

icon Re: Problem....veliki...Sta ciniti....Skoda oktavija09.04.2014. u 13:17 - pre 122 meseci
Gore je prošao nego Šon Pen kod ovog lika:
https://www.youtube.com/watch?v=Ps3W_WXy9wU
 
Odgovor na temu

marris
Marko Ristic
Beograd,Srbija

Član broj: 244383
Poruke: 72
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Problem....veliki...Sta ciniti....Skoda oktavija09.04.2014. u 21:11 - pre 122 meseci
Nisam napustio forum i nikako ne zelim da ostavim ovako temu.
Saga se nastavlja.Bosista je povukao pricu da je on odgovoran za stetu i sad nece da plati. Pristaje da vrati pare koje je uzeo za pumpu i to je kao to. Nisam se jos susreo sa njim oci u oci to me ceka sutra kad je zakazan satanak izmedju bosiste, majstora koji me je poslao kod istog i mene.Treba da se vidi sta cemo dalje, posto je sad promenjena prica.
Znaci sad je prica da on nije kriv posto pumpa nije mogla da prouzrokuke sve to nego je motor doziveo hidroudar. Da li preko vode ili je posrkao ulje pa dobio iberturu(valjda se tako kaze), to je sad izgovor zasto se sve ovo desilo. Tu pricu zdusno podrzava i majstor koliko sam mogao da primetim jer smo danas imali jedan ozbiljan razgovor.
E sad konsultujuci se naravno sa jos ljudi, prijatelja, prijateljevih majstora itd, shvatio sam da takva prica ne pije vodu.
Prvo, voda nije sigurno jer prosto nisam prosao ni kroz b od bare a i da jesam imam suspleh. Kise tad nije bilo ni na prognozi.
Ulje koje je majstoru koliko vidim draza opcija takodje nije moguce jer mi tokom voznje nista nije ukazivalo na to. Meni se auto samo ugasio bez ikakvih podizanja obrtaja motora karakteristicnih za iberturu. Takodje da je usao u iberturu ne bi se samo ugasio nego bi radio na ulju dokle god ima ulja ili se motor ne raspadne, sto znaci da bi bar par sekundi bio u iberturi sto ovde nije bio slucaj, ovde se samo ugasio i opet izbacio zutu lampicu koju sam vec pominjao u prvom postu.
Nisam takodje napomenuo jos jednu stvar. Kada je posle havarije doslo da skidanja motora, da se utvrde posledice, kome ja opet nisam prisustvovao iako sam naglasio da me pozovu da budem prisutan bio je i bosista koji je skinuo pumpu , odneo, drzao kod sebe 3 dana sve na konto provere, i danas kad je vratio a kad i inace pocinje odbijanje da preuzima odgovornost za stetu, kaze majstor eto on je pumpu proverio sa pumpom je sve ok nosi je kod koga hoces neka je proveri. Kod mene neverica pa reko jel sad da je nosim kad je vec uzeo opet bez mog znanja, i sta sad da proveravam sad je mogao da je mozda i sredi, trebao je da ne dira nista nego da stoji iza svog obavljenog rada pa da kaze to odmah.
Ima jos.
Hobbista je bio apsolutno u pravu, a to sam shvatio danas kada posle sve ove price oko odbijanja odgovornosti i svega ovoga, kaze majstor ajde da resimo problem imam prijatelja ima motor za 200 e pa bi to mozda bilo i najbolje da se uradi.
Zakljucak se prosto sam namece koliko vidim a to je da je steta namerno izazvana odnosno da kao sto neko rece pravi kvar je bio alnaser, a da je sve ostalo eto napakovano. Jer i po prici jos nekih ljudi a kao sto i sam hobbista kaze ne moguce je da je nafta prskala u tolikoj kolicini a da se pritom nije osecala u kabini i da nije pravila probleme tokim voznje pre alnasera.
I da jos jedna stvar majstori nisu u bloku nego na Bezanijskoj kosi.
Toliko za sad .Javljam se.
 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 901
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+288 Profil

icon Re: Problem....veliki...Sta ciniti....Skoda oktavija09.04.2014. u 21:17 - pre 122 meseci
Zasto dajes da ti komadaju auto bez tvog prisustva?
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Problem....veliki...Sta ciniti....Skoda oktavija09.04.2014. u 21:20 - pre 122 meseci
Citat:
Prvo, voda nije sigurno jer prosto nisam prosao ni kroz b od bare a i da jesam imam suspleh. Kise tad nije bilo ni na prognozi.

Rekoh ti da se manes interneta.Ova tvoja prica me potseca na jednu anegdotu kada je kandidat sa B kategoriju prolazeci
kroz baru podigao noge u autu.
Citat:
da je nafta prskala u tolikoj kolicini

Nije to samo poklopac nego se pomeranjem napred nazad steluje i kolicina goriva.Elem.Dzaba smo krecili kada ti teras po svome.
 
Odgovor na temu

marris
Marko Ristic
Beograd,Srbija

Član broj: 244383
Poruke: 72
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Problem....veliki...Sta ciniti....Skoda oktavija09.04.2014. u 21:36 - pre 122 meseci
Citat:
Zasto dajes da ti komadaju auto bez tvog prisustva?


Vise puta sam naglasio da me pozovu pre nego sto bilo sta krenu da rade. Udzaba.

Citat:
Dzaba smo krecili kada ti teras po svome.


Iskreno tesko mi je bilo da poverujem u to da je neko u stanju pogotovo sto je 500 m od moje kuce da iskonstruise sve to.Sa tako necim se jos nisam susreo, da ne kazem sa tolikom kolicinom bezobrazluka. Sta cu, znam da je moja greska ali sta da radim, tako je nazalost.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Problem....veliki...Sta ciniti....Skoda oktavija09.04.2014. u 21:46 - pre 122 meseci
Citat:
Sta cu, znam da je moja greska ali sta da radim,

Citat:
moja greska,moja greska,moja greska
 
Odgovor na temu

hobbista
Beograd

Član broj: 149118
Poruke: 277



+180 Profil

icon Re: Problem....veliki...Sta ciniti....Skoda oktavija09.04.2014. u 22:24 - pre 122 meseci
Opet cu ja da mracim, ali dobronamerno :)

Ne razumem kakve ti imas veze sa bosistom?
Kreni prvo od toga da nije bio moguc kvar pumpe a da se to ne primeti. Pogotovo ne da toliko prska nafta.
Celu dalju pricu sa bosistom su vodili oni, a ne ti (osim ako nesto nisam dobro razumeo). Oni su "dijagnostikovali" problem, predlozili bosistu, skinuli pumpu i dali je njemu, i na kraju preuzeli pumpu i namontirali je.
Nemoj sebi da dozvolis da te uvuku u neku raspravu, jer ti sa tim covekom prakticno nemas nista! To je samo razvodnjavanje price da bi te lakse vrteli u krug.
Hidro udar od ulja ide malo teze. Od ulja ide iber tura. U svakom slucaju klipnjaca se krivi od hidro udara.

Svasta bih napisao, ali cu biti fin. Prica je toliko suplja, da je to strasno.
Jesu li ti objasnili kako je to motor prezupcio (nije mogao da se okrene) a glava tj. ventili ostali citavi?


Tvoja pozicija je sledeca:
- oni nece priznati gresku, odnosno njihove izmisljotine, jer bi sami sebi skocili u stomak (morali bi da priznaju da su te doziveli kao ovcu za sisanje). Najvise sto ce ti ponuditi je da oni odrade ruke "dzabe", a da ti kupis delove i platis obradu, odnosno da kupis polumotor (ili motor - sta su ti vec ponudili).
- gace su ti vec skinute, pa je pitanje koliko ces im dozvoliti da te siluju (izvinjavam se na grubom izrazu).


Pravo pitanje je kako izaci iz ovoga. Na zalost, meni lici da ce to morati malo da se resava na silu :(
 
Odgovor na temu

marris
Marko Ristic
Beograd,Srbija

Član broj: 244383
Poruke: 72
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Problem....veliki...Sta ciniti....Skoda oktavija09.04.2014. u 22:52 - pre 122 meseci
Citat:
Svasta bih napisao, ali cu biti fin.


Slobodno pisi, nema vise finoce

Citat:
Jesu li ti objasnili kako je to motor prezupcio (nije mogao da se okrene) a glava tj. ventili ostali citavi


Utvdili su malo kasnije da motor nije prezupcio uopste nego da je kriv samo hidroudar odnosno da je negde nekako uslo ulje

Citat:
Na zalost, meni lici da ce to morati malo da se resava na silu :(


Sve su opcije otvorene.
Bitno mi je da znam da je to sto pricaju fol, zbog toga sam i dosao na forum da utvrdim cinjenice sta moze a sta ne da se desi.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Problem....veliki...Sta ciniti....Skoda oktavija09.04.2014. u 22:56 - pre 122 meseci
marris...Da li ti deo reci HIDRO govori nesto i ima veze sa uljem?
 
Odgovor na temu

marris
Marko Ristic
Beograd,Srbija

Član broj: 244383
Poruke: 72
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Problem....veliki...Sta ciniti....Skoda oktavija09.04.2014. u 23:14 - pre 122 meseci
Citat:
Da li ti deo reci HIDRO govori nesto i ima veze sa uljem?


Dobro bre ljudi kako to formulisete recenice, vrlo dobro znam sta znaci hidro, a sad mi pojasni sta si mislio pod tim, jel to znaci da to sto se tako zove moze da znaci da je moguc udar samo od vode ili izraz koriste svi majstori za havariju bilo kog tipa.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Problem....veliki...Sta ciniti....Skoda oktavija

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 18736 | Odgovora: 68 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.