Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Baraba direktor iz Futura plus trafika!

elitemadzone.org :: MadZone :: Baraba direktor iz Futura plus trafika!

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 94642 | Odgovora: 411 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kaćunčica

Član broj: 271602
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2323 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!03.05.2014. u 08:43 - pre 121 meseci
Citat:
sasa022:
@Odin D.

E to moraju da shvate "jadnici" koji pristaju da rade za 150€


To oni znaju, ne treba već da shvate, ali nisu organizovani, a kao klasa iza sebe imaju propali socijalizam i nefunkcionalne sindikate. Pojedinačno i nasumično niko ništa ne može da uradi, jer smo visoko kotirani po nezaposlenosti. Onaj točak istorije, za koji su nas učili da se ne vraća, zaglibio se u prilično lošem izdanju kapitalizma.

"Ne teče reka, nego voda. Kao što ne prolazi vrijeme, nego mi"
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!03.05.2014. u 11:39 - pre 121 meseci
O kakvim vi organizacijama pricate???

Kad je tako lako organizovati se, pa zasto se onda ne organizujemo da dovedemo normalne ljude na vlast i da sve blista, pa i da ljudi lepo rade za duplo vise novca?

Pa u Srbiji ne mozes celo odeljenje da ubedis da "pobegne sa casa", a kamoli gladne ljude da daju otkaze... Stvarno maloumno pricate...

Sit gladnom nikad ne moze da poveruje.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!03.05.2014. u 14:02 - pre 121 meseci
Samo meni to nešto ne štima. Minimalac je upravo to, minimalac, i nikakvi razlog ne postoji da neko ko je prijavljen prima manje od minimalca. Ne može nikakvi destimulansi, kazne, ništa, osim bolovanja da smanji platu manje od minimalca, jer onda i tako država doplati razliku. Osim ako nije gore uslikana plata minimalac, (ne znam koliko je u Srbiji...)

I sa CoyoteKG se slažem, na temi se mlati prazna slama. Radnika za minimalac će uvek biti, sada, zavisi od ''The gazde'' odgovara li mu radnik koji pristaje za minimalac, i da li će u suštini isto privređivati i sa njim, i sa nešto kvalifikovanijim radnicima. A to je problem same države i nikoga drugoga. Dok inspekcije ne počnu da rade svoj posao kako treba, javašluka će biti.

Kada se bude stvarno prijavljivalo za rad na crno, neplaćanje doprinosa, zdravstvenog, putnih troškova, itd, kada inspekcija napiše kaznu od 50k evra, i opomenu pred zatvaranje firme, da vidiš kako će da bude plaćano sve.

Ali obzirom da se to dešava i u državnim firmama, ne znam o čemu ja pričam uopšte..

Promena svesti Srbalja je nužna.. Momentalna i kompletna.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!03.05.2014. u 14:28 - pre 121 meseci
Citat:
Flo33: Ne može nikakvi destimulansi, kazne, ništa, osim bolovanja da smanji platu manje od minimalca,

Osim mozda kad para nema (bukvalno fizicki i materijalno nema) ni kod poslodavca ni kod drzave.

Zakoni i postovanje zakona su besmisleni ako nisu u skladu sa realnoscu i mogucnostima.
 
Odgovor na temu

Trick Fix
Behind a soldering iron

Član broj: 314532
Poruke: 1251
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1909 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!03.05.2014. u 14:33 - pre 121 meseci
Citat:
CoyoteKG:  u Srbiji ne mozes celo odeljenje da ubedis da "pobegne sa casa", a kamoli...

a kamo li nešto pametnije da se organizuje.

Baš Tako !

Ovde je tolika BEZ-Volja za bilo kakvu pozitivnu promenu da se i Marfi okreće u grobu i ne veruje vestima iz Srbije.

Ni jadnih 150-din za čistačicu ne možemo da skupimo u zgradi,jer nemamo "kvorum" ?!!

Kaže "Pacijent" : Ispred mog stana NE treba da čisti hodnik ! ----Zamisli "genitalne" izjave individualaca !

Neverovatno,
Izgleda da je cela Srbija "Ginisu" neki rod ?!

 
Odgovor na temu

da.li.sam.to.ja
d.sluzbenik

Član broj: 264058
Poruke: 50



+147 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!03.05.2014. u 16:56 - pre 121 meseci
Dolaze u grad sa sela da rade za 150e u pekarama I trafikama a po selima njive I obori zvrlje prazni... pa za tako glupe persone je 150e I punooo!!!
 
Odgovor na temu

Trick Fix
Behind a soldering iron

Član broj: 314532
Poruke: 1251
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1909 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!03.05.2014. u 17:00 - pre 121 meseci
Citat:
Odin D.: Zakoni i postovanje zakona su besmisleni ako nisu u skladu sa realnoscu i mogucnostima.


Citat:
Flo33: Promena svesti Srbalja je nužna.. Momentalna i kompletna.


Citat:
kaćunčica: kao klasa iza sebe imaju propali socijalizam i nefunkcionalne sindikate. Pojedinačno i nasumično niko ništa ne može da uradi,


Citat:
superbaka: ovde kod mene se kod kineza radi za 'nece jebes 12 iljada' i 'oce jebes 15 iljada', rade i samohrane majke,


Citat:
sasa022:Poslodavci bi morali da daju vece plate vec posle 10-15 dana kada ne bi mogli da nadju nekog ko pristaje da radi za 100-150€.
Isplati im se da daju 50€ mesecno vise nego da gube 50€ dnevno.


Citat:
CoyoteKG: Kad toliko sposobne omladine, pa ne mogu da pronadju posao, sta li ce tek te sredovecne zene...


Kad se sve sabere,,,,,Tužna nam je realnost,---Na žalost !!!

Ne dao BOG NIKOM !

 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!03.05.2014. u 17:09 - pre 121 meseci
Citat:
da.li.sam.to.ja: Dolaze u grad sa sela da rade za 150e u pekarama I trafikama a po selima njive I obori zvrlje prazni... pa za tako glupe persone je 150e I punooo!!!


A ti si na njivi i imaš 100+ svinja u oboru pretpostavljam?
 
Odgovor na temu

Trick Fix
Behind a soldering iron

Član broj: 314532
Poruke: 1251
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1909 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!03.05.2014. u 17:20 - pre 121 meseci
Citat:
da.li.sam.to.ja: Dolaze u grad......pa za tako glupe persone je 150e I punooo!!!


Nemoj tako.

Nisu to "Glupe Persone",,Ima tu jako vispremnih ljudi,
Idu tamo gde imaju više DIN/sat !!!
A šta treba da rade? Da ostanu "tamo" i da prebaciju daljinski od TV-a sa "PINK"-a na "Prvu"?

pošto se OVI utrkuju ko Filuje više "Mentalnog Izobličenja" ?
Mada Pink debelo prednjači po "Dijagnozi".

Ne treba osuđivati ljude koji bi poštenim radom da porodicu nahrane.

Lako je komentarisati ,ako TI "kane" svakog meseca 50-70 Hiljadarki na konto---Č I S T O !!!--Plačen PDV !"

i TO radiš iz toplog/zagrejanog/provetrenog "OFICCE"-a,

i smišljaš kako češ da drndaš ljude i "napujdaš" ONE koji NE rade ???!!!

Polako sa tuđim sudbinama....




 
Odgovor na temu

da.li.sam.to.ja
d.sluzbenik

Član broj: 264058
Poruke: 50



+147 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!03.05.2014. u 18:58 - pre 121 meseci
Da ponasnim
Svako ko napusta porodicno imanje sa sela I ide u grad da zaradjuje 150e je za mene NO comment za njihov IQ.
Pa samo da ima 15 koza koje seta po napustenim livadama on ce imati 150e bez njakanja I ponizavanje tog gazde!!!
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
176.67.195.*



+784 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!03.05.2014. u 19:55 - pre 121 meseci
Citat:
da.li.sam.to.ja: Da ponasnim
Svako ko napusta porodicno imanje sa sela I ide u grad da zaradjuje 150e je za mene NO comment za njihov IQ.
Pa samo da ima 15 koza koje seta po napustenim livadama on ce imati 150e bez njakanja I ponizavanje tog gazde!!!


E ako stavrno ovo mislis onda i ti treba da setas po toj livadi

Jel se secas mozda prirode i drustva,tamo smo ucili koliko koza mleka moze dati recimo. Pa onda i da taj seljak ima mnogo mleka kome da proda to mleko? U otkupu na 20 dinara ili koliko bese?
I cisto da znas,koza koja samo pase po livadama ne moze dati bas mnogo mleka. A sta kad dodje zima? onda se mora imati vec spremljena hrana,a za spremljenu hranu je potrebno imanje,masine za obradu i novac da se ulozi


Ne mogu da se setim onog vica-anegdote za pastira sa ovcama i gradskog intelektualca,ako se neko seti neka napise ovde,da se nasmejemo

PS ja koliko znam u gradovima se po pekarama zaradjuje vise od 150e
 
Odgovor na temu

da.li.sam.to.ja
d.sluzbenik

Član broj: 264058
Poruke: 50



+147 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!03.05.2014. u 20:52 - pre 121 meseci
Pa od koze imas citavu paletu proizvoda. Tako I sa ovcama imas vise nacina za zaradu. Moja uza rodbina zivi tako, stim da ima 30 koza ovde na fruskoj gori.A za zimu se leti skuplja trava koja je besplatna jer su svi u grad otisli.
Bolje sa domacim zivotinjama 365 dana u godini nego 1 dan sa ''gazdom'' trafike.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!03.05.2014. u 21:07 - pre 121 meseci
Citat:
KrkaCiC
Jel se secas mozda prirode i drustva,tamo smo ucili koliko koza mleka moze dati recimo. Pa onda i da taj seljak ima mnogo mleka kome da proda to mleko? U otkupu na 20 dinara ili koliko bese?

Uzmeš onda tih 10 litara mleka i napraviš 1 kg sira koji ćeš da prodaš po 500 dinara nakupcu ili 1000 dinara direktno na pijaci (tvoja konkurencija iz Beocapre takav sir upakovan u lepa pakovanja od 300 grama marketima prodaje po 2000 din/kg).

Pa to što ti ostane od proizvodnje sira prokuvaš pa napraviš kozju rikotu, pa i to prodaš za par stotina dinara itd itd.

Ako kozari (beocapra) sa 200 koza mogu godišnje da prihoduju milion evra, cenim da ti sa par koza možeš sigurno da preživiš prodajući svoje proizvode na pijaci.

Edit: nije 450 već 200 koza
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
176.67.195.*



+784 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!03.05.2014. u 21:08 - pre 121 meseci
Citat:
da.li.sam.to.ja: Pa od koze imas citavu paletu proizvoda. Tako I sa ovcama imas vise nacina za zaradu. Moja uza rodbina zivi tako, stim da ima 30 koza ovde na fruskoj gori.A za zimu se leti skuplja trava koja je besplatna jer su svi u grad otisli.
Bolje sa domacim zivotinjama 365 dana u godini nego 1 dan sa ''gazdom'' trafike.


Tvojim rodjacima je onda i smestaj besplatan jer su svi otisli u grad i ostavili kuce i imanja

Inace pitam se zasto su svi otisli u grad kad je na selu bolje,i to jos pre 30 i vise godina su ljudi odlazili

Veruj mi,zivim u malom mestu koje je skoro selo,nema tu neke narocite zarade. Ima zarade ako se vec ima stado od 150 ovaca,100 svinja ili cega vec pa da se samo vrti,a da se pocne taj biznis treba mnogo za prvih godinu dana bar,a u tih rvih godinu dana treba ui jesti nesto,kupiti nesto sebi a ne samo ovcama

Ima lepe zarade kad se sadi psenica,malo posla a fino ostane,ali sem sto treba imati dosta novca za ulog treba imati i zemlju i masine i opremu. Ko nema to sve,bolje neka radi na trafici za 150e,bar ce imati 17000 svakog meseca
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
176.67.195.*



+784 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!03.05.2014. u 21:12 - pre 121 meseci
Citat:
ventura:
Citat:
KrkaCiC
Jel se secas mozda prirode i drustva,tamo smo ucili koliko koza mleka moze dati recimo. Pa onda i da taj seljak ima mnogo mleka kome da proda to mleko? U otkupu na 20 dinara ili koliko bese?

Uzmeš onda tih 10 litara mleka i napraviš 1 kg sira koji ćeš da prodaš po 500 dinara nakupcu ili 1000 dinara direktno na pijaci (tvoja konkurencija iz Beocapre takav sir upakovan u lepa pakovanja od 300 grama marketima prodaje po 2000 din/kg).

Pa to što ti ostane od proizvodnje sira prokuvaš pa napraviš kozju rikotu, pa i to prodaš za par stotina dinara itd itd.



A nakupac nece doci za 1 Kg,vec ce cekati da se nakupi veca kolicina,i pretpostavimo da taj sir moze da izdrzi duze onda nakupac dodje i pokupi svoju robu,ali ce verovatno videti da taj seljak o kom pricamo nema gde da isturi svoju robu pa ce smanjiti cenu na bar 400 din,i na kraju kad seljak sve izracuna opet nema neku veliku kintu

I ne zaboravi da je veca potraznja za sirom od 300gr po ceni od 2000 u marketu,nego istom takvom na pijaci od 700 din
Kartice,cekovi i svest ljudi tj kupaca je cudo

 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!03.05.2014. u 21:14 - pre 121 meseci
Citat:
KrkaCiC: A nakupac nece doci za 1 Kg,vec ce cekati da se nakupi veca kolicina,i pretpostavimo da taj sir moze da izdrzi duze onda nakupac dodje i pokupi svoju robu,ali ce verovatno videti da taj seljak o kom pricamo nema gde da isturi svoju robu pa ce smanjiti cenu na bar 400 din,i na kraju kad seljak sve izracuna opet nema neku veliku kintu :)

I da proda po 400 dinara to je opet duplo više nego da je prodao samo mleko za 200 dinara.

A za prodaju na pijaci se ne bi složio sa tobom... Možda se ne bi prodavalo na pijaci u Ćićevcu, ali izgleda da nisi upućen o trendovima za takvu vrstu robe na Beogradskim pijacama...
 
Odgovor na temu

kaćunčica

Član broj: 271602
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2323 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!03.05.2014. u 21:15 - pre 121 meseci
Oni koji žive na selu, a nemaju imanje, zovu se nadničari, rade za gazde, koji ih takođe plaćaju tek toliko koliko moraju, nemaju socijalno, penzijsko i ostala osiguranja, posla imaju samo u sezoni, a kako se imanja ukrupnjavaju, većina poslova se obavlja mehanizacijom i gaje se odgovarajuće kulture. Možda je u povrtarskim/voćarskim krajevima drukčije, ali u Bačkoj je jutro zemlje dostiglo takvu cenu, a i takva je otimačina, da ovaj najamni radnik sve i da skupi toliko para, nikad ne može da preduhitri "krupne igrače" i dočepa se svog prvog komada. Na stranu što sa tih osam-devet hiljada može negde da otvori prodaviničicu i preživljava (jadno plaćajući radnike ili radeći sam), a od jutra zemlje bi preživeo samo kad bi zasadio neke zabranjene biljke.

"Ne teče reka, nego voda. Kao što ne prolazi vrijeme, nego mi"
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
176.67.195.*



+784 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!03.05.2014. u 21:23 - pre 121 meseci
Citat:
ventura:
Citat:
KrkaCiC: A nakupac nece doci za 1 Kg,vec ce cekati da se nakupi veca kolicina,i pretpostavimo da taj sir moze da izdrzi duze onda nakupac dodje i pokupi svoju robu,ali ce verovatno videti da taj seljak o kom pricamo nema gde da isturi svoju robu pa ce smanjiti cenu na bar 400 din,i na kraju kad seljak sve izracuna opet nema neku veliku kintu

I da proda po 400 dinara to je opet duplo više nego da je prodao samo mleko za 200 dinara.

A za prodaju na pijaci se ne bi složio sa tobom... Možda se ne bi prodavalo na pijaci u Ćićevcu, ali izgleda da nisi upućen o trendovima za takvu vrstu robe na Beogradskim pijacama...


Veruj mi upucen sam

Orahe u Cicevcu kupuju po 500,a ti mi reci koja je cena u Bg na pijacama.
Sad trenutno mislim da orasi idu po 400 do 450 din,znam poste je deda sa sela skoro prodao

Ajd ovako teoretski,opisi mi put od stocara u malom mestu do krajnjeg kupca na Bg pijaci!
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!03.05.2014. u 21:39 - pre 121 meseci
Citat:
KrkaCiC
Ajd ovako teoretski,opisi mi put od stocara u malom mestu do krajnjeg kupca na Bg pijaci!

Svake subote staviš tih 10kg sira u plastičnu kofu koji si napravio od svojih 5-6 koza, sedneš u 3 ujtru u autobus i u 6-7 ujutru si u Beogradu, na Kaleniću rasprodaš robu do 1-2 popodne i nazad kući.

Prodaćeš svoju robu za 10.000 dinara, platićeš tezgu i autobusku kartu 2000 dinara, i ono što ti ostane je više nego duplo od onoga što zaradi ta mučenica na trafici...

A generalno na pijacu nećeš da poneseš samo 10kg sira, ponećeš i nešto jaja, nešto sezonsko iz bašte, pa ćeš samo sa tim dodatnim stvarima još pokriti zakup tezge a možda ti i ostane nešto i preko...
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!03.05.2014. u 22:25 - pre 121 meseci
uh gde ste vi otisli sa tom pricom o selu... poceli ste kao politicari koji misle da ce spreciti migraciju sa sela u grad tako sto ce im poboljsati infraksturu i otvarati pozorista i operu u selu... spustite se na zemlju, od toga nema nista jer to nista ne sprecava vec samo poboljsava kvalitet zivota onih koji su ostali... cim ste transportno priblizili neko selo gradu, time ste ga i ugasili... pre tridesetak godina recimo, imali ste samo jednu radnicku liniju autobusa sa jednim selom koja je pokrivala dve smene... sad ih ima ko zna koliko, a i svaki drugi klinac sa sela ima vozacku i tatina kola... u takvoj situaciji mladi sa sela mnogo cesce putuju do grada, a kad djetici vide Beograda.......
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Baraba direktor iz Futura plus trafika!

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 94642 | Odgovora: 411 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.