Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Baraba direktor iz Futura plus trafika!

elitemadzone.org :: MadZone :: Baraba direktor iz Futura plus trafika!

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 94105 | Odgovora: 411 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!08.07.2014. u 17:25 - pre 119 meseci
Pa nije OK. To što ti predlažeš je simptomatsko lečenje. Umesto da lečiš uzrok bolesti zbog kojih su zatvori prepuni, ti samo dodaješ terapiju (morfijum) teško (ili smrtno) bolesnom pacijentu da ne bi osećao tegobe. Pacijentu se stanje pogoršava (ili umire) iako zahvaljujući tom lečenju ne oseća tegobe.

Pa sad ti vidi koliko ima efekta da gradite zatvore i otvarate kućni pritvor, a i dalje negujete sistem koji generiše besnu rulju.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!08.07.2014. u 17:31 - pre 119 meseci
nisam odavno gluplje poredjenje procitao...
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!08.07.2014. u 18:16 - pre 119 meseci
Poređenje je apsolutno tačno, a kako ga ko doživljava to nije moj problem.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!08.07.2014. u 19:07 - pre 119 meseci
Citat:
Pa sad ti vidi koliko ima efekta da gradite zatvore i otvarate kućni pritvor, a i dalje negujete sistem koji generiše besnu rulju.

Zato ti lepo neguj sistem koji generiše ovu mirnu rulju.
www.youtube.com/watch?v=R3R6ShOFj1M
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

adzo_
Ivan Adžić

Član broj: 150302
Poruke: 464



+256 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!08.07.2014. u 19:35 - pre 119 meseci
Kakve veze ima ovaj snimak sa onim sto pisac prica?
Pa najmirniju osobu da stavis u kavez pobesnece posle nekog vremena
To je bilo doba kad je ceo narod bio u kavezu
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!08.07.2014. u 19:59 - pre 119 meseci
Citat:
adzo_: Kakve veze ima ovaj snimak sa onim sto pisac prica?
Pa najmirniju osobu da stavis u kavez pobesnece posle nekog vremena
To je bilo doba kad je ceo narod bio u kavezu

Nema nikakve veze.
To na snimku su sve ljudi koji su 50 godina radili u Americi, Japanu i Njemačkoj, kod mrskih kapitalista, i onda jedan dan se preko Twitera dogovorili da se skupe i zajedno odu masovno u kavez na nekom Balkanu, poluostrvu na jugoistoku Evrope, koga su prije toga viđali samo u geografskim atlasima.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!08.07.2014. u 21:19 - pre 119 meseci
Jok, opet ne kapiraš. To na snimku su sve ljudi koji su živeli u humanom sistemu, a onda su se mrski kapitalisti iz Amerike, Engleske, Francuske i Nemačke dogovorili da prošire svoje geostrateške interese i ekonomsko tržište i izvor sirovina tako što će da rasparčaju zemlju koja im nije po volji. I to rade i dalje svuda po svetu.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!08.07.2014. u 21:23 - pre 119 meseci
Citat:
Odin D.:
Nesto ti je zatrajao taj trenutak.
Sta mislis ti, onako odoka, koliko jos milenijuma dok se ne ispolji ta neodrživost?
Trenutni sistem traje vek-dva manje vise, a neodrzivost tog sistema se vec decenijama ispoljava. Pa o toj neodrzivosti, izmedju ostalog, pricamo ovde majku mu.
Pazi, morate shvatiti da ce ovaj sistem propasti kao i svaki drugi pre njega. Jeste, bilo je napretka, doveo nas je do ovde, sve je to za pohvalu. Ali ce morati da se promeni. I promenice se, kao i svaki prethodni koji vise nije mogao da funkcionise u datim uslovima. Pa i robovlasnistvo je funkcionisalo do jednog trenutka, posle se promenilo. Morate to shvatiti.









Citat:
Shadowed:
Citat:
mr. ako:
Ovo je nistavan argument. Robovi sto su pravili piramidu nisu smatrali potrebnim da rade ceo dan na Suncu i slazu blokove u piramidu, ali je trebalo dosta vremena da prodje da bi se taj sistem srusio. Suvise je mala vremenska distanca da ti mogao da izvuces takav zakljucak da se ljudima svidja ovaj pohlepni sistem, jer se eto nije srusio.

Pa, ne bi ni nastao. Ali i da je tako, da su tek probali takav sistem prodaje, sta, ako vecina to smatra smaranjem i ne kupuje dodatne stvari, prestace to da rade jer je uzalud. Medjutim, prilicno sam siguran da se nece dogoditi tako nesto. Guess why.
Mislim, i meni je smaranje sto ne mogu odmah tu da platim nego moram da idem unutra, ali sistem jednostavno tako funkcionise. Dok je vecini to ok, tako ce i biti. Nije problem u šišanju ovaca nego u tome sto je ovaca tako mnogo pa šišanje postaje standard.

Kazes: "ali sistem jednostavno tako funkcionise" i isto tako sistem ce se jednostavno urusiti ili ce biti srusen, jednostanvo. Da se ne ponavljam, procitaj iznad odgvor Odinu.
Ali da, slazem se, ovaca je mnogo i to postaje standard, i ovce su jedan od produkata bas ovog sistema - ovce i vuna. Ali svi oni koji sada kazu "jednostavno je tako" nisu daleko da postanu ovce.
Vuna je gorivo kapitalizma.









Citat:
DaliborP:
Citat:
mr. ako:
Kad se sve to uzme u obzir, jasno je da je koriscenje bilo koje strategije koja ukljucuje navededne slabosti i dostupne metode za iskoriscavanje tih slabosti, cisto kurvanjsko ponasanje i nema veze sa postenim biznisom. Iz tog razloga bes i gnev ljudi; gomilanje latentne agresije; puni zatvori i pucnjava svako malo. Iz tog razloga je trenutni sistem neodrziv.

Prilicno sam siguran da ljudi ne zavrsavaju u zatvoru zbog marketinskh strategija. A ako i dodje do toga da neko ispolji bes jer mu neko nudi jelkicu na pumpi, i treba da bude u zatvoru jer nije sposoban da zivi u zajednici.

Smesno je samo sto se pozivate na Amerikance, pa to je najljubaznija nacija na svetu. Pre bi se zapitao sta je sa Srbima koji tako olako gube strpljenje zbog ponude jelkica na kasi. Ne treba traziti problem preko okeana vec se pogledati u ogledalo.


Zivot u zajednici je jedno, a agresivan marketing drugo. Svakako da nasilno ponasanje zasluzuje zatvor, ali ovde pricamo o uzroku takvog ponasanja.

Nisam konkretno pricao o Amerima, ali oni su dobar primer za razvijeno beskrupulozno korporatokratsko drustvo ka kojem mi ubrzano idemo. Kao i svuda, ljubaznih ljudi ima, ipak Amerika je odlican primer i za one druge ljude, one kojima korporatokratija nije majka - jer nemaju potencijal za rast vune.








- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!08.07.2014. u 22:28 - pre 119 meseci
Citat:
mr. ako: Morate to shvatiti.

A šta će nam se desiti ako nećemo?
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12849



+4784 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!09.07.2014. u 07:36 - pre 119 meseci
Citat:
pisac:
Pa nije OK. To što ti predlažeš je simptomatsko lečenje. Umesto da lečiš uzrok bolesti zbog kojih su zatvori prepuni, ti samo dodaješ terapiju (morfijum) teško (ili smrtno) bolesnom pacijentu da ne bi osećao tegobe. Pacijentu se stanje pogoršava (ili umire) iako zahvaljujući tom lečenju ne oseća tegobe.

Pa sad ti vidi koliko ima efekta da gradite zatvore i otvarate kućni pritvor, a i dalje negujete sistem koji generiše besnu rulju.


Ne lecim ja nista. Cinjenica je da na ulicama imamo gomilu ljudi koji bi trebali da budu u zatvoru.
Ako imas ljude koji trebaju biti u zatvoru zelja da oni budu u zatvoru je.. pa.. logicna.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12849



+4784 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!09.07.2014. u 07:40 - pre 119 meseci
Citat:
mr. ako:
Kazes: "ali sistem jednostavno tako funkcionise" i isto tako sistem ce se jednostavno urusiti ili ce biti srusen, jednostanvo. Da se ne ponavljam, procitaj iznad odgvor Odinu.
Ali da, slazem se, ovaca je mnogo i to postaje standard, i ovce su jedan od produkata bas ovog sistema - ovce i vuna. Ali svi oni koji sada kazu "jednostavno je tako" nisu daleko da postanu ovce.
Vuna je gorivo kapitalizma.

Pa, mozda ce se srusiti, ali se nece promeniti osim ako ne uvedes sistem za eliminaciju ovaca. A ipak je nekako bolje da ih šišaš nego pobijes. Sistem je onakav kakvim ga cini vecina, bio dobar ili los.
A nece neko postati ovca jer konstatuje cinjenicu ;)
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!09.07.2014. u 19:48 - pre 119 meseci
Ne treba da ih pobijes, vec ih edukacijom pretvaras u ne-ovce.
---
Sa stavom "to je tako" i prihvatanjem statusa quo i sam postajes ovca iako si iznad proseka.


- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!10.07.2014. u 13:48 - pre 119 meseci
Citat:
pisac:

Ti srećnog i ozarenog lica izlaziš iz mini-market-pumpe sa rukama punim jelkica i flajera, i slučajno tako natrpan zakačiš laktom mene koji sam nešto strašno nadrndan jer po 5439-ti put moram da slušam "hoćete jelkicu". Ja tu puknem i sručim ti par metaka u tvoje do tada ozareno i srećno lice.


Jako su tužne ove dve rečenice: pokušaj skretanja teme na vlastitu dijagnozu i činjenicu da se u Srbiji dozvole za posedovanje oružja dele šakom i kapom.

Ostalo je, sva sreća, vrlo komično: propovedanje neke slobode u okviru koje su nestašice kafe i desetina drugih artikala bile sasvim normalna pojava, "par - nepar" vožnja, Goli otok, verbalni delikt, hiljade strategija koje nisu odmakle od "polaznih osnova" i milioni drugih imbecilija, a danas ti je najveći problem da kažeš "Ne, hvala, žurim jako" što su ti na pumpi ponudili jelkice, pa bi još i pištolj da potegne i upucava lica prolaznika.

:-D

Osnovni problem, koren svih problema, ovde je što su Slovenci i Hrvati uspeli da pre*ebu Srbe po pitanju toga da SFRJ bude pod sovjetskom šapom posle ww2, nego je pronađen način da se posreduje, parazitira i troše nezarađene pare - u čemu su Srbi masovno gubili razum. Ne, trebalo je to da ide drugim tokom ukoliko smo se već odlučili za komunizam: da budemo kao Poljska, Češka, Slovačka, Bugarska, Rumunija, Mađarska i druge zemlje... pa onda lepo 1991. da nastupi restart - da se ljudi raduju slobodi, tržištu, demokratiji, neprisustvu ruskih tenkova, jelkicama na pumpi, obustavi gonjenja po rasnoj/nacionalnoj/verskoj/političkoj i bilo kojoj drugoj osnovi, da se pootvaraju dosijei obaveštajnih službi (posebno spiskovi saradnika i zaposlenih), pa marksistima koji nisu baš ubijali i mučili - da se omogući izlazak na taksi i mazanje paštete na hleb umesto da vitlaju pištoljima gonjeni nostalgijama i psihičkim poremećajima.

Ovako se sada vrtimo u krug obzirom da masa ljudi u Srbiji čitav svet četvrt veka po padu komunizma smatra "privremenim". Možemo diskutovati koliko je tu šta objektivno privremeno - ali, to je glupa tema, pošto iz perspektive ama baš svakog diskutanta na ovoj temi stvari o kojima diskutujete nisu privremene, nego su trajne - biće prisutne dok god smo živi, pomirite se sa tim.

Ukoliko ne izmisle nešto efikasnije od jelkice, a benzinske pumpe ne pronađu profitabilniji način organizacije: budite sigurni da će svako ko je krenuo na desetogodišnji pomen bilo koga od nas, pa usput zastao da sipa benzin - biti ponuđen jelkicama.

I meni je to super. Veliki sam fan jelkica i svega onoga što nervira komuniste i ljubitelje diktatura drugih vrsta. Najbolje obožavam kad se ljudi bave time da povećaju profit, a ne kafenisanjima i dangubljenjima i klanjanjima diktatoru, kad se bilo šta nudi - osim kad se nude nestašice, kad je ljudima ponuđen izbor - a ne uredbe "kako mora" itd.

Vreme pisca je prošlo, moje vreme je došlo, ko gubi - ima pravo da se ljuti, a što se tiče propucavanja "ozarenih i srećnih lica" - realnije je očekivati da "ozareno i srećno lice" spusti jelkice i sve što je šopingovao na zemlju, pa da lepo potegnuti pištolj ugura u zapušteni partizanski rčma...

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12849



+4784 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!10.07.2014. u 13:53 - pre 119 meseci
Citat:
mr. ako: Ne treba da ih pobijes, vec ih edukacijom pretvaras u ne-ovce.

Ne kazem da treba, ali je to jedini nacin da ne budu vecina. To sa edukacijom je potreban korak ali su oni velika vecina i pored toga. A ako mislis da ih sve ispravis edukacijom, onda (mislis da) zivis u nekom paralelnom univerzuju sa jednorozima koji kenjaju dugu, cveticima, leptiricima i ostalim tufnicama :)
 
Odgovor na temu

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!10.07.2014. u 14:33 - pre 119 meseci
"Ostavite ih: oni su slepe vođe slepcima; a slepac slepca ako vodi, oba će u jamu pasti."

Sve je Srbija čekala mr.ako-a da je edukuje na ESu, jedva dočekala. :-D

Svaka zgrada u Srbiji ima bar petoro mr.ako-a, ne mogu godinama da reše interfon, poštanske sandučiće i pišanja i s*anja po ulazima, ali bi da sređuju države i kontinente i "edukuju" mase.

Monti Pajton stil humora.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!10.07.2014. u 15:46 - pre 119 meseci
Istina.

Stvarno neverovatno veliki broj prepametnih ljudi oko mene poznajem. Prepunih sjajnih ideja
A opet smo kao drzava tu gde smo...
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!10.07.2014. u 15:52 - pre 119 meseci
Citat:
Hank: Jako su tužne ove dve rečenice: pokušaj skretanja teme na vlastitu dijagnozu i činjenicu da se u Srbiji dozvole za posedovanje oružja dele šakom i kapom.


Nije to tužno, nego je tužno što uopšte nisi ukapirao baš ništa iz datog primera. Nema taj primer veze ni samnom ni sa Odinom, već sa svakodnevicom u potrošačkom društvu gde su besmisleni zločini sve češći i sve masovniji.

Samo probaj da razmisliš odakle se generiše sva ta besna i eksplozivna rulja (koju treba obuzdavati tolikim zatvorima) u tom tako divnom i prosperitetnom sistemu. Takođe upni sve snage da razmisliš zašto su ljudi u ovom "modernom društvu" pod sve većim stresom. Odakle li dolazi taj stres, zašto je sve veći ako su vremena sve bolja i ljudi imaju sve više? Gde je onda smisao svog tog "napretka" ako su ljudi sve nervozniji i pod sve većim stresom?

Zar nije ono i na ovim prostorima bio primer čoveka (privatnika) kome su poslovi nešto propadali, koji je iz nekog razloga bio besan na svoju bivšu ženu, pa je ubio neke dalje rođake te svoje žene koje je znao samo po viđenju: dete od 3 godine, oca, i dedu. Ludak jeste, ali šta je to njega u stvari pritislo da na kraju ludački pukne? Pa sistem koji vlada, u kome ga država juri za kojekakve razne izmišljene pohlepne troškove i takse da bi iscedila suvu drenovinu gde god može. I to je mana ovog tvog sistema: pohlepa proizvodi besnu rulju. Besna rulja ne ubija onoga zbog koga je besna, nego onoga koji joj je najbliži i najlakša žrtva za ispucavanje nakupljene agresije.

Citat:
Hankstalo je, sva sreća, vrlo komično: propovedanje neke slobode u okviru koje su nestašice kafe i desetina drugih artikala bile sasvim normalna pojava, "par - nepar" vožnja,


To se zove stabilizacija da se ne bi uzimali dodatni krediti. Sada se umesto toga instruirano (pogodi po čijim instrukcijama) uzimaju krediti koji se nikada neće moći vratiti već će se upasti u dužničko ropstvo (proveren recept), tako da će se na kraju rasprodavati sva državna (tj. društvena) imovina uključujući i prirodna dobra. Onda, dok se ti (lično) osvestiš, moraćeš da plaćaš amerikancima i hranu koju jedeš i vodu koju piješ, jer će sve biti u vlasništvu privatnika koji preko finansijskih veza i raznoraznih kredita i prevarantskih bankarskih šupljih balona prelivaju profit privatnika u USA i slične parazitske zemlje. A ti ćeš biti građanin drugog reda na zemlji koja će biti nečija kolonija i vlasništvo.

Jbg, neko ne uspeva ništa da nauči iz istorije, i do besvesti ponavlja iste greške.

Citat:
Hank:Vreme pisca je prošlo, moje vreme je došlo


S time mogu da se složim, takvima je mnogo lakše manipulisati i pokrasti ih.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!10.07.2014. u 15:52 - pre 119 meseci
Citat:
Marko_L:
Citat:
Pa sad ti vidi koliko ima efekta da gradite zatvore i otvarate kućni pritvor, a i dalje negujete sistem koji generiše besnu rulju.

Zato ti lepo neguj sistem koji generiše ovu mirnu rulju.
www.youtube.com/watch?v=R3R6ShOFj1M


jbt, ovo je bilo nedavno... Kad se samo setim tih vremena. Nestvarno...
I posle danas da cujem nekog kako se za vreme Slobe bolje zivelo, da su "ovi" 100 puta gori.

Kako se sve brzo i lako zaboravi
 
Odgovor na temu

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!10.07.2014. u 15:55 - pre 119 meseci
Citat:
CoyoteKG:
Istina.

Stvarno neverovatno veliki broj prepametnih ljudi oko mene poznajem. Prepunih sjajnih ideja
A opet smo kao drzava tu gde smo...


Bio sam ironičan: priznajem samo primenjenu (i još neprimenjenu, ali objektivno procenjeno primenjivu) pamet.

Džabe ti genije koji prosipa "genijalnosti" po ESu, drugim forumima i komentarima posećenijih portala - beskonačno je bezvredan u odnosu na nepismenu, vrhunski neinteligentnu, svakako neškolovanu i bilo kojim kretenizmom opremljenu babu koja uzme pa oriba ulaz i lift neke zgrade u Srbiji jednom nedeljno i spasi sve prolaznike tu smrada i moguće zaraze.

"Genijalci" iz Srbije su, pošto su us*ali sve po Srbiji i bližoj okolini, prešli na u*eravanje Interneta.

Citat:
pisac:

To se zove stabilizacija da se ne bi uzimali dodatni krediti.


Ala ste se stabilizovali i to bez dodatnih kredita, je*alo majku...

živeli na kreditima i stranoj pomoći decenijama, a onda se "stabilizovali" istrebljujući se međusobno mačetama, sekirama i kopljima.

Pajseri.

Sve žene sada žive u strahu
čule su stižu jaja u prahu,
pa jedna drugu stalno sad pita,
da l’ biće i Trumanova kita?


Kakvi god da su problemi današnjice i ma koliko katastrofalne posledice ti problemi uzrokovali i šta god kako god gde god - ne znam odakle bi, iz kolike to dubine drskosti i koliko to kakvog zlog podsmeha Srbiji, jedan partizanski umobolnik uopšte uspeo da pokuša da pomisli da izvadi inspiraciju da se oseti pozvanim da možda doprinese bilo čemu: sagledavanju problema, predlogu dijagnoze ili ne-daj-Bože učestvovanju u rešavanju?

Paradoks.

Ne možemo u 21. veku, 70 godina posle užasa svih vrsta, ni da popišemo pokradenu imovinu, ni da se naotkopavamo masovnih grobnica "nepodobnih" kako bi se uopšte kvalifikovali za rešavanje problematika novijeg datuma poput Golog otoka, a ti si ovde našao da upražnjavaš hiperbole, metafore i onomatopeje sa pištoljem i upucavanjem "ozarenih i srećnih lica" u kapitalizmu?

To je problem Srbije: poludele nećemo u ludnice, lopove nećemo u zatvore, prdeže od marksista nećemo u taksiste, a onda se plače zbog posledica.

Vozio bi ti taksijem u Srbiji mojih snova sa aerodroma "Nikola Tesla" pijane i drogirane Britance u Novi Sad na EXIT za 2100 dinara po taksimetru sve zvidžeći "God save the Queen" intenzivno se plašeći da neko ne pošalje email protiv tebe, pa da tog meseca bude lebac bez paštete sa sve 7 jelkica okačenih o retrovizor kupljenih u poslednjih 7 dana - umesto što ti je dozvoljeno da prdiš ovde šta ti padne na pamet, a kada bi dodirnuo pošteno zarađene novčanice verovatno bi nastupio anafilaktični šok da te Titovi lekari ne bi izvukli. Anarhija nije demokratija.

Razliku između ove dve sudbine - koju bi trebalo da živiš i koju živiš plaćaju svi građani Srbije na ovaj ili onaj način, sasvim sam siguran, zato se i nema para za bolnice i obdaništa. Hapsiti tajkune i lopove i profitere u mutnim vodama tranzicije? Da, ali tek kada dođu na red, nismo još rešili ni partizane.

Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao Hank dana 10.07.2014. u 22:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!10.07.2014. u 16:50 - pre 119 meseci
Citat:
Shadowed:
Ne kazem da treba, ali je to jedini nacin da ne budu vecina. To sa edukacijom je potreban korak ali su oni velika vecina i pored toga. A ako mislis da ih sve ispravis edukacijom, onda (mislis da) zivis u nekom paralelnom univerzuju sa jednorozima koji kenjaju dugu, cveticima, leptiricima i ostalim tufnicama :)


Ne mogu svi biti edukovani, naravno, ali sto vise edukovanih, brzi napredak i menjanje drustvenog uredjenja na bolje - uvek bilo tako kroz istoriju, od prvog paljenja vatre.

Znas kako, nekad su ljudi radili 12 sati bez hrane i pauze, ginuli na poslu ko mravi kad prelaze reku. Ali to se promenilo. Sto ne bi i ]ebeni lavirint sa rafovima nestao ili dobio alternativu?! Sto ne bi UVEK bilo moguce placanje karticom na samom automatu npr?

Veci profit bi sigurno bio da ljudi rade 12 sati dnevno i nemaju nikakva prava, pauze, obroke i slicne "gluposti" koje gazda mora da ispostuje... na srecu nije profit svima na prvom mestu, vec covek.

- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Baraba direktor iz Futura plus trafika!

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 94105 | Odgovora: 411 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.