Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Baraba direktor iz Futura plus trafika!

elitemadzone.org :: MadZone :: Baraba direktor iz Futura plus trafika!

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 93297 | Odgovora: 411 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!07.07.2014. u 19:11 - pre 118 meseci
Citat:
SlobaBgd
I šta kažeš, Ok je biti zao?
To sve objašnjava.

Zli ljudi su neophodni za životni smisao takvih poput tebe.
Šta bi ti bio da nema Hitlera, Musolinija, Odina... i da su svi dobri u duši poput tebe?

Niko i ništa. Običan čovječuljak bez ikakvih zanimljivih postignuća, pameti, rezultata...
O čemu bi drugom takvi mogli npr. na ovom forumu ili u životu da pričaju i melju i budu nekom interesantni?

A ovako su - kad se uporede sa mnom i još nekima - moralne gromade i dobričine. Razmazivi po hljebu što bi se reklo.
I o toj vašoj dobroti i nečijoj drugoj zlobi možete trabunjati povazdan i tako dati smisao svom postojanju.

Zbog nas zlih je ta vaša dobrota na barem nekoj cijeni, iako ne baš u objektivnom smislu, ali barem u tom subjektivnom, ličnom.
Da nije nas - po čemu bi ti mislio da si poseban?






 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!07.07.2014. u 20:00 - pre 118 meseci
Nego, pretpostavljam kada na ovim prostorima dođe trenutak prvog masakra nekog ludaka u školi, restoranu ili tržnom centru, da ćeš najzad biti sretan što je i ova zemlja ušla u taj moderan vrli Miltonov/Odinov svet pun nasmejanih kupaca koji iznose vreće jelkica i flajera sa benzinske pumpe i time pokreću ekonomiju?

Naravno, ako nekim slučajem ne budeš među žrtvama
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!07.07.2014. u 20:06 - pre 118 meseci
Citat:
pisac: Nego, pretpostavljam kada na ovim prostorima dođe trenutak prvog masakra nekog ludaka u školi,

1991 - 1995.

Bio je ne jedan, nego poveći broj vas ludaka, koji bi da se vracate u stanje koje dovodi do ratova.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!07.07.2014. u 20:17 - pre 118 meseci
A jel si ti nešto naučio iz trenutno aktuelnog primera Ukrajine, što bi ti pomoglo da ukapiraš ko je i zašto organizovao i dotične događaje koje si pomenuo.

Ah, da, previše očekujem od tebe.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!07.07.2014. u 20:21 - pre 118 meseci
Citat:
Odin D.:
Citat:
SlobaBgd
I šta kažeš, Ok je biti zao?
To sve objašnjava.

Zli ljudi su neophodni za životni smisao takvih poput tebe.
Šta bi ti bio da nema Hitlera, Musolinija, Odina... i da su svi dobri u duši poput tebe?

Niko i ništa. Običan čovječuljak bez ikakvih zanimljivih postignuća, pameti, rezultata...
O čemu bi drugom takvi mogli npr. na ovom forumu ili u životu da pričaju i melju i budu nekom interesantni?

A ovako su - kad se uporede sa mnom i još nekima - moralne gromade i dobričine. Razmazivi po hljebu što bi se reklo.
I o toj vašoj dobroti i nečijoj drugoj zlobi možete trabunjati povazdan i tako dati smisao svom postojanju.

Zbog nas zlih je ta vaša dobrota na barem nekoj cijeni, iako ne baš u objektivnom smislu, ali barem u tom subjektivnom, ličnom.
Da nije nas - po čemu bi ti mislio da si poseban?

Vidi, nije ti loše ovo!
Tačno, da nema zla, ne bismo znali da je dobro - dobro. I onda bi svi živeli kao obični čovečuljci, koji nemaju zanimljiva postignuća kako naneti zlo drugom, ne bismo imali pameti da smislimo nekome prevaru, naši rezultati se ne bi merili patnjom nanetom drugim ljudima...

Nego, osvrnuo bih se, ovako nedostojan i ništavan naspram tvoje veličine i zlobe, na na izraz "melju". Vidi, Odine, ti si poslednja osoba koja može nekom da kaže da melje. Ti i još nekolicina deklarisano loših ljudi (ne zlih, niste vi dovoljno inteligentni za zlo, samo ste loši, sitne duše koje se kriju iza tastature i onitora, i rastu u svojim očima zaštićeni anonimnošću), daleko ste više navučeni na piskaranje po forumu, na oponiranje sebi samima, prosto prelazite u skribomane.

Naravno, da nije vas takvih, neumerenih, netaktičnih, bezobraznih, ni mi fini, nezanimljivi, dosadni, ne bismo se videli. Mi smo jedni drugima antipodi.

Ajd, živ bio ti meni.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!07.07.2014. u 20:36 - pre 118 meseci
Citat:
pisac: što bi ti pomoglo da ukapiraš ko je i zašto organizovao i dotične događaje koje si pomenuo.

Naravno. Sa samoupravnim ovcama i glupacima može svako da organizuje šta god hoće: cirkus, tragediju, pokolj, komediju...
Vidiš koliko socjalizam zaglupljuje ljude kad vas onda svako iz idiličnog života može preko noći poslati u haos i pokolj. Gdje je bila ta vaša silna pamet?!

Evo, tebe npr. uspijavaju da nerviraju preko benzinskih pumpi do nivoa kada pretiš da ćeš da potegneš oružje i ubiješ slučajnog prolaznika; toliko si se zaglupio u socjalizmu da ti čak i smatraš da je to normalno, a da nije normalno javiti se psihijatru kad osjetiš poriv da ubijaš slučajne prolaznike.
Znači, od milion načina na koji se možeš boriti protiv stranog kapitalizma, ti si našao najgluplji mogući - da ubijaš svoje sunarodnike i sapatnike, oko benzinskh pumpi, nevine žrtve na istoj strani na kojoj si i ti - i još misliš da si pametan.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!07.07.2014. u 20:42 - pre 118 meseci
To je metod pražnjenja nakupljenih frustracija koji praktikujete vi pohlepni Miltonovci sa zapada , nisam ja to izmislio, samo hoću da budem u trendu sa aktuelnim kapitalističkim tendencijama
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!07.07.2014. u 20:46 - pre 118 meseci
Citat:
Odin D.: Naravno. Sa samoupravnim ovcama i glupacima može svako da organizuje šta god hoće: cirkus, tragediju, pokolj, komediju...
Vidiš koliko socjalizam zaglupljuje ljude kad vas onda svako iz idiličnog života može preko noći poslati u haos i pokolj. Gdje je bila ta vaša silna pamet?!


Sto veci kapitalizam to gluplji narod !

Ovce su ovce.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!07.07.2014. u 20:50 - pre 118 meseci
Citat:
pisac: To je metod pražnjenja frustracija koji praktikujete vi pohlepni Miltonovci sa zapada ;), nisam ja to izmislio, samo hoću da budem u trendu sa aktuelnim kapitalističkim tendencijama :D

Ko tebe pita šta hoćeš?!
Stvora koga možeš iznervirati preko benzinske pumpe do nivoa da ubija svoje bližnje niko ništa ne pita.
Takve samo šalju ko robote gdje god hoće, bez ikakvog pitanja.

Citat:
Braksi: Sto veci kapitalizam to gluplji narod !

Ovce su ovce.

Zato si ti valjda otišao u kapitalizam jer voliš da budeš veća ovca.

Što nisi otišao u Ukrajinu ili Belorusiju, ili ostao u društvu pisca?
 
Odgovor na temu

Drivee

Član broj: 81794
Poruke: 324
203.113.145.*



+43 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!08.07.2014. u 01:59 - pre 118 meseci
Citat:
Braksi:
Citat:
Odin D.: Naravno. Sa samoupravnim ovcama i glupacima može svako da organizuje šta god hoće: cirkus, tragediju, pokolj, komediju...
Vidiš koliko socjalizam zaglupljuje ljude kad vas onda svako iz idiličnog života može preko noći poslati u haos i pokolj. Gdje je bila ta vaša silna pamet?!


Sto veci kapitalizam to gluplji narod !

Ovce su ovce.

Vuna je gorivo kapitalizma!!!
Jedan dobar komentar sam procitao... --Oni su pomesali pohlepu i ambiciju!!!
Da, meni je neprijatno akda mi nude neke stvari. Imaju 400 artikala a oni zapeli za jelkice(zasto???), svi znamo. Zasto mi nije ponudila zvake, kolu, keks..
Krajnje nepodnosljivo postaje. Ista stvar je i sa pumpama gde ubace 3 mlade i lepe devojke od 17 godina da mi peru sajbu. Same naskacu da je operu, i ti si obavezan da im das nesto.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!08.07.2014. u 02:55 - pre 118 meseci
Citat:
Nemanja:
Citat:
mr. ako:


Evo uzmi sebe za primer, koliko puta kliknes na AdSense reklamu? Koliko kazes?! Nijednom?!?!?!? Hmmm... Onda jednostavno volis da te maltretiraju IRL. :)
Ja recimo imam ABP (AdBlockPlus) i/ili AB (AdBlock) u kombinaciji sa Abine DoNotTrackMe i/ili Ghostery i ne dozvoljavam da me bilo ko maltretira gurajuci mi pod nos reklame koje ne zelim da vidim i ne zelim da se opterecujem njima niti da opterecujem svoje oci sa epilepticnim animacijama.
Onaj ko izmisli IRL ABP ce biti bogatiji od Googleta. :D :D


Zahvaljujem, za Abine nisam znao. Nesto korisno da covek procita na Mad Zone :)
Haha, pretpostavio sam da ce neko da se zainteresuje pa sam naveo par kombinacija. :) Probaj Ghostery, ako ti ne bude odgovarao Abineov DNTM, ja sam presao pre mesec-dva.







Citat:
CoyoteKG:
Citat:
mr. ako:
Evo uzmi sebe za primer, koliko puta kliknes na AdSense reklamu? Koliko kazes?! Nijednom?!?!?!? Hmmm... Onda jednostavno volis da te maltretiraju IRL. :)
Ja recimo imam ABP (AdBlockPlus) i/ili AB (AdBlock) u kombinaciji sa Abine DoNotTrackMe i/ili Ghostery i ne dozvoljavam da me bilo ko maltretira gurajuci mi pod nos reklame koje ne zelim da vidim i ne zelim da se opterecujem njima niti da opterecujem svoje oci sa epilepticnim animacijama.
Onaj ko izmisli IRL ABP ce biti bogatiji od Googleta. :D :D

oooo, sta si napisao :)
Sad ce svemocni NM da te banuje :).
Zelis da dolazis na ES, a da ne gledas reklame????
To ti je isto kao da zelis da sipas gorivo a da ne kupis jelkicu
Pa ako Ivan Dimkovic ne prikazuje reklame sa ES-a na svom monitoru... nece se ni Nebojsa ljutiti valjda. :)
Inace, verovao ili ne, dozvolio sam prikazivanje reklama na Naslovnoj stranici ES-a, tako da imaju koristi i od mene, ako nikakve druge. ;) Eto ponekad i kupim jelkicu. :D
Ostalo kupujem samo ako mi treba.




- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!08.07.2014. u 03:09 - pre 118 meseci
Citat:
Marko_L:
Citat:
Mozda. Mozda bi kupovali, mozda ne bi, ali nemaju izbora jer "prcvarnice" pumpe ne postoje vise.

Pa ako je to istina, onda to samo znači da ljudi ne žele da kupuju gorivo na takvim pumpama. Da nije tako, prčvarnice od pumpi bi se razbijale od para i niko ne bi bio lud da ih zatvara ili pretvara u mini market pumpu. Već dadoh primer jedne pumpe koja je bila baš takva po vašem ukusu, ali je zvrjala prazna, iako dosta automobila tuda prođe.
Aman, jes procitao ovaj deo "ali nemaju izbora". Kljucno je to "ali nemaju izbora", a nemaju jer su zatvorene "prcvarnice" pumpe, a zatvorene su jer ne donose koliko i ove sto iskoristavaju slabosti ljudi.
Slazem se ja s tobom da kad se profit stavi ispred ljudskog bica, sve se posmatra iz potpuno druge perspektive. ;)



Citat:
Marko_L:
Citat:
To je svakako zgodno i korisno, ali je problem sto moras da prodjes kroz gomile rafova sa uljima, vodama, sokovima, grickalicama, zvakama, sendvicima,... ili sta vec kome smeta i sve to od gomile proizvodjaca.
Bilo bi normalno da postoji mogucnost placanja benzina, BEZ odlaska u lavirint sa gomilom rafova sa uljima, vodama, sokovima, grickalicama, zvakama, sendvicima,... ili sta vec kome smeta i sve to od gomile proizvodjaca.

Ništa se ne mora. Niti postoji obaveza odlaska na pumpu, niti postoji obaveza voženja automobila, niti uopšte posedovanja istog. Sve je to stvar izbora. Ako baš hoćeš da voziš, a nećeš da ideš na pumpu, lepo zakupiš cisternu, napraviš ugovor sa nekom pumpom i oni ti svaki mesec dovezu gorivo, a da na pumpu nisi ni privirio. Opcija ima.

A ako si ti baš zapeo da se voziš i ideš na pumpu, onda prihvatiš da je model poslovanja pumpi danas takav kakav jeste i to je to. Ako smatraš da je taj model pogrešan, idealan način da to pokažeš je da otvoriš svoju pumpu i pokupiš im skoro sve mušterije. Em ćeš ti da profitiraš, em ćeš učiniti dobro delo prema ljudima koje sada maltretiraju prolaskom kroz lavirint da bi platili gorivo. Win win situacija što bi se reklo.
LOL
Dobri stari argument: "Ne svidja ti se banka? Pa napravi svoju!". :D
Ne svidja ti se pumpa? Kupi cisternu! :D OMFG.



Citat:
Marko_L:
Citat:
Pokusavas da izvrnes.
Recenica zapravo glasi:
Prosto je neverovatno da nekoga gurnu u vodu ili ga poliju vodom, pa je onda normalno da se zali sto je mokar.

Neko ga gurao da živi u Beogradu? Pa što ne kažeš. Ništa, neka tuži tog što ga je gurnuo i neka traži odštetu. To je jedino rešenje. Šta mu je tu neka pumpa ili trafika kriva?
Prati radnju fabule, ne radi se o Beogradu i pumpi, vec o beskrupuloznom kapitalistickom sistemu. U koji je gurnut ili bar poliven. Normalno je da se zali sto je mokar.



Citat:
Marko_L:
Citat:
Procenat onih koji zele da kupe bajati sendvic na benzijskoj pumpi po astronomskim cenama je mozda veci nego click-trough na AdSense, ali tih par procenata je i dalje mizerno malo naspram svih ostalih ljudi kojima bajati sendvic nije potreban.... Ipak, vlasnik pumpe smatra da je vredno maltretiranja svih ostalih kupaca, jer moze da istisne jos koji dinar (ili jos mnogo dinara, nebitno).

Naravno da je vredno ako to donosi veći profit. Niko ne otvara pumpu da bi se ti osećao lepo, nego da bi zaradio pare.
Naravno. Profit je bitan. Najbitniji. Profit uber ales.
Covek, zbog koga i od koga se generise profit, je nebitan. Oksimoron.



Citat:
Marko_L:
Citat:
Evo uzmi sebe za primer, koliko puta kliknes na AdSense reklamu? Koliko kazes?! Nijednom?!?!?!? Hmmm... Onda jednostavno volis da te maltretiraju IRL. :)
Ja recimo imam ABP (AdBlockPlus) i/ili AB (AdBlock) u kombinaciji sa Abine DoNotTrackMe i/ili Ghostery i ne dozvoljavam da me bilo ko maltretira gurajuci mi pod nos reklame koje ne zelim da vidim i ne zelim da se opterecujem njima niti da opterecujem svoje oci sa epilepticnim animacijama.
Onaj ko izmisli IRL ABP ce biti bogatiji od Googleta. :D :D

Nisam ja baš dobar primer za tu priču, jer na sreću ili na žalost, imam mozak. Tako da, ne klikćem kao sumanut na svaki oglas koji vidim, kao što ni u prodavnicama i pumpama ne kupujem sve što je izloženo. Kliknem na ono što mi je interesantno i kupujem ono što mi treba. Uopšte mi ne smeta što postoje oglasi koji mi nisu interesantni, niti štp u prodavnicama ili na pumpama postoje proizvodi koji mi nisu potrebni. U nekom trenutku će mi zatrebati i drago mi je što ću imati gde da ih kupim. A neki mi nikada neće ustrebati, što ne znači da nekom drugom neće. A to što vi imate neke fiks ideje da prodavnice treba da drže i nude samo ono što je vama potrebno je već druga stvar.
Pa naravno da ne klikces, zato i kazem "Nijednom". A verovatno imas i neki ad blocker/popup blocker/spam blocker koji ti pomaze u tome. ;) A posto imas ad blocker u virtuelnom svetu, normalno je da tako nesto zelis i u realnom svetu (IRL). A posto zelis IRL, znaci da mrzis pumpe koje imaju lavirint jelkica kroz koje moras da prodjes da dosao do kase - i koje ne mozes da blokiras. A posto mrzis pumpe, mrzis i kapitalizam. :D Eto, rezresili smo. :D




Citat:
Marko_L:
Citat:
Kapiras sad zasto je lose da ti guraju u labrnju bajat sendvic?

Ne znam šta su tebi gurali, ali meni nisu ništa. Čak se nešto preterano ni ne trude da ti prodaju sendvič, nego imaš tamo izloženo, pa ako hoćeš, tražiš. I toga obično ima po pumpama uz autoput ili magistralu, gde opet obično svraćaju ljudi koji su krenuli na duži put, pa je savršeno logično imati u ponude potrepštine za duža putovanja kao što su sendviči, grickalice, kafa za poneti, itd. I ja nešto nisam naleteo na bajate sendviče, obično su svežiji nego u većini pekara. Naravno, ne isključujem mogućnost da ima krš pumpi, ali nisu sve, naprotiv.
Sendvic u toj recenici je metafora za ceo onaj post i sve prethodno napisano u postu.












Citat:
Shadowed:
Pisac, sve je to kul sto ti kazes, al' da vecina ljudi te stvari smatra nepotrebnim i bezveznim ceo taj njihov pohlepni sistem bi se srusio.

Ovo je nistavan argument. Robovi sto su pravili piramidu nisu smatrali potrebnim da rade ceo dan na Suncu i slazu blokove u piramidu, ali je trebalo dosta vremena da prodje da bi se taj sistem srusio. Suvise je mala vremenska distanca da ti mogao da izvuces takav zakljucak da se ljudima svidja ovaj pohlepni sistem, jer se eto nije srusio.


- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!08.07.2014. u 03:23 - pre 118 meseci
Citat:
Odin D.:
Citat:
pisac: Ja tu puknem i sručim ti par metaka u tvoje do tada ozareno i srećno lice.

Razumeš sada, nije to samo moj problem, to je u stvari i tvoj problem, a još važnije to je sistemski problem celog Miltonovog društva. To vidiš i na vestima svakodnevno, ako znaš da gledaš.

Ili ti i dalje nije sasvim jasno?

Izgleda da tebi nije jasno da si ti pukao davno prije tog famoznog susreta sa slučajnim prolaznikom na pumpi.
Taj susret je samo običan okidač, isto kao što je i Gavrilo bio okidač za WWI, a ne uzrok.

Puknuti ljudi su problem koje društvo rješava pomoću psihijatara, košulja sa naopakim zakopčavanjem i sl., a ne sa preuređenjem prodavnica.
Da nisu prodavačice, ubio bi ti nekog zbog modernih telefona. Da nisu telefoni, ubijao bi ti zbog parkinga. Da nije parking, našao bi ti nešto četvrto.
To je izgleda svima jasno, osim tebi.

Neće svijet, kao što nikad i nije, stati zbog pretnji i mogućih posljedica puknuća kojekakvih labilnih bolesnika, maloumnika i njima sličnih, pa čak i da pretiš ne da upucaš jednog slučajnog prolaznika ili prodavačicu nego da se detoniraš u gužvi na stadionu.

Neće i gotovo. Shvati to. Možeš pretiti koliko hoćeš, možeš i ubiti nekog - ali ćeš završiti u bajbokani, u ludnici ili pod zemljom.
Znam, doći će drugi poslije tebe, ali će isto tako završiti.
Doći će i treći poslije drugog i on će isto završiti.
Dolazićete beskonačno, ali to se ne može sprečiti.
Ta se populacija u najvećoj mjeri može kontrolisati gore opisanim metodama, a u nekoj manjoj ne može. Ali za toliko malo je ostatak čovječanstva izgleda više nego spreman da plaća kao cijenu za preostale prednosti moderne civilizacije.

Ne radi se o pucanju njega, jedinke. Vec drusta u celini koje proizvodi takve sto pucaju. I proizvodi ih svake godine u sve vecim kolicinama.











@ deo teme o pumpama i jelkicama

Pa nismo roboti majku mu. Ljudi su nesavrsena bica, imaju svoje slabosti, lose odluke, ishitrene i nepromisljene poteze, podlozni su sugestiji, menjaju nameru, popustaju pod pritiskom, moze se uticati na njihovu podsvest, sujetu, trezveno i racionalno razmisljanje, itd. itd. itd. Poznato je svima manje vise koje su strategije u marketingu i/ili manipulisanju ljudima generalno.
Kad se sve to uzme u obzir, jasno je da je koriscenje bilo koje strategije koja ukljucuje navededne slabosti i dostupne metode za iskoriscavanje tih slabosti, cisto kurvanjsko ponasanje i nema veze sa postenim biznisom. Iz tog razloga bes i gnev ljudi; gomilanje latentne agresije; puni zatvori i pucnjava svako malo. Iz tog razloga je trenutni sistem neodrziv.



- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!08.07.2014. u 03:48 - pre 118 meseci
Citat:
mr. ako: Iz tog razloga je trenutni sistem neodrziv.

Nesto ti je zatrajao taj trenutak.
Sta mislis ti, onako odoka, koliko jos milenijuma dok se ne ispolji ta neodrživost?
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!08.07.2014. u 07:48 - pre 118 meseci
Citat:
mr. ako:
Ovo je nistavan argument. Robovi sto su pravili piramidu nisu smatrali potrebnim da rade ceo dan na Suncu i slazu blokove u piramidu, ali je trebalo dosta vremena da prodje da bi se taj sistem srusio. Suvise je mala vremenska distanca da ti mogao da izvuces takav zakljucak da se ljudima svidja ovaj pohlepni sistem, jer se eto nije srusio.

Pa, ne bi ni nastao. Ali i da je tako, da su tek probali takav sistem prodaje, sta, ako vecina to smatra smaranjem i ne kupuje dodatne stvari, prestace to da rade jer je uzalud. Medjutim, prilicno sam siguran da se nece dogoditi tako nesto. Guess why.
Mislim, i meni je smaranje sto ne mogu odmah tu da platim nego moram da idem unutra, ali sistem jednostavno tako funkcionise. Dok je vecini to ok, tako ce i biti. Nije problem u šišanju ovaca nego u tome sto je ovaca tako mnogo pa šišanje postaje standard.
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!08.07.2014. u 08:52 - pre 118 meseci
Citat:
Drivee:
... Ista stvar je i sa pumpama gde ubace 3 mlade i lepe devojke od 17 godina da mi peru sajbu. Same naskacu da je operu, i ti si obavezan da im das nesto.

Situacija 10.06. - 21.06. ove godine. Išao na more i sa mora. Punio gorivo na našim pumpama na autoputu. Prvi put se sam ponudio prodavac, drugi put ga ja zamolio da mi opere šajbnu. Oba puta izvadio 100 dindži da calnem, odgovor: Ne hvala, ni slučajno. Okrenuli se i otišli.

Nije reprezentativan uzorak al na meni je 100%.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!08.07.2014. u 09:48 - pre 118 meseci
Citat:
mr. ako:
Kad se sve to uzme u obzir, jasno je da je koriscenje bilo koje strategije koja ukljucuje navededne slabosti i dostupne metode za iskoriscavanje tih slabosti, cisto kurvanjsko ponasanje i nema veze sa postenim biznisom. Iz tog razloga bes i gnev ljudi; gomilanje latentne agresije; puni zatvori i pucnjava svako malo. Iz tog razloga je trenutni sistem neodrziv.

Prilicno sam siguran da ljudi ne zavrsavaju u zatvoru zbog marketinskh strategija. A ako i dodje do toga da neko ispolji bes jer mu neko nudi jelkicu na pumpi, i treba da bude u zatvoru jer nije sposoban da zivi u zajednici.

Smesno je samo sto se pozivate na Amerikance, pa to je najljubaznija nacija na svetu. Pre bi se zapitao sta je sa Srbima koji tako olako gube strpljenje zbog ponude jelkica na kasi. Ne treba traziti problem preko okeana vec se pogledati u ogledalo.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!08.07.2014. u 09:56 - pre 118 meseci
Btw, kamo srece da su i nama malo puniji zatvori umesto da oni koji u njima trebaju biti setaju slobodno.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!08.07.2014. u 10:40 - pre 118 meseci
Izgleda da nisi u toku da su nam zatvori već godinama pretrpani i da se ljudi zbog toga ne šalju u zatvore i pored pravosnažnih presuda. To je jedan od razloga zašto se uvodi i "kućni zatvor".

Ovo ti ozbiljno kažem. A ti razmisli zašto je to tako, i koliko će ljudi na kraju biti u kućnim i pravim zatvorima.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!08.07.2014. u 11:06 - pre 118 meseci
Ah, ok, da preformulisem: kamo srece da je kod nas vise zatvora koji ce se napuniti umesto da oni koji u njima trebaju biti setaju slobodno.

OK sad?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Baraba direktor iz Futura plus trafika!

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 93297 | Odgovora: 411 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.