Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Posle Feketica ponovo u akciji

elitemadzone.org :: MadZone :: Posle Feketica ponovo u akciji

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 37834 | Odgovora: 353 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Posle Feketica ponovo u akciji19.05.2014. u 19:43 - pre 121 meseci
jeste, ali nisu svi ti porezi doneti zadnjih godinu-dve...
I slazem se sa tobom u potpunosti.

Dobio je apsolutnu vecinu, i kao sto kazes sada ima priliku da nesto promeni.
Vidim da laje na sve strane i na svakog, ali se na zalost nista ne privodi kraju...
Dzaba njemu sto on moze da bude posvecen maksimalno, ako ostale sluzbe nisu...
Cak negde procitah da mu je nedavno zena u poslednjem mesecu pobacila... Sigurno da su oboje pod velikim pritiskom...


To sto je teatralan na televiziji, to je njegov stil. Vecem delu drzave koja je glasala za njega se to svidja, dok manjem ne...
Sto se mene tice neka bude on teatralan koliko hoce, samo neka radi svoj posao. Boli me ona stvar sto je ruzan, smesan, dosadan, dok god bude radio kako treba.
Imali smo pre njega pravog lepotana sa stilom koji nas je razvalio...

Ali da se samo prica o njegovim botovima... mislim da su opozicioni jos gori...
Sve ove lazne vesti koje su se ovih dana sirile internetom, plasile narod, stvarno nisu trebale da budu u ovo vreme...
Sad cujem da su i radio amaterima ukinuli frekvenciju, a ljudi zavrsili junacku stvar. Pola interneta pljuje to, i onda procitam na twiteru, neki lik, bitan radio operater, kaze da su oni i dalje tu, nego su ustupili GSS frekvenciju da mogu da rade kako treba...
To sa tolikim lesevima koji plutaju je crno da crnje ne moze da bude... Zamisli kako je bilo ljudima ciji najblizi jos nisu izvuceni, da cuju tako nesto...

I kao sto Shadowed kaze, i ja imam jako bliskog prijatelja koji mi je rekao istinu.
Moj kancelarijski kolega, pa njegov rodjeni stric. Dopisivao sam se u subotu sa kolegom preko skajpa u momentu kad nisu znali sta se desava, vec 3 dana sa njim.
Stric mu ima 2 cerke, suprugu i majku...
Bila je panika, slusaju svasta po netu... na kraju konacno stupili u kontakt sa njim.
Lik dosao kod njih u stan i kaze da pola ovoga sto se prica nije tacno. Da nije bilo toliko strasno.
Uglavnom su imali sta da piju i da jedu, naravno da prezive. Nisu mogli da porucuju picu :)...
Videli su sve vreme da se nesto desava, da dolaze i polako izvlace jedne po jedne, znali su da ce doci red i na njih. Dosao je, evakuisani su i to je to...

Dakle covek koji je medju poslednjima izvucen tako je rekao.


 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Posle Feketica ponovo u akciji19.05.2014. u 19:47 - pre 121 meseci
^ eto o tome ja pricam! sve je rekla kazala itd! a mozak na livadi...
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Posle Feketica ponovo u akciji19.05.2014. u 19:54 - pre 121 meseci
pa da...
Sigurno je strasno bilo dok je bila bujica... To nije bilo dugo...
Kaze da se valjda oko 5h cula sirena, pogledao kroz prozor u dvoriste je kuljala voda...
Spakovao se sa porodicom, popeo u potkrovlje. Porodica bila gore na bezbednom, on sisao dole i pokupio hranu, vodu i sve sto treba. Sklonio najbitnije stvari i otisao gore. Sedeli i cekali...
Kaze da se voda nenormalnom brzinom skupljala. To je ta bujica. Ali onda je sve to stalo i lagano se podizao nivo.

Dok je normalno da je ovo za vas rekla-kazala, meni to nije... Jer verujem liku.

Cak mi je lakse da poverujem u ovakvu pricu, nego u to kako stotine leseva pluta obrenovcem, vanzemaljci dolaze i programiraju mozgove ljudima da skacu sami u vodu i vrse samoubistva, i slicno...
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: Posle Feketica ponovo u akciji19.05.2014. u 20:13 - pre 121 meseci
to da se proturaju glupe price stoji, ali su ljudi sa razlogom mnogo kivni sto se nije reagovalo kako je trebalo, niko ne tvrdi da bi premijer ili bilo ko mogao da sprijeci tolike padavine ali nije isto troje poginulih i 30 poginulih i nije isto 1 milijarda stete i 10 milijardi stete
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Posle Feketica ponovo u akciji19.05.2014. u 20:15 - pre 121 meseci
su27killeryu@ a jel isto Vucic kriv sto narod nece da izadje iz kuce kad mu spasioci i krizni stab to lepo savetuju?!
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Posle Feketica ponovo u akciji19.05.2014. u 20:19 - pre 121 meseci
Naravno da nije, i slazem se...
Steta je verovatno mogla biti mnogo veca...

Da nas raznorazne vlasti nisu upropastile poslednjih 20-25 godina, danas ne bi bilo potrebno da se razni fondovi saseku i te pare koriste u druge stvari...
Tako da bismo danas verovatno imali skolovane ljude na pravim pozicijama koji su sefovi kriznih stabova. Ne bi bio neki Velja Ilic ministar zaduzen za vanredne situacije... A u ocima mu vidis da je drogiran ko zna kakvim lekovima i da mu mozak ne funkcionise...
Vojska ne bi imala samo 2 amfibije i 5 hilihoptera. Nego bi dosli sa celom recnom flotom, mnogo hilihoptera, pontonskim mostovima, strucnim ljudima...
Ali jbg, neko je doneo odluku, ma necemo vise ratovati, ne treba nam vise vojska, prodaj sve... pa i te cemce tamo nekim privatnicima vlasnicima kafica u Brckom...

Danas imamo posledice mnogogodisnje lose vladavine, a ne samo jednogodisnje...

Politiku nisam nikad pratio niti me interesovala. I mnogo malo znam o politici, ali izgleda da opet znam malo vise nego vecina koja trubi na sav glas...

daco... jeste I vucic kriv pored svih ostalih. Narod nece iz bilo kog razloga da ostane tamo...
To im je sve sto imaju... Bez toga verovatno vise ni zivoti im nisu bitni, s obzirom sta su sve preziveli do sada...
Vec su se pojavili lopovi koji kradu po tim napustenim kucama. Ko ce njima da garantuje da niko nista nece da im ukrade?
Ja ponajmanje verujem policiji da ne bi zavukli ruku u dzep, a kamoli sitnim bezdusnim lopovima...
Tako su i za vreme rata nasi spasioci poput Arkanove i Seseljeve vojske "spasavali" nase ljude, a ustvari ih pljackali .

Totalno je razumljivo sto su ljudi neposlusni.
Ali tu opet treba cvrsta ruka, i opet ce to neko da protumaci diktatorski, i treba na silu da ih sklone odatle.
Jer ako poginu, opet ce biti kriva vlast sto ih nije sklonila


edit:
Sad citam novine, sve vise clanaka "zenu izbacila kontrola iz autobusa jer nije imala kartu, a ona u stvari nosila vodu i pomoc ugrozenima, bile joj pune ruke i nije mogla da izvadi kartu iz dzepa, pa je izbacili". jbt koliko to nelogicno zvuci...
Pauk odneo auto jer se neko nepravilno parkirao, posto se bas tu parkirao da napakuje stvari za pomoc ugrozenima... I slicne stvari... Opet opozicija radi svoj posao

Sutra cu biti, neki CoyoteKG vozio 170 km/h, a oduzeta mu dozvola. On je samo hteo da donese vodu na vreme...
Sad svaku kaznu mozemo tako da pravdamo...

Ali opet, svakako da sam za to da kad je vec vanredna situacija, da parkinzi i GSP treba da budu besplatni.
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Posle Feketica ponovo u akciji19.05.2014. u 20:36 - pre 121 meseci
CoyoteKG@ a koji ce ti imovina ako izgubis glavu ili bliznje ?!
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: Posle Feketica ponovo u akciji19.05.2014. u 20:39 - pre 121 meseci
Citat:
cika dacha:
su27killeryu@ a jel isto Vucic kriv sto narod nece da izadje iz kuce kad mu spasioci i krizni stab to lepo savetuju?!


a ko ga krivi za to? niko ne trazi od njega da mijenja mentalitet naroda nego da radi svoj posao i da bude odgovoran za to što radi, ako je država brod zna se ko je kapetan i tako te stvari...činjenica je da je skoro svaka moguća služba zakazala a on nije na vlasti od juče nego 2 godine (a to je mnogo vremena) i šta je uradio? Manje više ništa.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Posle Feketica ponovo u akciji19.05.2014. u 20:40 - pre 121 meseci
Citat:
cika dacha:
CoyoteKG@ a koji ce ti imovina ako izgubis glavu ili bliznje ?!

objasni ti to njima...
Verovatno misle kao i svi, da se to nece bas njima desiti
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Posle Feketica ponovo u akciji19.05.2014. u 20:46 - pre 121 meseci
http://dnevno.hr/vijesti/hrvat...ovic-predizborne-standove.html


:-)
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: Posle Feketica ponovo u akciji19.05.2014. u 21:29 - pre 121 meseci
Ne kapiram ovu vijest, šta sa ovim?
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Posle Feketica ponovo u akciji19.05.2014. u 21:49 - pre 121 meseci
Kako ne kapiras? Pa cista promocija "valjanosti" Vucka u odnosu na "neke druge premijere". :) U principu "nema veze sa politikom"... :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Posle Feketica ponovo u akciji19.05.2014. u 22:12 - pre 121 meseci
su27killeryu@ vest je da eto barem neko hvali vucica :-)
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Posle Feketica ponovo u akciji19.05.2014. u 22:21 - pre 121 meseci
Ova je do sad najjaca :D:D:D
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Posle Feketica ponovo u akciji19.05.2014. u 22:22 - pre 121 meseci
Da, ali ima i nekih koji realno i veoma tacno pisu o istom tom coveku. Koga ne mrzi da cita:

http://dijaspora.wordpress.com...ednice-vlade-republike-srbije/

Mislim, kad vec postavljamo nepoliticke linkove. A na ovom linku je amo jedno misljanje, mada se veliki broj ljudi slaze sa tim misljenjem/textom.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

gigamg1
Novi Sad

Član broj: 221683
Poruke: 635
*.mynsn.net.



+270 Profil

icon Re: Posle Feketica ponovo u akciji19.05.2014. u 22:40 - pre 121 meseci
Opet miševi pojeli opremu
https://www.youtube.com/watch?v=WPzIXWCX3Tw
Samo polako i bez ikakve zurbe...
Resenje zavisi samo od perspektive gledanja na situaciju
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Posle Feketica ponovo u akciji19.05.2014. u 22:56 - pre 121 meseci
^ opet rekla kazala...
 
Odgovor na temu

gigamg1
Novi Sad

Član broj: 221683
Poruke: 635
*.mynsn.net.



+270 Profil

icon Re: Posle Feketica ponovo u akciji19.05.2014. u 22:58 - pre 121 meseci
bot mode: high
rekla kazala gugl smazala
http://www.akter.co.rs/27-drut...elni-e-mali-sram-vas-bilo.html

Samo polako i bez ikakve zurbe...
Resenje zavisi samo od perspektive gledanja na situaciju
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Posle Feketica ponovo u akciji20.05.2014. u 09:10 - pre 121 meseci
Citat:
cika dacha:
Nisam
I zato ne sirim te takozvane proverene informacije!

Prvo, ja nisam rekao "informacija je proverena". Rekao sam odakle je. Kome je izvor informacije odgovarajuci - ok, kome nije - opet ok.
Drugo, cela prica je pocela sa "ne bih da se dogodi ovako nesto" i navedeno to. Dakle, bilo to tacno ili ne, to je vrsta dogadjaja koju nisam hteo da se dogodi.
Trece, posto kazes da razmisljas zdravorazumski, ukljuci malo deo mozga zaduzen za logiku pa ces shvatiti da ako kazes da neka informacija nije proverena to NE znaci da je automatski netacna.
Da si ti kao CoyoteKG ili Nymeria rekao "to je rekla-kazala, ja u to ne mogu da poverujem, neprovereno je" - ok, tvoje misljenje o izvoru. Ali ako kazes da NIJE tacno, e onda ces ti morati da imas kredibilniju osnovu za to.

Odsustvo logike ti se vidi i u izjavama "to je radio i ovaj i onaj" kada neko optuzi sadasnjeg nekog (imena nebitna, poenta bitna) da radi nesto lose. Zar to znaci da je manje lose? Naravno da ne znaci, znaci samo da nije jedini koji radi (je radio) tu stvar. Tako i kriminal mozes da opravdas. Jbg, sta ima veze sto je osoba X opljackala banku/pretukla/ubila negok, pa i Y, Z, M, N, P i K su pre njega.
Generalno postoje dva razloga za takvim izjavama (ne samo kod tebe, kod mnogih). Jedan je jednostavno zelja za opravdanjem pa se koristi princip jednakih prava - ako moze on mogu i ja.
Drugi je idolopoklonstvo. Kada nekog smatras savrsenim iz zbog X pocnes da smatras da je svako Y koje radi savrseno. Tako se npr. ljudi loze na svaku (pravu ili izmisljenu ili doradjenu) Teslinu izjavu, bez obzira o cemu se radi jer je Tesla bio genije u oblasti kojom se bavio.




Citat:
CoyoteKG: I kao sto Shadowed kaze, i ja imam jako bliskog prijatelja koji mi je rekao istinu.

Shadowed to ne kaze. Shadowed veruje da nije slagan od strane prijatelja. Nigde ja to ne iznosim kao apsolutnu istinu (kao sto Dacha iznosi da je apsolutna laz).




Sto se tice price ko je za sta kriv.
-Vlast je kriva sto nismo bili pripremljeni(ji) za ovako nesto. Naravno da ne samo ova vlast. Nego i ova i prethodne.
-Vlast (sadasnja) je kriva zbog neorganizovanosti. Tu spada i to da se na raznim mestima nalaze pogresni, nestrucni ljudi (jbt, onaj Velja ne bi trebao da bude na bitnijem mestu od kafanskog stola u nekom cosku), to da se ljudi iz te vlasti bave poslom koji nije njihov i pri tome ometaju one koji trebaju time da se bave itd.

Sto se tice Vucica i mnogih optuzivanja njega za razne stvari. Tip zamislja da je nekakav gazda nad drzavom, postavlja sebe na prvo mesto svega, on pa on, svi moraju njega da slusaju. E, pa, kad tako radis, onda ti uz to ide i odgovornost, pa kad za'ebe neko nesto a ti hoces da naredjujes u svemu, onda sledi krivica kao da si mu ti naredio da to uradi. Zbog toga se njemu najcesce pripisuju krivice vlasti kao takve.
Hoce da se za sve pita, mora da nosi i odgovornost za sve. Naravno, situacija je negde izmedju, niti se on bas za sve pita, niti se bas za sve okrivljuje.

Sto se tice poturanja kojekakvih dezinformacija, uopste ne sumnjam da svaka politicka stranka ima neku svoju agendu i koristi situaciju da sabotira protivnike ili poboljsava svoju poziciju. Naravno, kod onih na vlasti je zastupljenije ono drugo dok ce opozicija po obicaju pre poturati klipove u tockove.
Odbrana bilo koje strane je neopravdana icim osim zalaganjem za onu drugu stranu. Smatram da svako treba da odgovara za ono sto je kriv. Vlast za ono sto je kriva u okviru svog domena, opozicija za ono za sta je ona kriva (lazne optuzbe i sl.). Takodje i bivse vlasti a ne da silazenjem sa pozicije gube odgovornost za sve sto su (u)radili dok su bili na vlasti.

Dakle, Vucic i kompanija (i ne samo oni, ali su oni sada na tom mestu) su vec pokazali da zloupotrebljavaju vlast, jasno je da sve strane redom plasiraju raznorazne podatke, tako da dezinformacija ima na sve strane. Dacha se pozivao na zvanicne izvore i pripadnost institucijama. Pa to je totalna smejurija. Pa, ne ocekujes valjda da neko od njih prica protiv njih :) To je kao da kazes "ako nisi Vucic, nemas pravo da kazes Vucic je kriv za ovo ili ono" (karikirano ali oslikava poentu). How yes no :)


I jos jedna stvar (znam da je vec poduzi post) koju sam ostao duzan:
Citat:
Odzaklijevski:
Citat:
Shadowed: Ja da odem na teren, pre bih im (nenamerno) smetao nego pomogao. Isto vazi i za Vucica. Isto vazi i kada bi Vucic ili vatrogasac dosli da programiraju.


Možda bi ti samo smetao, ali nisu svi programeri slabići. Veliki broj programera je sposoban da puni džakove. Trebalo bi da je broj programera koji su fizički sposobni daleko veći od broja vatrogasaca koji umeju da programiraju.

Prvo, niti sam ja rekao "ako odem da punim dzakove" niti je Vucic o kojem se radilo isao da puni dzakove. A i da jeste, i dalje ce neki fizikalac to bolje od njega raditi a on bolje od punjenja dzakova rukovoditi stvarima (mada..). Al' kao sto rekoh - nije, niti se radilo o tome.
Ja sam primenio princip koji sam i izneo - radio sam posao koji najbolje znam a zaradu od tog posla iskoristio za kupovinu potrepstina za ljude koji su evakuisani i hrane za volontere. To je bio najefikasniji nacin koji sam ja mogao ponuditi.
Za dzakove nije problem, isao sam ja i to raditi kada nisam mogao raditi svoj posao (vikend) ali su me vratili nazad jer je bilo dovoljno ljudi. Ali, kao sto rekoh - nije se uopste ni radilo o dzakovima.
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Posle Feketica ponovo u akciji20.05.2014. u 12:42 - pre 121 meseci
Citat:
Shadowed:
Linkovao sam u prethodnom postu. To na linku je pisao moj drug iz Sapca u kojeg imam poverenja, koji nema razloga da laze i koji tamo zivi i ucestvovao je u radovima tamo.

Shadowed@
Vidi, ja sam preneo informaciju od coveka koga poznajem, koji se nalazi na licu mesta, u kojeg imam poverenja i koji je vrlo razuman i racionalan, apolitican i nema razloga da laze.



Prvo si rekao sve ovo gore ^ citirano pa sad ovo dole, i na meni ostavlja utisak da priznajes da nista nije tacno tj sve je rekla kazala?! ili me utisak vara :-)

Shadowed:
Prvo, ja nisam rekao "informacija je proverena". Rekao sam odakle je. Kome je izvor informacije odgovarajuci - ok, kome nije - opet ok.


 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Posle Feketica ponovo u akciji

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 37834 | Odgovora: 353 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.