Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 57965 | Odgovora: 223 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.cidr.odn.ne.jp.



+7174 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu04.06.2014. u 23:56 - pre 120 meseci
Ne poznajem saobracajnu situaciju u Srbiji, tako da mozda propustam nesto bitno specificno za Srbiju i zaustavnu traku..

Ali tolika kazna (u poredjenju sa drugim a i apsolutno) deluje drakonski i vise lici na gresku nego na meru srazmernu prekrsaju. Opet, ponavljam, nisam upucen u saobracajnu situaciju u Srbiji, tako da ako postoje neki specificni razlozi za takvu kaznu (tipa istorijat fatalnih udesa zbog zaustavljanja u zaustavnoj traci itd...) onda je sasvim druga stvar. Ali ne mogu da se setim ni jedne civilizovane zemlje u Evropi gde se za ovakav prekrsaj trazi nekoliko prosecnih plata i oduzima dozvola na toliki rok. Takve kazne u ostatku Evrope se rezervisu za cinjenje udesa u alkoholisanom / nadrogiranom stanju ili voznju od vise desetina km/h iznad dozvoljene u urbanoj zoni.

Ali visina kazne i dodatne mere propisane zakonom su sporedna stvar u ovom slucaju: kako se prekrsaj vec desio i to za vreme vazenja trenutnog zakona, cinilac prekrsaja nema puno izbora kada je sud vec doneo odluku i zalba na istu je odbijena.

Ovakve stvari bi morale biti resene gradjanskom akcijom tj. pritiskom na vlast, ali u odsustvu dobrih i fokusiranih gradjanskih akcija ne deluje da ce biti puno promena. Eventualno ako neki politicar populista za koju godinu proceni da je jako dobro za glasove da smanji ovu, IMHO, neprimerenu kaznu.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu05.06.2014. u 00:15 - pre 120 meseci
Gledaj zaustavnu kao smrt.Ovo sto je on uradio je maciji kasalj za razliku od parkiranog kamiona+neka maglica.Onda bi trebalo napraviti nivoe

kaznjavanja u zaustvnoj.Ako plati u roku od 8 dana to je 50k.Nego Ivane,kazi koliko je u Nemackoj kazna za parkiranje na pozarnom putu?
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu05.06.2014. u 00:52 - pre 120 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:

Ovakve stvari bi morale biti resene gradjanskom akcijom tj. pritiskom na vlast

A zašto da se zbog ovakvih stvari organizuju gradjanske akcije? Državne kase su i onako prazne. Ovo je odlična prilika da se malo dopune. A ko nema novaca da plati kaznu - nek proda auto, ionako mu samo pravi glavobolju.

Dakle, sko većina smatra da je ova kazna nesrazmerna, ja sam za to da se sve ostale kazne podignu. Eto mog predloga za gradjansku inicijativu.

Sad, da se sažalimo nad jednim gilipterom? A šta je taj radio u školi? Skakao naglavačke, gadjao nastavnike kamenjem, tukao devojčice, čupao mindjuše sa ušiju. I mislio je da će tako celog života?

Kad ono, uvrnuše mu jajce.

I treba!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu05.06.2014. u 07:22 - pre 120 meseci
Budimo realni: zakon je idiotski. Ako je kazna za polukružno okretanje u tunelu (ej !!) od 6.000,00 (da ne poveruješ !) onda bi kazna za vožnju zaustavnom trebalo da bude 600,00 din.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

CakNoris

Član broj: 162906
Poruke: 194
*.opera-mini.net.



+32 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu05.06.2014. u 07:25 - pre 120 meseci
@hotchimney
A kako znaš da počinilac nije profesor Beogradskog univerziteta i cenjena ličnost u profesionalnim i naučnim krugovima?
Realno ne znaš i zato ti je komentar nerezonski.

I ko je pominjao sažaljevanje nad jednim "gelipterom".
U pitanju je veliki broj ovakvih slučajeva.
Računaj jedno barem 10 dnevno za 14 meseci kontrole (recimo da su bili svaki drugi radni dan) to je 10 * 11 * 14 = 1540 ljudi do sada.

Zar misliš da bi iko normalan na ES tražio pomilovanje za prekršaj?
U pitanju apel je za primenu redovnih i primerenih kažnjavanja, a ne da tu i tamo po nekoga odvale po ušima, a da više od 95% prođe nekažnjeno.

Uzgred, tvoje izjave kao i izjave nekih sličnih tebi zvuče kao da si Beograd video samo na ekskurziji 86, a da nemaš ni 1000km vožnje u većim gradovima.
Zapitaj se da li dovoljno poznaješ saobraćajne situacije i psihologiju ljudi da bi postavljao izjave koje postavljaš.
- Kada kažete „niko nije savršen“, Čak Noris to shvata kao uvredu
- Ameri su '45. razmišljali da pošalju Čak Norisa u Japan, ali su se opredelili za humaniju varijantu!
- Bog je hteo da stvori svet za deset dana, Čak Noris mu je dao sedam
 
Odgovor na temu

Todor Todorovic

Član broj: 323527
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu05.06.2014. u 07:29 - pre 120 meseci
Uvek sam se pitao ko su ludaci koji pretiču druga vozila sa desne strane, što je ovde bio slučaj. Kazna je sasvim u redu. Kazna za polukružno okretanje u tunelu bi trebalo da bude veća.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu05.06.2014. u 07:52 - pre 120 meseci
Citat:

A kako znaš da počinilac nije profesor Beogradskog univerziteta i cenjena ličnost u profesionalnim i naučnim krugovima?
Realno ne znaš i zato ti je komentar nerezonski.


Ako jeste,+ psihijatar.Cuj ugledan sa takvim ponasanjem u saobracaju.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu05.06.2014. u 07:53 - pre 120 meseci
Kako može da bude u redu kazna od 4 prosečne mesečne plate za ovakav prekršaj ?!

Mislim, ako ćemo da se frljamo ajde da kažemo da su ludaci oni pešaci koji prelaze van pešačkog, i da je odsecanje ruke primerena kazna. Pogrešno parkiranje - deset godina robije ! Čisto kao opomena i preventiva, da mu više nikad ne padne na pamet da parkira gde je nedozvoljeno. I tako redom.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu05.06.2014. u 08:07 - pre 120 meseci
Kad je uveden novi zobs kazne su uglavnom prepisane iz evropskih zakona pa je tako i kazna za zaustavnu bila u tom skladu i bila je među lakšim prekršajima. Onda je na inicijativu mupa dopunjen zobs gde je kazna drakonski povećana. Razlog su naravno idioti koji misle da su izmislili traku za pametne i dok hiljade ljudi svako jutro autoputem kroz grad vozi na posao u normalnim trakama oni misle da je ok da 'samo 10 metara' odvezu zaustavnom.

Da je kazna drakonska - jeste. Da mi je žao tih što dobiju kaznu - ni malo. Hteo si da budeš pametan onda snosi posledice. Umesto 100,000 možeš tražiti 15 dana zatvora što je odlična opcija jer se inače po regularnim tarifama radni dan računa 1,000 din tako da je tih 15 dana više nego povoljno. Cilj ove kazne nije nikakva preventiva niti povećanje bezbednosti već klasično punjenje budžeta na račun idiota i ja nemam nikakav problem sa tim.
 
Odgovor na temu

deki111
Beograd, Srbija

Član broj: 305965
Poruke: 617
*.adsl-1.sezampro.rs.



+613 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu05.06.2014. u 08:12 - pre 120 meseci


 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu05.06.2014. u 08:14 - pre 120 meseci
Citat:
Kako može da bude u redu kazna od 4 prosečne mesečne plate za ovakav prekršaj ?!

Kako se nekome moze pleniti imovina (recimo stan) zbog duga od 100k.? Ima li razlike?

Samo da dodam,a ovo sto cu napisati ne znaci da sam cvecka u celosti.Cak,citaj,cak ni motorom ne idem zaustavnom.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu05.06.2014. u 09:21 - pre 120 meseci
Citat:
CakNoris:

A kako znaš da počinilac nije profesor Beogradskog univerziteta i cenjena ličnost

Znam, jer onaj ko nije poštovao propise u školi, taj neće poštovati ni saobraćajne propise.
Onaj koji nije poštovao svoje nastavnike u školi, taj neće poštovati ni druge učesnike u saobraćaju.
Onaj koji je kao divljak zabijao krede u oko devojčicama ulećući u tudju učionicu za vreme časa, takav će se ko 3.14zda raspekmeziti kad mu neko lupi lakši čveger - na primer plakaće na forumu i to nema muda da izadje lično već mora preko kolege na poslu.

Takav neće završiti ni fakluktet a kamoli da uradi doktorat. Za fakultet i doktorat je potrebna ogromna disciplina a to nije svojstveno divljacima.

Kratko rečeno nedisciplinovan u školi - ponašaće se u vožnji kao divljak.

A da li je cenjena ličnost?

Ličnost nije jer za to treba karakter.

A moguće je da je cenjen jer, na primer, su i mnogi ratni zlikovci veoma cenjeni, mnogi kriminalci, razbojnici, ubice, samozvani revolucionari, samoproklamovane vojvode i ostale karakondžule su bili prilično cenjeni.

Zato, nek deru divljake i nek nabijaju kazne revolverašima po drumovima.
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu05.06.2014. u 10:42 - pre 120 meseci
Kazna nije primerena prekrsaju. Nije u redu da se vozi zaustavnom trakom, ali se radi o tome da je to lak posao za presretace, a kazna je visoka, a i prekrsioca ima dosta. Znate li da 3-4 presretaca iskljucivo prate voznju zaustavnom i nista drugo ne rade?

Takodje, treba praviti razliku izmedju namernog prekrsaja i "slucajnog", zbog neoprezne voznje. Nije isto kad je crveno na semaforu vec 10 sekundi i neko prodje, boli ga urac, ili kad ne mozes da zakocis, posto se recimo, na pojedinim semaforiam crveno bas przo pali i prodjes kroz crveno.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu05.06.2014. u 11:26 - pre 120 meseci
Niko ne spori da je kazna preterana al niko se neće buniti jer svako ko svaki dan provede u gužvi po 45 minuta idući na posao verujem da apsolutno podržava drakonsko kažnjavanje likova iz reda za pametne(tarot tm).
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu05.06.2014. u 12:56 - pre 120 meseci
Citat:
botr:Znate li da 3-4 presretaca iskljucivo prate voznju zaustavnom i nista drugo ne rade?


Obzirom na kolicinu divljaka koju svakodnevno vidjam kako se krecu zaustavnom trakom trebalo bi da bude bar 30-40 presretaca.

Citat:
Takodje, treba praviti razliku izmedju namernog prekrsaja i "slucajnog", zbog neoprezne voznje.


Upravo tako. Ovi sto su neoprezni su neuporedivo opasniji od bezobraznih. Onaj sto je bezobrazan je bar koliko-toliko svestan sta radi pa i ako prolazi na crveno potrudice se da to izvrsi tako da ga neko ne ubije. Dok ce onaj ko je neoprezan jednostavno da proleti na crveno i ubice i sebe i onog ko naleti na njega a verovatno i nekog slucajnog prolaznika.
 
Odgovor na temu

CakNoris

Član broj: 162906
Poruke: 194
*.opera-mini.net.



+32 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu05.06.2014. u 12:59 - pre 120 meseci
Evo ja idem svaki dan kroz najveću gužvu i krivo mi je kad neko obiđe celu kolonu (kao što je i vama ostalima krivo) i podržavam razumno i neselektivno kažnjavanje!
Ovo po svakoj logici trenutno nije slučaj.

@hotchimney
A u čoveče, pa u kojoj divljini si ti išao u školu?
Slabo ti nešto ide povezivanje uzrok-posledica.

- Kada kažete „niko nije savršen“, Čak Noris to shvata kao uvredu
- Ameri su '45. razmišljali da pošalju Čak Norisa u Japan, ali su se opredelili za humaniju varijantu!
- Bog je hteo da stvori svet za deset dana, Čak Noris mu je dao sedam
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.cidr.odn.ne.jp.



+7174 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu05.06.2014. u 13:02 - pre 120 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:Nego Ivane,kazi koliko je u Nemackoj kazna za parkiranje na pozarnom putu?


http://bussgeldkatalog.kfz-auskunft.de/parken-behinderung.html

Citat:

wegen Parken vor oder in einer amtlich gekennzeichneten Feuerwehrzufahrt und dadurch ein Rettungsfahrzeug im Einsatz behindert

1P + 65 EUR


1 poen u dozvoli i 65 EUR.

Sto je 3.1% prosecne plate.

Za oduzimanje dozvole ti treba 18 poena.

Mislim da ti Nemacka nije dobar primer, posto su saobracajne kazne u DE generalno niske u odnosu na druge zemlje zapadne EU, zbog vrlo jakog auto lobija.

Ovde da ti oduzmu dozvolu, cak i privremeno, bas moras da se potrudis - za nesto sto bi drugde cak i u zatvor mozda isao. Meni je uspelo na mesec dana da mi uzmu dozvolu, zato sto sam isao 60 km/h preko dozvoljene brzine i naleteo na stekovane drotove u zbunu sa radarom :) Pa cak i tada je kazna bila "samo" 250 EUR (12% prosecne plate) i jos kulturno mozes da izaberes kad hoces da ti ide zabrana, dok si na odmoru recimo.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu05.06.2014. u 13:10 - pre 120 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Meni je uspelo na mesec dana da mi uzmu dozvolu, zato sto sam isao 60 km/h preko dozvoljene brzine i naleteo na stekovane drotove u zbunu sa radarom :)

I to na ogranicenje brzine u DE :)
 
Odgovor na temu

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu05.06.2014. u 13:14 - pre 120 meseci
Pa u Srbiji bi bila dovoljna i kazna od 30€ ali da se naplaćuje svakome bez izuzetka...
Mnogo je bolje uhvatiti svih 5000 prestupnika mesečno i naplatiti im po 30€ nego uhvatiti po 1-2 dnevno i njima naplatiti po 1000€
Već posle par meseci kad se bude kažnjavao svaki prekršaj biće i daleko manji broj prekršilaca a to je valjda i cilj kažnjavanja
One malobrojne, tvrdoglave će biti još lakše uhvatiti jer neće svi kršiti propise. Lakše je uhvatiti nekoga ko odskače od svih ostalih
Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.cidr.odn.ne.jp.



+7174 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu05.06.2014. u 13:15 - pre 120 meseci
@Shadowed,

Ma da, Nemacka je komedija sto se kazni za saobracaj tice.

Par nedelja pre toga, vozim kuci (auto putem) - i odjednom iza mene se stvori patrola i tako idu iza mene par minuta (vec posle minut mi je jasno da nesto nije OK :-). Na kraju upale "Bitte Folgen" (prati me) svetlo i uputimo se ka benzinari.

Izlazi pandur, celav sa bradom, rek'o sad sam naj*ebo ovo je neki zeznut lik... kaze dubokim robocop glasom, "jesi video znak od 100 km/h zbog ostecenja puta?"... Ja se pravim pglu, kazem "Ne! Stvarno? Jao zao mi je...".

Na to ce pandur "isao si najmanje 100 km/h iznad ogranicenja" (ubi me ako sam isao ispod 220-230 km/h, tu normalno nema ogranicenja brzine - a i brat bratu nisam primetio nikakvo ostecenje puta :-), "dovoljno za gubljenje dozvole 2 puta".

Ja se vec pozdravio sa dozvolom, na sta ce pandur "ali, imas srece - nismo upalili radar. Da sam robocop, sada bih te kaznio".

I tako... odoh ja kuci, sa dozvolom, robocop i kolega su verovatno otisli da kupe krofne u benzinari.

Komedija. Sve i da su upalili radar, otisla bi mi dozvola na 3 meseca, ne moze duze :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 57965 | Odgovora: 223 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.