Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 57868 | Odgovora: 223 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu06.06.2014. u 18:10 - pre 120 meseci
Citat:
HeYoo: @Odin


Mozes li da tvrdis da si uvek u dosadasnjem zivotu, bez obzira na okolnosti, odneo "svoje g*vno" u kantu?

Naravno ne. Ali sam odnio dovoljno i svojih i tuđih tako da mogu reći da ih tih miješanih koje sam odnio u kantu u zbiru ima više nego lično svojih koje nisam.

Citat:
svako je izgradio neki svoj vrednosni sistem pa je i normalno da kao pojedinac budes manje ili vise osetljiv na razne negativne drustvene pojave.
Ono sto meni smeta u tvojoj prici je iskljucivost i crno beli pogled na svet bez sagledavanja detalja.

To ti ja i pričam: ne možete vi kao društvo ništa postići ako se uvažava svačiji "neki svoj vrednosni sitem" i ako hoćete da sagledavate detalje iz svačijeg ugla i da njima ili njemu izlazite u susret.
To se tako ne radi: zakoni i kazne se pišu za opšti slučaj prema jednom istom šablonu za sve. To je šablon koji je skrojen prema opštim, prosječnim, široko-masenim standardima za dobrobit društva uopšte, a ne prema vrednosnim sistemima svakog pojedinca ponaosob i njegovih bezbrojnih životnih detalja. Ideja je da se svaki pojedinac nekako pronađe i smjesti u okviru tih zakona, a ne da se granice tih zakoni rastežu proizvoljno u svim pravcima da bi obuhvatili lične životne putanje svakog pojedinca od kojih većina luta ko muva bez glave.
To o čemu vi maštate je ludost, utopija, apsolutna nemogućstvenost, beskrajni besmisao.
 
Odgovor na temu

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Član broj: 7761
Poruke: 3871
adsl-31-33.teol.net.



+334 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu10.06.2014. u 21:45 - pre 119 meseci
Mozda je ovo odgovor na visinu kazne
http://doznajemo.com/2014/06/1...licajca-na-mjestu-mrtva-video/
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9490
89.216.32.*



+10253 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu11.06.2014. u 08:06 - pre 119 meseci
'Oćemo li sada da kačimo slike raznoraznih saobračajnih nesreća i da licitiramo koliko bi trebalo da bude najniža kazna ?

Ako je tako, evo, ja prvi: Ja bih uveo da za neupaljena svetla kazna bude 100.000,00 €, a za prelazak preko pune linije 1.000.000,00 €. (Ako neko misli da je to mnogo, ček samo da postavim slike poginulih iz nesreća izazvanih nepoštovanjem ovih propisa)
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu12.06.2014. u 06:40 - pre 119 meseci
Čitajući šta ste sve napisali stekao sam sledeće utiske:

(1) Ovaj što je kažnjen ni jednog momenta nije pokazao da mu je žao što je načinio prekršaj, ali mu je žao što je kazna "nesrazmerna".
Ni jednog momenta nije ni napomenuo da je do prekršaja došlo slučajno, iz nehata, nepažnjom - ne, on je namerno nagazio.

(2) Ovi što se zalažu za "srazmerno kažnjavanje" su u stvari višestruki prekršioci "poznati organim od ranije". Oni ničim ne pokazuju da imaju nameru da malo pripaze na svoju vožnju i ponašanje u vožnji. U stvari, zadovoljni su visinom "srazmerne" kazne i prosto, razdragano, najavljuju i dalje kršenje propisa u kojima je kazna "srazmerna". Pišući opušteno i nonšalantno ovi se čak i hvale svojim "manguplucima".


I sad, nek me ubede da su ozbiljni kad pričaju o "nesrazmernim kaznama". Meni se čini da se oni zalažu za takve "kazne" koje bi oni ukalkulisali u trošak pa nastavili da voze u pijanom stanju kao i do tada.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9490
89.216.32.*



+10253 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu12.06.2014. u 08:13 - pre 119 meseci
^ Potpuno pogrešno.

Ja sam "od onih" koji ukazuju na nelogičnost i nesrazmernost kazni. I nisam nikakav višestruki prekršioc i još koješta ono šta si napisao.

Sve vreme tvrdim da je nesuvislo da se polukružno okretanje u tunelu kažnjava sa 6.000 din a desetak metara vožnje po zaustavnoj 120.000,00 din. Meni to nije logično, vidim, tebi i drugima jeste. OK, valjda ste skopčali patern, ja nisam.



Ali da me opet ne shvate pogrešno, u malopređašnjam postu sam već napisao kako bih ja, da me neko pita.
I još da se nadovežem sa predlogom za kazne:

- Za prelazak na crveno 1.000.000,00 € a za prelazak na žuto 750.000,00 €
- Za nepropuštanje prešaka na pešačkom 200.000,00 €
- Za neprilagođenu brzinu u gradu 1.000.000,00 €

I na kraju krajeva, da se ja pitam, ja bih za vožnju po zaustavnoj, za svaki metar vožnje po 100.000,00 € kazne, pa da vidim onda ko će da se bahati !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Branko.R

Član broj: 323334
Poruke: 315
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+589 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu12.06.2014. u 08:57 - pre 119 meseci
Čitajući postove, prvi zaključak je da je pokretač teme neiskren!
Nema teorije da je kolega sa posla to uradio nego on.
Šta znači "Drakonska kazna"?
Vozim preko trideset godina i poslednju kaznu sam platio pre više od deset godina (bio sam kriv).
Nema drakonskih kazni ako poštujete propise!
U Srbiji, a posebno u Beogradu, bahatost je svakodnevnica na našim ulicama. Da se pitam, pored novčanih kazni, uveo bi i zatvorske kazne za sve bahate vozače. Bojim se da bi tada u Beogradu, recimo, radilo stotinjak taksista a ulice bi bile puste!
Mislim da nema bahatijih učesnika u saobraćaju od beogradskih taksista? Evo, jutros je jedan ladno vozio jednosmernom ulicom u kontra smeru a opravdanje mu je bilo da ga čeka mušterija pa.....?!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9490
89.216.32.*



+10253 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu12.06.2014. u 09:21 - pre 119 meseci
Citat:
Branko.R: Da se pitam, pored novčanih kazni, uveo bi i zatvorske kazne za sve bahate vozače. Bojim se da bi tada u Beogradu, recimo, radilo stotinjak taksista a ulice bi bile puste!
Ma kakvi ! Ja bih uveo i obavezno bičevanje, pa onda, koliko hiljada dinara kazna - toliko udaraca bičem po lešima ! Pa da vidim onda, zemljače, ko će da se bahati po ulicama ! Taksisti ?! Ma kakvi taksisti, ni jedan neće više ulicama da vozi. Svima ćemo kožu da ogulimo s' leđa !
Lepo kažeš: nema drakonskih kazni, ako poštujete propise !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

CakNoris

Član broj: 162906
Poruke: 194
*.opera-mini.net.



+32 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu12.06.2014. u 10:34 - pre 119 meseci
Ja ne vozim zaustavom trakom, a koristim je samo u krajnjoj nuždi da zaobiđem neispravno vozilo ispred mene ili kada se red za isključenje sa autoputa toliko napuni da nema više mesta u traci predviđenoj za to.
Naravno, pre nego što to uradim, postaram se da je to bezbedno!

Da li se ovo kažnjavanje desilo meni ili nekom drugom, na kraju krajeva nema nikakve važnosti.
Tvoje je da li ćeš da veruješ ili ne, a pošto polaziš od sebe, a sigurani si da bi ti na mom mestu lagao, onda te potpuno razumem.

Lepo je opisano kako i zašto je učinjen prekršaj.
Osoba koja je učinila prekšaj, obično druge "smara" o tome koliko je važno poštovati pravila i veoma retko pravi prekršaje.
Ko hoće da veruje, nek veruje, ko neće ne mora.
Na kraju krajeva, to je krajnje nebitno za temu!

Bilo bi veoma zanimljivo da ljudi, koji se zalažu da za svaki prekršaj kazna mora da bude takva da mora da se uzme kredit da se otplati, napišu da li su vozači i da li svakodnevno voze u većem gradu.

Imam utisak da oni koji su najglasniji za kazne:
- ne voze svakodnevno,
- ne voze po većem gradu, pogotovo ne u centru ili
- veoma verovatno nemaju da kupe automobil pa bi najradije povešali ove koji imaju.
- Kada kažete „niko nije savršen“, Čak Noris to shvata kao uvredu
- Ameri su '45. razmišljali da pošalju Čak Norisa u Japan, ali su se opredelili za humaniju varijantu!
- Bog je hteo da stvori svet za deset dana, Čak Noris mu je dao sedam
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu12.06.2014. u 10:56 - pre 119 meseci
Citat:
CakNoris
Naravno, pre nego što to uradim, postaram se da je to bezbedno!


Hoces reci ti licno donosis odluke sta je prekrsaj, to jest sta nije, ukoliko je bezbedno.

Citat:

- ne voze svakodnevno,
- ne voze po većem gradu, pogotovo ne u centru ili
- veoma verovatno nemaju da kupe automobil pa bi najradije povešali ove koji imaju.


Normalno.
Svaki pravi vozac i muskarac zna da si pi*ka ako ne napravis bar 2-3 prekrsaja od kuce do posla.
Samo zene voze po propisima.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Branko.R

Član broj: 323334
Poruke: 315
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+589 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu12.06.2014. u 11:03 - pre 119 meseci
Citat:
CakNoris: Ja ne vozim zaustavom trakom, a koristim je samo u krajnjoj nuždi da zaobiđem neispravno vozilo ispred mene ili kada se red za isključenje sa autoputa toliko napuni da nema više mesta u traci predviđenoj za to.
Naravno, pre nego što to uradim, postaram se da je to bezbedno!

Pa upravo si naveo kako ne treba!
Upravo zaustavna traka i služi za zaustavljanje neispravnih vozila!!!
Nema krajnje nužde sem da zaustaviš vozilo, upališ sve migavce i pomogneš da se neispravno vozilo odgura na ZAUSTAVNU traku, kako je i sam naziv definiše.
Tebi treba oduzeti dozvolu!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu12.06.2014. u 11:29 - pre 119 meseci
Imamo imaginarnu situaciju, u kojoj dvojica prave prekrsaj, eto ZADESILO se...

E pa to ZADESAVANJE bi meni PLATILI obojica, i to tako da vam bude draze kada vam se zadesi slomljen prst na pikniku, nego igranje sa zaustavnom trakom...

I to vam kazem ja, koji evo vec 39 godina vozim po Beogradu...osim kada sam na odmoru ili putu...tada vozim VAN Beograda...

JA jesam za drakonske kazne, ali tako formulisane, da POVECAJU koncentraciju i OZBILJNOST ucesnika u saobracaju, da se KONACNO urazume da je to OZBILJNA i smrtonosna aktivnost(u proseku gine TROJE dnevno na putevima Srbije), a bahate bih dodatno dovaspitavao...i ne samo bahate u saobracaju...pa bi se otvorila kolonija bahatih u nekoj zabiti..pa ako se pokolju, neka se pokolju, uglavnom bi u "civilizaciju" i medju pristojan svet zalazili OBELEZENI...i sa dozvolom...

Posto su PREGAZILI i svoja i tudja "ljudske prava"...
 
Odgovor na temu

CakNoris

Član broj: 162906
Poruke: 194
*.opera-mini.net.



+32 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu12.06.2014. u 11:45 - pre 119 meseci
Desi se sudar na autoputu. Blokirane trake za voznju i preticanje. Zaustavna slobodna. Ovi sto se sudarili cekaju policiju, nece da se pomere.
Sta biste vi uradili?
A da vasi automobili mogu ili da lete ili da se teleportuju.
Zapitam se da li ste vi glupi sto ne kapirate ili ja sto pokusavam da vam objasnim po ko zna koji put.
Sve ocekujem da je u pitanju skrivena kamera.
- Kada kažete „niko nije savršen“, Čak Noris to shvata kao uvredu
- Ameri su '45. razmišljali da pošalju Čak Norisa u Japan, ali su se opredelili za humaniju varijantu!
- Bog je hteo da stvori svet za deset dana, Čak Noris mu je dao sedam
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu12.06.2014. u 11:52 - pre 119 meseci
Citat:
CakNoris:Bilo bi veoma zanimljivo da ljudi, koji se zalažu da za svaki prekršaj kazna mora da bude takva da mora da se uzme kredit da se otplati, napišu da li su vozači i da li svakodnevno voze u većem gradu.

Imam utisak da oni koji su najglasniji za kazne:
- ne voze svakodnevno,
- ne voze po većem gradu, pogotovo ne u centru ili
- veoma verovatno nemaju da kupe automobil pa bi najradije povešali ove koji imaju.

Ucesnici saobracaju su svi, i pesaci i biciklisti i vozaci, tako da to nema nikakve veze jer su svi ravnopravni ucesnici. Ionako je vecina saobracaja podredjena motornim vozilima, sta jos, da stavite zutu traku pesacima i ukinete im pravo glasa?
 
Odgovor na temu

CakNoris

Član broj: 162906
Poruke: 194
*.opera-mini.net.



+32 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu12.06.2014. u 11:56 - pre 119 meseci
Sta ce onda biciklisti, pesaci i ostali na temi o situacijama na autoputu na kojima im je pristup strogo zabranjen.
Komentarisu nesto o cemu ne znaju dovoljno.

I opet, ko sto je Java vec sto puta rekao, po kojoj logici je voznja zaustavnom daleko veci prekrsaj od prolaska na crveno, voznje u alkoholisanom stanju ili okretanja u tunelu?
- Kada kažete „niko nije savršen“, Čak Noris to shvata kao uvredu
- Ameri su '45. razmišljali da pošalju Čak Norisa u Japan, ali su se opredelili za humaniju varijantu!
- Bog je hteo da stvori svet za deset dana, Čak Noris mu je dao sedam
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu12.06.2014. u 12:04 - pre 119 meseci
Citat:
CakNoris: Sta ce onda biciklisti, pesaci i ostali na temi o situacijama na autoputu na kojima im je pristup strogo zabranjen.
Komentarisu nesto o cemu ne znaju dovoljno.

Ako si pesak to ne znaci automatski da si izopsten iz saobracaja. Koristis autobus, vozis se tudjim kolima.
Uostalom sta ako ja vozim kola jednom mesecno autoputem, nemam pravo da pricam o kaznama jer ne koristim autoput svaki dan? Kakve su to gluposti?
 
Odgovor na temu

CakNoris

Član broj: 162906
Poruke: 194
*.opera-mini.net.



+32 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu12.06.2014. u 12:09 - pre 119 meseci
Ma imas ti prava da pricas koliko hoces i sta hoces, jedino se postavlja pitanje vrednosti toga sta ti pricas.
Evo ja imam pravo da odem na balet i jednom u par godina odem da gledam, ali sam daleko od toga da mogu da pricam sta treba da se menja u baletu, a da to bude merodavno.

- Kada kažete „niko nije savršen“, Čak Noris to shvata kao uvredu
- Ameri su '45. razmišljali da pošalju Čak Norisa u Japan, ali su se opredelili za humaniju varijantu!
- Bog je hteo da stvori svet za deset dana, Čak Noris mu je dao sedam
 
Odgovor na temu

Branko.R

Član broj: 323334
Poruke: 315
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+589 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu12.06.2014. u 12:12 - pre 119 meseci
Citat:
CakNoris: Sta ce onda biciklisti, pesaci i ostali na temi o situacijama na autoputu na kojima im je pristup strogo zabranjen.
Komentarisu nesto o cemu ne znaju dovoljno.

Ne treba biti profesionalni vozač da bi se pročitao zakon o saobraćaju.
Citat:
CakNoris: I opet, ko sto je Java vec sto puta rekao, po kojoj logici je voznja zaustavnom daleko veci prekrsaj od prolaska na crveno, voznje u alkoholisanom stanju ili okretanja u tunelu?

O zakonu se raspravlja u skupštinskoj proceduri. Po usvajanju istog i stupanju na snagu, nema rasprave, on se primenjuje!


 
Odgovor na temu

CakNoris

Član broj: 162906
Poruke: 194
*.opera-mini.net.



+32 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu12.06.2014. u 12:35 - pre 119 meseci
Znaci nema rasprave i jednom donesen zakon koliko god los bio, po svaku cenu, treba da vazi od kada je donesen do kraja univerzuma?

- Kada kažete „niko nije savršen“, Čak Noris to shvata kao uvredu
- Ameri su '45. razmišljali da pošalju Čak Norisa u Japan, ali su se opredelili za humaniju varijantu!
- Bog je hteo da stvori svet za deset dana, Čak Noris mu je dao sedam
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.exe-net.net.



+784 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu12.06.2014. u 12:42 - pre 119 meseci
Citat:
CakNoris: Znaci nema rasprave i jednom donesen zakon koliko god los bio, po svaku cenu, treba da vazi od kada je donesen do kraja univerzuma?


Obicno tako funkcionise.

Mi,narod,biramo vladu,i sta nam oni odluce to nam je.

Ako ti se nesto ne svidja uvek mozes da osnujes NVO i da odrzavas tribine,proteste....
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu12.06.2014. u 12:43 - pre 119 meseci
Tacka prekida primenjivanja sigurno nece biti necija licna procena, ili necija licna procena da je nesto ipak bezbedno, nego rasprava o tom zakonu na mestu predvidjenom za raspravu.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 57868 | Odgovora: 223 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.